Tehnokratija, NWO, Covid i vera..

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Ovaj Jovan vas poziva da se ne blamirate i svoju hrišćansku veru ne kompromitujete tako što ćete je ovako banalizovati i svodeći je na neke besciljne šetnje.

Pokajte se za zla dela u sebi, pokajte se! Kada se pokajte Bog će čudesno delovati. Nećete ukloniti devijacije litijama, šetnjama, pretnjama. O narode, bezumnog i sporog srca za razumevanje istine. Ne radi to. Pokajte se, očistite, ubelite karakter pa ćete onda znati kako da postupite sa zabludelom braćom.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Religiozni ljudi ubiše Stefana. Šta ćemo sad?

Tako je. Točno takvi kakav si ti ubiše svetog Stjepana. Evo:

1. Predstavljali su se religioznima, kao i ti, i isticali su svoju duhovno-teološku superiornost nad svima drugima, baš kao i ti ovdje.

2. 'Rukama i nogama' su odbacivali i napadali Isusa Boga, do te mjere da su ga zbog toga htjeli ubiti - Odgovoriše mu Židovi: "Zbog dobra te djela ne kamenujemo, nego zbog hule: što ti - čovjek - sebe Bogom praviš." - dakle baš kao što i ti odbacuješ Isusa Boga.

3. Iskoristili su svoju tadašnju poziciju narodnih glavara (svojevrsne vlasti), da nakon što ubili Isusa nastave ubijati Isusove apostole i sljedbenike, baš kako ti zazivaš da današnje pederske vlasti zatvaraju, pa i ubijaju na koncu, kršćane koji javno i glasno progovore o vašim pederskim gadarijima.

P.S. Dakle, prije dvije tisuće godina tvoji ubiše Isusa, Stjepana, pa dalje u nedogled, a danas tvoji i ti ponovo koristite vlasti da ušutkate nas kršćane - pa ako nas treba ubiti i ubiti.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
A priroda naša u smislu motiva ponašanja, unutrašnjih motiva, ostaje u grehu

ubelite karakter pa ćete onda znati kako da postupite sa zabludelom braćom.

Po ovome tvome naukovanju i terminologiji, ti si neki križanac - "plod općenja" - tripe i Miloša Bogdanovića. Sada mi je posve jasno zašto si ispao kakav si ispao.

P.S. Još ako je tu bilo malo i "Piramidina sjemena", auuuuuuu.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Na žalost ti ne znaš ipak ništa o pokajanju. To je proces koji ti prošao nisi. Kao i farisejima tebi je pokajanje nešto za čim ti ne osećaš potrebu.

A Stefana ubiše oni religiozni koji i danas traže potporu države sa provedu svoja načela. Čim tebi treba država da i njena sankcija znači da je tu vera slaba.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
A Stefana ubiše oni religiozni

Tako je. Ovakvi ubiše Stjepana:

1. Predstavljali su se religioznima, kao i ti, i isticali su svoju duhovno-teološku superiornost nad svima drugima, baš kao i ti ovdje.

2. 'Rukama i nogama' su odbacivali i napadali Isusa Boga, do te mjere da su ga zbog toga htjeli ubiti - Odgovoriše mu Židovi: "Zbog dobra te djela ne kamenujemo, nego zbog hule: što ti - čovjek - sebe Bogom praviš." - dakle baš kao što i ti odbacuješ Isusa Boga.

3. Iskoristili su svoju tadašnju poziciju narodnih glavara (svojevrsne vlasti), da nakon što su ubili Isusa nastave ubijati Isusove apostole i sljedbenike, baš kako ti zazivaš da današnje pederske vlasti zatvaraju, pa i ubijaju na koncu, kršćane koji javno i glasno progovore o vašim pederskim gadarijima.

Na žalost ti ne znaš ipak ništa o pokajanju.

Ipak sam ja dobro uočio, ti si "plod općenja tripe i M. Bogdanovića" :mig:

Ako većina sveta odbija da prihvati pravo rešenje koje zahteva pokajanje, reformu srca i karaktera, tada se mora ispoštovati pravo većine da snosi posledice zbog svog izbora. (Miloš Bogdanović, Prokletstvo nacije)

Ovo su 4 zablude zbog kojih je prosečan vernik gori od ateiste:
1) Loši pokretački motivi: Zastrašivanjem, laskanjem sujeti i pobuđivanjem sentimenta, vernik se navodi da dobra dela, umesto iz ljubavi, čini iz fanatičnih motiva: krivice, gordosti i sebičnog sentimenta.

Ne mogu da shvate da sve zavisi od motiva ponašanja. Nego sve shvataju crno-belo.

Loši pokretački motivi rezultuju odricanjem od zdravog razuma. (Miloš Bogdanović, Prokletstvo nacije)

A priroda naša u smislu motiva ponašanja, unutrašnjih motiva, ostaje u grehu

Dokaz da iza prijatnih osećanja, uprkos užitku, unutrašnje nezadovoljstvo i dalje ostaje, jeste u čovekovim i dalje nepromenjenim motivima ponašanja. (Miloš Bogdanović, Prokletstvo nacije)
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Ponavljaš se. Nemaš ništa svoje orginalno, već ideje koje sam ovde postavio ti okrećeš protiv sagovornika ali sam do tih ideja nikada ne bi došao.

Da ti ja nisam ukazao da su religiozni ubili Stefana ti se nikada toga ne bi setio...kao si ono rekao "ček da proverim, nikad čuo".

Ipak sam ja dobro uočio, ti si "plod općenja tripe i M. Bogdanovića" :mig:

Jesi. To si dobro uočio da i ja i Miloš i Tripo imamo slično razmišljanje po ovom pitanju. I šta je tu problem? Miloš je čovek koji kao na skeneru iznosi psihološko-religiozne okvire kako čoveka na našim prostorima tako i u svetu. Čitaj Bogdanovića, ni to što on govori nikada sam ne bi mogao dokučiti...jer tradicionalizam konzervira um i ne dopušta čoveku širinu pogleda.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Ako većina sveta odbija da prihvati pravo rešenje koje zahteva pokajanje, reformu srca i karaktera, tada se mora ispoštovati pravo većine da snosi posledice zbog svog izbora. (Miloš Bogdanović, Prokletstvo nacije)

Znači ti si protiv pokajanja, reforme srca i karaktera? To ti smeta kod Miloša što poziva na pokajanje. Pa naravno. Ni Jovan Krstitelj u tvojim očima ne bi bolje prošao...ček dok se ti dosetiš da je beše i on pozivao na pokajanje. Pa da, još se nisi dosetio...ima vremena. Ipak si ti religiozan čovek...
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394

I još ću se ponavljati. Ponavljat ću istinu dok vama antikristima i lažovima četverostruki rogovi ne narastu.

Da ti ja nisam ukazao da su religiozni ubili Stefana ti se nikada toga ne bi setio...

Evo ti još jednom istine o onima koji su ubili Stjepana.

Ovakvi ubiše Stjepana:

1. Predstavljali su se religioznima, kao i ti, i isticali su svoju duhovno-teološku superiornost nad svima drugima, baš kao i ti ovdje.

2. 'Rukama i nogama' su odbacivali i napadali Isusa Boga, do te mjere da su ga zbog toga htjeli ubiti - Odgovoriše mu Židovi: "Zbog dobra te djela ne kamenujemo, nego zbog hule: što ti - čovjek - sebe Bogom praviš." - dakle baš kao što i ti odbacuješ Isusa Boga.

3. Iskoristili su svoju tadašnju poziciju narodnih glavara (svojevrsne vlasti), da nakon što su ubili Isusa nastave ubijati Isusove apostole i sljedbenike, baš kako ti zazivaš da današnje pederske vlasti zatvaraju, pa i ubijaju na koncu, kršćane koji javno i glasno progovore o vašim pederskim gadarijima.

Jesi. To si dobro uočio da i ja i Miloš i Tripo imamo slično razmišljanje po ovom pitanju. I šta je tu problem?

Što je problem, vas trojice? Problem je što ste sva trojica opsjednuti 'proročicom pijandurom'. Treba vam egzorcizam.

Miloš je čovek koji kao na skeneru iznosi psihološko-religiozne okvire kako čoveka na našim prostorima tako i u svetu. Čitaj Bogdanovića, ni to što on govori nikada sam ne bi mogao dokučiti...jer tradicionalizam konzervira um i ne dopušta čoveku širinu pogleda.

Je li mu se to u vizijama objavljuje "proročica pijandura", i diktira mu, a on zapisuje, svu tu "silnu pamet".
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
I još ću se ponavljati.

Znam, jer nemaš argument.

Evo ti još jednom istine o onima koji su ubili Stjepana.

Ti možeš jer to radiš kada nemaš argument i kada si izgubio u raspravi.

Što je problem, vas trojice?

Problem je što ti ne znaš za pojam "pokajanje, promena srca i karaktera".

Svako može da bude "religiozan" kao ti. Ali to nije prava religioznost jer ne traži ništa, ne traži unutrašnju promenu. Svako može tada biti "religiozan". Takvi su upravo ovi što brane "vrednosti".
 
Natrag
Top