TOM TOM Navigacija

Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Tomtom Go Navigation and Traffic v1.17 Build 2116 Patched

Ako instalisete
- Tom Tom Go Navigation&Traffic ((patched by DFoX) - prvi put onda je postupak sledeci -

1. Instalisite aplikaciju sa Google Play store.

Kod:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tomtom.gplay.navapp&hl=en

2. Pokrenite aplikaciju i odmah je zatvorite. Ne skidati mape i glasove.
3. Deinstalisite aplikaciju iz Application Manager-a.
4. Instalisite Tomtom_Go_Navigation and Traffic Patched.
5. Ne pokretati aplikaciju poslije instalacije.
6. Restartujte uredaj.
7. Sada pokrenite aplikaciju, skinite mape i glasove iz same navigacije.

Ako imate vec instalisanu prethodnu verziju -
http://serbianforum.org/threads/tom-tom-gps-navigacija.454852/page-39#post-2073856
dovoljno je sa ovom verzijom "pregaziti" postojecu i bit ce sacuvani svi podaci i podesavanja. Dakle, nije potrebno raditi deinstalaciju prethodne.
Nije potrebno ponovno skidanje mapa ako ste ih prethodno azurirali.
Nove, azurirane mape - skinite iz same navigacije.
Vrijedi do - 01.01.2101. god.

Tnx - DeltaFox79

Apk

***Hidden content cannot be quoted.***

Srpski glas - Jovanka
Ako vec imate srpski glas - Predrag - onda sa linka - Srpski glas - Jovanka -skinite fajl - 110.7z - raspakujte ga i folder - 110 - zamijenite sa postojecim u -
com.tomtom.gplay.navapp/files/data/voices.
Kada pokrenete navigaciju dobit cete obavjestenje da glas nije kompatabilan sa... ali to ignorisite.
Sada cete u podesavanjima - glasovi - imati - Jovanka - mada ste selektovali - Predrag.

Srpski glas - Jovanka
Kod:
http://www106.zippyshare.com/v/1wrCAziT/file.html

Sve sam odradio po uputstvu za prvo preuzimanje ali ne ide mapa. Spojen sam na wifi ali ne skida je. Koliko mogu primijetim ne mogu ni jednu kartu da skinem. Sumnjam da je ovo odrađeno kako treba :(

Screenshot_2017-09-28-08-58-41-179.jpeg

Neka je par dana na mobitelu, ako ne bude islo ne preostaje mi nista drugo nego deinstalacija.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
@HyperSnap, @neshagbgd , kao sto se vidi, i kod mene je ista verzija, instalirana istim *.apk fajlom . Takodje skidam koristeci WiFi. Nista nisam posebno podesavao. Jedino sam se prijavio koristeci ranije kreiran TomTom nalog. Telefon je Huawei Y6II Compact.
Medjutim, posto vidim da postoji problem s preuzimanjem mapa kod dvojice, sada cu instalirati na drugom telefonu. Na njemu je bila verzija 1.16 koju sam deinstalirao uz prethodno brisanje cash i data...Sve kako je opisano u pomenutom postu.Posto ce to potrajati, nakon tog pokusaja cu ovde dodati EDIT i napisati kako je proslo...

EDIT 1
Prvi pokusaj se zavrsio kao i kod vas dvojice. Pokrenuto preuzimanje, 1% i zaustavljeno. Napomena, posle instalacije Patch fajlom zaboravio sam da restartujem telefon. Moracu ponoviti iako ne verujem da je to bilo presudno...

EDIT 2
Nisam uspeo. Ocigledno je da sam ja svoju 1.17 verziju dobio tako sto sam pregazio onu 1.16. Posto na ovom drugom telefonu imam i taj *.apk fajl, za verziju 1.16, u cijem nazivu je ispred URET ispisano i Team, probacu da najpre instaliram patch 1.16 i javljam kada i to proverim...

EDIT 3
Definitivno, instalacija verzije 1.17 sa Play Store i posle toga deinstalacija i INSTALACIJA sa Patch 1.17 apk fajlom, NIJE IZVODLJIVA. Bolje receno, instalacija je izvodljiva ali se preuzimanje mapa ne može obaviti.

Takodje, ni "gimnastika" :
1. Instalacija 1.17 sa Play Store
2. Deinstalacija 1.17 i instalacija Patch 1.16
nije dala rezultat.
Izgleda da je potrebno napraviti bolji patch apk fajl 1.17 jer se ipak sve bazira na instalaciji verzije 1.17 sa Play Store...

Mislim da je jednostavno objasniti kako ja imam funkcionalnu verziju 1.17. Ona je nastala patch-ovanjem TADAŠNJE verzije 1.16 sa Google Play Store i kasnije samo "pregažena" novim patch fajlom 1.17. Nažalost, sada se ne može izabrati verzija 1.16 sa Play Store...
 

Prilozi

  • Screenshot_2017-09-28-09-20-35.png
    Screenshot_2017-09-28-09-20-35.png
    576,3 KB · Pregleda: 28
  • Screenshot_2017-09-28-09-21-12.png
    Screenshot_2017-09-28-09-21-12.png
    522,2 KB · Pregleda: 28
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
28.10.2013
Poruka
144
@HyperSnap, @neshagbgd , kao sto se vidi, i kod mene je ista verzija, instalirana istim *.apk fajlom . Takodje skidam koristeci WiFi. Nista nisam posebno podesavao. Jedino sam se prijavio koristeci ranije kreiran TomTom nalog. Telefon je Huawei Y6II Compact.
Medjutim, posto vidim da postoji problem s preuzimanjem mapa kod dvojice, sada cu instalirati na drugom telefonu. Na njemu je bila verzija 1.16 koju sam deinstalirao uz prethodno brisanje cash i data...Sve kako je opisano u pomenutom postu.Posto ce to potrajati, nakon tog pokusaja cu ovde dodati EDIT i napisati kako je proslo...

EDIT 1
Prvi pokusaj se zavrsio kao i kod vas dvojice. Pokrenuto preuzimanje, 1% i zaustavljeno. Napomena, posle instalacije Patch fajlom zaboravio sam da restartujem telefon. Moracu ponoviti iako ne verujem da je to bilo presudno...

EDIT 2
Nisam uspeo. Ocigledno je da sam ja svoju 1.17 verziju dobio tako sto sam pregazio onu 1.16. Posto na ovom drugom telefonu imam i taj *.apk fajl, za verziju 1.16, u cijem nazivu je ispred URET ispisano i Team, probacu da najpre instaliram patch 1.16 i javljam kada i to proverim...

EDIT 3
Definitivno, instalacija verzije 1.17 sa Play Store i posle toga deinstalacija i INSTALACIJA sa Patch 1.17 apk fajlom, NIJE IZVODLJIVA. Bolje receno, instalacija je izvodljiva ali se preuzimanje mapa ne može obaviti.

Takodje, ni "gimnastika" :
1. Instalacija 1.17 sa Play Store
2. Deinstalacija 1.17 i instalacija Patch 1.16
nije dala rezultat.
Izgleda da je potrebno napraviti bolji patch apk fajl 1.17 jer se ipak sve bazira na instalaciji verzije 1.17 sa Play Store...

Mislim da je jednostavno objasniti kako ja imam funkcionalnu verziju 1.17. Ona je nastala patch-ovanjem TADAŠNJE verzije 1.16 sa Google Play Store i kasnije samo "pregažena" novim patch fajlom 1.17. Nažalost, sada se ne može izabrati verzija 1.16 sa Play Store...
Hvala na odgovoru! I meni je palo na pamet da instaliram prvo staru pa novu verziju ali sad, nakon tvog detaljnog objašnjenja, odustao sam od toga. Ne mogu da nađem mape za AvicSync ali prešpartaću ponovo kroz forum pa možda i nađem to što mi treba. Hvala još jednom na dobroj volji i trudu. Pozdrav

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.980
Tomtom Go Navigation and Traffic v1.17 Build 2116 Patched

Ovo je ponovljeni post instalacije jer je rijesen problem same instalacije i preuzimanja mapa.


Ako instalisete
- Tomtom Go Navigation and Traffic v1.17 Build 2116 Patched - prvi put onda je postupak sledeci -


1. Instalisite aplikaciju sa Google Play Store.
Kod:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tomtom.gplay.navapp&hl=en
2. Pokrenite aplikaciju, idite na Settings, sacekajte dok se ne pojavi lista mapa. Ne izlaziti iz navigacije.
3. Pokrenite File Manager, idite do lokacije gdje vam je instalisana aplikacija npr. /storage/emulated/0/android/obb/com.tomtom.gplay.navapp i kopirajte ovaj folder com.tomtom.gplay.navapp na neku drugu lokaciju u uredaju. Moze i u PC.
4. Sada izadite iz navigacije, i deinstalisite je iz app-managera.
5. Instalisite Tomtom Go Navigation and Traffic v1.17 Build 2116 Patched.
Ne pokretati je.
6. Vratite se u File Manager, pronadite com.tomtom.gplay.navapp i kopirajte ga u /storage/emulated/0/android/obb/
7. Sada pokrenite aplikaciju, skinite mape i glasove iz same navigacije.

Ako imate vec instalisanu prethodnu verziju -
http://serbianforum.org/threads/tom-tom-gps-navigacija.454852/page-39#post-2073856
dovoljno je sa ovom verzijom "pregaziti" postojecu i bit ce sacuvani svi podaci i podesavanja. Dakle, nije potrebno raditi deinstalaciju prethodne.
Nije potrebno ponovno skidanje mapa ako ste ih prethodno azurirali.
Nove, azurirane mape - skinite iz same navigacije.
Vrijedi do - 01.01.2101. god.

Tnx - DeltaFox79

Apk

Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
Srpski glas - Jovanka
Ako vec imate srpski glas - Predrag - onda sa linka - Srpski glas - Jovanka -skinite fajl - 110.7z - raspakujte ga i folder - 110 - zamijenite sa postojecim u -
com.tomtom.gplay.navapp/files/data/voices.
Kada pokrenete navigaciju dobit cete obavjestenje da glas nije kompatabilan sa... ali to ignorisite.
Sada cete u podesavanjima - glasovi - imati - Jovanka - mada ste selektovali - Predrag.

Srpski glas - Jovanka - Link
Kod:
http://www106.zippyshare.com/v/1wrCAziT/file.html
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Instalacija TomTom GO Mobile prema uputstvu iz posta #414


Preko_Topciderske_zvezde.jpg


Uspešno sam instalirao navigaciju TomTom GO Mobile, verzija 1.17, na osnovu uputstva iz posta #414. Dakle, članovi kojima se, kao i meni, ova navigacija dopada, mogu instalirati na android telefonu. Danas sam popodne koristio uređaj Start 42 i android verziju na drugom telefonu. Primetio sam da je u popodnevnom špicu navođenje (rutiranje) preko Topčiderske zvezde, Bulevarom Vojvode Putnika. U prilogu je slika sa jučerašnje jutarnje vožnje gde je rutiranje bilo Bulevarom Vojvode Mišića, pored Sajma. Pretpostavljam da je ova razlika na osnovu različitog doba dana. Proveriću sutra jer sam juče navigaciju TomTom pokrenuo kada sam već ušao na autoput...
Takođe, u prilogu su i skrinšotovi na kojima se vidi da se na deonici autoputa pojavljuje još jedna vrednost sa oznakom avg. To je očigledno neka prosečna (average) brzina koja se na ekranu ispisuje samo dok vozim autoputem. Nisam razjasnio kako se dobija vrednost koju, za sada, nazivam "prosečna brzina". Čim sam izašao s autoputa, skrinšot "Pored Sajma", brojka ispod koje stoji avg se izgubila...

EDIT
Razjasnio sam šta predstavlja avg vrednost. Kao što sam pretpostavio, to je izmerena prosečna brzina, izmerena u zoni prosečne brzine (Average speed zone).

Avg.jpg


Kao što se vidi na drugoj maloj slici, ta zona je dužine od 4.1 km i zato merenje prestaje po izlasku sa autoputa, gde se zona završava. Pogledao sam u offline modu i video da ima dosta zona prosečne brzine i sve su locirane na deonicama autoputa. Recimo, prema Rumi postoji još jedna. U smeru ka Nišu je kod bivše naplatne rampe u Bubanj potoku. Ostale prekršajne kamere su raspoređene po gradu. Jedna je kod Sajma, u Bulevaru Vojvode Mišića, "Kamera u žutoj tracu" (Traffic restriction camera)...
 

Prilozi

  • Preko Topciderske zvezde.jpg
    Preko Topciderske zvezde.jpg
    273 KB · Pregleda: 30
  • Pored Sajma.jpg
    Pored Sajma.jpg
    87,2 KB · Pregleda: 30
  • Avg 1.jpg
    Avg 1.jpg
    74,2 KB · Pregleda: 30
  • Avg 2.jpg
    Avg 2.jpg
    77,2 KB · Pregleda: 26
  • Screenshot_2017-10-05-22-25-35.png
    Screenshot_2017-10-05-22-25-35.png
    296,8 KB · Pregleda: 27
  • Screenshot_2017-10-05-22-30-18.png
    Screenshot_2017-10-05-22-30-18.png
    341,4 KB · Pregleda: 30
  • Screenshot_2017-10-05-22-34-25.png
    Screenshot_2017-10-05-22-34-25.png
    414,9 KB · Pregleda: 25
  • Screenshot_2017-10-05-22-37-15.png
    Screenshot_2017-10-05-22-37-15.png
    461,4 KB · Pregleda: 27
  • Screenshot_2017-10-05-22-37-47.png
    Screenshot_2017-10-05-22-37-47.png
    513,3 KB · Pregleda: 27
  • Screenshot_2017-10-05-22-38-09.png
    Screenshot_2017-10-05-22-38-09.png
    328,6 KB · Pregleda: 25
Poslednja izmena:
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.980
Tomtom_Go_Navigazione_e_Traffico_v1.17.1_Build_2121_Patched

Ako instalisete - Tomtom Go Navigation and Traffic v1.17.1 Build 2121 Patched - prvi put onda je postupak sledeci -

1. Instalisite aplikaciju sa Google Play Store.
Kod:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tomtom.gplay.navapp&hl=en
2. Pokrenite aplikaciju, idite na Settings, sacekajte dok se ne pojavi lista mapa. Ne izlaziti iz navigacije.
3. Pokrenite File Manager, idite do lokacije gdje vam je instalisana aplikacija npr. /storage/emulated/0/android/obb/com.tomtom.gplay.navapp i kopirajte ovaj folder com.tomtom.gplay.navapp na neku drugu lokaciju u uredaju. Moze i u PC.
4. Sada izadite iz navigacije, i deinstalisite je iz app-managera.
5. Instalisite Tomtom Go Navigation and Traffic v1.17.1 Build 2121 Patched.
Ne pokretati je.

6. Vratite se u File Manager, pronadite com.tomtom.gplay.navapp i kopirajte ga u /storage/emulated/0/android/obb/
7. Sada pokrenite aplikaciju, skinite mape i glasove iz same navigacije.

Ako imate vec instalisanu prethodnu verziju -
http://serbianforum.org/threads/tom-tom-gps-navigacija.454852/page-42#post-2205945
dovoljno je sa ovom verzijom "pregaziti" postojecu i bit ce sacuvani svi podaci i podesavanja. Dakle, nije potrebno raditi deinstalaciju prethodne.
Nije potrebno ponovno skidanje mapa ako ste ih prethodno azurirali.
Nove, azurirane mape - skinite iz same navigacije.
Vrijedi do - 01.01.2101. god.

Tnx - DeltaFox79

Apk

Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
Srpski glas - Jovanka
Ako vec imate srpski glas - Predrag - onda sa linka - Srpski glas - Jovanka -skinite fajl - 110.7z - raspakujte ga i folder - 110 - zamijenite sa postojecim u -
com.tomtom.gplay.navapp/files/data/voices.
Kada pokrenete navigaciju dobit cete obavjestenje da glas nije kompatabilan sa... ali to ignorisite.
Sada cete u podesavanjima - glasovi - imati - Jovanka - mada ste selektovali - Predrag.

Srpski glas - Jovanka - Link
Kod:
http://www106.zippyshare.com/v/1wrCAziT/file.html
 
Učlanjen(a)
25.06.2013
Poruka
162
I sa ovom poslednjom verzijom koju je okacio nenadsenn je bilo problema posle instalacije patched apk fajla.
Uopste nije htela da pokrene download mapa.
Resenje za ovaj problem je obb koji sam pronasao na net-u.

1.Instalirati "Tomtom_Go_Navigazione_e_Traffico_v1.17.1_Build_2121_Patched"
2.Kopirati obb u /storage/emulated/0/android/obb/com.tomtom.gplay.navapp

Kod:
http://www91.zippyshare.com/v/GcCd6ygN/file.html
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
I sa ovom poslednjom verzijom koju je okacio nenadsenn je bilo problema posle instalacije patched apk fajla.
Uopste nije htela da pokrene download mapa.
Resenje za ovaj problem je obb koji sam pronasao na net-u.

1.Instalirati "Tomtom_Go_Navigazione_e_Traffico_v1.17.1_Build_2121_Patched"
2.Kopirati obb u /storage/emulated/0/android/obb/com.tomtom.gplay.navapp

Kod:
http://www91.zippyshare.com/v/GcCd6ygN/file.html
A da li si uopste procirao tacke od 1-7 u poslednjem postu @nenadsenn gde pise o tom problemu i kako ga resiti, kao i u pretposlednjem postu...
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
Vise puta sam probao po datim koracima i svaki put je isti ishod.
Ne download-uje mape.
Nasao sam resenje i instalirao navigaciju.
Upravo sam probao na samsung galaxy S3 i hoce i jedna i druga solucija.
Na isto mu dodje skinuo taj fail sa interneta ili ga uzeo iz svog uredjaja efekat je isti...
 
Natrag
Top