Torrenti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
13.09.2009
Poruka
83
Svako ima misljenje ja na primer neki put skinem pre sa torenta nego sa rapidshare tako sto se mene tice svejedno mi je....
 
Član
Učlanjen(a)
31.08.2009
Poruka
434
Ljudi ovaj forum je osmisljen za rad sa rapidshare linkovima i neka tako i ostane,i da ne idemo u dalju raspravu sta je bolje a sta lose svako ima pravo na svoje misljenje ali ova tema nicemu ne vodi,Zems je odredio putanju foruma i molim vas postujte covekove odluke,on je taj koji se pita ako hoce rapidshare bice rapidshare,ako hoce torent tu je torent,mi smo ovde da ucinimo ovaj forum sto korisnijim i sto zanimljivim i naravno da svako nadje ono sto ga interesuje i pritom da nesto nauci. Toliko od mene. Pozz
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2009
Poruka
9
da se i ja ukljucim u diskusiju,ok je torrent ali kao sto su pre mene naveli mora da se seed-uje,a zapitajte se da li seed-ujete(ja bar nikad to ne radim),drugo mora stalno da se proverava da li je ziv ili mu pada ratio,ali je sigurno bolji od besplatnog rapida,i da ja sam stavio upload na 1kbps i tek je tad krenulo da mi skida max,ali ja mislim da samo adsl korisnici mogu na tu foru,ali opet sve zavisi od seed-era
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
25.09.2009
Poruka
1.260
Na koji nacin mislite kaciti torrent file,da pravimo privatni torrent treba uploadere i odrzavati ratio,ja licno nisam za to,ali kako vecina odluci i naravno admin.
takodje fajlovi sa privatnih trakera treba obavezno navesti broj seedera/leechera kao i sa kog trakera je torent preuzet.
Kada ubacujete torent fajlove u svoj torent klijent, obavezno ogranicite brzinu uploada jer ako to ne uradite upload ce vam ici maksimalnom brzinom i prepolovice vam download brzinu. Odnos seedera i leechera ne mora da igra bitnu ulogu kod brzine downloada jer je moguce da vam samo jedan seeder, ukoliko ima veliku upload brzinu, isporucuje fajl vasom maksimalnom download brzinom.

Kreiranje, upload i seedanje torrenta

Prvo što vam treba je UTorrent, njega možete skinuti ovdje;
Kod:
http://www.utorrent.com/
Njega koristimo jer je po mišljenju vecine ljudi najbolji, ne zauzima resurse, jednostavan je za korištenje i odlicno obavlja ono za što je predvidjen.

Kreiranje torrent filea;
U klijentu idemo na file/create new torrent (ili ctrl+n)
2000657781395435730_rs.jpg


To ce otvoriti ovo;
2004947950285509545_rs.jpg

Idemo po redu:1. Add directory, tu cemo odabrati folder koji želimo uploadati.
2.Tracker properties; tu ide trackerov announce URL(koji možete vidjeti na upload stranici)
3. stavite kvacicu na privat torrent
4. kad ste sve upisali samo stisnete create and save as... pitati ce vas za lokaciju gdje cete spremiti i ime koje cete dati file-u(po defaultu ce predložiti ime foldera).
I time je to riješeno..zatvorimo taj izbornik sa 5 close;)

Sad otvorite vaš browser i odete na upload stranice trackera gdje cete uploadati.
to izgleda ovako;
xoo0lw.png

1. odaberemo onaj .torrent file koji smo napravili.
2. stavimo ime koje ce vidjeti ostali useri na trackeru(ovo nije vrijeme da budete kreativni:D. probajte staviti ime koje što bolje opisuje vaš upload, npr City.of.angels.dvdrip.xvid.WHoRe;) ako uploadate nešto što je scene rls...ime nemorate dirati:)
3. .nfo file opet donavigate do vašeg .nfo filea. Ako ga nemate, napravite ga:D u notepadu stavite informacije o vašem uploadu(velicina,codeci, kratka recenzija,link na imdb...pogledajte malo nfo filove ostalih usera i brzo cete shvatiti kako to treba izgledati. spremite to kao obican .txt dokument i samo promijenite ekstenziju u .nfo.
4. ovdje napravite c/p iz nfo-a.
5. ovdje odaberete kategoriju u koju vaš file spada(tv, music, xxx...)
I na kraju stisnete upload.

Otvoriti ce vam stranic sa vašim torrentom i svim ovim podacima koje smo upisali. Sad skinemo taj .torrent file (ako skidamo na istu lokaciju overwrite-amo onaj prvi .torrent file koji smo napravili. Stavimo ga u klijent i kao željenu lokaciju skidanja odaberemo isti folder koji smo odabrali kod kreiranja torrenta. Nece krenuti skidanje nego provjera filova i za par trenutaka cete postati ponosni seeder.

I to je to.:D
Have fun..
Okay ja neznam raditi tutoriale,pa ako vam nešto nije jasno, pitajte. I znam da su moje paint skillz leet:D

Edit; vidim da vas malo muci pokretanje seedanja.
Dakle lokacija na koju skidate mora biti ista ona koju ste oznacili kad ste radili .torrent
Ako se torrent radili od foldera C:\Users\Administrator\My Documents\pron onda kao lokacija koju odaberete kao mjesto "skidanja" mora biti C:\Users\Administrator\My Documents\pron .

Edit2;
Važno----kod kreiranja imena .torrent filea nesmije biti razmaka. Znaci kad ga kreirate nemojte ga imenovati ime dvdrip, nego ime.dvdrip, znaci samo stavite tockicu umjesto razmaka. Kod uploada na tracker u polje "ime torrenta" smijete staviti razmak.

Primjer;
Kod:
Saw 4 dvdrip nešto -krivo
Saw.4.dvdrip.nešto -ispravno

Edit3:D;
Postavke u klijentu moraju izgledati ovako;
2n09f6g.png

Dakle preferences/Bittorrent mora izgledati identicno kao na slici, to su postavke koje MORATE imat na svim privatnim trackerima.
 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
01.01.1970
Poruka
2.888
Ovo je forum, ovo nije tracker tako da se ovde zavrsava prica o spajanju babe i zabe.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top