Tehnokratija, NWO, Covid i vera..

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Ja sam procitao da taj zakon ipak dozvoljava abortus do odredjenog meseca (samo su pomerili granicu), ispravi me ako gresim? Da li je uvedena potpuna zabrana?

Djelomično si u pravu. Ovo nije odluka o zabrani abortusa u Americi, nego odluka o ukidanju presude (iz 1973) kojom je u čitavoj Americi i svima data apsolutna sloboda po pitanju abortusa, i ukinuto pravo pojedinačnim saveznim državama da same o ovome pitanju odlučuju. Tako je sada, ovom odlukom vrhovnog suda, donošenje zakona o abortusu isključivo vraćeno u ingerenciju svake pojedine savezne države. To naprosto znači slijedeće - u jednoj saveznoj američkoj državi ostat će zakon kakav je i sada (đavolski liberalan), a u jednoj drugoj bit će potpuno zabranjen. Evo, ovo stvarnost.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
A to sto ce sutra da ti mame decu na greh, da se i ona bodu i smrcu drogu, piju alkohol da ih vrbuju u satanizam, da se samoubijaju, to nema veze..

Pa vec su poceli da ih mame sa ovim paradama ponosa, da odvlace decu na stranu LGBTQ+, i prave crtane filmove i trudne muske barbike.. Odvratno!

Djeca mlađa od deset godina gledala su potpuno gole bicikliste na homoseksualnoj povorci u Seattleu, koja se održavala u ponedjeljak prijepodne.

Maloljetni izviđači su natjerani da nose zastave duginih boja, mada se na videosnimkama vidi da im je neugodno.


1656411886759.png

Evo Jovanovih.

Jovane, u kakvoj si ti vezi s njima pa ih toliko zastupaš? Čini se da bi ti za njih zadnju kap krvi dao. Eto, Isus ti nije Bog, ali su ti ovi golaći baš 'kul'.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Šta kažeš na smrt dve žene u Poljskoj za koje se zna, zato što im tvoji nisu dali da izvrše abortus?

Evo ja cu ti odgovoriti!

Svaka normalana majka ce insistirati da joj spasis dete. Nijedna nece traziti da joj ubijes dete da bi ona prezivela, osim ako je psihicki bolesna! To je pre svega instinkt!

Jedino umno bolesna majka, koja je pri tom i sebicna, ce traziti da joj ubijes dete!

Dakle, to spada u kategoriju "psihicke bolesti", kojom treba da se pozbave psiholozi! A bolestan um nastaje uticajem sredine, pa tu dosta posla imaju i sociolozi..

Hriscanski je zrtvovati svoj zivot za druge! Zato je i Hristos zrtvovao svoj, da bi nas spasao! Rekao je - "od ove ljubavi vece nema, poloziti svoj zivot za prijatelje svoje"!

Dakle, normalna majka Hriscanka ce odluciti da se zrtvuje da bi spasila zivot svoje bebe! I abortus tu ne dolazi u obzir!

Sa druge strane, medicina ne moze sa apsolutnom sigurnoscu tvrditi da li ce umreti dete ili majka! Dete se moze roditi bolesno i ne mora, majka moze preminuti i ne mora, to je lutrija! Mnoge su prezivele a deca se rodila normalna! Stoga insistirati na abortusu da bi spasao majku nije pravilno, i bolje je prepustiti Bogu..

Nije li i Bog rekao zeni - "a tebi cu mnoge muke zadati kad zatrudnis, s mukama ces decu radjati"? Pa ako zena i umre, to je posledica Bozje kazne, i zato se ne sme doktor tu mesati! Nije on Bog! Inace se "suprotstavlja Bogu" a to je satanizam!

Posto i ti ovo podrzavas, ti si onda na strani satanista!

______________________________________

P.S. ovo mi jos nisi odgovorio - ako te ja sterilisem, tako da ne mozes radjati, da li sam ja ubica?

Po zakonu sam ubica, tj. po duhu Bozjeg zakona, a ne po slovu, kako ga vi tumacite, jer sam ja sprecio zivot i radjanje!

A kakva je onda razlika ubiti dete jos u materici? Apsolutno nikakva!

I bas to tvoje sotonjare i pokusavaju, da sterilisu narod, da ne mozemo radjati ili da nam zabrane, a do sad su sprovodili - abortus!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Djelomično si u pravu. Ovo nije odluka o zabrani abortusa u Americi, nego odluka o ukidanju presude (iz 1973) kojom je u čitavoj Americi i svima data apsolutna sloboda po pitanju abortusa, i ukinuto pravo pojedinačnim saveznim državama da same o ovome pitanju odlučuju. Tako je sada, ovom odlukom vrhovnog suda, donošenje zakona o abortusu isključivo vraćeno u ingerenciju svake pojedine savezne države. To naprosto znači slijedeće - u jednoj saveznoj američkoj državi ostat će zakon kakav je i sada (đavolski liberalan), a u jednoj drugoj bit će potpuno zabranjen. Evo, ovo stvarnost.

Dobro je, bar ce one drzave koje jos uvek imaju savesti postupiti ispravno, nadam se vecina..

Djeca mlađa od deset godina gledala su potpuno gole bicikliste na homoseksualnoj povorci u Seattleu.. Evo Jovanovih. Jovane, u kakvoj si ti vezi s njima pa ih toliko zastupaš? Čini se da bi ti za njih zadnju kap krvi dao. Eto, Isus ti nije Bog, ali su ti ovi golaći baš 'kul'.

Ma ovi su jos i dobri, imaju gace, a ono sto sam ja video je strasno! Skroz goli, uhvatili se za neku statuu konja na trgu, pa se svi odreda natrcili, i jedno drugom guraju dildo u cmar..

Da te popadne muka!
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.393
Evo ja cu ti odgovoriti!

Svaka normalana majka ce insistirati da joj spasis dete. Nijedna nece traziti da joj ubijes dete da bi ona prezivela, osim ako je psihicki bolesna! To je pre svega instinkt!

Jedino umno bolesna majka, koja je pri tom i sebicna, ce traziti da joj ubijes dete!

Dakle, to spada u kategoriju "psihicke bolesti", kojom treba da se pozbave psiholozi! A bolestan um nastaje uticajem sredine, pa tu dosta posla imaju i sociolozi..

Hriscanski je zrtvovati svoj zivot za druge! Zato je i Hristos zrtvovao svoj, da bi nas spasao! Rekao je - "od ove ljubavi vece nema, poloziti svoj zivot za prijatelje svoje"!

Dakle, normalna majka Hriscanka ce odluciti da se zrtvuje da bi spasila zivot svoje bebe! I abortus tu ne dolazi u obzir!

Sa druge strane, medicina ne moze sa apsolutnom sigurnoscu tvrditi da li ce umreti dete ili majka! Dete se moze roditi bolesno i ne mora, majka moze preminuti i ne mora, to je lutrija! Mnoge su prezivele a deca se rodila normalna! Stoga insistirati na abortusu da bi spasao majku nije pravilno, i bolje je prepustiti Bogu..

Nije li i Bog rekao zeni - "a tebi cu mnoge muke zadati kad zatrudnis, s mukama ces decu radjati"? Pa ako zena i umre, to je posledica Bozje kazne, i zato se ne sme doktor tu mesati! Nije on Bog! Inace se "suprotstavlja Bogu" a to je satanizam!

Posto i ti ovo podrzavas, ti si onda na strani satanista!

______________________________________

P.S. ovo mi jos nisi odgovorio - ako te ja sterilisem, tako da ne mozes radjati, da li sam ja ubica?

Po zakonu sam ubica, tj. po duhu Bozjeg zakona, a ne po slovu, kako ga vi tumacite, jer sam ja sprecio zivot i radjanje!

A kakva je onda razlika ubiti dete jos u materici? Apsolutno nikakva!

I bas to tvoje sotonjare i pokusavaju, da sterilisu narod, da ne mozemo radjati ili da nam zabrane, a do sad su sprovodili - abortus!
Ti bi znači pustio ženu tvoju da umre. Ok. To znači da ne ceniš život.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.393
Djeca mlađa od deset godina gledala su potpuno gole bicikliste na homoseksualnoj povorci u Seattleu, koja se održavala u ponedjeljak prijepodne.

Maloljetni izviđači su natjerani da nose zastave duginih boja, mada se na videosnimkama vidi da im je neugodno.


Pogledajte prilog 154322

Evo Jovanovih.

Jovane, u kakvoj si ti vezi s njima pa ih toliko zastupaš? Čini se da bi ti za njih zadnju kap krvi dao. Eto, Isus ti nije Bog, ali su ti ovi golaći baš 'kul'.

Bar ne mrze kao ti. Znaš kakav si. Bolje ne pričamo o tome.


A povodom toga "ne sudi da ti ne sude". Pazi, kakvim sudom sudiš tako će ti se suditi.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.393
Boze sacuvaj konstatacije! Ti ces da kazes sta je pisac mislio..

Ko si ti da prejudiciras sta je pisac mislio i da se to odnosi samo na zenu? Zasto bi se odnosilo samo na zenu? To u tekstu ne pise!

Doslovan prevod je kao kod Danicica, gde se ne prejudicira cija smrt je u pitanju, pa si ti dodavao zagrade u svoj tekst!

Doslovan tekst bi dakle glasio ovako:

"Kada se svađaju ljudi, pa koji od njih udari trudnu ženu tako da dete izađe iz nje (prevremeni porodjaj, a ne 'pobacaj'[smrt deteta]), ali se ne dogodi smrt (ne prejudicira cija smrt - zasto ne bi bila smrt deteta?), da plati globu koliko njen muže reče, a da plati preko sudija. Ako li se pak dogodi smrt (ne prejudicira cija smrt - zasto ne bi bila smrt deteta?), tada ćeš uzeti život za život"

Ne postoji dakle izraz "pobacaj" u hebrejskom, vec postoji "preveremeni porodjaj", a to nije isto! Daljnji tekst pojasnjava znacenje prethodno recenog, i u zavisnosti od znacenja ostalih izraza (kako ih lingvista tumaci) na hebrejskom, moze se zakljuciti da se radi o smrti bilo deteta i zene!

Zasto tebi smeta na primer ovaj prevod:

"Ako se ona prerano porodi, ali ni ona ni dete ne umru, krivac mora da plati odštetu koju njen muž zatraži... Ali ako jedno od njih umre, tada ćeš uzeti život za život"


A ni prevodi koje si ti naveo, uopste ne govore da se smrtna kazna primenjuje samo ako zena umre! Oni su samo uveli konfuziju upotrebom reci "pobacaj" koja u hebrejskom ne postoji! Ako izbacimo dakle tu rec, mi dolazimo do zakljucka da se tekst odnosi na bilo koju smrt!



Izraz "zub za zub" nije doslovan! Odnosi se na bilo kakvu povredu, a ako je zivot onda se on oduzima! Nisi valjda formalista, zar se vi ne drzite smisla vec se hvatate samo za slova?

A ako hoces doslovno i to dete ima ruke i noge (u zavisnosti od meseca trudnoce), pa ces i nogu odseci ako je noga povredjena! Ili neces?



Nije! Lazes!

Tekst nigde ne prejudicira cija je smrt u pitanju! To sto si ti stavio u zagrade, to ne stoji u tekstu!

Pise "ako se dogodi smrt", ali ne kaze cija! Dete moze i da prezivi, a u tom slucaju se uzima odsteta za povredu deteta! To je sasvim jasno iz teksta, samo ti izvrces!

Sta ces ako dete prezivi i bude sakato, a zeni ne bude nista? Kako ces onda primeniti zakon, ako se on tice samo pobacaja? Ne lupaj gluposti!

Znaci dete je osudjeno da se ceo zivot pati, a pocinioc nece za to odgovarati?

Ti selektivno primenjujes zakon, a on se odnosi i na zenu i na dete podjednako, bez razlike!



Mani ti rabinsko tumacenje, znamo mi dobro kako oni izvrcu..



Pitao sam, sta tebi smeta prevod koji sam ja naveo, a gde pise "ako se prerano rodi.." a svidja ti se prevod koji kaze "pobacaj"?

To nije isto!

Smeta ti ovo, zato sto moj prevod ne prejudicira "smrt deteta" (niti ga na hebrejskom prejudicira), pa se u tom slucaju kasnije pomenuta rec "smrt" u ovom kontekstu mora odnositi na dete, ako dete umre, a ne samo majka! Smisao se drasticno menja! I zato su neki prevodioci dali sebi slobodu da prevedu na ovakav nacin koji sam gore naveo..

Vecina ovih prevoda zalaze na podrucje "tumacenja", jedino Danicicev prevod je doslovan, i odrazava pravim smisao, pa mozemo uzeti njega i njemu slicne prevode. A ti si tamo stavljao u zagrade i dodavao tekstu nesto sto on ne sadrzi, ubacujuci i rec "pobacaj" koja se ne pojavljuje u tekstu! Zato jer ti se tako svidja..

Dakle, ako hoces da budes posten, nemoj mi stavljati u zagrade i nemoj navoditi prevode koji zalaze na podrucje tumacenja, vec upotrebljavaj doslovne prevode! Jer isto tako mogu i ja da navedem koliko hoces takvih prevoda..

Ja sam ti vec rekao kako glasi tekst na hebrejskom, a taj tekst je jasan sam po sebi! Na moze se taj zakon odnositi samo na majku, vec se mora odnositi i na dete, a ti ga primenjujes samo na majku. Nije zakon selektivan..I to dete ima "ruke i noge" ako vec hoces da budes formalista, u zavisnoati koji je mesec trudnoce u pitanju, onda ces sigurno ovom odseci i ruku i nogu a ako je zivot deteta u pitanju kaznices ga smrcu!

Shvatas li sta pricas i koji satanizam zastupas? Ponasas se kao da je dete isprdak i govno, sto je rekao Slap pa ga treba baciti u kanalizaciju! To dete ima i ruke i noge u vecini slucajeva i zivo je kada govorimo o ovom stihu i situaciji na koju se on odnosi!
Oko za oko, zub za zub...kada je rođeno. . Zato se tu podrazumeva rođeno. Dok je u utrobi majke njegova smrt ako ne prouzrokuje smrt majke je povreda samo. Kada izađe iz utrobe ono je onda poseban entitet i ima status osobe. Dok nije rođeno ono je u majci i samo ono što uzrokuje smrt majke je za smrtnu presudu.

Zato je pravilan prevod pobačaj kao i što stoji u prevodima. Prevodi koji to ne navode prave zbrku.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Bar ne mrze kao ti. Znaš kakav si. Bolje ne pričamo o tome.


A povodom toga "ne sudi da ti ne sude". Pazi, kakvim sudom sudiš tako će ti se suditi.

Znači, kada ti netko pokaže da te je "đavlina zajašio", jer pederluk podržavaš i afirmiraš ga, onda ti je odgovor - "ne sudi da ti ne sude"!?!?!? Opet "u ništa". Nije nam Bog za ovakve stvari rekao da šutimo, da nam ne bi bilo suđeno, nego upravo obrnuto - Bog od nas traži da vičemo i prokazujemo ovo zlo.

Dakle, za pederluk (pod ovim pojmom mislim na sva zla) ne vrijedi - ne sudi da ti ne bude suđeno. Upravo je obrnuto - Ne osudiš li pederluk, ti ćeš pod sud.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.393
Znači, kada ti netko pokaže da te je "đavlina zajašio", jer pederluk podržavaš i afirmiraš ga, onda ti je odgovor - "ne sudi da ti ne sude"!?!?!? Opet "u ništa". Nije nam Bog za ovakve stvari rekao da šutimo, da nam ne bi bilo suđeno, nego upravo obrnuto - Bog od nas traži da vičemo i prokazujemo ovo zlo.

Dakle, za pederluk (pod ovim pojmom mislim na sva zla) ne vrijedi - ne sudi da ti ne bude suđeno. Upravo je obrnuto - Ne osudiš li pederluk, ti ćeš pod sud.
Sada si pravi farisej. I Hrista su optužili što jede i pije sa grešnicima te ih time navodno pravda.

Sada mene optužuješ zašto ne sudim pederluk. Pa ne sudim jer ni Hristos nije sudio njima. Sud je Božiji. Ne naš.

Ali zato greh mržnje, oholosti i zlobe ne sudiš. To ti je mnogo veći greh. Znaš li to?
 
Natrag
Top