NiM

Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
16
Da bi Ivana ili Mario progovorili Hrvatski neophodno je da ti i UI uređaj bude na istom jeziku ...
Hvala. Ma sve je postavljeno kako treba. Ocito je da nema hr tts fajla. Moje je znanje ograniceno ali koliko vidim nema nista ni unutar apk instalacije sto bi ja mogao eventualno editirati.
Zamoli @Bocky72 da ti pošalje Srpske jezičke fajlove da središ prevod jer u originalnom HR nema nekih prevoda za mod verziju.
Prevod mi nije toliko bitan. Volio bi imati hr tts fajl kojeg AlfanumTTS Ivana moze citati.
Tko je autor ovoga moda pa da ga pokusam kontaktirati. Hvala.
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
916
Imam utisak da zapravo Alfanum pravi problem.
isntaliraj eventualno noviju verziju, proveri oko sistemskih podešavanja, dozvola, rad u bekgraundu, ušteda energije i tako to.
Proradio glas AlfanumTTS Danica u Huawei P20 Lite, Android 8

Izgleda da je kod mog jačeg telefona P30 Lite problem pravila verzija AlfanumTTS

1)Instalirao sam verziju AlfanumTTS_1.2.0_crk_v6 sa linka koji je preporučio @nens
2)Izabrao sam srpski jezik
3)Piše "srpski (Srbija) nije podržan" ali to izgleda nije bitno
4)Ispostavilo se da je sasvim svejedno da li se instalira NDS sa ili bez mreže, tj sa ili bez WiFi. Na telefonu Huawei P30 Lite sam umesto AlfanumTTS 2.4.0 instalirao verziju 1.2.0 i sada sve radi korektno: Danica lepo izgovara srpski jezik. Dakle, problem je samo bio u verziji AlfanumTTS, verzija 2.4.0 očigledno ne odgovara aplikaciji NDS "Deda Mraz".
5)Podesio sam NDS da koristi i TTS glasove, isključio, ponovo pokrenuo
6)Sve radi korektno, Danica (TTS) lepo izgovara i čita sve što je potrebno.
7)Danica se ne gubi ni kada je offline ni online. Više puta sam isključivao app i pokretao.

U prilogu su snimci ekrana za bolje razumevanje

P.S. Isto sam odradio (uz TTS 1.2.0_crk_v6) sinoć i u telefonu Samsung A8, Android 7.1.1. Jedino je tamo pisalo "srpski je u potpunosti podržan"

-------------------------------------------------------------------------------
 

Prilozi

  • Screenshot_20221115-083722.jpg
    Screenshot_20221115-083722.jpg
    40,8 KB · Pregleda: 14
  • Screenshot_20221115-083743.jpg
    Screenshot_20221115-083743.jpg
    34,9 KB · Pregleda: 12
  • Screenshot_20221115-083835.jpg
    Screenshot_20221115-083835.jpg
    49 KB · Pregleda: 11
  • Screenshot_20221115-083841.jpg
    Screenshot_20221115-083841.jpg
    40,8 KB · Pregleda: 11
  • Screenshot_20221115-084210.jpg
    Screenshot_20221115-084210.jpg
    40,1 KB · Pregleda: 10
  • Screenshot_20221115-084254.jpg
    Screenshot_20221115-084254.jpg
    30,2 KB · Pregleda: 9
  • Screenshot_20221115-090219.jpg
    Screenshot_20221115-090219.jpg
    46 KB · Pregleda: 12

NiM

Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
16
Ajd ponovo pročitaj post #527
Obrati pažnju i na #530
Sve pet. Bez ljutnje. Razumio sam taj post. Samo sam bio voljan prevesti tts na hr, pa onda ako bi autor moda bio voljan to ukomponirati u neku novu verziju...
Sto se tice instalacije i postavki za AlfanumTTS i to mi je sve jasno. Imam legalnu, placenu, zadnju verziju za hr jezik.
U svakom slucaju hvala na odgovorima.
 
Član
Učlanjen(a)
07.05.2013
Poruka
374
Imam utisak da zapravo Alfanum pravi problem.
isntaliraj eventualno noviju verziju, proveri oko sistemskih podešavanja, dozvola, rad u bekgraundu, ušteda energije i tako to.
Reinstalirao i Alfanum i navigaciju. Ponovo se desava. Ali, nema pravila. Npr. prvo ukljucivanje, sve OK, iskljucim, odem ofline, Danica nestane. Ukljucim wifi, ukljucim navigaciju, pojavi se, odem ofline i 4. puta restartujem navigaciju i svaki put je tu. Zatim restartujem telefon, i ofline probam, tu je. Rekoh, super...

Izadjem iz navigacije, ukljucim wifi, pokrenem navigaciju, Danica nestane. Izadjem iz navigacije, i dalje sam online, ponovo pokrenem i pojavi se. :D :D :D

Al' dobro, nema veze..
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.618
Sve pet. Bez ljutnje. Razumio sam taj post. Samo sam bio voljan prevesti tts na hr, pa onda ako bi autor moda bio voljan to ukomponirati u neku novu verziju...
Sve OK ali imam utisak da opet nisi razumeo. Ne prevodi se TTS, to je posao Alfanuma i oni su to odradili kako treba (valjda).
Ako hoćeš da prevedeš apk, to je druga priča i nema veze sa TTS-om.

@JaSamBG
Pazi, reinstalirati je pogrešno.

Pravilan postupak » sistemska podešavanja » menadžer aplikacija » pronađeš app » force stop » clear cache & data » deinstalacija. Ovo za obe aplikacije.
Nakon toga poželjan je restart telefona, pa Alfanum, njegovo podešavanje (obrati pažnju na izvorne napomene) i sistemsko setovanje, pa tek onda NDS i sve ostalo.
Nisi pomenuo koje izdanje Alfanuma i da li si probao sa drugim, Da li si probao instalaciju u offline režimu isl. Baška ušteda energije u pozadini itd.
Jeste da sve ovo ne bi trebalo da ima veze, ali kod nekih uređaja se javljaju gremlini,
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
07.05.2013
Poruka
374
Sve OK ali imam utisak da opet nisi razumeo. Ne prevodi se TTS, to je posao Alfanuma i oni su to odradili kako treba (valjda).
Ako hoćeš da prevedeš apk, to je druga priča i nema veze sa TTS-om.

@JaSamBG
Pazi, reinstalirati je pogrešno.

Pravilan postupak » sistemska podešavanja » menadžer aplikacija » pronađeš app » force stop » clear cache & data » deinstalacija. Ovo za obe aplikacije.
Nakon toga poželjan je restart telefona, pa Alfanum, njegovo podešavanje (obrati pažnju na izvorne napomene) i sistemsko setovanje, pa tek onda NDS i sve ostalo.
Nisi pomenuo koje izdanje Alfanuma i da li si probao sa drugim, Da li si probao instalaciju u offline režimu isl. Baška ušteda energije u pozadini itd.
Jeste da sve ovo ne bi trebalo da ima veze, ali kod nekih uređaja se javljaju gremlini,
Da, tako sam radio. Sve ispocetka. Alfanum, pisao sam, imao sam onaj prvi, pa sam ubacio 1.2.0.

Da, probao sam i ofline instalaciju navigacije...ne moze. Tj. moram da skinem neku mapu pa da nastavim.

Kao sto rekoh, nema pravila. Evo, za sada radi, odnosno Danica je tu. Sigurno sam 5-6 puta probao. Mozda je resila da mi ne bezi. ;)
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.618
Milsio sam na offline instalaciju Alfanuma, a NDS mora onlajn kada povlači mape i dodatke.
Ali dobro, neka ga, bitno da radi.
 

NiM

Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
16
Sve OK ali imam utisak da opet nisi razumeo. Ne prevodi se TTS, to je posao Alfanuma i oni su to odradili kako treba (valjda).
Ako hoćeš da prevedeš apk, to je druga priča i nema veze sa TTS-om.
Ma razumio sam ja samo se nas dvojica ne razumijemo. Naravno da nije posao Alfanuma da prevodi nego da cita napisani tekst. Vjerovatno se ja ne izrazavam kako treba, pa se izvinjavam zbog toga. Ja sam govorio o prevodu na hr teksta kojeg ce moj Alfanum citati.
Pozz
 
Učlanjen(a)
28.04.2014
Poruka
12
I ja sam imao probleme s tts glasom Danica, jer se podešavanje nije čuvalo, već se uvek vraćalo na glas Predrag. Otkad sam podesio da Alfanum ne štedi bateriju telefona ovaj problem je nestao. Navigacija kod mene sada radi odlično.
 
Natrag
Top