Sygic Navigacija

Član
Učlanjen(a)
25.05.2013
Poruka
620
nisi napisao na čega si instalirao(koji mobitel ili tablet) i kako izlaziš iz aplikacije
Radi se o mobitelu
Na 14.3.4 sam u okviru aplikacije imao stavku: izlaz i sve o.k
14.6.7 nema opciju izlaz,nego je stajalo :želite li zaista zatvoriti sygic Gps Navigation..Ja potvrdim sa da ,i sve o.k
Kod ove zadnje isto pita:želite li zaista zatvoriti sygic Gps Navigation..Ja potvrdim sa da,ali ona ostaje pokrenuta
 
Član
Učlanjen(a)
20.04.2013
Poruka
45
Pozdrav,
jedno brzinsko pitanje?
ubacio sam Here map + osm i nekako mi izgledaju blijedo.
 
Učlanjen(a)
23.05.2014
Poruka
266
Nakon dugo vremena odlučih da instaliram neku verziju sygica
Deinstaliram 14.3.4 verziju i odlučih se za 15.6.6 ...Instalacija je prošla bez problema,i sa mapchangerom imam mogućnost
da koristim navteq i tom tom mape
Nisam još isprobao u vožnji ali sam primjetio da ostaje pokrenuta,tj. kad odem u :upravljanje aplikacijama/pokrenuto
vidim da je aplikacija ostala pokrenuta
Osim verzije 14.3.4 jedanput sam instalirao i 14.6.7,čisto da isprobam
Ove obadvije verzije nisu ostale pokrenute kada bih izašao iz aplikacije
Da li je to sada tako,ili sam ja negdje pogriješio....Ponavljam da sve radi bez problema
koji mapchanger koristis ? kod mene nece pa nece ovaj SYG Utyliti Screenshot_2015-12-21-17-27-49.png i kad ga pokrenem pojavi se ovo Screenshot_2015-12-21-17-28-42.png
 
Član
Učlanjen(a)
25.05.2013
Poruka
620
Učlanjen(a)
23.05.2014
Poruka
266
koristim ovaj http://www.mediafire.com/download/ntebddfuja399bu/map_changer.rar
Kod ove verzije mi je malo čudno da kada ubacim folder maps i maps_tt da takvi nazivi i ostaju,dok bi kod prijašnjih verzija
bili promjenjeni u koliko se sjećam maps i maps_nq
proveri ti da li ti stvarno otvara tt mape .., kod mene kad prebacim na tt mpe opet otvata istu nq mapu a mapchanger kao radi na sekundu zasvetli i odma se prebaci na nq mapu ali nema veze ,kad hocu da koristim tt mapu ja promenim nazive folder i to je to .
 
Član
Učlanjen(a)
25.05.2013
Poruka
620
proveri ti da li ti stvarno otvara tt mape .., kod mene kad prebacim na tt mpe opet otvata istu nq mapu a mapchanger kao radi na sekundu zasvetli i odma se prebaci na nq mapu ali nema veze ,kad hocu da koristim tt mapu ja promenim nazive folder i to je to .
Provjerio sam i sve radi kako sam napisao....Ja sam je skinuo sa google play-a....Nakon instalacije i skidanja svega potrebnog
deinstaliram aplikaciju,i ponovo instaliram sa krekovanim apk.fajlom
folder Maps preimenujem u maps_tt,i dodam još folder maps gdje ubacujem navteq mape sa svim sadržajem
Instaliram na kraju sygic utility.apk i sve o.k
..............................................................................
da ne zamjeniš slučajno ovo http://www.mediafire.com/download/vskqb0k5b23qh40/maps.ch.rar
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
921
Kod ove verzije mi je malo čudno da kada ubacim folder maps i maps_tt da takvi nazivi i ostaju,dok bi kod prijašnjih verzija bili promjenjeni u koliko se sjećam maps i maps_nq
proveri ti da li ti stvarno otvara tt mape .., kod mene kad prebacim na tt mpe opet otvata istu nq mapu a mapchanger kao radi na sekundu zasvetli i odma se prebaci na nq mapu ali nema veze ,kad hocu da koristim tt mapu ja promenim nazive folder i to je to .
Drugari, ako mogu nekako da pomognem. Ja koristim SYG Utility, verzija 1.5, koju je postavio @nenadsenn u postu #1795 a dodatno objasnio u postu #1796. U prilogu su slike kojima bih ilustrovao podešavanje i ispravan rad aplikacije SYG Utility. Dakle, promena mapa (SYG Utility) kod mene radi korektno.

EDIT
Navigas i meni na internoj memoriji radi ali zeza na > sdcard/android/data/files/Sygic/< , verovatno sto mi telefon nije rutovan i sto je kit kat 444 .., drugi razlog ne vidim ili mozda ima neka caka ?
@sisavac26, znam da nije dobro pisati EDIT posle već napisanog komentara. Međutim, smatram da je bolje ovde završiti opis podešavanja na mom telefonu, nego ići u nepotrebno gomilanje postova.
Dakle, kod mene je SYG Utility instaliran na Huawei Y300, Android v4.1.1 (Jelly Bean) i to na eksternoj memoriji, SD, koju sam definisao da bude difolt memorija za aplikacije jer je veća. Zato je možda izgledalo da se radi o internoj memoriji. Dodaću jo 3 slike na kojima se vidi zašto mi je putanja kao na već priloženim skrinšotovima. Na slici "Sygic app na SD" se vidi da se aplikacija nalazi na SD kartici jer je jedino moguće prebacititi je u memoriju telefona. Nadam se da će ovako biti jasnije zašto sam onako podesio SYG Utility i zašto kod mene radi OK.
Mislim da ne postoji nikakva "caka", već je jednostavno potrebno ispravno podesiti SYG Utility : oderediti memorijsku lokaciju i path na njoj.
Bilo bi dobro da neko od članova, koji koristi istu aplikaciju na KitKat, postavi svoje skrinšotove kao ilustraciju kako je on podesio SYG Utility na svom telefonu.
Jedino se tako može pomoći ostalim članovima. Samo opisivanje postupka, očigledno nije dovoljno.
 

Prilozi

  • Screenshot_2015-12-25-15-59-29.png
    Screenshot_2015-12-25-15-59-29.png
    24,5 KB · Pregleda: 38
  • Screenshot_2015-12-25-15-59-39.png
    Screenshot_2015-12-25-15-59-39.png
    29,6 KB · Pregleda: 35
  • Screenshot_2015-12-25-16-01-08.png
    Screenshot_2015-12-25-16-01-08.png
    59,5 KB · Pregleda: 44
  • Screenshot_2015-12-25-16-01-27.png
    Screenshot_2015-12-25-16-01-27.png
    53,5 KB · Pregleda: 44
  • Screenshot_2015-12-25-16-01-47.png
    Screenshot_2015-12-25-16-01-47.png
    91,1 KB · Pregleda: 41
  • Screenshot_2015-12-25-16-02-00.png
    Screenshot_2015-12-25-16-02-00.png
    30 KB · Pregleda: 36
  • Sygic path.png
    Sygic path.png
    71,2 KB · Pregleda: 20
  • Sygic na SD.png
    Sygic na SD.png
    81 KB · Pregleda: 21
  • Sygic app na SD.png
    Sygic app na SD.png
    58,3 KB · Pregleda: 17
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.05.2013
Poruka
620
@navigas ....Radi se o istom mapchangeru sa kojim sam mjenjao mape i sa 14.3.4 verzijom,i koji je nenadsenn postavio
@sisavac26..........Negdje,na nekom forumu sam našao ovaj mapchanger,pa probaj http://www.mediafire.com/download/wz6g58lkwmhk8zd/Sygicmapselector203FULL(2).rar
Još samo da napišem nekoliko riječi o najnovijoj verziji 15.6.6(sa lifetime licencom
Radi se o jednoj greški koja mi je bila čudna,zbog koje nisam znao da li je do aplikacije ili do navteq karata,greški koja se isto
dešavala na sygicu,igi,here maps...Ta greška se očitovala u tome da kad npr.dođem do jednog mjesta gdje bi ikakvo drugo riješenje osim skretanja ulijevo bacalo sumnju na aplikaciju,karte,na navigaciju preko mobitela...Na žalost,upravo se dešavalo
da me tu okrene desno,i nakon vozanja kroz neke uličice opet vraća na mjesto gdje me je trebala odmah uputiti lijevo....Danas se desilo čudo:jedina verzija od svih i jedina navigacija koja me odmah okreće ulijevo,
 
Učlanjen(a)
23.05.2014
Poruka
266
Drugari, ako mogu nekako da pomognem. Ja koristim SYG Utility, verzija 1.5, koju je postavio @nenadsenn u postu #1795 a dodatno objasnio u postu #1796. U prilogu su slike kojima bih ilustrovao podešavanje i ispravan rad aplikacije SYG Utility. Dakle, promena mapa (SYG Utility) kod mene radi korektno.
Navigas i meni na internoj memoriji radi ali zeza na > sdcard/android/data/files/Sygic/< , verovatno sto mi telefon nije rutovan i sto je kit kat 444 .., drugi razlog ne vidim ili mozda ima neka caka ?
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2012
Poruka
917
Moj mobitel je LG Magna android Lolipop 5.0.1 i Sygic radi bez greške na SD kartici na način da bazu stavim na SD karticu instaliram APK i dodam ručno preko kompa sve mape i ostalo nakon toga restart mobitela i kad pokrenem na ikonu sygic on sam prebacuje neke datoteke oko 830 datoteka i nakon što to prebaci još malo nešto drugo prebaci i onda podigne sygic koji normalno radi kad pogledam poslije vidim da na SD kartici stoji onaj Sygic koji sam ja napravio a da je on sam kopirao u mapu Android/data/com.sygic.aura/files/Sygic,sve na SD kartici znači onaj isti Sygic tu je prebacio i sve radi normalno,e sad da li bi radio da obrišem ovaj što je direkt na SD kartici nisam probao jer mi to nije bitno jer ima mjesta koliko hoću kartica je 32 Gigabajta uglavnom radi sve ok,mogu i to probati obrisati pa da vidimo i to,pa ću javiti.
 
Natrag
Top