Sygic Navigacija

VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.654
Hmm, ljudi, osnove ovakvih novotarija - kompleksan softver treba da prati i kopleksan hardver.
Voice recognition je zahtevan, a Image recognition još više. Treba procesuirati sliku odnosno više njih u realnom vremenu. Nikakve čarolije tu neće pomoći, mora ozbiljan čipset (i odlična kamera).
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.983
Sygic Truck 21.5.3(2622) - AnyMap

Koristite mape po zelji - TomTom ili HERE.

Sygic Truck 21.5.3-ANYMAP.apk

Podrzava - Arm7

Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
Hvala - Mrdude

Napomena - Fajl sa Prekrsajnim kamerama - offlinespeedcams.dat - umjesto u folderu - Maps - potrebno je da kopirate u - xxx\Android\data\com.sygic.truck\files\SygicTruck\Res\db

Najnovije mape imate - Ovdje
 
Član
Učlanjen(a)
23.01.2010
Poruka
801
Dugo najavljivana verzija 21.0.0
Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.

Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.

we have just released a new version 21.0.0 with new core (SDK 20).
New features, improvements, etc..:
new routing (completely new library, improved routing, better traffic recalculations..)
new Traffic info (visible on screenshot)
Android Auto - current speed (visible on screenshot)
Android Auto - points on route (visible on screenshot)
Android Auto - last mile parking
map update improvements (mainly stability of updates)
Travel insurance general improvements (cards adjustments)
EV mode general improvements (replanning after charging, EV routing off by default..)
alerts for starting a saved route added
map font size settings added (POIs and streets)
2D/3D settings in pedestrian saving fixed
max unzoom adjusted
Sygic store improvements
other small adjustments and improvements
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Sygic verzija 21.0.0 u realnim uslovima
Testiranje nove SDK


RAZOČARANJE. Po mom mišljenju, nismo dobili poboljšani algoritam (re)rutiranja. Intenzivno sam testirao nekoliko dana. Nažalost, smatram da je i u verziji 21.0.0 rutiranje i rerutiranje i dalje loše. Više puta sam pisao Sygic Supportu da mislim da nije dobro tražiti NAJBRŽU, već isključivo NAJBOLJU, tj. OPTIMALNU RUTU. Uostalom, pokazalo se da je ta "najbrža" veoma problematična i po brzini...

1639770970077.png

Pogledajte prve dve slike. Da bi se izbegle gužve na auto-putu, Sygic pravi besmislene krivudave rute.
Poslednje 4 slike (iza duple žute) pokazuju loše rerutiranje, takođe da bi se izbegla saobraćajna gužva. Umesto da nastavimo da vozimo pravo i do cilja imamo 3.8km, navigacija predlaže obilazni put od čak 4.7km. Sygic sugeriše da iz glavne ulice, sa 4 trake, po dve u oba smera, rizikujemo vožnju kroz uske ulice zakrčene parkiranim automobilima. Sneg neću ni da pominjem... Tu činjenicu navigacija ne može znati.

Dakle, poručio sam Sygic inženjerima i programerima, da je jedina ispravna OPTIMALNA RUTA jer je ona NAJBOLJA. "Najbrža" ruta obično ne znači da je najbrža i mnogo je komplikovanija vožnja tom rutom...

To bi bila kritika navigacije za koju i dalje smatram da je NAJLEPŠA. U nadi da će se nekada popraviti nedostaci i greške, kupio sam za navigacioni telefon licencu premium+, nije previše skupa.

Neću previše kritikovati. Osnovno što je vezano za svaku navigaciju, (re)rutiranje sam već pomenuo. Ne dopada mi se naglašena crvena boja koja pokazuje saobraćajnu gužbvu na trakama koje nemaju veze sa rutom kojom vozimo. Da li nam baš to toliko treba, mislim na naglašenost. To samo čini ekran manje razumljivim i deluje prenatrpano. Ne sviđa mi se i tz. Junction View, pogled na izlaz sa auto-puta jer predugo traje a dok stoji na ekranu ista slika, sakriven je izgled oblika puta i gužvu na njemu. To sam zapazio posebno na isključenju na petlju "Auto-komanda". Primetio sam da se negde glasom najavljuje skretanje a ono ne postoji, to je poslednja slika. To nije "skretanje desno" već samo krivina. Takođe, bar u srpkom izgovoru, navigacija po pravilu govori "skrenitu u treću ulicu..." a to je jedina ulica ispred nas u koju skrećemo. Engleski glas ne pravi takvu grešku... Ostala je, doduše znatno manje izražena, osobina Sygic navigacije da traži vraćanje na izabranu putanju. Kao da nas podseti da je to Sygic...

Kao pozitivnu karakteristiku moram pomenuti ponudu "brže rute", koja bi verovatno bila i bolja opcija za izbegavanje gužve da nisu ulice tesne i često zakrčene. To su obično jednosmerne ulice gde se vozila parkiraju sa obe strane i ako jedan stane, staje cela kolona...

Prepoznavanje znakova za ograničenje brzine je, bar za sada, neupotrebljivo. I kada navigacija lepo "pročita znak", i korektno ga izbaci na displej, nažalost, vrlo brzo se ta korekcija poništi podatkom koji je upisan u mapi... Ideja je odlična ali je loša realizacija. Jasno je da se ne može mapa promeniti ali se bar ne bi trebao više upisivati taj podatak. Ja bih predložio da se koriste zakonska ograničenja a ne da se na skoro svakih 50m čita podatak iz mape... odakle su ga izvukli, ko bi to znao... Naravno, sve ovo rečeno za prepoznavanje znakova je pod uslovom da se znak lepo vidi, da nije zaklonjen nekim većim ili teretnim vozilom, koje prolazi desno od nas, ili je "sakriven" u granama nekog drveta...

ZAKLJUČAK: Sygic ostaje prelepa navigacija, ali svi polako gubimo strpljenje u čekanju da je vrate bar na nekadašnji kvalitet... Inače, u Beta testnoj grupi na FB vidim da se mnogima u svetu dopada, posebno mogućnost da se poveže na Auto Android. Ipak su se Slovaci potrudili da skromnu navigaciju lepo prodaju, baš po ceni koliko i vredi...
 

Prilozi

  • Licence.jpg
    Licence.jpg
    86 KB · Pregleda: 18
  • Screenshot_20211217_181154.jpg
    Screenshot_20211217_181154.jpg
    73,2 KB · Pregleda: 15
  • Screenshot_20211217_183528.jpg
    Screenshot_20211217_183528.jpg
    47,7 KB · Pregleda: 9
  • Screenshot_20211217_183605.jpg
    Screenshot_20211217_183605.jpg
    74,3 KB · Pregleda: 9
  • Screenshot_20211217_182923.jpg
    Screenshot_20211217_182923.jpg
    61,6 KB · Pregleda: 9
  • Screenshot_20211123_155446_com.sygic.aura.jpg
    Screenshot_20211123_155446_com.sygic.aura.jpg
    60,3 KB · Pregleda: 10
  • Screenshot_20211129_174555_com.sygic.aura.jpg
    Screenshot_20211129_174555_com.sygic.aura.jpg
    43,7 KB · Pregleda: 10
  • Screenshot_20211217_182903.jpg
    Screenshot_20211217_182903.jpg
    66,6 KB · Pregleda: 10
  • Screenshot_20211217_183040.jpg
    Screenshot_20211217_183040.jpg
    51,2 KB · Pregleda: 14
Član
Učlanjen(a)
07.08.2010
Poruka
14
Nisam video mape za decembar
TomTom 2021.12 SYGIC20.x.x mape su za verzije Sygic 20.x.x ???
ili mi je promakao post ?
Hvala
 
Natrag
Top