Tehnokratija, NWO, Covid i vera..

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Prvo oni nisu napadnuti, oni su agresori - ukrajina i amerika su agresori! A Rusi su zrtve, koje se brane vojnom akcijom.

Takav stav da je "belo" zapravo "crno" a "crno" zapravo "belo" nas je koštalo i koštaće nas nažalost. Znači po tebi je žrtva onaj ko je napao drugu nezavisnu zemlju a agresor onaj ko je napadnut. Ok, ali zato rekoh, našem narodu u Srbiji se mora zaista pomoći. Teorije zavere su uvek u Srbiji najbolje uspevale a evo i zašto. Jednostavno, kada dođeš u situaciju da više nisi u stanju da raspoznaješ stvari ni u najosnovnijim obrisima onda je zaista potpuno nesuvislo pričati o nekim složenijim stvarima.

Dakle, napadač je agresor a napadnuti ne može da bude agresor već žrtva. Mogu meni da se ne sviđaju Ukrajinici iz ovih ili onih razloga ali ako ću ja reći da su oni sada agresori, onda je to zaista pomračenje zdravog razuma. Na žalost, Srbija tako većinski misli.

Od koga odvracaju napad? Jovane, daj se uozbilji molim te! To je kao kada bi rekao "pravimo nuklearno oruzje u svrhu odvracanja"..

Laboratorije za "odvraćanja" od bio-napada. Velika razlika između njih i bio-laboratorija. Jer ove laboratorije se bave proučavanjem scenarijima bio-napada pa se bave proivodnjom protiv-otrova u slučaju takvih napada.

Takve su postojale i u vreme SSSR-a mnogo više i koje su čak imale i potencijal za bio-napade ali su Ukrajinci takve laboratorije iz doba SSSR-a upravo rasformirali zahvaljujući pomoći SAD-a. SAD su radile baš na tome da takvih laboratorija nema jer su opasne. Ove dakle služe za odvraćanje od mogućeg napada i takvih ima Rusija takođe. Svaka zemlja treba da ima takve laboratorije. Ali ono što Rusi tvrde je propaganda upravo u svrhu opravdanja napada na suverenu zemlju.

U Azovstalu se nalaze najveci dokazi i zato su se zadrzali tamo, trebaju im ti dokumenti i zivi svedoci! Posebno americki generali..

Ni Rusi ni Kinezi nisu naveli ni jedan jedini dokaz o bio-laboratorijama i on je samo u rekla-kazala. Ne postoji ni jedan jedini prezentovani dokaz. Da ima, odavno bi ih objavili na sva zvona.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Evo i potvrde da ne pricam napamet:
(po svemu sudeci priprema se teren za III sv rat).

Ministarstvo spoljnih poslova Rusije saopštilo je danas da su izjave finskog predsednika Saulija Ninista i premijerke Sane Marin o ulasku u NATO savez, radikalna promena u spoljnoj politici zemlje, te da će Moskva reagovati u skladu sa situacijom.

– Cilj NATO, čije su zemlje članice energično ubeđivale finsku stranu da nema alternative članstvu u Alijansi je jasan, a to je da nastavi širenje ka granicama Rusije, da stvori još jedan bok za vojnu pretnju našoj zemlji. Ali zašto bi Finska svoju teritoriju pretvarala u liniju vojne konfrontacije sa Ruskom Federacijom, a pritom gubila nezavisnost u donošenju sopstvenih odluka, o tome će suditi istorija, dodaje se u saopštenju.


Takođe, kako je navelo rusko Ministarstvo spoljnih poslova, Rusija će biti prinuđena da preduzme uzvratne korake, kako vojno-tehničke, tako i druge prirode, a kako bi zaustavila pretnje po nacionalnu bezbednost koje se javljaju u vezi sa ovom odlukom.

Ranije danas su Ninisto i premijerka Marin saopštili da ta zemlja mora da podnese zahtev za članstvo u NATO bez odlaganja.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Znači po tebi je žrtva onaj ko je napao drugu nezavisnu zemlju a agresor onaj ko je napadnut.

Zrtva je bio i Avganistan, zrtva je bio i Irak, a amerika je tada bila "milosrdni andjeo". I tada se pominjalo "biolosko oruzje" koje nikada nije pronadjeno i time su amerikanci pravdali svoju agresiju! A agresija nije bila po medjunarodnom pravu, na koje se sada pozivaju u slucaju Ruske agresije.

Kako za amerikance ne vazi medjunarodno pravo a za Ruse mora da vazi?

Ako moze amerika da krsi medjunarodno pravo, pa valjda moze i Rusija!

Da ne pricam o tome da neko ovde debelo laze! A mi dobro znamo ko laze i ko razvija biolosko oruzje! To sigurno nije Rusija!

Samo zlonameran covek moze tvrditi da su Rusi oni koji zele nekog da otruju! Ili da su agresori i da su ovaj rat pokrenuli iz cisto osvajackih ambicija!

Ti si kontras, kontriras mi bzvz, bez ikakvih argumenata..

Teorije zavere su uvek u Srbiji najbolje uspevale a evo i zašto.

Ovo su vesti a ne teorije zavere! Ovo je cinjenicno stanje, o kojem pisu svi mediji. Opet ti fantaziras i zivis u nekom svom svetu iluzije...

A te "teorije zavere" su se sve do jedne ispunile. Ti nemas izgovora ni mene ni bilo koga ovde da nazivas "teoreticarem" posle svega..

Ako cemo tako, i ti si "teoreticar", ali za razliku od tebe, moje su se reci ispunile 80% i bile su potkrepljene dokazima, dok tvoje se nisu ostvarile, i sve su bez sadrzine.

Mogu meni da se ne sviđaju Ukrajinici iz ovih ili onih razloga ali ako ću ja reći da su oni sada agresori, onda je to zaista pomračenje zdravog razuma

Da li ti mislis da su meni ukrajinci gadni pa zato ovako pisem? Opet tvrdis da neko ima predraude, te predrasude prema Bill Gates-u, a sad okrces i na ukrajince..

Covece, njih ameri uce da mrze Ruse i u reklamama na nacionalnoj televiziji im odsecaju glave! Na uniformama nose kukaste krsteve, vezuju decu za bandere..

Ako to nije nacizam i ako to nije za osudu, pa ja onda ne znam sta je!

Dok zapad to ne osudjuje! Ti to ne osudjujes, vec si odbrao i stao na stranu amerike koja kaze da su Rusi nacisti i da je Putin hitler!? I podrzavas njihovu medijsku cenzuru opet, ne moze se cuti nijedan Ruski medij i njihova verzija price..

Da li ovo sve ima veze sa razumom?

Laboratorije za "odvraćanja" od bio-napada. Velika razlika između njih i bio-laboratorija. Jer ove laboratorije se bave proučavanjem scenarijima bio-napada pa se bave proivodnjom protiv-otrova u slučaju takvih napada.

Takve labaratorije su zabranjene zakonom i rusi ih nemaju sve su unistene, dok ih ovi imaju! U tome je poenta!

Amerikanci napadose Irak jer Sadam Husein je pravio oruzje za masovno unistavanje bas u takvim labaratorijama, sto nikada nije ni dokazano da jeste!

Cak i da je dozvoljeno praviti takve labaratorije, svakako praviti ih na granici sa rusijom je objava rata! Pa i rasporedjivanje NATO trupa i nuklearnih bojevih glava na granici, sto oni hoce sada da urade!

Svaka normalna drzava bi na ovo odgovorila vojnom akcijom! Pogotovo ako ta drzava jos muci njene gradjane i uci ih da mrze ruse i da su oni "visa rasa" podsticuci nacizam, mesaju se u crkvene odnose i prave "ukrajinsku pravoslavnu crkvu" i novu naciju! To su radili i na prostorima bivse SFRJ!

Sve nam je to poznato i to smo doziveli, a ti se pravis lud i samo kontriras. To si radio i Slapu, pa tako sad i meni moras da se suprotstavis.. To je problem kognicije..

Ove dakle služe za odvraćanje od mogućeg napada i takvih ima Rusija takođe. Svaka zemlja treba da ima takve laboratorije. Ali ono što Rusi tvrde je propaganda upravo u svrhu opravdanja napada na suverenu zemlju.

Haha, a Irak nije smeo imati bio labaratorije jel da? Kako je dozvoljeno imati te labratorije kada ih Irak nije smeo imati? :)

Ajde Jovane, molim te, pa zna se sta oni prave u tim labaratorijama i cemu one sluze! Svakako da ne sluze "odvracanju od napada", jer nemaju tu svrhu! Od koga su se ukrajinci uopste uplasili i od koga su krenuli da se brane, zar od Rusa, jesu li im oni bili neprijatelji!?

Nisu, sve dok ih amerikanci nisu ubedili da su im Rusi pretnja! I to su radili i na nasim protorima sa Hrvatima!

Da su te labaratorije na tlu amerike, pa ajde, ali one su formirane na granici sa rusijom! I nisu ih amerikanci unistavali, nego su ih finanairali i unapredjivali, sin Bajdenov je jedan od finansijera. Citas li ti vesti? A zakonom su ove labaratorije zabranjene! Medjunarodnim sporazumima Jovane!

Ni Rusi ni Kinezi nisu naveli ni jedan jedini dokaz o bio-laboratorijama i on je samo u rekla-kazala. Ne postoji ni jedan jedini prezentovani dokaz. Da ima, odavno bi ih objavili na sva zvona.

Glavno da su amerikanci bez ijednog dokaza objavili da Irak poseduje biolosko oruzje, i na temelju toga obesili njihovog predsednika i unistili im zemlju!

Dokaza ima vise za bio labaratorije u ukrajini, nego sto ih je bilo u slucaju Sadama Huseina! Bajdenov sin je jedan od finansijera. Pa sta on radi u tim labararorijama? Sigurno je fin decko, hteo je da unisti te labrarorije..

Sta ti pricas, uzas jedan!

Ti samo trazis neke izgovore, jer ne zelis da pojmis, i to je tvoj problem kognicije.. Ti si umislio da je zapad med i melko, da su politicari dobrice, posebno ovi zapadni, a ono zmije otrovnice!
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Nemam tu nameru Mire, da bi se suprotstavio, ovo jeste moj autentičan politički stav. Samo do sada nismo te teme pokretali :).
Ok, kako god misliš u vezi ovoga to je tvoj stav i poštujem. Moj je ovakav.

Ono što bismo trebali kao verujući je se molimo za mir i za prestanak rata. Nadam se da se tu možemo složiti.

Što se tiče Iraka, Avganistan i sl.mi mislimo nekada da sve razumemo, ali to baš i nije tako. Nemisleći da su SAD idealne ne svakako, ali Bog dopušta neke stvari zbog karaktera tih ljudi tamo drugo SAD nisu u ovim zemljama intervenisale zbog osvajanja i pricepljenja SAD-u kao Rusija. To je jedna razlika.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Evo i potvrde da ne pricam napamet:
(po svemu sudeci priprema se teren za III sv rat).

Ministarstvo spoljnih poslova Rusije saopštilo je danas da su izjave finskog predsednika Saulija Ninista i premijerke Sane Marin o ulasku u NATO savez, radikalna promena u spoljnoj politici zemlje, te da će Moskva reagovati u skladu sa situacijom.

Zahvaljujući upavo samoj Rusiji. Oni nisu planirali da ulaze u NATO dok Rusija nije krenula u svoj po svemu sudeći pokušaj obnove carske Rusije. To i jeste motiv Putina, koliko god iracionalno delovalo, da je on kao jedan moderan predsednik podlegao konzervativnim uticajima Aleksandra Dugina i sličnih romansiranioh duša u Rusiji koji sanjaju carsku Rusiju, sa pravoslavnim carem, koji će navodno uništiti antihrista. Takva sujeverna shvatanja gaji predsednik Rusije i ovo sa Ukrajinom može biti itekako pokrenuto takvim motivima. To zapravo i veruju mnogi grčki i ruski pravoslavni monasi, a takvim idejama izgleda stremi i Putin.

Tako da na Zapadu nisu slepi i gluvi da ne znaju šta se valja iza brda, te sada jedna neutralna Finska i Danska, itekako uvidevši ovu tendenciju, odlučile su se da se zaštite. Ne potcenjujmo ni malo racionalnost protestnatskih naroda severa da opaze realnu opasnost sa Istoka. Sve ovo što rekoh za Rusiju, ti znaš dobro da je istina.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ne mislim Jovane, ja znam da ona podrzava Rusiju!

Kako ti uopste mozes osudjivati vojnu akciju Rusije, i unistavanje americkih biolabaratorija? Pa cela evropa je pokazala svoje pravo lice podrzavajuci ukrajinu! To je prikriveni nacizam 21. veka! Poseduju cak 365 labaratorija po svetu iz kojih sire zaraze!

Prethodno su Rusi i Kinezi potpisali sporazum o "unistavanju bioloskog naoruzanja", koji je zapravo vojni sporazum dve zemlje. Zato su se Kinezi unapred pripremali, skupljajuci ratne zalihe - energente i hranu! To su znali i amerikanci! Imas potpisan dokument!

Drugo je narod koji strada, ali uprkos tome Rusi vode racuna da bude sto manje civilnih zrtava..

Bas me iznenadjujes!

Ti izgleda podrzavas nacisticki zapad, koji je ovamo protiv rata, a sa druge strane dotura oruzje ukrajincima i na taj nacin prolongira ratna dejstva i jos veca razaranja! Udaraju sankcije Rusima nanoseci stetu civilima, a ovamo pokusavaju da prekinu rat dok istovremeno doturaju oruzje ukrajincima da jos vise mlate Ruse!?

Pa ima li to logike? To je ludost!
Rat se ne zaustavlja naoruzavanjem vec za pregovarackim stolom!

Em tme narusavaju i svoju ekonomiju, em za krizu krive Putina i nazivaju ga "hitleroma" a oni su je stvorili! Opkoljavaju Rusiju, trenirajuci ukrajinski narod da mrze Ruse, a to su radili i ovde na prostoru bivse Jugoslavije, ucili su hrvate da mrze srbe govoreci im da su "visa rasa". U ukrajini su formirali "ukrajinsku pravoslavnu crkvu" kao i kod nas katolicku, i kao sto su i nas delili verski sada i njih dele. Sve su to oprobani recepti - "zavadi pa vladaj"..

Evropa ide stopama nacizma, a to je tako od kad su amerikanci preuzeli vladanje svetom! Oni su sve nacisticke naucnike amnestirali, a ratne zlocince sakrili..

To je tvoja "protestantska evropa"..

Za mene je svako ko podrzava ambicije zapada i sirenja NATO-a na istocne zemlje - nacista! A Rusi su u ovom slucaju cisti! I ako dodje do nuklearnog rata, i treba da dodje, ocigledno ga gorljivo zele!



Poslusaj njene druge pesme pa ces shvatiti kako razmislja! Ne radi se o tome kako ona tumaci pesmu, jer ne sme reci znacenje. To je zbog evrovizije i zato sto ne treba svi da znaju poruku, vec oni kojima je upucena.. Inace, ni jedan umetnik nece otkriti tajnu koja se krije iza njegovog dela. Recimo slikar ti nece reci, a ona je ta vrsta umetnika..

Evo poslusaj pesmu "Zvake" gde ona govori protiv NLP (neuro lingvistickog programiranja) kojem smo svi izlozeni! Pa ces onda shvatiti da i ova pesma takodje ima veze sa time. To je programiranje kojem smo bili izlozeni, evo vec 2 godine..



A kakve to veze ima sa temom? Pa naravno da atom nije osnovni element od kojeg je sve sastavljeno.. Cuj "izmerili su atom", pa to je smesno sta pises! Niti su oni izmerili atom niti mogu izmeriti, niti znaju od cega se on sastoji! To su teoretske pretpostavke, hipoteze zasnovane ni na cem..

Recimo, mikroskop koji je navodno 2013. snimio atomsku resetku platine, je elektronski mikroskop. Em gadjajuci snopovima elektrona mozes narusiti atomsku strukturu elementa, em kompjuter dobijenu sliku mora na kraju da analizira.

A kako je analizira?

Softver mozes podesiti tako da sliku analizira kako god pozelis! Posto je slika "mutna", on mora pokusati da shvati sta je to sto posmatra". I zato mu programer unapred sugerise sta bi to moglo da bude! U zavisnosti kako programiras kompjuter, on moze da iscrta sliku koju god pozelis, posto to nije opticki vidljivo golim okom, a ono sto softver vidi je MUTNO!

Znaci, u zavisnosti kako ti programiras softver on ti moze dati "sliku koju god pozelis"!

Sto je najinteresantnije, te prve slike atomske strukture su bile identicne slikama kako su ih naucnici decenijama unapred cirtali, i pre nego sto su znali kako atomi grade elemente! (i slucajno su eto pogodili).

Ista je situacija i sa elektronskim teleskopima! Slike planeta su generalno MUTNI OBJEKTI! Eno, nedavno je snimljena i CRNA RUPA neka "MUTLJAVINA" - da Bog sacuva!

Sugerisanjem softveru "sta ce da vidi" (a sugerise mu programer) on vidi zeljenu sliku. Program potom analizira tu MUTLJAVINU koju jedino on vidi, pa softverskom analizom" zakljucuje sta to moze biti, i onda kompjuter "iscrtava tu sliku" na ekranu. Na primer ako slika ima zutu boju, onda je pesak, ako ima plave boje objekat je hladan, a crvena boja znaci da je objekat vruc.. Na kraju program po zadatim parametrima iscrtava ZAMISLJENU SLIKU, koja je u stvari - "CRTANI FILM", jer to nije slika vidljiva golom oku!

Zato su i slike NASA-e lazne! To su u stvari CRTEZI! (Cak i pre elektronskih mikroskopa, NASA je unajmljivala umetnike da im crtaju slike planeta).

Znaci, prava opticki vidljiva slika je u stvari MUTNA SLIKA - koju vidi samo kompjuter. I ONA JE TOLIKO MUTNA DA SE NE MOZE NI RAZAZNATI STA JE U PITANJU!

Znaci, to uopste nema veze sa naukom! U pitanju su "teorije" i "hipoteze" nastale u umu kompjutera ili u ljudskom umu..

A svi ovi teleskopi i elektronski mikroskopi zato i nisu merodavni kada govorimo o jako udaljenim planetama ili jako sitnim cesticama. Oni su merodavni kada pricamo o bakterijama i virusima, a sve drugo su "hipoteticka nagadjanja softvera"!
Auuuuuuu,bitno je samo da verujes tvom antivasker klanu koji je nepogresiv u svemu.
Lepo je biti oprezan,ali ti ga bre brate pretera,ne samo da ga pretera ,vec si otisao u sasvim suprotnom smeru.
Ljudska tehnika i tehnologija je nista prema Bozjoj.
Ipak ljudi opoonasaju tu tehniku i tehnologiju koja je nekada bila nezamisliva...
Danasnje glediste nacnika nije nepogresivo.Nase oci vide vidljivi svetlosni spektar ,veliki broj boja i nijansi,ali sigurno ne sve jer ih je na hiljade,da ne kazem milion.Takodje mi ne vidimo infra-crveno,ultra-ljubicasto itd...ali ono sto vidimo prikazujemo naprednim tehnickim sredstvima za nase uslove.Tako da ne vidimo mutne planete kao sto ih vidis ti i tvoj antivasker kjlan vec kao i sve na zemlji sto visimo. Da ne farbamo mozda i boju cveca i drveca ???Lepo su prikazali pejsaz Meseca ,Marsa...ali tebi je sve to i nadalje mutno ili crveno kao Mars :)
Potsmevati se SVIM naucnim otkricima nije odlika razboritog coveka. Prvo se pitaj cemu ta otkrica sluze i kolko su validna,ostalo ce ti se samo kasti...
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nemam tu nameru Mire, da bi se suprotstavio, ovo jeste moj autentičan politički stav. Samo do sada nismo te teme pokretali :).

Tvoj stav je da stajes na stranu Ukrajine?

To je kao da branis stvaranje crnogorske nacije i odvajanje CPC od SPC. To sto zapad radi sa Ukrajinom smo sve vec doziveli na ovim prostorima.. Delili su nas verski, nacionalno i politicki. To je radio ko god je stigao, svi okupatori pocevsi od turaka, germana a zadnji su hitler i amerikanci..

Iako smo jedan narod, nije bitno jel se zovemo Srbi, Hrvati, Crnogorci, Bosnjaci.. oni su nas podelili..

Da se razumemo, ja nisam protiv toga da Hrvati zive u sopstvenoj drzavi.. Mi smo mogli ziveti odvojeno i biti svesni zajednickog jezika, knjizevnosti, istorije i da smo isti narod.

Dok Englezi imaju Britaniju i Ameriku, najmanje dve drzave, svesni su svog porekla, cuvaju knjizevni jezicki i istorijski identitet, nas su podelili stvarajuci nove nacije i nove jezike! Da ne govorim o kolonijama koje imaju po svetu tipa Austarlija..

Isto se sada desava sa Ukarijinom, izdvojili su je iz SSSR-a i od nje napravili novu drzavu, novu naciju, novu crkvu, i novi jezik! Sta vise, uce taj narod da mrze Ruse sa kojim su do juce ziveli u istoj drzavi i sa kojim su vezani istorijskim vezama..

Ovo mogu raditi samo zlotvori! A zlotvori su amerikanci i zapad, koje ti podrzavas! Oni rade isto sto i hitler! To rade da bi izazvali rat i krvoprolice!

Ono što bismo trebali kao verujući je se molimo za mir i za prestanak rata. Nadam se da se tu možemo složiti.

Tu gde zapadni faktori umesaju svoje prste (posebno anglo - americki), mirnim putem nesto uraditi je skoro nemoguce.. Jer ili ce se narod poklati, ili ce nasrnuti na okupatora..

Isto je i kod nas na balkanu.. Ili ce Hrvati (i ostali narodi bivse SFRJ) shvatiti da su ih iskoristili i izazvali "srbofobiju" zbog svojih imperijalistickih interesa i okrenuti se protiv njih, ili ce nase pomirenje biti nemoguce.. Mislim pomirenje drzava, jer ljudi se ne mrze..

Zahvaljujući upavo samoj Rusiji. Oni nisu planirali da ulaze u NATO dok Rusija nije krenula u svoj po svemu sudeći pokušaj obnove carske Rusije

Totalna laz!

Rekao sam vec, ovome su prethodili brojni drugi faktori, razbijanje SSSR-a, stvaranje nove nacije, stvaranje nove crkve, novog jezika.. Sve ono sto su vec testirali na nama.. A onda su krenuli sa stvaranjem mrznje prema ruskom narodu, kreiranju "rusofobije" i price o nekakvom ruskom hegemonizmu i stvaranju CARSKE RUSIJE..

Izvini Jovane, ali tu stvar smo vec videli ovde. I Srbe su optuzili da zelimo VELIKU SRBIJU, koja ni u naznaci nije postojala.. Da jeste, ne bi Sloveniju dali, posle i Makedoniju i pustili ih da tek tako izadju. Inace Makedonija je bila u sastavu Srbije pre SFRJ. Posle smo i Crnoj Gori dali nezavisnost. Prica o VELIKOJ SRBIJI je prica okupatora da bi od nas nparavili strasila!

A da je sve to istina, i da Putin ni Rusija nema nikakvih teritorijalnih pretenzija, dovoljno govori i cinjenica da je Belorusija takodje nezavisna drzava, i da niko i ne misli da ih uvlaci u nekakavu VELIKU RUSIJU!

Ti si izgleda zestoko indoktriniran zapadnjackom "rusofobijom". Ko zna koje ti gluposti citas (videli smo i na primeru Bill Gates-a). A za ovakve izjave mozak ti mora biti OFF..

Auuuuuuu,bitno je samo da verujes tvom antivasker klanu koji je nepogresiv u svemu

Nisam glup da verujem nekome koji zaradjuje na bolestima i ljudskoj patnji! Zar cu verovati faramceutskoj mafiji koja zaradjuje brdo para trujuci ljude lekovima i vakcinama umesto doktorima koji nude svoje usluge besplatno, koji se odricu plate i lagodnog zivota rizikujuci i glavu da bi spasili ljudske zivote!? A vi takve nazivate - "antivakseri" iako su oni "struka" - doktori, kako volite sebe da nazivate, misleci da ta rec daje neku tezinu vasim recima!

Lepo je biti oprezan,ali ti ga bre brate pretera,ne samo da ga pretera ,vec si otisao u sasvim suprotnom smeru.

A ti posto si neoprezan i verujes u sve sto procitas po medijima zato i nasedas na gluposti kao i Jovan. Ovaj svet je prepun lazi, dovoljno je da odes ulogovan i ukucas neki pojam u trazilicu na google-u trazeci recimo sampon, pa ce ti na facebook-u izaci reklama "resite se celavosti u samo nedelju dana"! I ti ako si naivan, naravno da ces nasesti.. Tako i na sve ostalo nasedas!

.Takodje mi ne vidimo infra-crveno,ultra-ljubicasto itd...ali ono sto vidimo prikazujemo naprednim tehnickim sredstvima za nase uslove.Tako da ne vidimo mutne planete kao sto ih vidis ti i tvoj antivasker kjlan

Evo citiracu od njih:

"Hubble slike nisu baš fotografije u uobičajenom smislu. Mnogo informacija nije dostupno u optičkom opsegu."

Astronomi moraju načiniti mnoga prilagođavanja, poput dodavanja boja i spajanja više fotografija, prije nego što se slike objave u javnost.

Da, slike su poboljšane ili izmijenjene ili su boje promijenjene, ali to je učinjeno iz stvarnih znanstvenih razloga”, rekao je dr. Paul Sutter, astrofizičar sa Sveučilišta Ohio State.


Rekao sam. Slike su MUTNE! Procitaj istoriju! Prve slike Hubblle teleskopa su bile MUTNE, dok nisu popravili problem! (lazu da su popravili).

Svakih 97 minuta Hubblle obidje zemlju. Zbog tako brzog krtanja nemoguce je da Hubblle prikupi informacije zvezda galaksija i planeta koje su trilionima kilometara udaljene od nas, i koje su toliko male da se jedva vide. Pogotovo zato sto se radi o izuzetno senzitivnoj opremi.. Koliko je to nemoguce zna svako ko je ikada gledao kroz obican teleskop, zbog rotacije stalno moras da pomeras teleskop kako bi zadrzao fokus na zvezdi. Jos gora situacija je sa Hubblle teleskopom, jer on operise pri mnogo vecim brzinama! Prakticno je nemoguce dobiti jasnu sliku, ona ce uvek biti MUTNA!

Dakle, ono sto on posalje (i sto je slao) je MUTNA SLIKA koju softver obradi pa ako nisu zadovoljni unajme umetnika - slikara, da im to "bolje docara" i tako nastaju slike koje vi gledate!

Znaci Hubblle je prevara!

A sposobnost da izmeris atom ili mikroskop koji moze da uvelica atom? Boze sta ti sve citas!

Lepo su prikazali pejsaz Meseca ,Marsa...ali tebi je sve to i nadalje mutno ili crveno kao Mars :)

Pejzas meseca je opticki vidljiv! Tu nema problema, to je realna slika!

Pejzas marsa nije opticki vidljiv! Mars je mutna planeta na nebu (ako je uopste planeta). Ono sto prikazuju su slike koje su slikane negde na zemlji u pustinji, obojeno u crveno.

Hit je bio kada su na jednoj slici uslikali pastetu koja se proizvodi na zemlji. Odakle pasteta na marsu :) A jos veci hit je planeta PLUTON koja na sebi ima pejzaz psa PLUTONA IZ DIZNIJEVOG CRTANOG FILMA :)

Evo je planeta pluton sa NASA-inog sajta --->
173598.png



A na njoj se jasno se vidi pas iz crtanog filma --->
1aa56dd561f5fe7ae964b5237c0379de6a55919ce892afdaaa68a8b2d1e894d9_1.jpg


Izgleda su ovog puta vasi "slikari" malo preterali..

Toliko ste neinformisani da vam poturaju cak i CRTANE LIKOVE NA PLANETAMA!

A imamo naravno i sliku pastete 'argete' na marsu (sigurno je vanzemljaci jedu) --->
Screenshot_20220518_234752.jpg

Prijatno!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255

Rusija: Mrežu biolaboratorija SAD širom sveta čini više od 400 objekata​

Mrežu zatvorenih biolaboratorija SAD širom sveta čini više od 400 objekata, pri čemu se podudaraju mesta na kojima se one nalaze i zone u kojima se javljaju epidemijske opasnosti, izjavio je zamenik sekretara Saveta bezbednosti Rusije Aleksandar Venediktov.

Sva Hitlerova istraživanja u sferi medicine i biološkog oružja pala su u ruke Amerikancima. Danas vidimo da oni ponovo rade protiv celog čovečanstva. Imam u vidu pre svega zatvorene američke biolaboratorije, vojne i civilne, koje se otvaraju širom sveta. Prema našim procenama, ovu mrežu čini više od 400 objekata“, rekao je Venediktov na sastanku s inostranim ambasadorima u Moskvi.

Prema njegovim rečima, postoji niz sumnjivih podudaranja u poređenju dveju mapa – mesta na kojima se nalaze američke zatvorene biolaboratorije i zona u kojima se javljaju nove epidemiološke pretnje.

On je podsetio da, prema Konvenciji Ujedinjenih nacija, ni jedna nacija nema pravo da proizvodi biološko oružje.

„Istovremeno, SAD su od tog vremena uspele da usvoje niz zakonskih akata koji s Vašingtona skidaju svaku odgovornost. Na primer, ‘Patriotski akt’, usvojen 2001. godine, ukida ograničenja u rukovanju patogenima, ukoliko je takav rad odobrila vlada“, rekao je Venediktov.

Dokument-dokaz je, prema njegovim rečima, i Nacionalna strategija za borbu protiv bioloških pretnji, koju je 2009. godine potvrdio bivši predsednik SAD Barak Obama.

Ta strategija, kako je rekao Venediktov, potvrđuje odustajanje SAD od provera ispunjavanja obaveza predviđenih Konvencijom Ujedinjenih nacija.

„S obzirom na to da su biološki i bakteriološki eksperimenti uvek opasni, Amerikanci više vole da zbog eventualnih curenja patogena strada bilo ko, samo ne žitelji SAD. Zbog toga grade laboratorije za izučavanje i modifikaciju posebno opasnih patogena u zemljama kojih im ‘nije žao’ i koje su spremne, poput Ukrajine, da potpuno otvore svoj naučno-tehnički kompleks u znak takozvane privrženosti vrednostima NATO-a“, naveo je Venediktov.

Venediktov je, takođe, konstatovao da gotovo celokupna nauka u Ukrajini radi u interesima zapadnih mentora i prema programima koje su odobrile SAD.

„Interesantno je i to što u Ukrjaini nije ostala nijedna velika naučna institucija koja nije dobijala velike sume od Amerikanaca i Evropljana za sprovođenje raznovrsnih istraživanja“, rekao je Venediktov.

U sredu je u Moskvi organizovan sastanak o biološkim laboratorijama, na kojem učestvuju zamenici sekretara Saveta bezbednosti Rusije i ambasadori iz 96 zemalja.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Isto se sada desava sa Ukarijinom, izdvojili su je iz SSSR-a i od nje napravili novu drzavu, novu naciju, novu crkvu, i novi jezik! Sta vise, uce taj narod da mrze Ruse sa kojim su do juce ziveli u istoj drzavi i sa kojim su vezani istorijskim vezama..

Ukrajinu niko nije izdvojio iz SSSR-a već je upravo Rusija sama izašla iz SSSR-a 1991. i time je SSSR prestao da postoji. Ukrajina je kao i druge zemlje SSSR-a dobila nezavisnost. Dakle, nezavisna država ima pravo da živi nezavisno i da sama odabere saveznike. Zar ne?

Što se jezika tiče, Ukrajinski jezik se formirao od 14 veka kao zaseban. U carskoj Rusiji taj jezik je nazvan "maloruski" i od 17-og veka kada je Ukrajina ušla u sastav Rusije taj jezik je bio zabranjen. Na teritoriji današnje Ukrajine je ruski veoma rasprostranjen između ostaloga što je maloruski(ukrajinski) potiskivan decenijama u tim oblastima...u vreme SSSR-a takođe je zabranjivan. Tako da priča o jeziku kao nečemu što određuje naciju, je veoma škakljiva tema. Jezik jeste jedan od pokazatalja ali ne i presudan.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Prema njegovim rečima, postoji niz sumnjivih podudaranja u poređenju dveju mapa – mesta na kojima se nalaze američke zatvorene biolaboratorije i zona u kojima se javljaju nove epidemiološke pretnje.????
"Postoji niz podudaranja", je "dokaz"...kao što vidimo ni sada ne postoji nikakav relevantan dokaz već se radi o špekulacijama. Nije mi jasno da jedna ozbiiljna država koja je i sama uložila milijarde u borbo protiv pandemije koronavirusa, može sebi sada da dozvoli da ovako špekuliše. Ovo su špekulacije na bazi najtvrdokornijih teorija zavere sa kojima se i sama Rusija na najivišem nivou borila da ih spreči.

Eh, šta je politika...tu se razumni argumenti više ne razmatraju već se koristi metod špekulacije.
 
Natrag
Top