Transfuzija i Jehovini svedoci

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Pa sve je bolje od smrti, krv je mnogima spasila život i ništa im ne fali.



Nikakve veze sa temom, Britanci su porazili Njemce u Africi a 1 od razloga je bio brza transfuzija krvi na terenu. Odmah i direktno. Auta nemaju veze sa ovim.

Izvinite na cekanju na odgovor,u guzvi sam...
ali nista novog nema....

Pa sta i ako se umre?
Sta je to sto ti znaci da je sve bolje od smrti?
Da neces i sa djavolom da igras samo da bi ziveo bednih 70-80 godina???,i to u starosti kad si ni za sta.
Nista nije uporedivo sa vecnim zivotom na rajskoj zemlji za nas od ostalih "ovaca",pod uslovom da ostanemo na Isusovim zapovedima.
Zar nije lakse napraviti i dati Ringerov rastvor negoli uzimati nekom krv pa kontrolisati itd pa tek onda davati transfuziju? Sta ti izgleda lakse i jevtinije?
Reč Božja kaže:

"Jer koji su po telu telesno misle, a koji su po duhu duhovno misle..
Jer telesno mudrovanje smrt je, a duhovno mudrovanje život je i mir"


Zaokret, nikakva krv ubačena u telo - ne može pokvariti odnos Hrišćana sa Bogom, jer pre svega to nigde ne piše u bibliji.

Pise na mnogim mestima u Bibliji a narocito u delima apostolskim gde se od hriscana trazi da se distanciraju i od krvi i od kurvarstva. Pa ako se danas ovi sto se danas nazivaju hriscanima kurvaju do mile volje,i smatraju da im to Bog dozvoljava,a sta ih tek briga za distanciranje od krvi? Pa oni ne samo da jedu krvavice i bas ih briga ,a sto ne bi uzimali transfuziju krvi???
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
TRANSFUZIJA
============================

Dobrovolji davaoc krvi - daje dobrovoljno svoju krv.
Ne uzimaju mu je na silu.
OSTAJE ŽIV poslije davanja krvi.

Količina date krvi je ograničena.
OSTAJE ŽIV poslije davanja krvi.

Primatelj krvi NE uzima krv ORALNO.
Zabrana je za ORALNO uzimanje krvi.

Primatelj krvi dobiva krv intravenozno.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Pa sve je bolje od smrti, krv je mnogima spasila život i ništa im ne fali.



Nikakve veze sa temom, Britanci su porazili Njemce u Africi a 1 od razloga je bio brza transfuzija krvi na terenu. Odmah i direktno. Auta nemaju veze sa ovim.
Dal bi za tebe bilo bolje da je Isus pristao na Pilatove reci da ga oslobodi?
Da ga je Pilat oslobodio,i da Isus nije umro za nas,da li bi to bilo bolje za tebe i za sve nas ostale.
Evo vracamo ovu temu u javnost.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Pa sve je bolje od smrti, krv je mnogima spasila život i ništa im ne fali.



Nikakve veze sa temom, Britanci su porazili Njemce u Africi a 1 od razloga je bio brza transfuzija krvi na terenu. Odmah i direktno. Auta nemaju veze sa ovim.
Znate li slicnosti i razlike izmedju Vodovoda i Krvotoka (pisao sam vec ,ali mi je odgovor izbrisan,nesto ne stima?)
Ovde ima neki problem.ne vide se objave na kraju...slucaj za administratora.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Znate li slicnosti i razlike izmedju Vodovoda i Krvotoka (pisao sam vec ,ali mi je odgovor izbrisan,nesto ne stima?)
 
Natrag
Top