TKO JE TVOJ BOG ???

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
IME BOGA - JAHVE



POSTANAK 4,26

Šetu se rodi sin, komu on nadjenu ime Enoš. Tada se počelo zazivati ime Jahvino.


POSTANAK 12,8

Odatle prijeđe u brdoviti kraj, na istok od Betela. Svoj šator postavi između Betela na zapadu i Aja na istoku. Ondje podigne žrtvenik Jahvi i zazva ime Jahvino.


POSTANAK 13,4

do mjesta na kojem je bio postavio šator, između Betela i Aja, gdje je prije podigao žrtvenik. Tu je Abram zazivao ime Jahvino.


POSTANAK 21,33

Abraham zasadi kod Beer Šebe tamarisku i ondje zazove ime Jahve - Boga Vječnoga.


POSTANAK 26,25

Izak tu podigne žrtvenik i zazove Jahvu po imenu; postavi ondje svoj šator, a njegove sluge počnu kopati bunar.

…………………………………………………………………………………..

IZLAZAK 3,13

Nato Mojsije reče Bogu: "Ako dođem k Izraelcima pa im kažem: `Bog otaca vaših poslao me k vama, i oni me zapitaju:

`KAKO MU JE IME? - što ću im odgovoriti?


IZLAZAK 3,15

Dalje je Bog Mojsiju rekao: "Kaži Izraelcima ovako:

JAHVE,

Bog vaših otaca, Bog Abrahamov, Bog Izakov i Bog Jakovljev, poslao me k vama.` TO MI JE IME DOVIJEKA,

TAKO ĆE ME ZVATI OD KOLJENA DO KOLJENA..

A pre toga je rekao Mojsiju da se "Avramu Isaku i Jakovu nije objavio tim imenom" (zasto dajes polovican tekst???) !

Stoga svako ranije spominjanje tog imena u postanju su "Mojsijeve licne reci", jer je on u izvestaj "ukljucio ono sto je njemu bilo poznato" i tako je opisao sa svog stanovista!

To je isto kao da ja kazem danas:

"Laodikeja je prizvao ime Jehoshue", a on uopste nije izgovorio to ime vec je izgovarao "Hristos", npr..

Ali ja tako pisem, jer ja poznajem to ime!
Ja pisem sa svog stanovista!

Dakle gresis!

To nije dokaz da su izgovarali to ime!

I umesto da ucestvujes u diskusiji, neprestano pises jedno te isto ko programiran!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Karakterne osobine su nesto sasvim drugo.Bog

Ne, jer upravo SVA Bozja imena olicavaju karakterne osobine Boga, i Bog se tako otkriva ljudima, otkrivajuci im svoj karakter sadrzan u svim tim imenima.

Jevreji su upravo svojoj deci davali smisaona imena, da bi deca poprimila karakter ili karakterne osobine sadrzane u tim imenima.

Tako i Bog ima mnostvo imena koja sadrze njegov karakter, ili skup njegovih karakternih osobina.

Reci samo "BOG SE ZOVE JHWH, ili JAHVE, nema za jednog coveka nikakav znacaj, ako se ne sagleda Bozji karakter sadrzan u tom imenu.

Mi zato imamo samo jedan cilj koji nam je postavljen u novozavetnom periodu, ako zelimo da se nadamo spasenju, a to je "IZGRADNJA KARAKTERA PO UZORU NA BOGA, I BITI SLICAN NJEMU"

Forma nece nikoga spasiti, pa ni prazno izgovaranje bilo kog Bozjeg imena, pa ni Jhwh ili Jahve.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
TKO JE TVOJ BOG ???

==============================


Najteže pitanje za 99% današnjih samozvanih Kršćana!
===========================================


Tko je tvoj Bog?
Da li je tvoj Bog – Biblijski Bog?
Kako Mu je Ime?
-----------------------


Dokaži svoju tvrdnju Biblijskim stihovima tipa -
Ime Boga je……………

====================================
Dokaži svoju tvrdnju Biblijskim stihovima tipa -
Ime Boga je……………
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
TKO JE TVOJ BOG ???

==============================


Najteže pitanje za 99% današnjih samozvanih Kršćana!
===========================================


Tko je tvoj Bog?
Da li je tvoj Bog – Biblijski Bog?
Kako Mu je Ime?
-----------------------


Dokaži svoju tvrdnju Biblijskim stihovima tipa -
Ime Boga je……………

====================================
Dokaži svoju tvrdnju Biblijskim stihovima tipa -
Ime Boga je……………

Žalosno. KO ti je kriv nosi se sa svojom mukom.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
OVDJE JE NAJTEŽA TEMA
_____________________________
TKO JE TVOJ BOG ???

==============================


Najteže pitanje za 99% današnjih samozvanih Kršćana!
===========================================


Tko je tvoj Bog?
Da li je tvoj Bog – Biblijski Bog?
Kako Mu je Ime?
-----------------------


Dokaži svoju tvrdnju Biblijskim stihovima tipa -
Ime Boga je……………

====================================
Dokaži svoju tvrdnju Biblijskim stihovima tipa -
Ime Boga je……………
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
Dokaži svoju tvrdnju Biblijskim stihovima tipa -
Ime Boga je……………

====================================
Dokaži svoju tvrdnju Biblijskim stihovima tipa -
Ime Boga je……………

A mi znamo koje je ime Gospodnje: to je ime Isusa Krista, Gospodina našeg i Boga (Iv 20,28).I odgovori Toma i reče mu: Gospod moj i Bog moj.

Čisti Biblijski dokaz
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
A mi znamo koje je ime Gospodnje: to je ime Isusa Krista, Gospodina našeg i Boga (Iv 20,28).I odgovori Toma i reče mu: Gospod moj i Bog moj.

Čisti Biblijski dokaz

Ništa to njemu ne znači vidi se da je bio osvjedočen da je Isus Bog, ali je onda to odbacio i sada ima muku jer duboko u sebi zna da jeste Bog i onda odbija Duha SV. da mu svjedoči.

A to je mučenje.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Na pitanje:
TKO JE TVOJ BOG ???

Neka nam apostol Toma odgovori, on to zna, a on je za Hrista rekao: "GOSPOD MOJ I BOG MOJ."
 
Natrag
Top