TKO JE TVOJ BOG ???

Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
TKO JE TVOJ BOG ???

==============================


Najteže pitanje za 99% današnjih samozvanih Kršćana!
===========================================


Tko je tvoj Bog?
Da li je tvoj Bog – Biblijski Bog?
Kako Mu je Ime?
-----------------------


Dokaži svoju tvrdnju Biblijskim stihovima tipa -
Ime Boga je……………

====================================
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Sta god da ti covek napise, ti ces traziti "tacne reci - BOG SIN" "YAHWE" i sl!

Tu je Tripo u pravu, da si "formalista"!

Ja kazem kao i Toma: "Gospod Moj i Bog Moj".

Meni je to dosta, a ti se ubedjuj do sutra, biblija kaze za Hrista da je Bog. Zato ga ja zovem tako!

Da je Hristos smatrao ime YAHWE bitnim, ne bi rekao da mu se u molitvi obracamo sa "Oce nas". Tako tvoja nauka pada.
 
Učlanjen(a)
15.03.2017
Poruka
8
Tako je,jesi li čuo Piramido šta kaže čovek koji dolazi iz pravoslavne crkve. Iz crkve čiji vernici se poznaju po delima po kojim je Isus rekao da će se poznati Njegovi pravi učenici.
Umesto da se pokrije ušima on i dalje uzme da citira jedan stih a zanemaruje stotinu drugih.
Hoće da diskutuje o Bibliji a krši prvu od deset zapovesti.Ti nekome da kažeš šta je kome važno a šta nije,ti koji omalovažavaš Stvoritelja ne poštujući prvu zapovest.
Dokle ide ljudski um i bezobrazluk,užas i sramota.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Biblijski princip je "moliti se Ocu u ime Isusa" odnosno zasluga njegove žrtve i prolivene krvi na krstu, jer je on u Božanskoj ulozi naš posrednik.

U tom smislu - Boga Oca treba oslovljavati sa OČE, ili pak BOŽE,
Isusa u kontekstu biblije treba oslovljavati sa Gospode, jer su ga tako oslovljavali apostoli.

Isus jeste večni Bog jednak Ocu, ali Gospod i spasitelj, kao i posrednik u ulozi u planu spasenja, jer je ta Isusova Božanska priroda otkrivena, i apostoli ga prepoznaju kao Boga, a jedan od primera je upravo apostol Toma koji ga naziva Bogom svojim.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kako Mu je Ime?

Kome su bitne riječi, a ne karakter što i znači IME na hebr. onda mu bitna magija.

Da li se neko moli Bogu ili sotoni, to ne zavisi od imena kojim Boga oslovljava, već od toga da li je njegova predstava o Bogu ispravna.

Obraćajući se ženi Samarjanki, Isus kaže: "Vi ne znate čemu se molite." (Jovan 4,22)

Jevreji Isusovog vremena su bili uvereni da je njihovo učenje u skladu sa Svetim pismom i da se oni mole Jehovi, međutim, Isus im odgovara: "Vaš je otac đavo." (Jovan 8,44)

Isus Hristos proriče da će doći vreme kada će lažni hrišćani progoniti prave hrišćane, misleći da služe Hristu: "Izgoniće vas iz zbornica; a doći će vreme kad će svaki koji vas ubije misliti da Bogu službu čini." (Jovan 16,2) Uzrok njihove obmane Isus otkriva sledećim rečima: "I ovo će činiti, jer ne poznaše Oca ni mene." (Jovan 16,3)

Zato Isus naglašava svojim učenicima potrebu za poznanjem Boga: "A ovo je život večni da poznaju tebe jedinoga istinitoga Boga, i koga si poslao Isusa Hrista." (Jovan 17,3)

Sveto pismo poznanje Boga vezuje za čovekov odnos prema Božjem zakonu (Deset zapovesti):

"I po tom razumemo da Ga poznasmo, ako zapovesti Njegove držimo. Koji govori: Poznajem Ga, a zapovesti Njegove ne drži, laža je, i u njemu istine nema. Jer je ovo ljubav Božija da zapovesti Njegove držimo." (1.Jovanova 2,3-4;5,3)
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Sorry I don't have God, I have Goddess like no other. Lepše mi je reći na engleskom...Srećno.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Tako je,jesi li čuo Piramido šta kaže čovek koji dolazi iz pravoslavne crkve.

Odakle ti znas da sam ja iz PC?
Ko si ti uopste?

Iz crkve čiji vernici se poznaju po delima po kojim je Isus rekao da će se poznati Njegovi pravi učenici.

Odakle ti znas kakva su moja dela? Ti ne znas kakva su dela drugih vernika, vec slusas sta su ti tvoje vodje rekle o njima..

Vase vodje ih prave samim djavolima..

Umesto da se pokrije ušima on i dalje uzme da citira jedan stih a zanemaruje stotinu drugih.

Izvini molim te ja nemam zasto da se stidim. Piramidi sam postavljao stotinu stihova pa ne vredi.

Bibliju sagledavam celovito, za razliku od vas koji cupate citate da bi ste dokazali svoje teorije..

Hoće da diskutuje o Bibliji a krši prvu od deset zapovesti.

Dokazi da krsim!

Ti nekome da kažeš šta je kome važno a šta nije,ti koji omalovažavaš Stvoritelja ne poštujući prvu zapovest.

Upravo je suprotno, da vi omalovazavate Stvoritelja i krsite prvu zapovest , jer imate "malog boga - Isusa" i "velikog Boga Jehovu" - to su DVA BOGA a ne jedan!

Izvini prijatelju, ali Biblija nije "politeisticka knjiga" vec "monoteisticka"!

Dokle ide ljudski um i bezobrazluk,užas i sramota.

Bezobrazluk je sto se ti meni obracas na ovakav nacin, a nisi se ni predstavio.

To je nekultura.

Ja Piramidu znam odavno, i imam prava da mu odgovorim. A ti ne znas sta smo mi ranije pricali. Zato ne bi trebalo da se mesas u nas razgovor.. Ne na ovakav nacin!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Upravo je suprotno, da vi omalovazavate Stvoritelja i krsite prvu zapovest , jer imate "malog boga - Isusa" i "velikog Boga Jehovu" - to su DVA BOGA a ne jedan!

Izvini prijatelju, ali Biblija nije "politeisticka knjiga" vec "monoteisticka"!

A imamo "Velikog Boga i spasitelja Isusa Hrista". Nikakvog malog bogića, polubogića.

Boga broje kao da je čovjek pa su dvije osobe dva čovjeka.

Zato piše da naše misli nisu Božje.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Sta god da ti covek napise, ti ces traziti "tacne reci - BOG SIN" "YAHWE" i sl!

Tu je Tripo u pravu, da si "formalista"!

Ja kazem kao i Toma: "Gospod Moj i Bog Moj".

Meni je to dosta, a ti se ubedjuj do sutra, biblija kaze za Hrista da je Bog. Zato ga ja zovem tako!

Da je Hristos smatrao ime YAHWE bitnim, ne bi rekao da mu se u molitvi obracamo sa "Oce nas". Tako tvoja nauka pada.

Dokaži svoju tvrdnju Biblijskim stihovima tipa -
Ime Boga je……………
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Tako je,jesi li čuo Piramido šta kaže čovek koji dolazi iz pravoslavne crkve. Iz crkve čiji vernici se poznaju po delima po kojim je Isus rekao da će se poznati Njegovi pravi učenici.
Umesto da se pokrije ušima on i dalje uzme da citira jedan stih a zanemaruje stotinu drugih.
Hoće da diskutuje o Bibliji a krši prvu od deset zapovesti.Ti nekome da kažeš šta je kome važno a šta nije,ti koji omalovažavaš Stvoritelja ne poštujući prvu zapovest.
Dokle ide ljudski um i bezobrazluk,užas i sramota.
TKO JE TVOJ BOG ???

==============================


Najteže pitanje za 99% današnjih samozvanih Kršćana!
===========================================


Tko je tvoj Bog?
Da li je tvoj Bog – Biblijski Bog?
Kako Mu je Ime?
-----------------------


Dokaži svoju tvrdnju Biblijskim stihovima tipa -
Ime Boga je……………

====================================
 
Natrag
Top