Trovanje istine

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Skoči ti u bunar od ljutnje ako hoćeš, ali čitav Novi zavjet napisan je na grčkom jeziku.


Aha...:). Jevereji ne postoje..njima Novi Zavet nije ni napisan. Apostol Petar recimo, morao na ubrzan kurs greckog da bi razumeo apostola Pavla i njegove poslanice, za koje kaže da ima nekih "teških" stvari. Valda je mislio na specifične grčke izraze koje još nije savladao na kursu. :)
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Aha...:). Jevereji ne postoje..njima Novi Zavet nije ni napisan. Apostol Petar recimo, morao na ubrzan kurs greckog da bi razumeo apostola Pavla i njegove poslanice, za koje kaže da ima nekih "teških" stvari. Valda je mislio na specifične grčke izraze koje još nije savladao na kursu. :)

A prva zajednica bila je od obracenih Jevreja na pedesetnici.

Ali, to nije ni bitno.

Mogao je pisati i na Tajlandjanskom.

Kažem, svi su morali na ubrzan kurs grčkog..da bi sa Pavlom uopšte mogli razgovarati. Eh..pusti snovi.

Pogledajte kako se braća međusobno potpomažu u samosramoćenju. Pojma nemaju kojim je jezikom Novi zavjet napisan, a nazivaju se kršćanima.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Skoči ti u bunar od ljutnje ako hoćeš, ali čitav Novi zavjet napisan je na grčkom jeziku.

Upravo tako. Pisan je na koine grčkom. Ništa nije prevođeno, i možda najvažnije, ne postoji nekakav Q pisan na hebrejskom ("vlažni san" sektaša i Pismolatra)

Žao mi je, ali je to prosto tako.


Pogledajte kako se braća međusobno potpomažu u samosramoćenju. Pojma nemaju kojim je jezikom Novi zavjet napisan, a nazivaju se kršćanima.

Vidimo (ja ne vidim, ali znam kako mantraju, ti židovi koji nisu židovi nego lažu, Sanjare o nekakvom nepostojećem Q.

Ps. Kršćanima se nazivaju, a najradije bi da se židovima zovu.

No, nisu ni jedno ni drugo.

Šta su onda?

Sinagoga sotone.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
A sveti Stjepan? Jeruzalemska zajednica je postojala.

Isabeleta.

Jovan se to salio samnom na Stvarnoslapov komentar, i moj ironicni da neuceni Jevreji nisu znali Grcki jezik.

Nije to mislio stvarno.

Novi zavet jeste pisan na Grckom, ali se i dalje pitam kako su neuceni Jevreji razumeli da citaju novi zavet ns Grckom
.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Naravno da pagani neće drugima dati pravo na tumačenje Pisma jer u Pismu stoji ono što je suprotno nauci pagana.

mire000 said:

A po tebi da bi se neko zvao "DUSOM" - mora imati telo!

To su sinovi Vale, koju dade Lavan Rahilji kćeri svojoj i ona ih rodi Jakovu; svega sedam duša. Post. 46, 25
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A sveti Stjepan? Jeruzalemska zajednica je postojala.

Sveti Stjepan - židov iz dijaspore, grčkog govornog područja, prvomučenik, čovek koga su pismolatri smatrali otpadnikom jer je Krista Bogom držao.

Isto bi prošao i kod subotnje sinagoge sotone SDA, samo što ga ove kukavice ne bi ubile kamenovanjem, nego urlikanjem, padanjem u besnilo, penjenjem, valjajem po blatu..... i ostalom iz dijapazona kulta Samaelove "proročice".

Ps. Kradljivac identiteta "ponovo jaše", valjda se kupusa najeo, pa nema drugde da se "isprazni"....
 
Natrag
Top