Tehnokratija, NWO, Covid i vera..

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, gde je Bog rekao da čovek ima savršeni imunitet, ili tako nešto nagovestio?

A gde je Bog rekao da greh uzrokuje bolesti? Ajde navedi mi gde to pise?

Nije Bog namerio da coveka muci bolescu do smrti, vec je bolest posledica sotonskog delovanja ili je posledica uticaja okoline! Kada covek napusti prirodno okruzenje ili zivi neuredno, onda se i razboli!

99% Patrijarha u bibliji umire od starosti! Sto je dokaz savrsenog imuniteta koji uskladjen sa prirodom omogucava dug zivot i prirodnu smrt!

Ja ne znam sta ti pokusavas da dokazes, kad dokazati ne mozes!

Tek nakon potopa, ljudi pocinju krace da zive, i to je zbog izmenjenih prirodnih okolnosti.. Ali i nakon njega su dugo ziveli bez bolesti! Sto dokazuje sta?

Tacno je da svet propada, i priroda degradira danas zbog zloupotrebe, ali je Bog i coveku i prirodi usadio mehanizme koji tu degradaciju mogu vremenom da poprave. To je i naucno dokazano, da sad ne navodim eksperiment.

Problem je, sto se covek nakon potopa nikad nije vratio prirodi, da zivi u skladu sa njom! Nije cak prestao ni meso da upotrebljava..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Pitam samo gde je Bog obećao savršen imunitet? Ja koliko znam nigde.

Ako je tako, da li onda postoji taj "savršeni prirodni imunitet" koji je nešto najbolje?

Sa druge strane znamo i naučno da svaka bolest slabi organizam. Ni jedna bolest ne pomaže organizmu da bude jači i bolji već stvara problem manji ili veći, pre ili kasnije. Najbolje je bolest ne preležati ili izbeći je na svaki način. Tada je organizam zaštićeniji.

Zato taj princip oslanjanja na imunitet je pogrešan. A nije ni Biblijski jer nigde nije to obećano.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
A gde je Bog rekao da greh uzrokuje bolesti?

Ako povrgnete uredbe moje i duši omrznu zakoni moji da ne tvorite zapovesti moje, i raskinete zavet moj. I ja ću vama učiniti ovo: pustiću na vas..suhu bolest i vrućicu, koje će vam oči iskvariti i dušu ucveliti..."3. Mojsijeva 26,15.16
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Pitam samo gde je Bog obećao savršen imunitet? Ja koliko znam nigde

I ja tebe pitam, gde je Bog rekao - "mucicu vas bolestima do smrti"???

Da li je bolest kazna Bozja ili sta?

Ako nije, to onda znaci da nije bila njegova namera da muci coveka, a imunitet je dovoljan u prirodnom okruzenju da obezbedi zdrav zivot i prirodnu smrt!

Ako je tako, da li onda postoji taj "savršeni prirodni imunitet" koji je nešto najbolje?

Ne, nego je Bog zeleo, da ti vestackim putem odrzavas sebi zivot (imunitet), i da se pucas vakcinama! Nije obezbedio sve neophodno u prirodi, pa moras to vestacki!

Sa druge strane znamo i naučno da svaka bolest slabi organizam. Ni jedna bolest ne pomaže organizmu da bude jači

Ajde ne pricaj gluposti molim te! Vakcina deluje tako sto imitira bolest, pa telo razvija imunitet. I ona slabi organizam!

Naravno, kada prebolis pravu bolest, imas jaci imunitet, jer vakcina je "imitacija" a bolest je prava stvar!

Prava bolest ce u pocetku mnogo vise oslabiti tvoj organizam, ali ce mu pruziti i mnogo trajniju zastitu od vakcine, nakon sto on tu bolest preboli! Tu nema diskusije!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ako povrgente uredbe moje i duši omrznu zakoni moji da ne tvorite zapovesti moje, i raskinete zavet moj. I ja ću vama učiniti ovo: pustiću na vas..suhu bolest i vrućicu, koje će vam oči iskvariti i dušu ucveliti..."3. Mojsijeva 26,15.16

To nije to, ovo je kazna za greh ako ne poslusaju zakon, a ne nesto sto je u startu receno za sve ljude koji ne poznaju zakona, ne manipulisi!

Dakle, nemas tekst koji kaze da su bolesti u globalu, a koje pogadjaju sve ljude, kazna Bozja!

Bog ne kaznjava ljude bolescu, niti ih muci kao neki sadista, dok ne preminu! To nigde ne pise! Vec su bolesti posledica njihovog nezdravog zivota i nepostovanja prirodnih zakona! Izdvojenosti iz prirode!

Nijedna zivotinja u prirodi ne oboljeva, jako retko.. Ali dovedi je u grad, i razvice iste simptome i bolesti od kojih covek oboljeva, zato sto se hrani zatrovanom hranom koju covek gaji i zivi u gradu, koji je "kavez"!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ajde ne pricaj gluposti molim te! Vakcina deluje tako sto imitira bolest, pa telo razvija imunitet. I ona slabi organizam!

Naravno, kada prebolis pravu bolest, imas jaci imunitet, jer vakcina je "imitacija" a bolest je prava stvar!

Vakicina imitira bolest u blažoj formi, gotovo neprimetnoj, pa tako ne narušava organizam, dok prava bolest uvek narušava organizam. Vakcina je preventivno sredstvo koje služi da neko se izbegne teži oblik bolesti i tako se sačuva organizam

Prava bolest ce u pocetku mnogo vise oslabiti tvoj organizam, ali ce mu pruziti i mnogo trajniju zastitu od vakcine, nakon sto on tu bolest preboli! Tu nema diskusije!

Ovo je Teoreija Evolucije.

To nije to, ovo je kazna za greh ako ne poslusaju zakon, a ne nesto sto je u startu receno za sve ljude koji ne poznaju zakona, ne manipulisi!

Ovo pokazuje da ako Bog ne interveniše natprirodno, nikakav imunitet neće biti dovoljan. Samo Bog može sprečiti bolest natprirodno i sačuvati organizam ako slušamo Njegovu Reč. Ali ako smo bez zaštite Njegove onda prirodno se ne možemo zaštititi. To je suština. Time Bog ukazuje da sačuvanje od bolesti je isključivo Njegova zasluga a ne naša dela u tom pravcu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Vakicina imitira bolest u blažoj formi, gotovo neprimetnoj, pa tako ne narušava organizam, dok prava bolest uvek narušava organizam.

Kakve to veze ima ako ces nakon prelezane bolesti steci traniji i jaci imunitet? A da je tako, to kaze i medicina!

Poenta su busteri, kojim ste se pelcovali, a koji "dodatno oslabe organizam!" Cak gori efekat se postize nego da je neko prelezao bolest! I to su opet vasi strucnjaci pisali.. A to pucanje busterima nije u skladu sa medicinom, opasno je, i to su eno skoro priznali! A mi smo na to upozoravali svo vreme! Ali dzabe, kada ste vi ovce, pa ste slusali "struku" i primili, vama da oni kazu da skocite sa zgrade, vi bi skocili!

Vakcina je preventivno sredstvo koje služi da neko se izbeg

Sto ume biti kontraproduktivno, jer ne omogucava trajni imunitet! Ja nisam rekao da ne moze biti korisno, ali nije uvek dobro. Ako bolest nije smrtonosna onda treba prelezati, sto je i praksa!

Ovo je Teoreija Evolucije.

Kakva evolucija? To je adaptacija, organizam je sposoban da se adaptira i prilagodi vremenom na izmenjene uslove! Nekad treba vise vremena a nekad manje da se razvije trajan imunitet! To je usadjena sposobnost, tako smo stvoreni!

Ovo pokazuje da ako Bog ne interveniše natprirodno, nikakav imunitet neće biti dovoljan. Samo Bog može sprečiti bolest natprirodno i sačuvati organizam ako slušamo Njegovu Reč

Zasto pises gluposti? Zivotinje ne obolevaju, i nema nikakvog natprirodnog delovanja! Ljudi u proslosti nisu oboljevali, ziveli su veoma dugo bez bolesti, a nije bilo natprirodnih delovanja! Ovo svedoci istorija i nauka, a ti ne mozes tvrditi suprotno ako je nesto cinjenicno stanje!

Time Bog ukazuje da sačuvanje od bolesti je isključivo Njegova zasluga a ne naša dela u tom pravcu.

Njegova zasluga je samo u smislu da je uspostavio prirodne zakone po kojima treba svi da zivimo da bismo bili zdravi! I to je sve!

Zasto onda i vi izbegavate meso svinjece ako vas cuva Bog? Zasto se pelcujete ako vas cuva Bog?

Pises budalastine! Ovaj stih samo ukazuje na kaznu zbog neposlusnosti, mogao je reci i da ce pustiti tornado da ih pobije! Kakve to veze ima sa prirodnim zakonima? Oni su nepromenljivi, i ako je predvidjeno da se razboljevamo po tom zakonu cemo se i razboleti, ako je predvidjeno da budemo zdravi necemo se razboleti! I samo je pitanje ova dva, a ne ovog stiha koji si ti naveo, jer on veze nema sa prirodnim zakonima!

Dakle, pitanje je, da li je Bog prirodi naredio da nas muci bolescu ili nije? Takav stih ne postoji nigde!
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Kakva evolucija? To je adaptacija, organizam je sposoban da se adaptira i prilagodi vremenom na izmenjene uslove! Nekad treba vise vremena a nekad manje da se razvije trajan imunitet! To je usadjena sposobnost, tako smo stvoreni!

Nismo stvoreni da se borimo sa bolestima. To je narušavanje organizma. Gledaš naočarima teorije evolucije i svi koji se oslanjate na prirodni imunitet i uzdižete ga, zapravo ste saglasni sa teorijom evolucije koja propagira da nasumične mutacije pomažu organizmu u njegovom napredovanju. Ne, ne pomažu.

Njegova zasluga je samo u smislu da je uspostavio prirodne zakone po kojima treba svi da zivimo da bismo bili zdravi! I to je sve!

Ne spašavaju te prirodni zakoni već Bog. Priča o "prirodnim zakonima" je samo izbacivanje Boga. Bog kaže da nas On čuva od bolesti. Da li si to primetio u Pismu? Nikakav prirodni imunitet.

A On interveniše natprirodno kada poštujemo Njegov zakon. Ili milošću ne dopušta da nam se dogodi ono što bi nam se dogodilo da nas On nije zaštitio.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nismo stvoreni da se borimo sa bolestima. To je narušavanje organizma

Pa ako nismo stvoreni da se borimo protiv bolesti, odakle onda imunitet? :)

Sta ti pises, to je vec smesno..

Gledaš naočarima teorije evolucije i svi koji se oslanjate na prirodni imunitet i uzdižete ga, zapravo ste saglasni sa teorijom evolucije koja propagra da nasumične mutacije pomažu organizmu u njegovom napredovanju. Ne, ne pomažu.

Nemoj da izvrces moje reci! Postoji adaptacija i to je naucno dokazano! To veze nama sa evolucijom! Covek je sposoban da se prilagodi na uslove okoline ili da se bori protiv bolesti! Zato i poseduje imunitet! A da nije stvoren da se adaptira i prilagodi, da njegov organizam nije sposoban da "uci" i prepozna nove opasnosti i bolesti, tada bi vrlo brzo umro!

Kazes "Bog te stiti od bolesti"? Pa sta ce ti onda prirodni imunitet ako nije predvidjeno da se tvoj organizam sam bori protiv bolesti, vec treba neka "natprirodna sila" da te stiti?

Ne spašavaju te prirodni zakoni već Bog. Priča o "prirodnim zakonima" je samo izbacivanje Boga.

Odlicno, onda ti izgleda ni nemas imunitet! Stvorio te Bog bez imuniteta, pa ce on i da te zastititi od bolesti, ili ces sam sebe da zastitis vestacki, pelcom! Samo ne znam kako onda vakcina uopste deluje, ako ne upotrebljava tvoj vec postojeci imunitet!

Sta ti pises, alal ti vera!
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Pa ako nismo stvoreni da se borimo protiv bolesti, odakle onda imunitet? :)

Sta ti pises, to je vec smesno..

Nije Bog to predvideo pre pada u greh. Jer tada bolesti nisu postojale. Kao što vidiš, postojanje bolesti je posledica greha pa samim tim i organizma da se bori. Ali to nije "ideal" Božijeg stvaranja čoveka, kako ispada prema zagovornicima prirodnog imuniteta, jer po njima ispada da je prvobitna namera Božija podrazumevala bolesti i borbu organizma sa istim. Tako znamo da "prirodni imunitet" je milost Božija a ne namera od početka. Nešto što je nastalo u cilju očuvanja ljudske vrste a ne da je čovek stvoren sa tim osobinama.

No, svaka preležana bolest, šteti organizmu u konačnici. Čuvanje i preventiva od bolesti je sredstvo da shvatimo da se moramo osloniti na pomoćna sredstva u ublažavanju onoga što je posledica greha.

Covek je sposoban da se prilagodi na uslove okoline ili da se bori protiv bolesti! Zato i poseduje imunitet!

Kao nužna potreba nakon pada u greh i pojave bolesti. Ne kao Božiji prvobitni plan.
 
Natrag
Top