Sygic Navigacija

Član
Učlanjen(a)
31.12.2012
Poruka
916
Ova verzija
Sygic 22.5.3-2147 - Unlocked bazirano na verziji - KirIif' što je nens postavio radi bez problema a ove druge nema šanse instaliraju se i kad se pokrene stoji kratko i sruši se i tako u krug stalno kad se instalira uopće ne završi instalaciju do kraja u pitanju je samsung mobitel android 13 meni je dobra i ova verzija Kirlif ali malo me smeta ono pioner što se u startu pojavljuje
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2011
Poruka
22
Koju to specijalnost u ovoj aplikaciji nisam podesio ispravno a da utice na ovo podesavanje. Prosvijetli me jer nisam strucnjak kao ti. Vjerujem da ni ostali ne mogu ali nece direktno da kazu.
Druze.Kada unzipujes TTS imas fajl u fajlu..."TTS Serbian,TTS Serbian,info2.ini".Da bi sve radilo kako treba u folder Voices ubacujes folder TTS Serbian i u tom folderu se nalazi info2.ini.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
Druze.Kada unzipujes TTS imas fajl u fajlu..."TTS Serbian,TTS Serbian,info2.ini".Da bi sve radilo kako treba u folder Voices ubacujes folder TTS Serbian i u tom folderu se nalazi info2.ini.
Druze naravno da sam to uradio. Dao je link i uputstvo gdje da se kopira.

Capture.JPG

2.JPG

Sta treba da uradim, da brisem ova dva foldera koje nisam ja ni ubacio tu??

Da ti pravo kazem ne znam ni sto sam uopste ovo i pokusavao kad ovu navigaciju ne koristim. Ali mislim da sam shvatio gdje je greska. U navigaciji su vec ubaceni glasovi koje je @braonpas vec napravio. Dobri stari Google Maps, najbolja navigacija, neprevaziđena.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2011
Poruka
22
Druze naravno da sam to uradio. Dao je link i uputstvo gdje da se kopira.

Pogledajte prilog 157535

Pogledajte prilog 157536

Sta treba da uradim, da brisem ova dva foldera koje nisam ja ni ubacio tu??

Da ti pravo kazem ne znam ni sto sam uopste ovo i pokusavao kad ovu navigaciju ne koristim. Ali mislim da sam shvatio gdje je greska. U navigaciji su vec ubaceni glasovi koje je @braonpas vec napravio. Dobri stari Google Maps, najbolja navigacija, neprevaziđena.
Bas kako ti stoji u folderu...sada bi trebalo da funkcionise!?
 
Član
Učlanjen(a)
07.08.2010
Poruka
14
Može li neko opisati detaljno postupak za Srbski TTS sve odradio kako je napisano ali neće da da doda u voice , samo standardan glas Jovanka. Samsung A30 s android v10
Hvala
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.971
SMD - TomTom 2023.01 SYGIC20 # TomTom 2021.09 # HERE 2022.12 # TomTom 2022.12 V9 + content.info

NOVO - TomTom 2023.01 SYGIC20

TomTom 2023.01 SYGIC20.x.x mape su za verzije Sygic 20.x.x
TomTom 2021.09 su mape za verzije Sygic 18.8.6 i nize verzije.
HERE 2022.12 su mape za Sygic Truck navigacije uz mogucnost koriscenja u Sygic Aura 20.x.x.
TomTom 2022.12 V9 su mape za Sygic InCar i GPS Navigation World.



Napomena - Contenet.info kojeg dobijete sa HERE 2022.12 mapama koristite za SygicTruck navigacije.
Ako želite koristiti - TomTom 2022.12 V9 - mape u verzijama Sygic Aura 20.x.x onda koristite content.info kojeg dobijete sa mapama - TomTom 2022.12 SYGIC20.x.x ili TomTom 2021.09

Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.

Napomena - Sve sto je navedeno - https://serbianforum.org/threads/sygic-navigacija.387146/post-3275554 - za koriscenje HERE mapa u SygicAura - 20xxx i dalje vrijedi.

Postupak za dodavanje novih mapa imate - Ovdje
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
916
Dragi članovi Foruma, obično sam samo iznosio svoja mišljenja koja su, svestan sam toga, mnoge verovatno opravdano iritirala.
Ovog puta vas molim da, ukoliko imate malo vremena, pročitate moju sugestiju moderatoru Sygic navigacije i da napišete ili označite da li se slažete ili ne. Možda sam ja zaista tvrdoglav, i da preterujem. Naravno, ja to ne mogu shvatiti jer sam takav...


Dakle, moderator Radoslav Michalisko je članovima Test Grupe postavio link da se u anketi izjasnimo o nekim pitanjima koja su navodno, prema njegovom mišljenju, veoma bitna za dalja poboljšanja Sygic navigacije. Počeo je sa ovim uvodom:

Dear friends,

Rado from the Sygic design team here
1f44b.png

We need your help. Significant changes are coming to the navigation mode, and we would love to hear your feedback. Please help us to find out what’s essential and what’s not for you.

Link to survey:

Link za popunjavanje ankete

Link za anketiranje članova Test grupe

Naravno, nisam zadovoljan elementima ankete jer smatram da se i dalje zaobilazi osnovni problem, ALGORITAM (RE)RUTIRANJA, a akcenat i dalje stavlja na šminkanje, tj. bitnija je forma, ne suština...

Nisam želeo da popunjavam anketu dok Radoslav iz Sygica javno, na Fejsbuku, ne prokomentariše moj komentar:

"Radoslav Michalisko, moraju dizajneri i programeri Sigic-a shvatiti da je krajnje neopravdano (glupo) da je osnovni algoritam navigacije suštinski loš zbog izbegavanje saobraćaja zbog jednog minuta neproverene duže vožnje. Taj jedan minut će se lako izgubiti na dužoj vožnji, dovoljan je jedan semafor. Ovo je primer iz prave vožnje. Dakle, izbegavanje gužve vam ne koristi ako je vožnja na taj način komplikovana, a ja sam proverio i uvek se ispostavi da je vožnja sa malo saobraćaja na putu optimalnija od ove vaše utopije. Dobar je samo osnovni algoritam zasnovan na principu OPTIMALNE VOŽNJE.
Imajte na umu da je osnovna funkcija navigacije optimalni algoritam rutiranja i da će Sigic ponovo biti korisna navigacija.
Nažalost, ne želite da analizirate povratne informacije koje dobijete od nas. Molim vas da vidite sliku i komentar!
Takođe, molim drage članove ove veoma korisne FB Beta Test grupe da daju svoje komentare na moje mišljenje. Ako svi misle da grešim, unapred se izvinjavam i prihvatiću demokratsku odluku većine. Iako se u tehnici nikada ne koristi demokratsko odlučivanje. Samo najbolja odluka".

Postavio sam samo ovu ilustraciju iz jučeranje realne vožnje. Ovo je rutiranje od lokacije u blizini Kružnog-toka Autokomanda. Destinacija je LIon, restoran "Lipov lad"... Mislim da je dovoljno.

Pogledajte prilog 157025


Unapred se zahvaljujem svima koji se izjasne putem simbola Like ili ignorisanjem. Naravmo, mnogo bi bio korisniji kratak, može i duži, komentar... Zahvaljujem se i svima što ništa nisu označili a nepotrebno guubili vreme čitanjem još jednog, možda ponovo dosadnog, mog posta!

Pozdrav svima!

Poštovane kolege, zahvaljujem se svima koji su sa Lajk izrazili slaganje sa mnom. Nisam se do sada oglašavao jer sam očekivao da se ipak nešto u Sygicu promeni. Nažalost, nije ništa. Moderator mi nije odgovorio, ja sam javno kritikovao takvo nadmeno ponašanje i očekivano, isključili su me iz FB Test Beta grupe. Ne znam šta se tamo sada događa, ali jedino mogu da vidim da se smanjio broj članova. Da li su još neki "uvredili" moderatora ili ne, to ne znam, ali su i drugi imali ozbiljne zamerke... Iskreno, više me i ne zanima, jer ja u vožnji ne koristim Sygic.... Na kraju, dosta je čudno da od 2.12.2022. nema novog apdejta... Danas sam ponovo proverio rutiranje:

1671567894108.png

Ne znam zašto se kao prva, tj. "najbolja" ruta nudi ova prva u nizu. Druga je i brža i kraća. Dakle, očigledan dokaz da je (re)rutiranje očajno, kako sam i napisao moderatoru i on se naljutio. Treća ponuda je sasvim nepotrebna jer samo popunjava broj ponuda a voznja traje mnogo duže, umesto 23 ili 21 min, čak 34 minuta. Pošto se vidi da nijedna ruta nije ispisana crvenim karakterima, to znači da nema gužvi ni na jednoj, baš kako i piše: "Nema zastoja"... Inače, izabrao sam da rutira "brzo", samo sa izbegavanjem makadama.

Probao sam i rutu Zagreb - Beograd. Slike su u prilogu. Ukoliko vozač izabere Avoid Traffic, umesto 3h46min i 393km, Sygic određuje znatno nepovoljniju, i dužu i sporiju, 4h23min i 419km. Ova nova ruta zahteva još najmanje 37 min a i dalje pokazuje da ima gužve na putu...

Eto, zaista grafički prelepo odrađena navigacija, nažalost, nije dovoljno dobra u vožnji. Mora se priznati da je korisno videti oznaku da nailazimo na krivinu, da je ispred nas neka prekršajna kamera, ali ostaju problemi na koje svi mi ukazujemo odavno....Ipak, možda su mnogi zadovoljni i ovakvim rutiranjem.

Kako da ukljucim da mi vidi Satelite map? Kad kliknem na ikonicu, samo sivi ekran???
Kod mene takođe ne radi funkcija satelitskog prikaza mape u unlock verziji 22.5.3 sa foruma. Ne radi ni na slabijem armeabi v7a Huawei Y6II, a ni na novijem Samsung A8 sa 8Va setom instrukcija, Android 7.1.1. Samo se prikaže prazan sivi ekran... Očigledno je da ta funkcija nije "otključanja". Međutim, pošto i u mojoj licenciranoj verziji mapa "pruža" satelitski prikaz samo dok se ne pokrene navođenje, mala je korist od ove nedovršene funkcije. Satelitski prikaz zahteva internet a administratori su naglašavali da pregovaraju sa Google Mapom da se dozvoli korišćenje njihove mape. Lično smatram da je to loše jer mnogi s pravom smatraju da su TomTom (ili HERE) mape preciznije od Google i pojavio bi se problem, recimo, u dozvoli skretanja u neku ulicu ili ako se smerovi razlikuju u mapama...
 

Prilozi

  • Screenshot_20221220_215150_com.sygic.aura.jpg
    Screenshot_20221220_215150_com.sygic.aura.jpg
    64,4 KB · Pregleda: 3
  • Screenshot_20221220_215219_com.sygic.aura.jpg
    Screenshot_20221220_215219_com.sygic.aura.jpg
    71,8 KB · Pregleda: 3
  • Screenshot_20221220_215228_com.sygic.aura.jpg
    Screenshot_20221220_215228_com.sygic.aura.jpg
    36,9 KB · Pregleda: 2
  • Screenshot_20221220_215240_com.sygic.aura.jpg
    Screenshot_20221220_215240_com.sygic.aura.jpg
    82,1 KB · Pregleda: 2
  • Screenshot_20221220_215309_com.sygic.aura.jpg
    Screenshot_20221220_215309_com.sygic.aura.jpg
    60,9 KB · Pregleda: 2
  • Screenshot_20221220_215340_com.sygic.aura.jpg
    Screenshot_20221220_215340_com.sygic.aura.jpg
    73,2 KB · Pregleda: 2
Natrag
Top