Tko i zašto napada kršćansko slavljenje Isusova rođenja 25.12???

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Sad, to je tema. To je povezano sa onim što pričamo.

Dakle šta je pomenuti "brumalni rast"?

Ti bi htio promijeniti temu, ne može. Tema je svetkovina Brumalia, Cezar i njegovo postavljanje Brumalia na 25.12. Podsjetit ću te - ti si tvrdio da o svemu ovome piše Plinije. Hoćeš li konačno citirati Plinija gdje on ovo iznosi? Ako ne možeš potkrijepiti svoje tvrdnje, zar ti je teško priznati - da, pronašao sam to kod muslimana i kod drugih antikršćana. Nasjeo sam na to i iznosio neistine koje su mi drugi podvalili.
 

Prilozi

  • 1638014279765.png
    1638014279765.png
    73,5 KB · Pregleda: 2
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Dok čekamo Jovana da citira Plinija i podupre svoje tvrdnje, prošetajmo malo "Jovanovim riznicama znanja".

1. Mesijanski Židov - https://www.hope-of-israel.org/cmas1.htm

1638017539734.png
1638017565137.png

2. The Church of God Proclaimed - Crkva navještenja; http://www.churchofgodproclaimed.org/topics/christmas.htm

1638014823565.png

Izgleda da je ova gore "Crkva navještenja" jedan jedini čovjek, dakle isto kao i u slučaju Jovana, koji također tvrdi kako je on sam za sebe, i bez ikoga drugoga, crkva.

A što ovaj gore deklarira za sebe kao crkvu? Evo teksta u kojem opisuje "svoju misiju":

Što je Crkva Božjeg naviještena?

Ovo je osobna web stranica, AKA "The Church Proclaimed#. Svi članci temelje se na mom razumijevanju Biblije i povijesti, svako iznešeno mišljenje je moje vlastito. Sve teme članaka osmišljene su tako da pokažu gdje i što Sveto pismo kaže o bilo kojoj određenoj temi, pri čemu su kratke i precizne. Ne vjerujte mi, VJERUJTE SVOJOJ BIBLJI! Uvijek idite na svoju BIBLIJU i provjerite što ste ovdje pročitali.

3. Zadrti subotar - https://sdahymnals.com/Hymnal/the-plain-truth-about-christmas/

1638015724511.png

1638015916680.png

Primjetite ovu zeleno podvučenu rečenicu: while Christians of Mesopotamia ACCUSED THEIR WESTERN BRETHREN OF IDOLATRY AND SUN WORSHIP FOR ADOPTING AS CHRISTIAN THIS PAGAN FESTIVAL. Liči li vam ovo što na Jovanove argumentacije, pogotovo na ovu njegovu:

Zatim Šaf-Hercog navodi i sledeće:"..dok su hrišćani iz Mesopotamije optužili zapadnu braću za idolopoklonstvo i obožavanje sunca jer su prihvatili paganski praznik kao hrišćanski", ŠH enciklopdija religioznog znanja, str.49

4. Vještičarenje - sajt Witches Of The Craft - Vještice od zanata; https://witchesofthecraft.com/2011/12/22/winter-solstice-celebrations-around-the-world-brumalia/

1638017014688.png

1638017197223.png

5. Muhamedansko-antikršćanski sajt; https://www.islamicity.org/6407/jesus-in-islam-and-christmas/

1638017301454.png

1638017394259.png
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ti bi htio promijeniti temu, ne može.

Voleo bih čuti tvoje shvatanje pojma "brumalni rast" iz Plinija. Može li se tu išta drugo podrazumevati osim zimskog solisticijuma. Dakle, da mi utvrdimo defacto da liej Bruma i Solisticij jedno te isto pa ćemo posle vratiti se na I vek...i poštovanje Brume. Da poštovala se. Ja sam odgovorio..u VI i VII veku. Da li je pak moguće da Viazntija ima svetkovine u VI i VII veku a Rim u I veku ne..štati misliš? Nemoguće je zar ne.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Primjetite ovu zeleno podvučenu rečenicu: while Christians of Mesopotamia ACCUSED THEIR WESTERN BRETHREN OF IDOLATRY AND SUN WORSHIP FOR ADOPTING AS CHRISTIAN THIS PAGAN FESTIVAL. Liči li vam ovo što na Jovanove argumentacije, pogotovo na ovu njegovu:

To jeste u Šaf Hercogovoj ecnciklopediji. Ja sam odatle iz Šaf Hercogove enciklopedije i citirao. Tako je.

To je kao što vidiš posebno pitanje, sam si ga obnovio. Možeš li upravo reći zašto su hrišćani iz Mesopotomije optužili druge za 25.decembar kao paganski praznik? Šta misliš o tim hrišćanima iz Mesopotamije. Kao što vidiš to je IV vek..kako su oni znali da je to paganska svetkovina a ne hrišćanska? Da nisu pagani slavili..o to je sigurno.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Voleo bih čuti tvoje shvatanje pojma "brumalni rast" iz Plinija. Može li se tu išta drugo podrazumevati osim zimskog solisticijuma. Dakle, da mi utvrdimo defacto da liej Bruma i Solisticij jedno te isto pa ćemo posle vratiti se na I vek...i poštovanje Brume. Da poštovala se. Ja sam odgovorio..u VI i VII veku. Da li je pak moguće da Viazntija ima svetkovine u VI i VII veku a Rim u I veku ne..štati misliš? Nemoguće je zar ne.

Rekao sam da ti neću dopustiti promijeniti temu. Sada imam i nova pitanja - zašto se "školuješ" na antikršćanskim i antikristovskim sajtovima? I drugo, zapravo ono staro - zašto iznosiš neistine o Plinijevim radovima?

To jeste u Šaf Hercogovoj ecnciklopediji. Ja sam odatle iz Šaf Hercogove enciklopedije i citirao. Tako je.

To je kao što vidiš posebno pitanje, sam si ga obnovio. Možeš li upravo reći zašto su hrišćani iz Mesopotomije optužili druge za 25.decembar kao paganski praznik? Šta misliš o tim hrišćanima iz Mesopotamije. Kao što vidiš to je IV vek..kako su oni znali da je to paganska svetkovina a ne hrišćanska? Da nisu pagani slavili..o to je sigurno.

Koji kršćani iz Mezopotamije?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Rekao sam da ti neću dopustiti promijeniti temu.

Kako to Brumalije nisu tema? Jel pričamo o Brumalijama? Dakle, šta je Brumalni rast o kome piše upravo Plinije? Sve su to naše teme..i Plinije i Brumalije. Zato te pitam šta smatraš Plinijemvim Brumalnim rastom?

Koji kršćani iz Mezopotamije?

Kao što piše. Nisu svi prihatili 25.decembar u IV veku kao dan Božića. To ne znam da li ti je poznato. Na Istoku čak i Sirijci su smatrali 6.januar za Božić. Tek su u kasnom IV veku to primili na 25.decembar a oni u Meopotamiji i na daljem istoku su ovaj datum i posle ovog perioda smatrali datumom preuzetim iz paganstva i nisu hteli da ga preuzmu.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346

Jovan Prezviter je napisao(la):

Pogledaj ovu recimo tvrdnju brate dragi:

"Koliko je datum praznika zavisio od paganske Brumalije 25.decembra..i slavljenja najkraćeg dana u godini i novog sunca..ne može se tačno odrediti",

Jovan Prezviter je napisao(la):
Kao što sam i rekao, julijanski kalendar uvodi Brumalije na 25.decembr a ne predjulijanski. Julije Cezar je ovo uveo pomerajući taj praznik ili ga jednostavno postavio na 25.decembar kada je u to veme bio perido zimske solisticije.

Jovan Prezviter je napisao(la):
gde je Cezar odredio baš 25.decembar kao datum brumalije ili zimske kratkodnevice, da jesam. Cezar je odredio 25.decembar prema terminu zimske kratkodnevice. O tome govori Plinije.

Daj citate Plinija gdje govori o Brumalijama.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Daj citate Plinija gdje govori o Brumalijama.

Nema od toga ništa, jer Plinije ne spominje Brumalije.... No, da prekratimo vrijeme dok se Jovan (u skladu s ssubotarskom, inače kao i sve ostalo njihovo bezumnom mantrom o tome da je on sam za sebe "crkva" (da, oni tako i stvaraju svoje podružnice, pojavi se jedan kome je ocatomanka i njezini očevi Miller, Bates, i naravno White, isprala mozak, i za sebe tvrdi da je "crkva") iako sam pojam, Ecclesia označava zajednicu vernika. Naravno, možda bi se to njihovo mantranje i moglo uzeti u obzir kao tačno, pod uslovom da imaju dijagnozu šizofrenije. Te pogledamo malo ovo:

Memes And Quotes 000005.jpgMemes And Quotes 000006.jpgMemes And Quotes 000007.jpgMemes And Quotes 000008.jpgMemes And Quotes 000009.jpgMemes And Quotes 000010.jpgMemes And Quotes 000011.jpgMemes And Quotes 000012.jpgMemes And Quotes 000013.jpgMemes And Quotes 000014.jpg

Na poslednjoj fotografiji, pored "ocatne proročice" strelicama su označeni masoni....

Ps. Nastavak sledi....
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Evo i nastavka:
Memes And Quotes 000016.jpg

To su "izvori" i duh koji vodi Jovana... A taj će duh, Plinija ni krivog ni dužnog nabediti kako je ne samo pisao o Brumalijama, nego i da je Plinije lično prisustvovao sastanku biskupa kada su po tom istom duhu, "smišljali" koji dan da izaberu za proslavljanje Rođendana Sina Božijega i "odlučili" da ga preuzmu od Rimljana....
 
Natrag
Top