Tko je naš Spasitelj?

Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
Možda jehovci likuju do sada zbog ovog mojeg izlaganja, ali na žalost ovdje vidimo da je Jošua obožavao ovo božansko biće koje je u stvari Isus Sin Božji. To isto biće je dalo Mojsiju i 10 zapovijedi. Sin je vrijedan obožavanja kao i Otac.
A po cemu si dosao do zakljucka da ga je 'obozavao'?

Po tome sto mu se poklonio!?
I sam znas da su se ljudi klanjali i pred Davidom i pred Solomonom i pred svakim drugim kraljem, pa i brat pred bratom, sin pred ocem itd.itd. To je u to vreme bio znak postovanja a nikako 'obozavanja'.

Zapazi dole sta kaze Jahve!

Izlazak 23, 20-23: Šaljem, evo, svog anđela pred tobom da te čuva na putu i dovede te u mjesto koje sam priredio. Poštuj ga i slušaj! Ne buni se protiv njega, jer vam neće opraštati prekršaje: ta moje je ime u njemu. Ako mu se budeš vjerno pokoravao i budeš vršio sve što sam naredio, ja ću biti neprijatelj tvojim neprijateljima i protivnik tvojim protivnicima. Anđeo će moj ići pred tobom i dovesti te do Amorejaca, Hetita, Perižana, Kanaanaca, Hivijaca i Jebusejaca da ih uništim

Dakle 'postovanje' i 'slusanje', nikako obozavanje.

Drugo, dobro si ovo sve izneo i pokazao da ovaj andjeo tj. Isus Hrist je imao veliku ulogu u vreme Mojsija pa i kasnije. Ali njegova glavna uloga je tek trebala da dodje, a ona je u zamaljskom zivotu. Dobro prigni uho i slusaj ga iz prve ruke sta nam je Otac Jahve po njemu porucio. Hrist nista ne radi niti govori svojom silom ili svojom voljom, vec Jahvinom. Sam je to bar hiljadu puta ponovio. I sam kaze kome pripada slava kao jednom i jedinom Svevisnjem Bogu i samo njega prema prvoj zapovesti treba obozavati. Zaista ne znam kako ljudi smeju da idu preko ovih reci i da umesto Oca Jahvea obozavaju prema najvecoj zapovesti Isusa. Svako ko tako radi mozeli sebe nazvati Isusovim sledbenikom.
Nasa je duznost i obaveza da slusamo Sina i samo Sina jer niko drugi nije od Oca opunomocen da uci i da nam od Oca prenese istinu.
Sta kaze gore u 23 izlasku: Poštuj ga i slušaj!
Mi drugog ucitelja i otkupitelja nemamo, Otac nam je jednog i jedinog dao i zato nema drugog imena danog ljudima kojim bi se mogli spasiti a negovo ime je Isus Hrist. Nije Pera, Mika, Zika... vec Isus Hrist i drugog od Oca nema. Svako ko njega odbaci i ne slusa, ne slusa Oca Jahvea koji ga je i poslao!

E sad mi pokazi Hristove reci gde sebe Bogom predstavlja i gde trazi obozavanje koje Bogu pripada!

Bojim se da toga nema jer on nije svoju slavu trazio vec Jahvinu!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Dobro je da si krenuo izučavajući da potvrđuješ svoju veru i znam da ćeš stići do cilja i verovati kao i ja što verujem ako zaista budeš spreman ČUTI jer Bog ništa na silu ne čini,

Svi vi sektaši ste najbolji dokaz da Bog ništa ne čini na silu. Ne brani vam čitati Sveto Pismo, ne brani vam pozivati se na Duha Svetoga i još vam svakom dopušta vjerovati na drugačiji način.

dok god budeš želeo tri u jedan Bog će te pustiti da ideš po svom izboru kao što pusta svaku samovolju recimo (Branham,Rasela,Vajtovu...) nije ih vukao za rukav pustio ih je da uče pogrešno jer je to bio njihov izbor.

Ne vuče Bog za rukav ni tebe, i tebi dopušta da učiš pogrešno po svom vlastitom izboru. Nema razlike između tebe i ovog trojca koji si gore nabrojao - Branham, Rasel, Vajtova. Vidjet ćemo.

Što se tiče Spasitelja jeste JEDAN i to je JHVH i opet ISTI se oglašava Spasiteljem ne kao drugi već ISTI ali sad kroz TELO ZEMALJSKO.

Oni također tvrde da Bog prema Bibliji nije samo jedna osoba, nego tri osobe u jednom Bogu. .... Kako mogu tri osobe biti jedan Bog? Ne samo da ne postoji potvrda u Bibliji za ovo, nego se ovim pokazuje čak i nedostatak razumskog rasuđivanja. .... Poslušajte ponovo ove riječi, ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, govori Gospodin, koji jest, koji bijaše i koji dolazi, Svevladar. To je Božanstvo. .... To je Bog. I ovo nije objava tri Boga, nego jednog Svemogućeg Boga. Postoji samo jedan Bog u tri službe ili manifestacija. (William Branham)

Brate White: Želio bih da slijedeća pitanja proslijedite bratu Loughborough-u da ih pojasni.

Pitanje 1.: Koji je ozbiljan prigovor nauku o Trojstvu?

W. W. Giles, Toledo, Ohio.

Odgovor Loughborough-a: Postoji mnoštvo primjedbi koje bismo mogli iznijeti, ali s obzirom na ograničenost našeg prostora, svest ćemo ih na slijedeće tri:
1. U suprotnosti je sa zdravim razumom.
2. U suprotnosti je sa Svetim Pismom.
3. Izvor mu je u poganstvu i legendama.


Evo, William Branham uči isto kao ti, pioniri ASD i Ellen White uče isto kao ti, treba li još Raselovo mišljnje o Trojstvu citirati? Dakle, baš ovaj trojac i ti jednako učite. Do u jotu se slažete kako je Trojstvo suprotno zdravom razumu i suprotno Svetom Pismu.

Prati dalje uporedno stihove kao što si sad počeo i neizbežno ćeš se sudariti sa raznim izmišljotinama tri u jedan kao tri ličnosti jedne lličnosti...i za to treba poseban mozak da bi verovao u to žongliranje onih što praviše formulu Boga.

Prati ti ono što ti pišeš i što piše ovaj "sveti trojac" (Branham, Rasel, Vajtova), pa ćeš vidjeti kako vi imate ne samo poseban nego kloniran mozak.

Kad već Boga oslovljavaš GLUMCEM

Boga glumcem smatraju oni koji tvrde da isti igra uloge i Oca i Sina i Duha Svetog.

Kad već Boga oslovljavaš GLUMCEM evo jednog praktičnog pitanja za vas tro-jedan kao jedan ali sa onim TRO dodatkom a pitanje je:
Isus kaže da je On SIN ČOVEČIJI a Petar ga oslovi kao SINA BOŽJEG pitanje je da li Isus ,glumi,sina čovečijeg ili sina Božjeg?
Nadam se da nećeš reći kako nije glumac ovog puta već da je OBOJE u jednom.

U Svetom Pismu nema glume, kako ti smatraš. Ako u Svetom Pismu stoji da je Isus Sin Čovječji, onda je Isus zaista Sin Čovječji. Ako u Svetom Pismu stoji da je Isus Sin Božji onda je Isus i Sin Božji. Nego, da je tebe nešto pitam. Ako je Isus Otac u tijelu, kako ti tvrdiš, zašto ga Petar ne ispovijedi i ne oslovi Ocem nego Sinom?

Ako kažeš da je Isus I sin Božji I sin čovečiji istovremeno OBOJE onda imamo istu veru jer i ja kažem da je Otac u TELU i TELO od Oca kao OBOJE u JEDNOM i Paja to oslovljava TAJNA POBOŽNOSTI koja nije svima otvorena za razumeti već komeSIN želi obznaniti.

Ne, nemamo ti i ja istu vjeru. Ti i Branham imate istu vjeru. I Branhamu je Sin samo tijelo u kojem se očitovao Otac.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
U Svetom Pismu nema glume, kako ti smatraš. Ako u Svetom Pismu stoji da je Isus Sin Čovječji, onda je Isus zaista Sin Čovječji. Ako u Svetom Pismu stoji da je Isus Sin Božji onda je Isus i Sin Božji. Nego, da je tebe nešto pitam. Ako je Isus Otac u tijelu, kako ti tvrdiš, zašto ga Petar ne ispovijedi i ne oslovi Ocem nego Sinom?

Đes Slape,nema te duže vreme?
Evo,nema potrebe da plaćaš za info besplatno je.
Jevreji pitaju Isusa ko je i On sam pita Jevreje šta oni misle ko je On.Ako je samo sin drvodelje onda ga ništa nebi ni pitali.Da je samo prorok nebi sebe držao značajnim pa pitao šta misle ko je On.
Da je Pera rekao: ,,Ti si Sin ČOVEČIJI,, a jeste sin čovečiji Isus bi ga pohvalio jer se tako sam predstavljao,međutim,On je želeo da Pera kaže ZNAK po kojem će Ga prepoznati i Pera čuje SIN BOŽJI i Jevreji znaju Isaija 9.6 i Danilo 9 gl.da će Mesija biti Sin Božji rođen od device te tako biti i Sin čovečiji.

Ono tvoje pitanje:,,Ako je Isus Otac u tijelu, kako ti tvrdiš,, je znak NEVERSTVA.
Ne tvrdim to ja već Isus kad pokaza Oca učenicima.
To reče i Paja da se Bog javi U TELU.
To i Jovan reče i zapisa se u Otk.da je Bog alfa i omega i beše mrtav i ima ključeve pa ko je taj Sin što je OTAC VEČNI.
Pusti sad one tvoje niske reči tipa:sektaši,kanalizacija,trojac...znam ja da ti to umeš ali u tim godinama bilo bi poželjno bar imati veru pa se potrudi da bar nju stekneš a za ostalo ćemo lako.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Ono tvoje pitanje:,,Ako je Isus Otac u tijelu, kako ti tvrdiš,, je znak NEVERSTVA.
Ne tvrdim to ja već Isus kad pokaza Oca učenicima.
To reče i Paja da se Bog javi U TELU.
To i Jovan reče i zapisa se u Otk.da je Bog alfa i omega i beše mrtav i ima ključeve pa ko je taj Sin što je OTAC VEČNI.

To i ja tebe pitam. Tko je Spasitelj Isus Krist? Evo, pomoći ću ti pa ti svima odgovori.

Lk 2,11: Danas vam se u gradu Davidovu rodio Spasitelj - Krist, Gospodin.

Iv 17,25: Oče pravedni, svijet te nije upoznao, ja te upoznah; a i ovi upoznaše da si me ti poslao.

1 Iv 4,14: I mi smo vidjeli i svjedočimo da je Otac poslao Sina kao Spasitelja svijeta.

1 Pt 4,1: Dakle, budući da je Krist trpio u tijelu, i vi se oboružajte istim mišljenjem ...

Dakle, tko je koga poslao, tko je došao i rodio se kao čovjek, trpio i umro na križu i tako postao naš Spasitelj?

Pusti sad one tvoje niske reči tipa:sektaši,

Zašto su niske? One su najprije točne. Preuzeti Sveto Pismo od Crkve koju proglasiš otpalom, a onda "mahati" tim Svetim Pismom, naprosto je definicija sektaštva.


Ali je tako. Izlijevate ovdje sadržaje koje jedino kanalizacija nekako proguta, i koji jedino i jesu za kanalizaciju.


Nisam te ja uvrstio u onaj "sveti trojac", sam si se svrstao. Uči li Branham da je Crkva otpala? Uči li to isto Jelena? Uči li i Russel? A učiš li i ti? Svi to isto i jednako učite. Učite li također svih četvero da je Trojstvo suprotno zdravom razumu, da je suprotno Svetom Pismu i da je poganskog podrijetla? Učite. Tko te onda svrstao u trojac? Vidiš da si se sam u njihovo društvo svrstao.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Sve mi je ovo poznato što si napisao, ali dilema iz prethodnog pitanja ostaje?! U kontekstu teme, ko je Spasitelj - Jahve, Isus, ili obojica...? Znam, reći će te: nema dvojice, jedan je..., ali za mene je ovo stvarno velika zavrzlama.:)
Moram još dopuniti ovaj post. Naime, dilema potaje još veća ako se ima u vidu da je Jahve sebe obznanio Spasiteljem nekoliko milenijuma prije pojave Isusa..., pa ako je Jahve bio Spasitelj, zašto je onda trebao još jedan? Je li Jahve fulio...?:)
Da li su Jahve i Isus jedna te ista ličnost? Baš me zanima kako odgovarate na ovo pitanje.
Jahve se odnosi na Boga, Jahve je naziv tj. objasnjenje za Boziju prirodu i ne odredjuje licnost.Jahve je i Otac i Sin i Sveti Duh.Bog ima tri licnosti, a jednu prirodu, on je iznad logike i svega sto poznajemo, neshvatljiv je jer nije isti kao sve sem njega jer je On drugaciji od svega.
 
Natrag
Top