Sygic Navigacija

Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Član
Učlanjen(a)
25.05.2013
Poruka
620
Mogu samo da se nasmijen na ovu tvrdnju pošto su moja iskustva sa g.maps sasvim drugačija.
Koristim stariju verziju pa je možda i to uzrok ali najveći razlog zašto ne koristim g.maps je upravo to navođenje u jednosmjernu ulicu.
Navesti ću samo jedan primjer i to bez skrinšotova...u mjestu gdje živim postoji ulica koja je oduvjek bila jednosmjerna i koju svaka navigacija vidi kao takvu.
Jedina koja je tretira kao dvosmjernu je glupava g.maps...
Ja je držim na telefonu jedino zbog poi tačaka,tu su broj 1,bez premca
 
Član
Učlanjen(a)
12.02.2013
Poruka
116
Koristim sygic god dana bukvalno neprestano, prelazim mjesecno 10-15kkm i naravno sve na sygic ali tako katastrofalna greska kao jednosmjerna ulica mi se stvarno nije desilo ili npr da me uvede nedje ispod 4m visine sto je za mene realno mozda najbitnije i nadam se da nece stvarno!
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Zbog čega se pojavljuju greške u mapama raznih provajdera

Drugari, @deny_s i @bolcas, očigledno je da svi mi imamo različita iskustva sa navigacijama i njihovim mapama. Ipak, mislim da je @Dubioza Kolektiv u pravu. Manja je verovatnoća da vas GMaps odvede u kontra smer jednosmerne ulice nego da vas Sygic pogrešno vodi pri nekom skretanju. To je iskustvo i korisnika iz Evrope koji su često postavljali pitanja: "Zašto me Sygic pogrešno vodi a TomTom ne vodi tako na istom mestu, a Sygic takođe ima TomTom mape". Pitanja su ostala bez odgovora...

Najčešće , problem je u mapama nastaje onda kada neka lokalna samouprava neočekivano i bez potrebe promeni, recimo, smerove većeg broj ulica u nekoj oblasti. Slika dole po mom mišljenju, je najdrastičniji primer samovolje nekih "stručnjaka", koji imaju vlast a nemaju ni pamet a ni znanje: "Uspostavljanje novog rezima saobraca u Bloku 31 na Novom Beogradu".


1671715131343.png


Jednom rečenicom su kao sve "objasnili", ali nikome ništa nije jasno: "Analize su pokazale da je zbog velike atrakcije zone administrativnih i trgovinskih sadržaja izražena pojava velikog broja kratkovremenog nepropisno parkiranih automobila u ovoj zoni te da na taj način remeti postojeću protočnost saobraćaja".


Sve crvene linije su bile dvosmerne ulice a sada su prepravljene u jednosmerne. Jedino su ona 2 plava dela unutar Bloka 31 ostala dvosmerna. Svi se pitaju kako sada doći do ulaza u veliki Tržni Centar "Mercator", tačke A i B, ili kako doći do parkinga Opštine Novi Beograd (oznaka O na satelitskom snimku) ili do Stanice Policije (oznaka P). Odgovor je najbesmisleniji sa aspekta saobraćaja: MOŽE SE DOĆI SAMO (nepotrebnim) KRUŽENJEM. Iako je ova odluka usvojena još 7. Novembra, iako su odmah postavljeni saobraćajni znaci, Izuzev Waze i Open Street Maps (na sajtu) koje su "socijalne mreže" i u čije mape korisnici odmah unose uočene promene, nažalost nekada i pogrešne, nijedna mapa drugih provajdera nema ucrtane nove smerove. Dakle, sve navigacije koje koriste Google Mape, HERE, TomTom, Yandex ... sada će pogrešno navoditi u kontra smer unutar bloka. Mene je Google Maps od tačke C, u koju dolazim iz centra grada(desna satelitska slika), vodio u TRŽNI CENTAR (ulaz označen sa B) ali stoji znak da je zabranjeno skretanje desno, kako je bilo ranije, slika 1 u Prilogu!? Normalno, produžim dalje i skrenem desno u Bulevar Omladinskih brigada, navigacija me vodi pored Opštine Novi Beograd (oznaka O) ali je i tu znak "zabranjeno skretanje", slika u Prilogu br. 2. Kružio sam dalje i tek u trećem pokušaju navigacija nije pogrešila, slika 4. Proverio sam kod kuće, to može svako uraditi, isto bi POGREŠILE i navigacije TomTom i Sygic... Prema tome, ovo je najsvežiji primer gde i TomTom , i Sygic i HERE mape vode u zabranjen smer...Nadam se da je sada svima jasno kako nastaju problemi u mapama... Zato se ni za jednu mapu ne sme tvrditi da je "bez greške"

U prilogu su slike koje pokazuju da sam pisao provajderu Google Maps (klikom na "Pošalji povratne informacije" dole desno), kao i TomTom (klikom na MapShare). Ubacio sam link zvaničnog sajta Sekretarijata za saobraćaj, kao i levu polovinu gornje slike. Ostaje da čekamo kada će se smerovi upisati korektno. Nažalost, pre toga sam se obratio Sekretarijatu sa molbom da neke smerove promeni jer ovakvi, kakvi su sada, su potpuno nekorisni... Čekao sam da mi odgovore, ali sujeta je jača od argumenata, ne samo mog nego čak i ljudi koji žive u blizini Bloka 31.

Verovatno ste svi upoznati da provajderi mapiranje odrađuju svojim specijalizovanim vozilima. Ali, ko zna kada se, i da li se uopšte planira ponovni prolaz vozila Google, TomTom, HERE...
 

Prilozi

  • GMaps Blok (31).jpg
    GMaps Blok (31).jpg
    96,1 KB · Pregleda: 11
  • MapShare TT.jpg
    MapShare TT.jpg
    100 KB · Pregleda: 9
  • 1.jpg
    1.jpg
    88,4 KB · Pregleda: 8
  • 2.jpg
    2.jpg
    112,1 KB · Pregleda: 7
  • 3.jpg
    3.jpg
    99,6 KB · Pregleda: 7
  • 4.jpg
    4.jpg
    104,2 KB · Pregleda: 7
  • 5.jpg
    5.jpg
    119 KB · Pregleda: 7
  • 6.jpg
    6.jpg
    91,4 KB · Pregleda: 10
Član
Učlanjen(a)
12.02.2013
Poruka
116
Ne, ne ok je to sve i tacno, ne tvrdim ja da je bez greske nego samo kazem da mi se nije desilo mada doduse ja sygic koristim za preko 7.5t tako da je i malo teze to da se desi i tako lako promijeni npr smjer, a da ne bude neka od "glavnijih" ulica jer realno se i ne krecem puno "sporednim"...tako da bi se to vj mnogo prije azuriralo nego u ovom tvom slucaju...mada dje sve ulazim nije isklj da ce nedje novine pisati o meni kao o onome u tursku :) a kako funkcionisu mape sam skapirao ovako dirktno na putu-poslu ;-) i srijecem da kazem dosta cesto auta (sa onom skalamerijom na krovu) tomtom i google
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2012
Poruka
916
Danas sam probao instalirati Sygic profesional na android 13,samsung galaxyi A33 i sve se uredno instaliralo i sa samom navigacijom skinio mape Here za Hrvatsku,BiH-a i srbiju i sve radi savršeno ali kad sam htio ubaciti najnovije kamere ubio sam se tražeć di je instaliran na uređaju i u Androidu/data i nisam našao kad ono slučajno pogledam instaliralo se direkt na uređaj a ne u Android/data kao ovi ostali sygic i sve radi za 10 i javlja za kamere i ostalo i mogu se formirati svoji glasovi za upozorenja kamera i ostaloga jer podržava TT glas
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.988
Sygic 22.5.5-2152

Integrisano - Glasovno upozorenje za Prekrsajne kamere i Prelaz preko pruge - Vedrana
Prekoracili ste brzinu - Jovanka


Podrzava -
armeabi-v7a - arm64-v8a


Ako želite promijeniti glasovna upozorenja instrukcije imate - Ovdje
Hvala - braonpas


Ako zelite koristiti Srpski TTS instrukcije imate - Ovdje
Hvala - braonpas


Najnovije mape imate - Ovdje

U linku ispod imate tri varijante, pa probajte koja vam odgovara.

Prva - Sygic 22.5.5-2152_armeabi-v7a arm64-v8a_Skin_00.apk - sa klasičnim skinom.
Druga - Sygic 22.5.5-2152_armeabi-v7a arm64-v8a_Skin_01.apk - sa izmijenjenim skinom - izgledom - bojom mapa.
Treca - Sygic 22.5.5-2152_armeabi-v7a arm64-v8a_Skin_02.apk - sa izmijenjenim skinom - izgledom - bojom mapa.


Skin_00_01_02.jpg

Sygic 22.5.5-2152_armeabi-v7a arm64-v8a_Skin_00_01_02
Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
Napomena - Sve sto je navedeno - https://serbianforum.org/threads/sygic-navigacija.387146/post-3275554 - za koriscenje NT mapa i dalje vrijedi.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.988
Sygic 22.5.6-2158 - Unlocked bazirano na verziji - KirIif'

Integrisano - Glasovno upozorenje za Prekrsajne kamere i Prelaz preko pruge - Vedrana
Prekoracili ste brzinu - Jovanka


Podrzava -
armeabi-v7a - arm64-v8a


Ako želite promijeniti glasovna upozorenja instrukcije imate - Ovdje
Hvala - braonpas


Ako zelite koristiti Srpski TTS instrukcije imate - Ovdje
Hvala - braonpas


Najnovije mape imate - Ovdje

U linku ispod imate tri varijante, pa probajte koja vam odgovara.

Prva - Sygic 22.5.6-2158_armeabi-v7a arm64-v8a_K_Skin_00.apk - sa klasičnim skinom.
Druga - Sygic 22.5.6-2158_armeabi-v7a arm64-v8a_K_Skin_01.apk - sa izmijenjenim skinom - izgledom - bojom mapa.
Treca - Sygic 22.5.6-2158_armeabi-v7a arm64-v8a_K_Skin_02.apk - sa izmijenjenim skinom - izgledom - bojom mapa.


Skin_00_01_02.jpg

Sygic 22.5.6-2158_armeabi-v7a arm64-v8a_K_Skin_00_01_02
Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
Napomena - Sve sto je navedeno - https://serbianforum.org/threads/sygic-navigacija.387146/post-3275554 - za koriscenje NT mapa i dalje vrijedi.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.988
Sygic 22.5.6-2158

Integrisano - Glasovno upozorenje za Prekrsajne kamere i Prelaz preko pruge - Vedrana
Prekoracili ste brzinu - Jovanka


Podrzava -
armeabi-v7a - arm64-v8a


Ako želite promijeniti glasovna upozorenja instrukcije imate - Ovdje
Hvala - braonpas


Ako zelite koristiti Srpski TTS instrukcije imate - Ovdje
Hvala - braonpas


Najnovije mape imate - Ovdje

U linku ispod imate tri varijante, pa probajte koja vam odgovara.

Prva - Sygic 22.5.6-2158_armeabi-v7a arm64-v8a_Skin_00.apk - sa klasičnim skinom.
Druga - Sygic 22.5.6-2158_armeabi-v7a arm64-v8a_Skin_01.apk - sa izmijenjenim skinom - izgledom - bojom mapa.
Treca - Sygic 22.5.6-2158_armeabi-v7a arm64-v8a_Skin_02.apk - sa izmijenjenim skinom - izgledom - bojom mapa.


Skin_00_01_02.jpg

Sygic 22.5.6-2158_armeabi-v7a arm64-v8a_Skin_00_01_02
Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
Napomena - Sve sto je navedeno - https://serbianforum.org/threads/sygic-navigacija.387146/post-3275554 - za koriscenje NT mapa i dalje vrijedi.
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Zbog čega se pojavljuju greške u mapama raznih provajdera

Verovatno ste svi upoznati da provajderi mapiranje odrađuju svojim specijalizovanim vozilima. Ali, ko zna kada se, i da li se uopšte planira ponovni prolaz vozila Google, TomTom, HERE...

TomTom provajder prihvatio moju sugestiju i na sajtu ucrtao nove smerove

Imao sam primedbu na nove smerove ulica u Bloku 31, obratio se Sekretearijatu za saobraćaj sa sugestijom, ali je njihova sujeta jača od korektnosti. NIsu odgovorili.
Za to vreme je TomTom provajder prihvatio moje izmene i na sajtu su već ucrtani novi smerovi. Svaka čast: manje od 2 nedelje... Redovno ažuriranje, 5.1.2023, još nema promenjenu mapu.... Biće i toga. TomTom GO Navigation sada sa interentom rutira korektno, bez interneta, offline mape, su ostale nepromenjene... slike u Prilogu.

1673003195114.png

Pretpostavljam da TomTom sada brže prihvata moje sugestije jer su me već "proverili" a i imam plaćenu verziju.
Google Maps još nije promenio, a i njima sam poslao istog dana. Promeniće i oni...
 

Prilozi

  • Accepted 23-12-22.jpg
    Accepted 23-12-22.jpg
    95,3 KB · Pregleda: 6
  • Fixed 4-1-2023.jpg
    Fixed 4-1-2023.jpg
    109 KB · Pregleda: 6
  • Screenshot_20230104_073341_com.tomtom.navapp Yes.jpg
    Screenshot_20230104_073341_com.tomtom.navapp Yes.jpg
    56,3 KB · Pregleda: 5
  • Screenshot_20230104_073413_com.tomtom.navapp.Yes.jpg
    Screenshot_20230104_073413_com.tomtom.navapp.Yes.jpg
    53,5 KB · Pregleda: 5
  • Screenshot_20230104_073627_com.tomtom.navapp.No.jpg
    Screenshot_20230104_073627_com.tomtom.navapp.No.jpg
    47,9 KB · Pregleda: 5
  • Screenshot_20230104_073721_com.tomtom.navapp.No.jpg
    Screenshot_20230104_073721_com.tomtom.navapp.No.jpg
    54,7 KB · Pregleda: 5
Natrag
Top