Sygic Navigacija

Član
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
64
Anymap crk Sygic Truck je odradjen odlično. Rade super i TomTom i Here mape.

Eh ja sam malo po Njemackoj primjetio čudnija rutiranje sa Here mapama.

Zna iznenada praviti čudne obilaske.

Izgleda da puno utiče saobraćaj, u ovom slučaju ne znam kako bi opisao kao da je Algoritam "preosjetljiv" na bilo sta na putu i odmah gleda da to obilazi.

Bojim se da to nema veze kakve mape nego bas do same aplikacije i Algoritam rutiranje u kombinaciji sa trafficom.

Kada bi kako programeri Sygic samo malo "smanjili osjetljivost algoritma na saobraćaj" bilo bi idealno.

No i dalje navodi top.

Za sada ne diraj kamere ništa, dok jos i sam ne rjesim obavještenja u ST.

Blitzer. de svako ima sve i puno više nego li Sygic, iGO, TomTom. i Garmin zajedno. Na to jos mobilne kamere, zastoje itd.

Tako za sada pričekaj malo, ako ti radi Sygic možda da ne mjenjaš ni apk.

Tebi je najlakše sa kolegama uraditi provjere jer oni koriste iGO, Garmin itd, time i usporediti kvalitetu.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
916
Drugovi ima li razlog zasto vas (bar sudeci po reakcijama) vise diskutuje/radi/prepravlja/pita za običan SYGIC GPS a ne za SYGIC TRUCK koji osjetno bolje rutira?
Da ne bude zabune, imam kupljen Premium Sygic GPS jos od 2017 kao i iGO, TomTom itd ali ako pricamo o Sygic realno meni je za 3 klase bolji Sygic Truck.
Kamere "divlje" jos nisam rjesio u Sygic Truck. Nece da ih vidi ni vizuelno niti zvucno i to mi je jedina mana ST.
Ove zadnje verzije 22.1 AnyMap su full razbijene i rade svi servisi savrseno. Gledao sam neke rute po Bosni sa nekih 10ak medjutacaka oko 1200km i sve je odradila za 10.
Rade i TT i NQ mape. Ja sam za Balkan naravno ostavio NQ mape.
@bolcas ti vozis po Europi sa Sygic Truck. Kako ti se cini u odnosu na druge?

Anymap crk Sygic Truck je odradjen odlično. Rade super i TomTom i Here mape.
Eh ja sam malo po Njemackoj primjetio čudnija rutiranje sa Here mapama.
Zna iznenada praviti čudne obilaske.
Izgleda da puno utiče saobraćaj, u ovom slučaju ne znam kako bi opisao kao da je Algoritam "preosjetljiv" na bilo sta na putu i odmah gleda da to obilazi.
Bojim se da to nema veze kakve mape nego bas do same aplikacije i Algoritam rutiranje u kombinaciji sa trafficom.

Kada bi kako programeri Sygic samo malo "smanjili osjetljivost algoritma na saobraćaj" bilo bi idealno.
No i dalje navodi top.

Kolega, ti sam izazivaš nepotrebnu raspravu. Pišeš kontradiktorne stvari.

Uporedi ova 2 tvoja posta. U prvom si "naterao" da kolega @bolcas "na silu" prizna da je Sygic Truck sjajan, ali je čovek ipak izjavio da baš i nije sa NT mapama. Bolcas je napisao: "...sygic neprevazidjen! Jednostavno mislim da bolje vodi i to izreda potvrdjujem preko kolega jer kad se konsultujemo za neku novu rutu redovno kazu ... doduse ima sygic nekih bubica ali ja ne zamjeram, to opravdava, brzinom rada, izgledom i online saobracajem, sad sam ubacio najnovije here mape i malo sam nezadovoljan jer ubacio pored toliko bezpotrebnih zabrana jos dodatno dje su prosle tt dozvoljavale ".

U tvom prvom postu si napisao da verzija Sygic Truck 22.1 AnyMap radi za 10. Ali, isti ti, takođe, u drugom postu kažeš da sa HERE mapama, koje preporučuješ na Balkanu, "čudnije rutira".

Ja sam jutros vozio 15 km po gradu koji ima evropski saobraćaj, u negativnom smislu, ogromne su gužve. Sygic Truck, sa HERE mapama, nije ponudio dobru putanju kada ga uporedim sa TomTom GO Navigation. "Običan" Sygic Aura nije više dobar jer i dalje ima grešku u mapi i sa moje startne lokacije greši sa rutom jer niz Košutnjak nije dozvoljen smer...

Eto, zato bi bi bio dobro da postaviš uporedne skrinšotove obe verzije i pokažeš svima da si u pravu.
Takođe, ne znam zašto si toliko zapeo da koristimo Sygic Truck, dakle kamionsku navigaciju, a većina nas vozi automobile. I još se čudiš zašto se više interesujemo za "običan" Sygic. Napomenuću i to da ne vidim rezon da praviš "neke rute po Bosni sa nekih 10ak medjutacaka oko 1200km i sve je odradila za 10". Šta će ti međutačke ako je navigacija Sygic Truck dobra!? Imam utisak da ti želiš da "iscrtaš putanju" po tvom ukusu. Zašto to ne uradi navigacija za tebe.

Da ne bih iritirao kolege kojima smetaju moji skrinšotovi, molim i tebe i njih da prihvatite da sam korektno probao obe navigacije i zaključio da Sygic Truck slabije rutira od OBIČNE Sygic GPS, sa bilo kojom mapom. Dakle, zaključio sam isto ono što i ti, kako si i napisao u drugom postu: "Izgleda da puno utiče saobraćaj, u ovom slučaju ne znam kako bi opisao kao da je Algoritam "preosjetljiv" na bilo sta na putu i odmah gleda da to obilazi. Bojim se da to nema veze kakve mape nego bas do same aplikacije i Algoritam rutiranje u kombinaciji sa trafficom".

Kolega INTERPOL, možeš li ti jednom da napišeš nešto što je razumljivo i jednoznačno? Izgleda da ti ipak ne umeš da koristiš navigacije... Zašto onda ti, koji i sam ne razumeš navigacije, sugerišeš drugima da koriste kamionsku navigaciju za vožnju automobila. Da li to ima ikakvog smisla...

Izjasni se, posle ova tvoja dva posta: da li je Sygic Truck bolji od Sygic GPS (Aura) ili ne? I to dokaži skrinšotovima za rute od iste tačke A do iste tačke B... Naravno, objasni šta je to što običan Sygic loše preporučuje na tim rutama...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
64
I sam admin @nens nam je poručio da nema smisla a i ja lično nemam volje više da gonim borbu za vjetrenjačama/om.

Za članove koji jos ne znaju očito Truck navigacije imaju auto mod tipa Copilot (gdje se moze mjenjati po želji), iGO pa i neke TomTom verzije

Medjutacke znaci imam 10 lokacija koje hoću da posjetim i napravim veliku rutu

Sygic obični da bolje rutira od Sygic Truck??? Ispisali smo već tomove ovdje. Nema potrebe nikakve screenshots i dalje diskusije. Sve je vec davno otkriveno/dokazano/priloženo. I sami članovi mogu naći i zaključiti sta je bolje.


Kvalitete foruma radi dalje nećemo.


Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
916
Mislim da sam te ja ipak korektno pitao, citirao tvoje izraze, pa bi bilo lepo da odgovoriš na moja pitanja. U suprotnom, ti istu tu izreku možeš napisati svakome kada nisi u stanju da mu odgovoriš na pitanje... Ili, napiši šta nisam korektno citirao, čime sam te uvredio danas...
Nemam nameru da dalje polemišem, ali ipak duguješ bar ostalima objašnjenje za ova tvoja dva posta.

EDIT

Za članove koji jos ne znaju očito Truck navigacije imaju auto mod tipa Copilot (gdje se moze mjenjati po želji), iGO pa i neke TomTom verzije

Medjutacke znaci imam 10 lokacija koje hoću da posjetim i napravim veliku rutu

Sygic obični da bolje rutira od Sygic Truck??? Ispisali smo već tomove ovdje. Nema potrebe nikakve screenshots i dalje diskusije. Sve je vec davno otkriveno/dokazano/priloženo. I sami članovi mogu naći i zaključiti sta je bolje.

Margaritas ante porcos.

Kolega, da li je korektno ovo što radiš? Zašto si editovao tek nakon mog posta a nisi označio kao EDIT, da svi vide, već ubacio po sredini posta. Ispašće da si mi odmah odgovorio a tada verovatno ne bih komentarisao.

Samo kratak komentar na tvoju dopunu (tvoj EDIT):

1) Verovatno svi članovi znaju da Sygic Truck ima i automobilski mod. U tom slučaju objasni zašto bismo više razmatrali običnu Sygic navigaciju... I zašto koristiti skuplju navigaciju za automobil!?

2) Sa GMaps, ja kada želim da obiđem 10 lokacija, krenem do najbliže, pa kada završim obilazak jedne, upišem kao destinaciju sledeću. Zar to nije normalnije korišćenje navigacije. Postavljaš cilj u "hodu". Postoji i praktičan razlog: ukoliko navigacija ne zaključi da si stigao do međutačke, iako si tu pored nje, navigacija će zabagovati, insistiraće da stigneš do tog međuodredišta i da navigacija sama to zaključi. Zar to nisi znao do sada!?

3) Navedi postove u kojima su drugi zaključili da je Sygic Truck navigacija bolja i za vožnju automobila. Možda si ti "ispisao" tomove, za druge nisam siguran... Zamoliću i da navedeš brojeve tih postova u kojima je "Sve je vec davno otkriveno/dokazano/priloženo"... Možda nismo baš svi sposobni da nađemo...

4) Nisi odgovorio na osnovno pitanje. Šta ti se to ne dopada u Sygic Truck navigaciji sa HERE mapama. Kako izgledaju ta čudna rutiranja, citiram, "Eh ja sam malo po Njemackoj primjetio čudnija rutiranje sa Here mapama"!?

5) Ipak je poželjno da svoje tvrdnje potkrepiš slikama. Ukoliko nisi do sada razumeo, navigacije pripadaju tehničkim naukama, a one obično zahtevaju i skice, slike, šeme, itd... Samo prazno filozofiranje prolazi bez argumenata, bez slika. Naš dragi kolega @Bocky72 je na "onom drugom forumu" lepo napisao da "Jedna slika govori više nego 1.000 reči"
 
Poslednja izmena:
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.971
Sygic 22.0.6-2042

Integrisano - Glasovno upozorenje za Prekrsajne kamere i Prelaz preko pruge - Vedrana
Prekoracili ste brzinu - Jovanka

Podrzava -
armeabi-v7a - arm64-v8a

Ako zelite promijeniti glasovna upozorenja instrukcije imate -
Ovdje

Hvala - braonpas

Najnovije mape imate - Ovdje

U linkovima ispod imate dvije varijante, pa probajte koja vam odgovara.

Prva - Sygic 22.0.6-2042.apk - sa klasicnim skinom.
Druga - Sygic 22.0.6-2042_Skin.apk - sa izmijenjenim skinom - izgledom mapa.


Sygic 22.0.6-2042
Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
Sygic 22.0.6-2042_Skin
Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.

Napomena - Sve sto je navedeno - https://serbianforum.org/threads/sygic-navigacija.387146/post-3275554 - za koriscenje NT mapa i dalje vrijedi.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.971
SMD - TomTom 2022.06 SYGIC20 # TomTom 2021.09 # HERE 2022.03 # TomTom 2022.03 V9 + content.info

NOVO - TomTom 2022.06 SYGIC20

TomTom 2022.06 SYGIC20.x.x mape su za verzije Sygic 20.x.x
TomTom 2021.09 su mape za verzije Sygic 18.8.6 i nize verzije.
HERE 2022.03 su mape za Sygic Truck navigacije uz mogucnost koriscenja u Sygic Aura 20.x.x.
TomTom 2022.03 V9 su mape za Sygic InCar i GPS Navigation World.



Napomena - Contenet.info kojeg dobijete sa HERE 2022.03 mapama koristite za SygicTruck navigacije.
Ako želite koristiti - TomTom 2022.03 V9 - mape u verzijama Sygic Aura 20.x.x onda koristite content.info kojeg dobijete sa mapama - TomTom 2022.06 SYGIC20.x.x ili TomTom 2021.09

Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.

Napomena - Sve sto je navedeno - https://serbianforum.org/threads/sygic-navigacija.387146/post-3275554 - za koriscenje HERE mapa u SygicAura - 20xxx i dalje vrijedi.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.971
SMD - TomTom 2022.06 SYGIC20 # TomTom 2021.09 # HERE 2022.03 # TomTom 2022.06 V9 + content.info

NOVO - TomTom 2022.06 V9

TomTom 2022.06 SYGIC20.x.x mape su za verzije Sygic 20.x.x
TomTom 2021.09 su mape za verzije Sygic 18.8.6 i nize verzije.
HERE 2022.03 su mape za Sygic Truck navigacije uz mogucnost koriscenja u Sygic Aura 20.x.x.
TomTom 2022.06 V9 su mape za Sygic InCar i GPS Navigation World.



Napomena - Contenet.info kojeg dobijete sa HERE 2022.03 mapama koristite za SygicTruck navigacije.
Ako želite koristiti - TomTom 2022.06 V9 - mape u verzijama Sygic Aura 20.x.x onda koristite content.info kojeg dobijete sa mapama - TomTom 2022.06 SYGIC20.x.x ili TomTom 2021.09

Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.

Napomena - Sve sto je navedeno - https://serbianforum.org/threads/sygic-navigacija.387146/post-3275554 - za koriscenje HERE mapa u SygicAura - 20xxx i dalje vrijedi.
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
916
Dugo najavljivani, VELIKI apdejt Sygic 22.1.0

Dugo najavljivani apdejt sa integrisanom SmartCam funkcijom, sa navodno značajnim poboljšanjima, samo je pokvario i ono što je ranije dobro radilo, a to je donekle bio Sign Recognition.

Juče i jutros sam testirao novi apdejt Sygic Aura 22.1.0 u realnim uslovima. Nažalost, nisam zadovoljan. Kao i obično, programeri kada nešto "poprave", oni ustvari više pokvare. Integrisana SmartCam funkcija je mnogo oštetila aplikaciju...

RealView navigacija je neupotrebljiva. Bar na mom vetrobranskom staklu. Tako je od početka. Automobil je Citroen C3 "moderan" izgled, prednje staklo je do pola automobila, sa velikim nagibom.

SignRecognition sam uspeo da pokrenem u sobi, kada aplikacija "gleda" slike znakova sa laptopa. U realnoj vožnji nikakako ne funkcioniše. Na lokacijama sa ovih slika iz realne vožnje su se ranije lepo prepoznavali znaci za ograničenje brzine, makar ako je bilo potrebno i da stanem... Sada, nema šanse da ga prepozna, makar manevrisao ispred znaka...

DashCam snima, ali ne dobijam podatke o brzini i GPS koordinatama. Ostavljam mogućnost da ovo nisam potpuno proučio...

Sve u svemu, forma je lošija, suština ostala ista... ne toliko loša, ali može mnogo bolje.

Inače, administrator je na Beta FB grupi ovako naveo "poboljšanja"

[RELEASE INFO]
Hello guys,
we have just released a new version 22.1.0 with SmartCam feature.
DashCam, Real View Navigation and Traffic Sign recognition are now part of the new feature called SmartCam. You can use all these useful features at the same time, so the driving experience with Sygic will be even better now.
Other improvements:
  • sharing route option in quick menu
  • EV routing improvements
  • log in issues fixed
We are aware that not a lot of improvements were included in this first BETA version of 22.1. but we are working on this list of features at the moment and these features/fixes will be included in the upcoming versions 22.1.x. Everything should be done within this month.
  • Android Auto traffic/speedcam info in notification center (main navi screen)
  • Android Auto bigger font sizes
  • improved and better 3D view - bigger horizontal view
  • autozoom improvements
  • better recalculation suggestions (scout compute)
  • improved search (now including favorites, contacts, home, work)
  • stability issues (crashfixes)
  • wrong ETA when waypoints are on the route fixed
  • decimal points while using miles fixed
  • duplicate points on route fixed
  • EV improvements
  • other small improvements
Thank you for testing!
 

Prilozi

  • Screenshot_20220607_065931_com.sygic.aura.jpg
    Screenshot_20220607_065931_com.sygic.aura.jpg
    57,6 KB · Pregleda: 25
  • Screenshot_20220607_094449_com.sygic.aura.jpg
    Screenshot_20220607_094449_com.sygic.aura.jpg
    28,1 KB · Pregleda: 22
  • Screenshot_20220607_094434_com.sygic.aura.jpg
    Screenshot_20220607_094434_com.sygic.aura.jpg
    25,2 KB · Pregleda: 13
  • Screenshot_20220607_074357.jpg
    Screenshot_20220607_074357.jpg
    53,8 KB · Pregleda: 13
  • Screenshot_20220607_074047_com.huawei.himovie.overseas.jpg
    Screenshot_20220607_074047_com.huawei.himovie.overseas.jpg
    50,5 KB · Pregleda: 13
  • Screenshot_20220607_073048.jpg
    Screenshot_20220607_073048.jpg
    84 KB · Pregleda: 14
  • Screenshot_20220607_072819.jpg
    Screenshot_20220607_072819.jpg
    65,9 KB · Pregleda: 14
  • Screenshot_20220607_072751.jpg
    Screenshot_20220607_072751.jpg
    58,1 KB · Pregleda: 14
  • Screenshot_20220607_072621.jpg
    Screenshot_20220607_072621.jpg
    58,3 KB · Pregleda: 16
  • Screenshot_20220607_072300.jpg
    Screenshot_20220607_072300.jpg
    64 KB · Pregleda: 25
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.971
Sygic 22.1.0-2050

Integrisano - Glasovno upozorenje za Prekrsajne kamere i Prelaz preko pruge - Vedrana
Prekoracili ste brzinu - Jovanka

Podrzava -
armeabi-v7a - arm64-v8a

Ako zelite promijeniti glasovna upozorenja instrukcije imate -
Ovdje

Hvala - braonpas

Najnovije mape imate - Ovdje

U linkovima ispod imate dvije varijante, pa probajte koja vam odgovara.

Prva - Sygic 22.1.0-2050.apk - sa klasicnim skinom.
Druga - Sygic 22.1.0-2050_Skin.apk - sa izmijenjenim skinom - izgledom mapa.


Sygic 22.1.0-2050
Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
Sygic 22.1.0-2050_Skin
Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.

Napomena - Sve sto je navedeno - https://serbianforum.org/threads/sygic-navigacija.387146/post-3275554 - za koriscenje NT mapa i dalje vrijedi.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.971
Sygic 22.1.1-2051

Integrisano - Glasovno upozorenje za Prekrsajne kamere i Prelaz preko pruge - Vedrana
Prekoracili ste brzinu - Jovanka

Podrzava -
armeabi-v7a - arm64-v8a

Ako zelite promijeniti glasovna upozorenja instrukcije imate -
Ovdje

Hvala - braonpas

Najnovije mape imate - Ovdje

U linkovima ispod imate tri varijante, pa probajte koja vam odgovara.

Prva - Sygic 22.1.1-2051_Skin_00.apk - sa klasicnim skinom.
Druga - Sygic 22.1.1-2051_Skin_01.apk - sa izmijenjenim skinom - izgledom - bojom mapa.
Treca - Sygic 22.1.1-2051_Skin_02.apk - sa izmijenjenim skinom - izgledom - bojom mapa.


Skin_00_01_02.jpg

Sygic 22.1.1-2051_Skin_00
Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
Sygic 22.1.1-2051_Skin_01
Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
Sygic 22.1.1-2051_Skin_02
Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.

Napomena - Sve sto je navedeno - https://serbianforum.org/threads/sygic-navigacija.387146/post-3275554 - za koriscenje NT mapa i dalje vrijedi.
 
Natrag
Top