tehnicki fakultet cacak

Član
Učlanjen(a)
04.06.2010
Poruka
12
Pozdrav...

Kao prvo, nije tehnoloski, vec Tehnicki fakultet u Cacku...:)
...informacione tehnologije nemogu da se porede sa racunarskim inzenjerstvom...
I.T. traju tri godine, i mnogo ih je lakse zavrsiti...
racunarsko inzenjerstvo i mehatronika su najtezi moduli na fakultetu...
Skoluju buduce inzenjere...
Takodje na fakultetu ima i tehnika i informatika, koja se nalazi negde na sredini...
Zavisi od tvojih zelja i potreba...
Moja preporuka je racunarsko inzenjerstvo...
Ali tu mora da se uci...
Koju srednju zavrsavas?
 
Član
Učlanjen(a)
21.04.2011
Poruka
2
Upisao bih elektrotehniku na ovom fakultetu pa me interesuje kakav je nacin polaganja za predmet matematika, da li se pregleda ceo postupak zadatka ili se samo pregledaju konacni rezultati?
Zanima me jos kakva je konkurencija na upisu, da li se popune sva mesta u prvom krugu ili ima meta i za drugi krug?
Hvala unapred...
 
Član
Učlanjen(a)
04.06.2010
Poruka
12
Sto se tice zadataka, mislim da se pregleda postupak.
Sto se tice konkurencije, uglovnom se u prvom krugu popune sva mesta na budzetu, jedino za drugi krug ostanu samofinansirajuci...
treba ti oko 30-40 bodova na prijemnom da bi upao na budzet.
tako je bilo zadnjih godina, verovatno ce biti tako i ove, ali sve zavisi od broja kandidata za smer i njihovog uspeha na prijemnom.
Ako te jos nesto interesuje slobodno pitaj.
 
Član
Učlanjen(a)
21.04.2011
Poruka
2
Zanima me jos koliko zadataka ima na prijemnom i da li su zadaci koji dolaze iz zbirke zadataka za prijemni?
 
Član
Učlanjen(a)
16.06.2009
Poruka
1
Pozdrav!

Interesuje me kakvi su zadaci bili prošle godine na prijemnom iz informatike? Ako se neko seća i dobre je volje, bio bi mu zahvalan :)
 
Član
Učlanjen(a)
24.03.2011
Poruka
4
Jel ima neko da je vec na faxu ,tj. da studira? Planiram da uisem informacione tehnologije ali mi matematika bas ne ide od ruke...malo me i mrzi da ssad spremam...jel jos uvek moze na fakultetu da se kupi zbirka ili cd iz informatike? Pozzz
 
Član
Učlanjen(a)
23.06.2009
Poruka
4
Na prijemnom iz informatike zadaci nisu teški... Učiš iz one zbirke (sa CD) i nemaš brige:) Jeste da ja ovo pričam iz iskustva od pre tri godine, ali znam da nije teško... Potrebno je da samo prostudiraš dobro onu zbirku za prijemni i očekuj dobre rezultate :)

Što se konkurencije tiče, sve zavisi koji smer upisujete... Za razliku od ostalih fakulteta u većim gradovima, konkurencija je slabija, ali, kao što neko kaže, uglavnom se popune sva mesta na budžetu u prvom upisnom krugu...

Planiram da uisem informacione tehnologije ali mi matematika bas ne ide od ruke...malo me i mrzi da ssad spremam.

Što se tiče tog smera, on je relativno novi smer, traje tri godine i laksi je od tehnike i informatike... A što se tiče prijemnog, mislim da ne bi ni mogla da spremiš matu, s obzirom da je prijemni 29. juna (u smislu što za nju treba malo više vremena od onog koji ti je ostao do prijemnog).... Moja preporuka je da, ako želiš da upišeš, što pre kupiš zbirku iz informatike u skriptarnici na faksu i počneš da se spremaš.... ;) Ona je daleko lakša, ali i za nju treba vremena za spremanje (mislim da ima oko 200 pitanja, ne sećam se baš najbolje)

Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.03.2011
Poruka
4
Na prijemnom iz informatike zadaci nisu teški... Učiš iz one zbirke (sa CD) i nemaš brige:) Jeste da ja ovo pričam iz iskustva od pre tri godine, ali znam da nije teško... Potrebno je da samo prostudiraš dobro onu zbirku za prijemni i očekuj dobre rezultate :)

Što se konkurencije tiče, sve zavisi koji smer upisujete... Za razliku od ostalih fakulteta u većim gradovima, konkurencija je slabija, ali, kao što neko kaže, uglavnom se popune sva mesta na budžetu u prvom upisnom krugu...



Što se tiče tog smera, on je relativno novi smer, traje tri godine i laksi je od tehnike i informatike... A što se tiče prijemnog, mislim da ne bi ni mogla da spremiš matu, s obzirom da je prijemni 29. juna (u smislu što za nju treba malo više vremena od onog koji ti je ostao do prijemnog).... Moja preporuka je da, ako želiš da upišeš, što pre kupiš zbirku iz informatike u skriptarnici na faksu i počneš da se spremaš.... ;) Ona je daleko lakša, ali i za nju treba vremena za spremanje (mislim da ima oko 200 pitanja, ne sećam se baš najbolje)

VelikoOOO hvala!!!!!! :) Nabavila sam cd i ima nekih 12oblasti i u svakoj po 15-35 pitnja i odgovore na ta pitanja, ima i neke prezentacije i primere testova iz osnovne,srednje i prijemnog... Jel sve treba perfektno da se zna sto je na cd-u? Sta si ti upisao,koji smer? Ja se jos uvek dvoumim izmedju it-a i tehnike i informatike zbog broja mesta... radije bih tehniku i informatiku ali malo primaju,a i konkurencija me brine.... Jel se informatika polaze za kompom ili pismeno? I kakvo je tvoje iskustvo s prijemnog? Jel bilo lako,tesko,koliko bilo pitanja i slicno? :/
 
Član
Učlanjen(a)
23.06.2009
Poruka
4
Ja sam upisala po starom programu tehniku i informatiku, a koliko vidim, na ovim integrisanim studijama tehnike i informatike ostalo je jos nepopunjenih mesta za budzet...Informatika se polaze pismeno, nema nista na kompu... A sto se tice prijemnog (za one koji ce tek u drugom krugu konkurisati, posto sam kasno videla poruku), prijemni nije tezak uopste...
 
Natrag
Top