Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Ja sam uspešno pregazio prethodnu @nens verziju na Huawei Y6II, armeabi. Na tom telefonu imam i SD karticu, tamo sam našao pomenutu putanju za glas i uspešno zamenio Predraga glasom Jovanke. U sobnim uslovima sve radi korektno. Ulogovao sam se na MyDrive i svi favoriti i rute su prisitni.
 
Učlanjen(a)
02.10.2020
Poruka
20
TomTom NDS v.1.9.2

TomTom Navigation_v1.9.2.apk
-

Podrzava -
armeabi-v7a
arm64-v8a

[Hidden content]

Napomena
- Ako imate instalisanu prethodnu verziju - TomTom NDS v.1.9.2 - ovom verzijom mozete je "pregaziti" i bit ce sacuvana sva podesavanja.

Pogledajte prilog 132646


Srpski glas - Jovanka

Ako vec imate srpski glas - Predrag - onda sa linka - Srpski glas - Jovanka -skinite fajl -110.7z - raspakujte ga i folder - 110 - zamijenite sa postojecim u -
***\Android\data\com.tomtom.gplay.navapp.nds\files\ContentKitData\voices.

Kada pokrenete navigaciju dobit cete obavjestenje da glas nije kompatabilan sa... ali to ignorisite.
Sada cete u podesavanjima - glasovi - imati - Jovanka - mada ste selektovali - Predrag.

[Hidden content]
A jel moze Jovanka na 1.9.1 da se ubaci ovom metodom i putanjom?
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.653
07.10.2020.

Izdanje
v.1.9.2.(1) MOD
by david0vich


Važi isto što i za prethodno izdanje.
Moguće je pregaziti prethodnu modifikaciju ovom

Izmene
Kod:
*** TomTom
Ispravke grešaka i poboljšanja
dublje izmene u kodu, u UI-ju

*** david0vich MOD
Dodat je Srpski jezik u sve EN varijacije u poklon verziji

Važi sve što i za prethodne modifikacije

Hidden content
You need to reply to this thread or react to this post in order to see this content.


***POKLON***

Dodatna modifikacija
Verzija čiji je interfejs na srpskom jeziku iako je UI uređaja na engleskom:


Hidden content
You need to reply to this thread or react to this post in order to see this content.

Važna napomena:
I ova varijanta sadrži OSM adrese u Srbiji


Tnx @david0vich
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Napisaću do kakvog zaključka sam došao na osnovu instalacije NDS 1.9.2 na 3 različita telefona.

Huawei Y6II (Interna i SD card), Android 5.1. Instalirao sam sa interne, aplikacija se instalirala na internoj a na SD Card se nalazi putanja iz pomenutog posta.

Samsung J5 (Interna i SD card), Android 6.0.1. Instalirao sam sa SD kartice, aplikacija se instalirala na INTERNOJ a na SD Card se nalazi putanja na kojoj mogu da zamenim folder 110 (Jovanka).

Na telefonu Samsung Galaxy S7 , Android 8.0.0, imam samo INTERNU memoriju. U njemu NEMAM SD card. U Android folderu je samo putanja

\Android\data\com.tomtom.gplay.navapp.nds\files\ServiceConnectors.

Prema tome, u tom telefonu ne mogu da zamenim folder 110 i tako dobijem glas Jovanke.

Na osnovu ovog iskustva, kod mene bi važilo pravilo :

SD Card\Android\data\com.tomtom.gplay.navapp.nds\files\ContentKitData\voices.

Dakle, glas Jovanka (folder 110) se kod mene može ubaciti samo ako telefon ima SD Card. U telefonima koji nemaju SD Card ja ne nalazim folder ContentKitData gde se nalazi podfolder
voices i ne mogu ubaciti glas Jovanka...

@end_user, izgleda da moj zaključak ne važi za tvoju multimediju iako si rekao da ona ima SD Card, pošto si pogledao putanju i napisao da ne može da se izvrši zamne... Ili zaključak zavisi i od Android verzije, pa i od verzije NDS !?

Da li neko ima drugačije iskustvo?


EDIT

Koristio sam više puta MOD verziju 1.9.1 sa Alfanum TTS. Generalno imam primedbe na algoritam rutiranja (rerutiranja), ali na to se ne može uticati. Prijatnim glasom sam izuzetno zadovoljan. Jedino sam primetio da postoji greška u trenutku kada stižemo na odredište. Navigacija kaže :

Stigli ste na odredište, dolarski znak, lejbel, kardinalni znak, sa leve (tj. desne) strane. Možda je ovo neko već pomenuo. Ja do sada nisam koristio Alfanum... To je verovatno problem koji može da reši samo drugar BD.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
02.10.2020
Poruka
20
Napisaću do kakvog zaključka sam došao na osnovu instalacije NDS 1.9.2 na 3 različita telefona.

Huawei Y6II (Interna i SD card), Android 5.1. Instalirao sam sa interne, aplikacija se instalirala na internoj a na SD Card se nalazi putanja iz pomenutog posta.

Samsung J5 (Interna i SD card), Android 6.0.1. Instalirao sam sa SD kartice, aplikacija se instalirala na INTERNOJ a na SD Card se nalazi putanja na kojoj mogu da zamenim folder 110 (Jovanka).

Na telefonu Samsung Galaxy S7 , Android 8.0.0, imam samo INTERNU memoriju. U njemu NEMAM SD card. U Android folderu je samo putanja

\Android\data\com.tomtom.gplay.navapp.nds\files\ServiceConnectors.

Prema tome, u tom telefonu ne mogu da zamenim folder 110 i tako dobijem glas Jovanke.

Na osnovu ovog iskustva, kod mene bi važilo pravilo :

SD Card\Android\data\com.tomtom.gplay.navapp.nds\files\ContentKitData\voices.

Dakle, glas Jovanka (folder 110) se kod mene može ubaciti samo ako telefon ima SD Card. U telefonima koji nemaju SD Card ja ne nalazim folder ContentKitData gde se nalazi podfolder
voices i ne mogu ubaciti glas Jovanka...

@end_user, izgleda da moj zaključak ne važi za tvoju multimediju iako si rekao da ona ima SD Card, pošto si pogledao putanju i napisao da ne može da se izvrši zamne... Ili zaključak zavisi i od Android verzije, pa i od verzije NDS !?

Da li neko ima drugačije iskustvo?


EDIT

Koristio sam više puta MOD verziju 1.9.1 sa Alfanum TTS. Generalno imam primedbe na algoritam rutiranja (rerutiranja), ali na to se ne može uticati. Prijatnim glasom sam izuzetno zadovoljan. Jedino sam primetio da postoji greška u trenutku kada stižemo na odredište. Navigacija kaže :

Stigli ste na odredište, dolarski znak, lejbel, kardinalni znak, sa leve (tj. desne) strane. Možda je ovo neko već pomenuo. Ja do sada nisam koristio Alfanum... To je verovatno problem koji može da reši samo drugar BD.
E bas je tako i kod mene na mediji, kad mi je SD unutra onda je putanja bas ta na SDu, obrisem li aplikaciju i izvadim SD onda se logicno instalira na internoj i nema cela putanja onda napravim te foldere i ubacim 110 datoteku ali nista se ne desava ostaje Predrag iako sam napravio nedeostajuce foldere i ubacio glas Jovanke.
A kako sam zadnji put instalirao sa izvadjenom SD misleci da cu time resiti problem sa Alfanumom a nisam resio (sve je isto pre svakog pokretanja tomtoma, moram da otvorim Alfanum i da izgovori da je poklon od BD i tek tada radi), tako da me mrzi da opet sve brisem pa instaliram i podesavam jer je rezultat isti sto se tice TTS-a, pa sam bar mislio da bar Jovanku slusam da ne moram da ukljucujem Alfanum jer ocito taj problem ne moze da se resi.
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
U Srbiji počeo Traffic prikaz u navigacijama TomTom NDS i TomTom GO Navigation

TomTom je napravio veliki iskorak. Jutros sam primetio da se u navigaciji normalno pojavljuje raspoloživa informacija o gustini saobraćaja. Na osnovu toga se i formira najbrža ruta . Ja sam probao kao destinaciju Tržni centar Ada Mall. U Radničkoj ulici, pored Ade Ciganlije, je uobičajeni jutarnji kolaps u saobraćaju, smer prema centru grada.

Traffic.jpg

To je ono što odavno čekamo. Tako je i u ostatku Evrope. Identične slike se pojavljuju i u izvornoj NDS navigaciji, u TomTom GO Navigation. Mislim da i stara verzija TomTom GO Mobile uzima u obzir saobraćajnu gužvu, iako je ne prikazuje na ekranu, to se vidi u ponudi rute preko pomenute Radničke ulice.

Lično mislim da, nažalost, TomTom neće u skorije vreme NIGDE U EVROPI dostići preciznost prikaza saobraćaja koji ima GMaps. Jednostavno, radi se o različitim sistemima. To se lako proverava kada se pogleda saobraćaj, recimo, u Bukureštu, Parizu, San Peterburgu... gde je informacija dosta bogatija. Gužve se prikazuju u velikim bulevarima, auto-putevima u obliku prstenova... u malim ulicama nema gužve što je nemoguće. Za Pariz, gde sam se više puta uverio, kolaps je u svim ulicama u jutarnjem špicu... Ipak, ja sam zadovoljan i ovim pomakom koji je TomTom napravio u Srbiji, možda samo u Beogradu...
U prilogu su jutrošnje slike iz drugog telefona, iz izvorne NDS (ruta u zelenoj boji), GO Navigation (plava boja) i, na kraju, prepoznatljive slike iz stare GO Mobile.
 

Prilozi

  • Screenshot_20201027_080831_com.tomtom.gplay.navapp.nds.jpg
    Screenshot_20201027_080831_com.tomtom.gplay.navapp.nds.jpg
    47,9 KB · Pregleda: 26
  • Screenshot_20201027_080847_com.tomtom.gplay.navapp.nds.jpg
    Screenshot_20201027_080847_com.tomtom.gplay.navapp.nds.jpg
    47,3 KB · Pregleda: 24
  • Screenshot_20201027_081918_com.tomtom.navapp.huawei.jpg
    Screenshot_20201027_081918_com.tomtom.navapp.huawei.jpg
    47,9 KB · Pregleda: 23
  • Screenshot_20201027_081934_com.tomtom.navapp.huawei.jpg
    Screenshot_20201027_081934_com.tomtom.navapp.huawei.jpg
    43,6 KB · Pregleda: 23
  • Screenshot_20201027_081958_com.tomtom.navapp.huawei.jpg
    Screenshot_20201027_081958_com.tomtom.navapp.huawei.jpg
    48,5 KB · Pregleda: 23
  • Screenshot_20201027_082035_com.tomtom.gplay.navapp.nds.jpg
    Screenshot_20201027_082035_com.tomtom.gplay.navapp.nds.jpg
    49,8 KB · Pregleda: 23
  • Screenshot_20201027_081807_com.tomtom.gplay.navapp.jpg
    Screenshot_20201027_081807_com.tomtom.gplay.navapp.jpg
    73,5 KB · Pregleda: 23
  • Screenshot_20201027_081824_com.tomtom.gplay.navapp.jpg
    Screenshot_20201027_081824_com.tomtom.gplay.navapp.jpg
    79,2 KB · Pregleda: 21
Natrag
Top