VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.618
07.09.2020.

Izdanje
v.1.9.0. MOD
by david0vich


Važi isto što i za prethodno izdanje.
Moguće je pregaziti prethodnu modifikaciju ovom

Izmene
Kod:
*** TomTom
Ispravke grešaka i poboljšanja
Upozorenja za kamere u DE

*** david0vich MOD
Dodat taster za uključenja upozorenja za kamere
Izmenjena organizacija menija
Funkcije u LABSu, koje nisu podržane, nepoznate su ili još ne funkcionišu - uklonjene su
Izmeštene su funkcije iz LAB-Sa po odgovarajućim mestima u meniju
Važi sve što i za prethodne modifikacije

Hidden content
You need to reply to this thread or react to this post in order to see this content.


***POKLON***

Dodatna modifikacija
Verzija čiji je interfejs na srpskom jeziku iako je UI uređaja na engleskom:


Hidden content
You need to reply to this thread or react to this post in order to see this content.

Tnx @david0vich
 
Član
Učlanjen(a)
19.11.2011
Poruka
319
Razocaran sam navigacijom. Putovao sam od Zv do Srebrenice. Ukljucio u Zv, prvo je pocela da luduje i da mi pokazuje netacnu lokaciju negdje dalje od puta kojim idem. Na nekoliko mjesta mi je govorila da se drzim lijeve trake kod skretanja u necija dvorista. Ocito ulaze u dvorista registruje kao neke puteve. Nisam imao ove probleme dok sam koristi Go verziju.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
Razocaran sam navigacijom. Putovao sam od Zv do Srebrenice. Ukljucio u Zv, prvo je pocela da luduje i da mi pokazuje netacnu lokaciju negdje dalje od puta kojim idem. Na nekoliko mjesta mi je govorila da se drzim lijeve trake kod skretanja u necija dvorista. Ocito ulaze u dvorista registruje kao neke puteve. Nisam imao ove probleme dok sam koristi Go verziju.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Instaliraj GO Mobile verziju i neces imati takav problem.
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
916
Drugari, @Rade Lukic i @HyperSnap, pretpostavljam da svi problemi i greške u navigaciji TomTom NDS, a sigurno i u GO Navigation v2.3 (možda i u GO Mobile) potiču iz činjenice da smo dozvolili Online Search i Online Routing a TomTom mapa koju preuzimamo NIJE DOBRA, razlikuje se od zvanične TomTom mape na njihovom sajtu.


IMG_20200913_092734.jpg

Do ovog zaključka sam došao pretragom (Search) za "Banju Ždrelo" i Etno naselje "Vrdnička kula" u Vrdniku. Znam da sam ovu drugu lokaciju ranije nalazio a nakon čistog instaliranja MOD verzije NDS 1.9.1 (@david0vich) primetio da je aplikacija ne nalazi sa isključenim internetom. Kada sam uključio internet, aplikacija je našla željena mesta...slike u prilogu.

Radi se o činjenici da postoji značajna razlika u mapama koje preuzimamo u aplikacijama i zvanične TomTom mape, velika slika u mom postu #538 (Navigacije, mape, uređaji...). Pretpostavljam da zbog uključenog interneta, navigacija u određenim trenucima "poboljšava" rutiranje (preciznije rerutiranje) time što uzima podatak iz zvanične mape, a nekada tu istu lokaciju nalazi u skinutoj POGREŠNOJ MAPI u aplikaciji. Zato se i "kružni tok" u primeru kolege @HyperSnap nekada pojavljuje a nekada gubi jer on i ne postoji na zvaničnoj mapi...

Zamolio bih kolegu @david0vich da omogući snimanje ruta u njegovoj korektno odrađenoj MOD verziji. Kada završimo kreiranje rute, ne nudi nam se korisna mogućnost da snimimo rutu i kasnije je koristimo. Ja bar nisam našao način... U priloga je slika snimljenih ruta u TT GO Navigation.

Na kraju, sinoć sam na svojoj svakodnevnoj ruti, čekajući na semaforu pre prelaska Ibarske magistrale (ovde označena kao Trgovačka), obrisao postojeću rutu i od te lokacije kreirao novu. Kao što se vidi, izabrao sam način rutiranja "Najbrža" a aplikacija ipak nudi vožnju delom niz Ibarsku magistralu. Kada se bolje pogleda, leva bela alternativna ruta je brža za 1 min (poslednja slika u prilogu). Zašto se ova BRŽA ruta ne nudi kao primarna ? Ovo je očigledni dokaz da TomTom NDS nema dobar algoritam rutiranja. Ovo se ne može nijednom logikom objasniti...
 

Prilozi

  • Screenshot_20200912-203724.jpg
    Screenshot_20200912-203724.jpg
    37,5 KB · Pregleda: 10
  • Screenshot_20200912-203801.jpg
    Screenshot_20200912-203801.jpg
    29,8 KB · Pregleda: 10
  • Screenshot_20200912-211548.jpg
    Screenshot_20200912-211548.jpg
    40,4 KB · Pregleda: 11
  • Screenshot_20200912-211713.jpg
    Screenshot_20200912-211713.jpg
    32 KB · Pregleda: 10
  • Screenshot_20200912-153500.jpg
    Screenshot_20200912-153500.jpg
    40,4 KB · Pregleda: 12
  • Screenshot_20200912-205552.jpg
    Screenshot_20200912-205552.jpg
    40,2 KB · Pregleda: 12
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
16.03.2018
Poruka
54
Ja mislim da NDS iako još ne prikazuje informacije o saobraćaju u mobilnoj verziji, iste koristi prilikom rutiranja. Trenutno kada pogledamo web verziju, između Vrbasa i Kule jedan deo puta je zatvoren. Ako probam u mobilnoj verziji da rutira od Vrbasa do Crvenke, mobilna verzija će zaobići radove. Možda je slučajnost a možda i nije.

Ne znam kako ovu deonicu inače rutira ali nekako mi deluje logičnije da bi na ulasku u Kulu trebalo da nastavi pravo, ali pošto zna za zatvoren put bira dužu rutu, oko radova.

EDIT: Da... palo mi je na pamet da rutiram opet sa isključenim Internetom. Kada to uradim aplikacija rutira kroz zatvorene ulice.

Situacija.png
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
09.05.2009
Poruka
204
znaci da TT NDS definitivno skuplja informacije sa interneta i koristi ih u aplikaciji?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Učlanjen(a)
16.03.2018
Poruka
54
Mislim da je to dokaz ali eto ima vas još pa probajte i vi. Možda se meni samo desilo ali verovatnoća za to je izuzetno mala.
 
Natrag
Top