Sygic Navigacija

Učlanjen(a)
09.08.2012
Poruka
3
Do sada sam koristio igo na svim android telefonima koje sam imao. Medjutim pre neki dan visim na play store i skinem sa stora onu probnu sygic navigaciju sto radi samo sedam dana i bas se prijatno iznenadim interfejsom koji mi se bas dopao. Cini mi se prilicno lepsi nego kog igo (mada mozda je to samo privid jer sam godinama unazad koristio igo pa je mozda malo i dosadio). Nisam imao prilike da je probam kako radi, ali racunam da radi ok, jer navigacija ko navigacija sluzi samo da pokrene te mape koje su u bazi, a mape su iste kao i za igo (od istih proizvodjaca), tako da racunam da ne radi nista losije od igo. Pa resih da skinem odavde ovu verziju da kazem krekovanu, pa da predjem malo na sygic. Ali vidim na prvoj strani gde su svi linkovi za navigaciju, link za apk navigacije je isti kao i link foldera, tj. daje mi da skidam ponovo folder, a ne samu aplikaciju. Pretpostavljam da je to greska kad je neko postavljao te linkove, pa ako moze da ispravi. A mozda i ja gresim?
 
Član
Učlanjen(a)
25.05.2013
Poruka
624
Do sada sam koristio igo na svim android telefonima koje sam imao. Medjutim pre neki dan visim na play store i skinem sa stora onu probnu sygic navigaciju sto radi samo sedam dana i bas se prijatno iznenadim interfejsom koji mi se bas dopao. Cini mi se prilicno lepsi nego kog igo (mada mozda je to samo privid jer sam godinama unazad koristio igo pa je mozda malo i dosadio). Nisam imao prilike da je probam kako radi, ali racunam da radi ok, jer navigacija ko navigacija sluzi samo da pokrene te mape koje su u bazi, a mape su iste kao i za igo (od istih proizvodjaca), tako da racunam da ne radi nista losije od igo. Pa resih da skinem odavde ovu verziju da kazem krekovanu, pa da predjem malo na sygic. Ali vidim na prvoj strani gde su svi linkovi za navigaciju, link za apk navigacije je isti kao i link foldera, tj. daje mi da skidam ponovo folder, a ne samu aplikaciju. Pretpostavljam da je to greska kad je neko postavljao te linkove, pa ako moze da ispravi. A mozda i ja gresim?
ne griješiš
apk imaš ovdje https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZLJzkZ3s7tFug3YTYBsay60G26Ob3K90e7
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.673
Извињавам се за грешку са прве стране, нисам ни приметио да сам је направио.
Исправљено!
 
Član
Učlanjen(a)
27.12.2010
Poruka
167
Instalirao Sygic 14.7.5 sve prema uputstvu iz prvog maila. Sa TT mapama izgleda radi OK, ali sa NQ mapama ne radi kako treba - traži da download-ujem neke od mapa. Posle toga Sygic "ne vidi" pred-instalirane NQ mape, već "vidi" samo TT mape i radi samo sa njima.

Koliko se ja razumem u Sygic greška je u pred-instaliranim content.info fajlovima. Fajl content.info u maps_tt folderu je isti kao i content.info fajl u maps_nq folderu.

Nešto svakako treba ispraviti.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.673
Instalirao Sygic 14.7.5 sve prema uputstvu iz prvog maila. Sa TT mapama izgleda radi OK, ali sa NQ mapama ne radi kako treba - traži da download-ujem neke od mapa. Posle toga Sygic "ne vidi" pred-instalirane NQ mape, već "vidi" samo TT mape i radi samo sa njima.

Koliko se ja razumem u Sygic greška je u pred-instaliranim content.info fajlovima. Fajl content.info u maps_tt folderu je isti kao i content.info fajl u maps_nq folderu.

Nešto svakako treba ispraviti.
Проблем је што сама навигација мења content.info када је оn-line.
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
190
Instalirao sam 14.7.5 sa TT mapama i uvezao speedcams sa poiplaza i jos TOI iz ranijeg posta koji je ovde objavljen. Sve se to vidi na mapi ali nema zvucnog ni vizuelnog obavestenja kako za kamere tako i za ostale TOI, mada je u setovanju namesteno da se pojavljuje u dinamic opciji. Od zvucnog obavestenja imam samo navodjenje, prekoracenje brzine, ostra krivina i to je valjda sve. Ako neko zna kako aktivirati obavestenje bar za kamere. Ovo sam sve probao u simulaciji, neznam u voznji kako bi to izgledalo ali sada nemam tu mogucnost. Molio bi za neko uputsvo kako bi resio ovaj problem.
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
946
Instalirao sam 14.7.5 sa TT mapama i uvezao speedcams sa poiplaza i jos TOI iz ranijeg posta koji je ovde objavljen. Sve se to vidi na mapi ali nema zvucnog ni vizuelnog obavestenja kako za kamere tako i za ostale TOI, mada je u setovanju namesteno da se pojavljuje u dinamic opciji...
Druže, da li pod vizuelnim obaveštenjem podrazumevaš pojavu kamere na ekranu. Ovo su slike, na istom mestu, od juče i od jutros, 14.6.7. sa NT i TA mapom. Vidi se da se pojavljuje kamera za brzinu (Speed kamera xx). Sutra ću proći istim putem i obratiću pažnju na zvučno upozorenje. Na jednoj slici i je i Red kamera, kod Skupštine. Ima istu ikonu !? Ne znam da li bi trebalo da bude ista ili je greška. Ako misliš da može da zavisi od verzije, možda instaliram i 14.7.5. Ionako nisam probao :)

EDIT
Sada sam pokušavao, u simulaciji, da čujem bilo koju kameru. Postavljao sam različite rute. "Jurio" po gradu kamere. U pravu si. Ništa se ne čuje. Međutim, pošto sam proverio da mi je zvuk za kamere beep, sigurno ga nisam čuo ni u realnoj vožnji. Očigledno nešto nije u redu. Kod mene, u 14.6.7, nema mogućnosti u podešavanju da se postavi "dinamično". A, ovo što se vidi, jesu kamere, ali se pojave samo kao POI. Praktično neprimetno. Zvuk se ne čuje sigurno. Sve mi to liči da, ili aplikacija ne prepoznaje kamere , ili ne konstatuje da je podešen zvuk. Probao sam sa prekoračenjem brzine u simulaciji. Lepo se čuje kada je uključen zvuk, a ne čuje se ako taj zvuk isključen. Dakle, zašto je ovako sa kamerama, ja ne znam.
 

Prilozi

  • Bez kamere TA 11.jpg
    Bez kamere TA 11.jpg
    38,3 KB · Pregleda: 26
  • Speed kamera TA 12.jpg
    Speed kamera TA 12.jpg
    43 KB · Pregleda: 31
  • Speed kamera NT 11.jpg
    Speed kamera NT 11.jpg
    49 KB · Pregleda: 32
  • Bez kamere NT 12.jpg
    Bez kamere NT 12.jpg
    52,2 KB · Pregleda: 29
  • Red kamera NT 11.jpg
    Red kamera NT 11.jpg
    55,7 KB · Pregleda: 27
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
190
@navigas
Ja po analogiji iz ranijih verzija 14.3.X podrazumevam pojavljivanje kamere u krupnom planu (dinamicno) kako je u setovanju odredjeno a avo sto se vidi na karti su poi ikonice i one se vide kod mene kao i kod tebe. Mozda su to izbacili ali u setovanju ima dinamicno pojavljivanje dok se priblizavas kameri ali u stvarnosti tj simulaciji, nema. 'jde to sto nema, nego nema ni zvucnog upozorenja. Mora da sam ja tu nesto zabrljao, jel' ovako je besmisleno.
 
Natrag
Top