Torrenti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
17.02.2009
Poruka
21
Re: ?

BaneFromDaHood je napisao(la):
Ja sam protiv, nemo?e torrent, svaki torrent da bi se mogo skidati, treba neko da uploaduje, ?to se na dosta njih ne ?ini, svi znamo za?to se rapidshare.com i megaupload.com najvi?e koriste, zna?i NE
ostavis link torrenta gde ima seed, toliko stvari ima da uopste ne moras da se mucis da ti up.. samo da pronadjes..
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2009
Poruka
1.014
Re: ?

Rapidshare je mnogo bolji izbor, verujte mi :!: ;)
 
Član
Učlanjen(a)
03.02.2009
Poruka
164
Re: ?

bem li ga...i za rapid je zaebano...ako nisi premium korisnik...onda nemas non-stop maximalan download...desi se s wremena na wreme da ono grune max download....a ako imas premium...onda si na meti hakera :p npr. na netu mozes da nadjes malimilion hakowanih premium acc :D swe je to izbor korisnika...
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Re: ?

Pa danju evo oko 16 pa sve do pono?i je otprilike tako jedva da skida ne?to ide po 100 kb/s u vrh glave i to 3 sec, pa onda 10 sec ne i tako, ali zato no?u ide ko podmazano ;)
 
Član
Učlanjen(a)
03.02.2009
Poruka
164
Re: ?

pa to je extra...meni se desi da ide i jedwa 20...pa stane...pa se popne do 50...pa se bude neko wreme na 0...i opet tako...al uwece samo cepa...max download...
 
Član
Učlanjen(a)
17.02.2009
Poruka
21
Re: ?

Dobro rapid je dobar, jos i bolji ako imas premium ali zasto ne i torrent? Ja cu da kacim sve sto nekom treba sa torrenta (ja cu da ga download i proverim da li radi)...
 
Član
Učlanjen(a)
30.01.2009
Poruka
28
Re: ?

Ne vidim razloge zasto ne bi bio link ka torrentima. Svakome ostaviti mogucnost izbora.
Par korisnih stvarcica, koje verujem svi vec znate, ali nije na odmet da se podsetimo:
1. Rapidshare free account:
:arrow: Ako ste free user, da bi izbegli cekanje izmedju dva download-a, po zavrsetku skidanja fajla restartujte internet konekciju (iskljuci-ukljuci ADSL ruter - za ADSL konekciju...). Na taj nacin menjate IP i mozete odmah na sledeci download.

2. Torrent
:arrow: Brzina download-a zavisi od mnogo faktora ali recimo da dva najvise uticu:

  • broj dostupnih "izvora" na netu na sta ne mozemo uticati[/*:m:e5safogn]
  • otvaranje porta sto je jednostavno uraditi i daje max brzinu koja nije konstantna i ponovo zavisi od navedenog pod a.)[/*:m:e5safogn]
 
Član
Učlanjen(a)
12.02.2009
Poruka
48
Re: ?

Hocemo torrente! :lol:

Ja koristim torrente vec godinu dana i za tu godinu sam mnogo naucio o njima.

Ja imam konekciju od 512kb/s. DOWN mi je 60kb/s i UP takodje 60kb/s

U pocetku sam imao problem gde nadjem torrent sa ~10 SE i par LE ali mi je download oko 10-15kb/s. Imao sam problem koji je naveo "stozoran".
Skinite uTorrent. Kad udjete u program dole ce vam se pojaviti ikonica koja moze biti crvena, narandzasta ili zelena. Kliknite na nju a zatim na "Test if port is forwarded properly". Tad ce vam otvorite web browser i pisace vam da li vam je port "forwardovan" kako treba ili ne. Ako nije procitajte uputstva i pratite linkove da bi ste to resi. Kad vam port bude pravilno "forwardovan" bice vam dovoljan jedan seeder sa dovoljnim uploadom i pravilno "forwardovanim" portom i sve ce ici na vas HDD kao podmazano :lol:
Btw, sad mozete da koristite bilo koji "torrent downloader".

Dakle, torrent je jako dobra stvar, samo kad se rese te sitnice i SEED FFS! ;)

SE - seeder - oni koji imaju ceo fajl ili sve fajlove od tog torrenta i dele ga sa vama ("izvori" kao sto je stozoran napisao)
LE - leecher - onaj koji ima 0.00 - 99.99 % fajla od tog torrenta. On i dalje skida taj fajl/fajlove ali ih i deli sa drugima

Ako imate neka pitanja u vezi torrenta slobodno pitajte.

Edited: 11:51 on 19.Feb.'09. Added: "Ako imate [...] slobodno pitajte."
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Re: ?

stozoran je napisao(la):
Ne vidim razloge zasto ne bi bio link ka torrentima. Svakome ostaviti mogucnost izbora.
2. Torrent
:arrow: Brzina download-a zavisi od mnogo faktora ali recimo da dva najvise uticu:

  • broj dostupnih "izvora" na netu na sta ne mozemo uticati[/*:m:2eh4stzn]
  • otvaranje porta sto je jednostavno uraditi i daje max brzinu koja nije konstantna i ponovo zavisi od navedenog pod a.)[/*:m:2eh4stzn]

ja upravo zbog toga pod a) nisam za torrente :roll:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top