Sygic Navigacija

Član
Učlanjen(a)
12.02.2013
Poruka
116
treba mi pomoc, rijesio sam da azuriram sygic truck 21.1.1 i to sam uradio...skinuo novu app 22.0.6-2732 i azurirao postojecu upalio sve je bilo ok ali kad sam ubacio nove here mape problem! desava se da kad je povezan na net kaze da " nijedna mapa nije ucitana" i onda mi trazi tamo kod za aktivaciju, da se ulogujem na sygic nalog ili trial da upalim, a kad nisam povezan na net ne moze da se startuje jer kao nema neta...
tablet mi uopste ne vidi folder data u android mada preko racunara se vidi i sve je ok i mape su tamo dje treba...tako je slicno bilo cini mi se i prilikom prve instalacije pa sam tad instalirao "total comander" koji vidi sve foldere

a evo sam rijesio, nedostajao mi je wcl folder pa sam ga prebacio iz starih mapa
 
Učlanjen(a)
21.03.2012
Poruka
27
Da li neko ima da postavi Sygic za android 4.0.4,znam da kasnim godinama ali skoro nabavih neku android navigaciju pa da se malo igram :) Pokrivenost mapa koju bi ta verzija podržavala mi ni malo nije bitna, za to imam igo, nego eto opet kažem da se malo igram.
Hvala
 
Učlanjen(a)
24.04.2010
Poruka
16
Прешао сам са верзије 14.3 на нову верзију Sygic-a (22.0.4).

Да ли могу, и како, да бирам „тачке од интереса” приликом задавања одредишта? И да ли се, као у верзији 14.3, одредиште може задати на мапи или ГПС координатама?
Тачније у старој верзији се одредиште задаје адресом, ГПС координатама, на мапи... Има ли тога у новој?

Видим да тога има у новој верзији SygicTruck, она чак и више личе на стару добру верзију која ме служи већ 7-8 година. Али код ње нема алтернативних путева. На SygicTruck успео сам да покренем „HERE NT.2022.03 TRUCK” мапе. Да ли на њему могу неке TomTom мапе да раде? Са мапама „TOMTOM TA.2022.05 SYGIC20” није хтео да ради.

Да ли постоји могућност да учитам снимљене руте, са старе верзије, на неку од нових верзија (било Sygic било SygicTruck)?

Хвала
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.982
Sygic-Truck-22.1.0-2772-Anymap

Koristite mape po zelji - TomTom ili HERE.

Podrzava - armeabi-v7a

Ako imate instalisanu prethodnu verziju - dovoljno je "pregaziti" ovom i sva podesavanja ce biti sacuvana.

1: Instalisite aplikaciju.
2: Pokrenite aplikaciju - a zatim zatvorite aplikaciju kada vidite na ekranu da kojem piše "molim jedan trenutak".
3: Ponovno pokrenite aplikaciju, ovaj put ćete moći instalisati karte (ako Sygic server radi).

Preporuka - Skinite mape sa SMD, ubacite mape u - Phone\Android\data\com.sygic.truck\files\SygicTruck\Maps
Pokrenite aplikaciju.

Ako zelite ubaciti glasovna upozorenja za kamere i ostalo onda imate sve u sledecim postovima -

https://serbianforum.org/threads/sygic-navigacija.387146/post-1622597 ili

Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.

Hvala - Mrdude

Napomena - Fajl sa Prekrsajnim kamerama - offlinespeedcams.dat - umjesto u folderu - Maps - potrebno je da kopirate u - xxx\Android\data\com.sygic.truck\files\SygicTruck\Res\db

Najnovije mape imate - Ovdje
 
Član
Učlanjen(a)
12.02.2013
Poruka
116
Moze da se udje kao da biras koje mape da se skinu i "zavrti" na trenutak ali ih ne izbacuje, nema mapa
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.654
Naravno, mape skidaš isključivo daunloaderom.
Truck inicijalno koristi i preuzima samo here, da bi mogao da koristiš TT morao je da se modifikuje.
Prouči malo prethodne postove, ne moraš da pitaš i komentarišeš baš svaku stvar koja je prežvakana hiljadu puta.
 
Član
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
67
SPEEEDCAM EUROPE FULL - SCDB + OPENSPEEDCAM - offlinespeedcam.dat - 13 Mai 2022

SPC.jpg

File je kombinacija posla koji je uradio kolega @DaDn na stranom forumu.

Uocio sam da fali dosta drzava u oficijlanom SCDB file. Razlog je sto SCDB ne podrzava te drzave.
Odlucio sam da bazu kamera tih potrazim negdje drugo i nasao sam ih na OPENSPEEDCAM site.

Lista drzava koje sam dodao iz OpenSpeedCam baze uz oficijalni SCDB file su:

Crna Gora
Albania
Andora
Armenia
Azerbeijan
Cyprus
Georgia
Kazakhstan
Kosovo
Macedonia
Moldavia
San Marino
Ukraine

u BAZI su odlicne ...
CROATIA GATSO
SLOVENIA GATSO + ANPR


Eh sada ona bitna stvar je to sto OPENSPEEDCAM file nije tako CIST kao SCDB. No radije da imamo cak i poneko lazno upozorenje ili pogresno uneseno nego nikako. Dosta tacaka koje su unesene nisu samo kamere nego kao ZONA SKOLE, OPASNO PODRUCJE itd itd.

Ja nemam volje niti resursa da svaki file provjerim ili procistim. Jednostavno i nemam informacije o lokacijama svih kamera. Takodjer ne mogu da garantiram za tacnost polozaja svih kamera.

Neke od najnovijih kamera tipa
Croatia - Lovrec na koordinatama N43.48997 E16.98219 je unesena u bazu.
Zatim
Sikirevci HR
Rastusje Hr
Sijekovac BiH

Postojeci file offlinespeedcam.dat zamjenite u vasem SygicTruck/Res/DB sa ovim koji sam objavio na linku.

DOWNLOAD BAZE KAMERA - 13 Mai 2022

Hidden content
You need to reply to this thread or react to this post in order to see this content.
 

Prilozi

  • CRO-SPPEDCAM.jpg
    CRO-SPPEDCAM.jpg
    20,1 KB · Pregleda: 17
Poslednja izmena:
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.982
Sygic 22.0.5-2040

Integrisano - Glasovno upozorenje za Prekrsajne kamere i Prelaz preko pruge - Vedrana
Prekoracili ste brzinu - Jovanka

Podrzava -
armeabi-v7a - arm64-v8a

Ako zelite promijeniti glasovna upozorenja instrukcije imate -
Ovdje

Hvala - braonpas

Najnovije mape imate - Ovdje

U linkovima ispod imate dvije varijante, pa probajte koja vam odgovara.

Prva - Sygic 22.0.5-2040.apk - sa klasicnim skinom.
Druga - Sygic 22.0.5-2040_Skin.apk - sa izmijenjenim skinom - izgledom mapa.


Sygic 22.0.5-2040
Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
Sygic 22.0.5-2040_Skin
Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.

Napomena - Sve sto je navedeno - https://serbianforum.org/threads/sygic-navigacija.387146/post-3275554 - za koriscenje NT mapa i dalje vrijedi.
 
Član
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
67
Drugovi ima li razlog zasto vas (bar sudeci po reakcijama) vise diskutuje/radi/prepravlja/pita za običan SYGIC GPS a ne za SYGIC TRUCK koji osjetno bolje rutira?

Da ne bude zabune, imam kupljen Premium Sygic GPS jos od 2017 kao i iGO, TomTom itd ali ako pricamo o Sygic realno meni je za 3 klase bolji Sygic Truck.

Kamere "divlje" jos nisam rjesio u Sygic Truck. Nece da ih vidi ni vizuelno niti zvucno i to mi je jedina mana ST.

Ove zadnje verzije 22.1 AnyMap su full razbijene i rade svi servisi savrseno. Gledao sam neke rute po Bosni sa nekih 10ak medjutacaka oko 1200km i sve je odradila za 10.

Rade i TT i NQ mape. Ja sam za Balkan naravno ostavio NQ mape.

Čisto me zanima iz kojeg razloga puno vece intersovanje za SYGIC GPS u odnosu na Sygic Truck? Ili sam stekao pogresan dojam?

Hvala

@bolcas ti vozis po Europi sa Sygic Truck. Kako ti se cini u odnosu na druge?
 
Član
Učlanjen(a)
12.02.2013
Poruka
116
Ja sam vec pisao o tome da imam i igo i tomtom i da mi je sygic neprevazidjen! Jednostavno mislim da bolje vodi i to izreda potvrdjujem preko kolega jer kad se konsultujemo za neku novu rutu redovno kazu "e znas kako navigacija ne vodi dobro idi tuda....." a ta navigacija je naravno igo koju svi koriste i po neko ima tomtom ili garmin...i garmin je kolegu skrenuo dje ne treba, a bio je zamnom..."odjednom lik nestade":), doduse ima sygic nekih bubica ali ja ne zamjeram, to opravdava, brzinom rada, izgledom i online saobracajem, sad sam ubacio najnovije here mape i malo sam nezadovoljan jer ubacio pored toliko bezpotrebnih zabrana jos dodatno dje su prosle tt dozvoljavale ali kad odem kuci treba da isprobam taj anymap i tt da ubacim i nadam se da ce biti poboljsanja. I za kamere ne znam, meni full rade! A nisam jos ubacivao ovo za kamere iz tvog posta iznad jer ne smijem da rizikujem da se bakcem tim dok sam na putu
 
Natrag
Top