Učlanjen(a)
09.10.2011
Poruka
274
Najbrža ruta uvek je uslovljena prilikama na putu
Najkraća i najlakša nisu.
Da, samo što najkraća vodi preko Valjeva i Kosjerića, a najlakša je iz iGO navigacije. Verovatno su nešto zaj...ali sa zadnjim apdejtom mape?

EDIT:
Interesantno da kad prebacite na neku drugu rutu i ponovo vratite na najbržu, ispravno navodi preko Čačka i Zlatibora.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Drugari, @chifta, @akineki, @Bocky72, imate sreće što niste skinuli i mapu Albanije. Tada bi vas NDS od Pančeva vodio preko Niša, Prištine, kroz Albaniju preko Skadra do Bara. Znači, morali biste da vadite pasoše a za vize ne znam, odavno nisam putovao u te krajeve. Za divno čudo, od Niša bi deo pomenutog puta (Niš, Priština, Albanija, Skadar, Bar) bio optimalan, najbrži.
Primetio sam još nešto. I NDS i TomTom GO Navigation mi nude tu rutu preko Kosova i Albanije, ali ne nude alternativu u prvom trenutku. Tek kada pokrenem navođenje, dobijam uključene opcije u Current Route. Sygic 18.7.9 nudi korektnu rutu ali mi nije baš poznato krivudanje, skrinšot br 5. Naravno, i GMaps nudi pravu, ali vi ne želite ni besplatan savet, niti besoplatnu najbolju navigaciju :)

Screenshot_20200816-102401.jpg

P.S. @Bocky72, pročitao sam na jednom mestu (Bug or politics), da ti Sygic 18.7.7 ne vidi mapu Kosova, xkx.ta.2020.08. Ja imam kupljenu verziju, sada je 18.7.9 i pomenuta mapa se vidi. Probao sam i sa downloader-om koji je postavio @nens, skinuo mapu Kosova i Sygic je vidi normalno, šesta slika, sa simboličnim krajem u oznaci 1244. Poslednja slika je rutiranje preko vidljive mape Kosova...
 

Prilozi

  • Screenshot_20200816-102412.jpg
    Screenshot_20200816-102412.jpg
    29,7 KB · Pregleda: 23
  • Screenshot_20200816-102500.jpg
    Screenshot_20200816-102500.jpg
    42,2 KB · Pregleda: 25
  • Screenshot_20200816-082238.jpg
    Screenshot_20200816-082238.jpg
    57,4 KB · Pregleda: 20
  • Screenshot_20200816-082442.jpg
    Screenshot_20200816-082442.jpg
    37,8 KB · Pregleda: 23
  • Screenshot_20200816-083549.jpg
    Screenshot_20200816-083549.jpg
    60,9 KB · Pregleda: 20
  • Screenshot_20200815-201244.jpg
    Screenshot_20200815-201244.jpg
    38 KB · Pregleda: 22
  • Screenshot_20200815-195432.jpg
    Screenshot_20200815-195432.jpg
    53,7 KB · Pregleda: 28
Učlanjen(a)
09.10.2011
Poruka
274
Mislim da nije do TT NDS apdejta, već do zadnjeg ažuriranja mape Srbije. Upravo sam probao nekoliko starijih verzija NDS 1.8.13, 1.8,14, 1.8.15 i sve su me navodile preko N. Pazara.
@navigas i sa mapom Albanije, takođe ide gore pomenutom rutom, a ne preko Kosova i Tirane. Neka greška je u mapi sigurno, jer nema logike da ide dužim putem dok je uključena najbrža ruta.
@Bocky72 ne vidim vezu sa aktuelnom situacijom i putovanjem do CG preko NP?
 

Prilozi

  • IMG_20200816_190427.jpg
    IMG_20200816_190427.jpg
    45,5 KB · Pregleda: 32
Član
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruka
446
Moram da priznam da sam i ja imao problema sa NDS, verzija v.1.8.13.b.563/564 MOD na uredjaju u kolima, sva sreca pa sam imao obican TomTom na telefonu.

Isao sam u Tursku kolima, do Kusadasija, i kad smo krenuli ucitam unapred pripremljenu rutu, sve ok, ali prilikom prve pauze, odnosno prvog gasenja auta i ponovnog paljenja desilo se da kad mi se pokrenuo NDS rute vise nije bilo, nije bila aktivna. Vec mi je ovo bilo cudno, ranije bi uvek ruta ostala aktivna, nebitno koliko puta ugasim navigaciju, ali kazem dobro, ucitacu rutu opet, nije neki problem, ucitam i primetim da je duzina rute veca za nekih 500km!. Kako sam vec poceo da vozim na brzinu smanjim mapu da vidim celu rutu i primetim da pored moje ucitane rute navigacija kao da je dodala i alternative deonice i planira da me proveze i njima. Ustvari prva stvar sumnjiva koju sam primetio je da kad sam ucitavao rutu pisalo je da se traze i alternativne rute. Ne bi trebalo da trazi alternative, vec da samo ucita spremljenu rutu. Pokusao sam jos 5-6 puta da ucitam moju rutu, uvek je isto bilo i kako nisam mogao previse da se zezam sa tim ugasio sam nds i pokrenuo standardni tomtom na telefonu koji nas je odveo do odredista sasvim lepo.

Kad smo stigli, probao sam NDS i na telefonu, istu verziju, ista ruta, palio gasio telefon, ruta ostaje aktivna, onda me nije mrzelo, posle par dana napravim rutu od hotela do neke lokacije gde smo planirali da idemo, isprobam u sobi na telefonu, sve radi kako treba, medjutim isprobao sam je u voznji (na telefonu) i skontao gde nastaje problem, ako aktiviram rutu od pocetne tacke i krenem sve ok, medjutim ako u bilo kom momentu u toku rute ugasim navigaciju i upalim pocne da dodaje alternative, dakle ako se pokrene ruta koja je vec napravljena i ucitam je ali nisam krenuo od pocetne tacke vec sam negde usput navigacija pocne da pametuje. Resenje za mene je bilo da kad god napravim pauzu, odnosno moram da ugasim navigaciju i upalim, moram da napravim rutu koja pocinje od te tacke gde sam i onda bude sve u redu. Naravno, ovo je totalno neprihvatljivo resenje, ali da nisam imao rezervnu navgiaciju morao bih tako da se dovezem do kuce.
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Moram da priznam da sam i ja imao problema sa NDS, verzija v.1.8.13.b.563/564 MOD na uredjaju u kolima, sva sreca pa sam imao obican TomTom na telefonu.

Isao sam u Tursku kolima, do Kusadasija, i kad smo krenuli ucitam unapred pripremljenu rutu, sve ok, ali prilikom prve pauze, odnosno prvog gasenja auta i ponovnog paljenja desilo se da kad mi se pokrenuo NDS rute vise nije bilo, nije bila aktivna. Vec mi je ovo bilo cudno, ranije bi uvek ruta ostala aktivna, nebitno koliko puta ugasim navigaciju, ali kazem dobro, ucitacu rutu opet, nije neki problem, ucitam i primetim da je duzina rute veca za nekih 500km!. Kako sam vec poceo da vozim na brzinu smanjim mapu da vidim celu rutu i primetim da pored moje ucitane rute navigacija kao da je dodala i alternative deonice i planira da me proveze i njima. Ustvari prva stvar sumnjiva koju sam primetio je da kad sam ucitavao rutu pisalo je da se traze i alternativne rute. Ne bi trebalo da trazi alternative, vec da samo ucita spremljenu rutu. Pokusao sam jos 5-6 puta da ucitam moju rutu, uvek je isto bilo i kako nisam mogao previse da se zezam sa tim ugasio sam nds i pokrenuo standardni tomtom na telefonu koji nas je odveo do odredista sasvim lepo.

Kad smo stigli, probao sam NDS i na telefonu, istu verziju, ista ruta, palio gasio telefon, ruta ostaje aktivna, onda me nije mrzelo, posle par dana napravim rutu od hotela do neke lokacije gde smo planirali da idemo, isprobam u sobi na telefonu, sve radi kako treba, medjutim isprobao sam je u voznji (na telefonu) i skontao gde nastaje problem, ako aktiviram rutu od pocetne tacke i krenem sve ok, medjutim ako u bilo kom momentu u toku rute ugasim navigaciju i upalim pocne da dodaje alternative, dakle ako se pokrene ruta koja je vec napravljena i ucitam je ali nisam krenuo od pocetne tacke vec sam negde usput navigacija pocne da pametuje. Resenje za mene je bilo da kad god napravim pauzu, odnosno moram da ugasim navigaciju i upalim, moram da napravim rutu koja pocinje od te tacke gde sam i onda bude sve u redu. Naravno, ovo je totalno neprihvatljivo resenje, ali da nisam imao rezervnu navgiaciju morao bih tako da se dovezem do kuce.
@ivica122, sve pohvale za realan prikaz NDS navigacije. To i ne čudi jer si i ranije imao korektne komentare u vezi sa problemima sa pojedinim navigacijama. Ja se sećam konstruktivne diskusije sa dolaskom do Lidla u Sofiji... Ovakva iskrena analiza i zamerke, samo mogu da koriste i ostalim članovima foruma. Takođe, svaka čast na odluci da voziš ipak ozbiljnu rutu od oko 1.100km od tvog grada.

I ja sam primetio značajne nelogičnosti u TomTom NDS navigaciji zbog kojih smatram da je i ona puna bagova i ne bih je, za sada, preporučio za korišćenje.

1) Ruta do Bara o kojoj smo dosta polemisali. Kada izaberem destinaciju Rista Lekića, NDS v1.8.17 (nije MOD) mi ponudi put preko Čačka, Kraljeva i Novog Pazara. Na toj ponudi se vidi da je od Beograda brži put preko Prištine i Albanije. Tu je i problematična ruta preko Višegrada... Pre nego da pokrenem vožnju, NE NUDI MI SE IZBOR ALTERNATIVNIH RUTA. Kada kao krenem da vozim, sada mogu da tapnem na Alternativne rute i ponuda je sasvim drugačija. I dalje je put preko Novog Pazara dat kao prvi izbor iako se vidi da je i dalje put kroz Albaniju brži za 10 min a UOBIČAJENI PUT PREKO UŽICA, ZLATIBORA I NOVE VAROŠI BRŽI 25min I KRAĆI 42km. Dakle, da bih stigao do optimalne putanje, potrebno je dosta eksperimentisanja a i pitanje je da li NDS sve računa korektno...

2) Od početka imam ozbiljnu zamerku TomTom navigacijama (GO Mobile, NDS i GO Navigation) što, iako je SELEKTOVAN RAD U POZADINI, posle određenog vremena se navigacija isključi ako je ekran bio isključen. Ipak, ponovnim pokretanjem aplikacije, nastavlja se navođenje od trenutne korekte lokacije... Ipak, to neke navigacije ne rade. One, zaista rade u pozadini...

3) Manir da navigacija insistira na skretanju da bi se uključio u neki put koji je samo NDS zamislio i odredio je ozbiljan nedostatak. U nastavku su slike koje pokazuju realnu vožnju od ovog jutra. NDS nudi srednju rutu iako pokazuje da je gornja ruta brža 2 min. Ja ipak biram donju putanju (zbog testiranja) a vozim srednjom, slika u prilogu posle rute do Crne Gore. Vozim srednjom rutom, mislim da je ujutru najbolja, NDS rerutira ali ne želi da me "odvuče" na izabranu najsporiju rutu, već DA ME PREBACI NA NAJBRŽU RUTU, koju nisam ni ja izabrao a ni prvi ekran ponudio... Na kraju, neshvatljivo, izgleda samo da bih na odredište stigao po želji NDS, navigacija predlaže na pretposlednjoj slici skretanje na zakrčenu Ibarsku magistralu i put od 1.1 km a ja imam izbor da pređem Ibarsku semaform za pravo i da vozim putem od oko 600 m.

4) Do Kušadasija mi NDS od Beograda nudi, nisam nikada vozio do Turske, smatram optimalan put (prvi skrinšot) jer istu rutu predlaže i "ona" navigacija za koju i dalje tvrdim da je ubedljivo najbolja. Zato bih molio kolege, koji se ne slažu sa mnom, DA PRIMERIMA POKAŽU OVAKVE GREŠKE KOJE SADA VIDIMO I KOD TomTom NDS....Ne prihvatam primere grešaka u mapi, jer ih je sve manje a i greške su prisutne u svim mapama, VEĆ ISKLJUČIVO PRIMERE NELOGIČNOG RUTIRANJA I RERUTIRANJA, tj. PRIKAZ KVALITETA NAVIGACIONOG ALGORITMA, a ne greške u MAPI... Drugar @ivica122 je svojevremeno korektno ukazao na primere da "moja" navigacija vodi kontra smerom u tunel... Dakle, navijači, javite se slikama. Ili bar uverljivim opisima kao što ih Ivica daje...
 

Prilozi

  • Screenshot_20200821-075456.jpg
    Screenshot_20200821-075456.jpg
    43,4 KB · Pregleda: 15
  • Screenshot_20200821-100237.jpg
    Screenshot_20200821-100237.jpg
    46 KB · Pregleda: 15
  • Screenshot_20200821-100259.jpg
    Screenshot_20200821-100259.jpg
    44,4 KB · Pregleda: 14
  • Screenshot_20200821-100313.jpg
    Screenshot_20200821-100313.jpg
    44,2 KB · Pregleda: 16
  • Screenshot_20200821-084336.jpg
    Screenshot_20200821-084336.jpg
    45,3 KB · Pregleda: 14
  • Screenshot_20200821-084347.jpg
    Screenshot_20200821-084347.jpg
    45,6 KB · Pregleda: 14
  • Screenshot_20200821-084534.jpg
    Screenshot_20200821-084534.jpg
    41,4 KB · Pregleda: 12
  • Screenshot_20200821-084621.jpg
    Screenshot_20200821-084621.jpg
    41,8 KB · Pregleda: 13
  • Screenshot_20200821-084755.jpg
    Screenshot_20200821-084755.jpg
    41,8 KB · Pregleda: 14
  • Screenshot_20200821-084928.jpg
    Screenshot_20200821-084928.jpg
    41 KB · Pregleda: 30
Član
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruka
446
Ja stvarno nisam pristrasan, nisam se vezao ni za jednu navigaciju, odavno sam izjavio da mi se Sygic najvise svidja kako izgleda (Sygic Truck), ali ne mogu da je koristim, vise puta me je nelogicno vodila. TomTom mi je i dalje favorit ali ne NDS.

Sto se rute do Kusadasija tice (mozda nekom bude i korisno), ovu koju je Navigas prikazao na prvoj slici je autoput, nije najkraca ali definitivno za prepruku, dakle preko Bosfora (Istanbula). Ja sam vozio turskom magistralom, 160km kraca ruta (do Kusadasija) ali vredi ici tako samo ako vozite kroz Tursku nocu ili rano ujutru, pred zoru, zato sto magistrala ide uz more nekih 450km (manje - vise) i prolazi kroz vise naseljenih mesta, od kojih su neka gradovi ozbiljne velicine. Kad smo isli ka Kusadasiju presli smo trajektom u Aziju kod Galipolja do Lapsekija negde oko 3 ujutru i nastavili magistralom po mraku. Turska magistrala je bolja od bugarskog autoputa, ima odvojene smerove (kao autoput), ogranicenje brzine je 110km/h (na autoputu 120km/h), ja sam, gde god je moglo, odnosno gde god nema puteva koji se ukljucuju, vozio oko 120km/h, kvalitet asfalta magistrale je na nivou Italije, bez preterivanja, ja sam se bas prijatno iznenadio, tako da svaka preporuka i za magistralu ali nikako preko dana, narocito ako je vikend.

Jedna "zanimljivost", cene goriva na renomiranim pumpama (kao Shell, na primer) su sledece: benzin 95 oktana oko 91din, eurodizel oko 75din, plin oko 54din. Na pumpama sa manje zvucnim imenom moguce je sipati gorivo i do 1o din manje po litru, ali nisam bas bio raspolozan da toliko ustedim :) sipao samo gde sam mislio da je provereno.

Evo o cemu pricam, ovo je magistrala, na karti se vidi putanja od bugarske granice do Kusadasija.
 

Prilozi

  • 2020-08-22 16_24_54-TomTom MyDrive - Opera.png
    2020-08-22 16_24_54-TomTom MyDrive - Opera.png
    622,6 KB · Pregleda: 27
Poslednja izmena:
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.991
TomTom Navigation 1.8.19

com.tomtom.gplay.navapp.nds_1819.apk
-

Podrzava -
arm64-v8a
armeabi-v7a


Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
Srpski glas - Jovanka

Ako vec imate srpski glas - Predrag - onda sa linka - Srpski glas - Jovanka -skinite fajl -110.7z - raspakujte ga i folder - 110 - zamijenite sa postojecim u -
***\Android\data\com.tomtom.gplay.navapp.nds\files\ContentKitData\voices.

Kada pokrenete navigaciju dobit cete obavjestenje da glas nije kompatabilan sa... ali to ignorisite.
Sada cete u podesavanjima - glasovi - imati - Jovanka - mada ste selektovali - Predrag.

Srpski glas - Jovanka
Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
Napomena
Ako ste imali instalisanu verziju iz ovog posta - https://serbianforum.org/threads/tomtom-nds.782979/post-3129372 - dovoljno je ovom verzijom "pregaziti" i sve postavke ce ostati sacuvane.
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.656
27.08.2020.

///
U slučaju da neko želi original apk spakovan od istog autora
Hidden content
You need to reply to this thread or react to this post in order to see this content.
///

Izdanje
v.1.8.19. MOD
by david0vich

Važi isto što i za prethodno izdanje.
Moguće je pregaziti prethodnu modifikaciju ovom

Izmene
Kod:
*** TomTom
Ispravke grešaka i poboljšanja

*** david0vich MOD
1. Instalacija je ponovo u formi apk fajla
2. Važi sve što i za prethodne modifikacije
3. Dodat katalonski jezik

Hidden content
You need to reply to this thread or react to this post in order to see this content.


***POKLON***

Dodatna modifikacija
Verzija čiji je interfejs na srpskom jeziku iako je UI uređaja na engleskom:


Hidden content
You need to reply to this thread or react to this post in order to see this content.

Tnx @david0vich
 
Natrag
Top