Sygic Navigacija

Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
190
vidim da se vise ne zalite na ove novije verzije kao da trosi bateriju, ne najavljuje skretanje i dr. jer to reseno u verziji 14.7.2 Nekome se nije dopadao interfejs a da ujedno pitam: Ona oznaka "3d" koja dominira, cemu to sluzi prilikom navigacije? I ovo su sve izgleda beta verzije. Cekam 15.0 Next Generation, ne mogu stalno sve izpocetka.
 
Član
Učlanjen(a)
30.12.2009
Poruka
149
Sygic GPS Navigation v14.7.4

Sygic-155-v14.7.4 apk.crk


2eatij6.png
VXGgf1C.png


:download:

http://www75.zippyshare.com/v/10934225/file.html

OBAVESTENJE:
Kao sto vidite,verzija koda aplikacije je 155,medjutim,moj savet vam je da kad udjete u Sygic folder,u fajl "version" ne dirate nista,ne treba da menjate sa 152 na 155,jel ako promenite na 155 verziju,prilikom pokretanja navigacije trazice download fajlova,a ako ostavite verziju na 152,navigacija ce raditi normalno kao i do sada
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
vidim da se vise ne zalite na ove novije verzije kao da trosi bateriju, ne najavljuje skretanje i dr. jer to reseno u verziji 14.7.2 Nekome se nije dopadao interfejs a da ujedno pitam: Ona oznaka "3d" koja dominira, cemu to sluzi prilikom navigacije? I ovo su sve izgleda beta verzije. Cekam 15.0 Next Generation, ne mogu stalno sve izpocetka.
Pošto si ti postavio nekoliko pitanje, odgovoriću ti ja. U stvari, izneo bih svoje generalno mišljenje o navigaciji Sygic.
Mislim da je, uz sve nedostatke, veoma dobra. Naravno, idealna nije. To nije nijedna, kao što nisu nijedne mape.
1. Što se trošenja baterije tiče, mislim da nije strašno. Jutros mi je, sa snimanjem, za 14km kapacitet sa 100 pao na 83%.
2. Najavljivanje skretanja, ipak, prevashodno zavise od mapa. To sam naknadno utvrdio. Izjavio sam da je na Dušanovcu v14.6.7 "zanemela". Ali to je bila NT mapa. Sa TA je situaciji bila znatno bolja. Možda i obrnuto, ali suština ostaje. Zavisi, izgleda, kako je mapa "pokrila" konkretan deo grada. To važi i za, trenutno poslednju, verziju 14.7.4.
3. Što se interfejsa tiče, mislim da je, kada se čovek navikne, izuzetno dobar. User friendly, u pozitivnom smislu. Lako se postavljaju parametri putanje, na nekoliko korisnih i lakih načina. Kada se iskoristi "Maps to Sygic" zaista je lako kreirati putanju do bilo koje tačke. Ponovo, ako mapa ima ucrtane potrebne puteve. To je ipak posebno pitanje. Dakle, nema problema. Bar, po mom mišljenju.
Oznaka "3D", iako "dominira" (ne razumem kako) je potrebna. Stvar je ukusa da li neko želi da putabnju gleda odozgo ili u perspektivi. Kada je uključena, dobija se utisak o konfiguraciji terena kome se približavamo. Recimo, uoči se Avala...
Da ne bi ispalo da samo "hvalim" Sygic navigaciju, izneću i jedno svoje baš negativno zapažanje. Možda je ono i mnogo biitnije od svih prethodnih karakteristika. Radi se o ALTERNATIVNIM RUTAMA. Ilustovaću putanjom od Liona do Filmskog Grada.
Ova negativna primedba važi i za rutiranje metodom "brza" i "kratka", kao i za dozvolu ili zabranu korišćenja autoputa.
Kao što se vidi na slici "Brza 0", ponuđene su samo 2 alternatibne putanje. Međutim, pošto od starta postoji izbor 2 putanje, do dela gde se ide kroz Košutnjak (dodata prolazna tačka na Pionirskom putu, kod Hajdućke česme). Od ulaska u tunel i izlaska na Kneza Višeslava je moguć samo taj put. Ali, dalje se ponovo nude 2 mogućnosti, skretanje LEVO i skretanje DESNO. Matematički, ovo je ozbiljan nedostatak. Dobra navigacija bi morala da ponudi 4 putanje. Ovako, nudi se izbor: ili jedna sa jednim početkom koji određuje i izbor dolaska do cilja, ili druga koja nudi samo svoju. Ne postoji mogućnost da se izabere putanja Bulevarom, Kneza Miloša i skretanje levo pri ulasku u Kneza Višeslava, to bi bio prolazak pored Pionirskog grada i Televizije. Taj put je kraći i zgodniji od onog koji se nudi, Žarkovačkom i zaobilazno, kroz Žarkovo, do Filmskog Grada. Dakle, treći deo puta, koji sam pomenuo, moguć je samo ako se izabere početni, Gospodara Vućića, Južnim Bulevarom i pored "Dragiše Mišovića". Jesam bio opširan ( :ludd/: ) ali je neophodno da bi se shvatile slike "Brza 1" i "Brza 2". Ovo isto važi i za preostale, kada se rutira metodom "kratka putanja".
Po mom skromnom mišljenju, ovo je ipak OZBILJAN NEDOSTATAK, u odnosu na, recimo, iGO, gde postoji veći broj ALTERNATIVA. Ali, kao što smo zaključili, svako bira navigaciju koja se njemu najviše sviđa...
Pozdrav svima i izvinjenje zbog preopširnosti. Ako neko ne voli da čita, neka preskoči moje, ionako subjektivno, analiziranje.
EDIT:
P.S. Zaboravio sam da naglasim. Što se tiče alternarivnih putanja, situacija je ista i sa TT mapama. I sa njima se Sygic ne "pretrže" i ne rešava potreban broj kombinacija...Ipak, sve u svemu, navigacija Sygic će dovesti do cilja. To je najvažnije.

EDIT2:
Zamolio bih nekoga da me posavetuje. Kako se, već postavljeni komentar, edituje. Sada sam želeo samo da dodam u vezi alternativnih putanja sa TT mapama, ali je ispalo ružno. Kao da sam sa sobom razgovaram. A to sigurno iritira...Najiskrenije izvinjenje zbog ovoga...

Hvala puno @nenadsenn na razjašnjenju načina editovanja komentara.
Takođe, puno hvala @MISTERBG koji mi je više puta pomogao savetima i objašnjenjima u vezi izbora mapa i koji je postavio linkove svojih foldera koji značajno funkcionalno i vizuelno popravljaju Sygic navigaciju.
 

Prilozi

  • Brza 0.png
    Brza 0.png
    182,7 KB · Pregleda: 37
  • Brza 1.png
    Brza 1.png
    218,6 KB · Pregleda: 38
  • Brza 2.png
    Brza 2.png
    173,3 KB · Pregleda: 37
  • Pionirska-Levo.png
    Pionirska-Levo.png
    153,1 KB · Pregleda: 40
  • Pionirska-Desno.png
    Pionirska-Desno.png
    173 KB · Pregleda: 40
  • Kratka 1.png
    Kratka 1.png
    193,1 KB · Pregleda: 38
  • Kratka 2.png
    Kratka 2.png
    193,6 KB · Pregleda: 37
Poslednja izmena od urednika:
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.982
Zamolio bih nekoga da me posavetuje. Kako se, već postavljeni komentar, edituje. Sada sam želeo samo da dodam u vezi alternativnih putanja sa TT mapama, ali je ispalo ružno. Kao da sam sa sobom razgovaram. A to sigurno iritira...Najiskrenije izvinjenje zbog ovoga...

Kada otvoris svoj post dole lijevo ti nudi dvije opcije u produzetku onog tvog - navigas, pre 40 minuta - klik na simbol male olovke i otvara ti edit tvog komentra.
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
190
@navigas
kad covek objasni, nema sta da dodas, sve pohvale. Ono "3d" mi je jasno cemu sluzi nego mislio sam da se to treba namestiti u postavkama a da tu bude taj taster za snimanje npr. ili nesto drugo sto je korisnije, a mozda i moze? Sto se tice alternativa za rute, cini mi se da su ranije verzije (14.3.3) imale tri opcije. Ja koristim jos uvek 14.3.3 i radi savrseno pa se prosto ne uzudjujem da krenem na ove beta verzije imajuci u vidu Android 4.1.2. Na kojoj verziji Androida je kod tebe?
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
@navigas
kad covek objasni, nema sta da dodas, sve pohvale. Ono "3d" mi je jasno cemu sluzi nego mislio sam da se to treba namestiti u postavkama a da tu bude taj taster za snimanje npr. ili nesto drugo sto je korisnije, a mozda i moze? Sto se tice alternativa za rute, cini mi se da su ranije verzije (14.3.3) imale tri opcije. Ja koristim jos uvek 14.3.3 i radi savrseno pa se prosto ne uzudjujem da krenem na ove beta verzije imajuci u vidu Android 4.1.2. Na kojoj verziji Androida je kod tebe?
Druže, u velikoj meri si u pravu što ostaješ sa "timom koji dobija" tj. sa verzijom kojom si zadovoljan i koja ti lepo radi. Ja sam bio sasvim zadovoljan verzijom 14.3.2. Na 14.6.7. sam prešao zbog Black Box-a. Sada testiram 14.7.4. Skrinšotovi su na slici u gornjem delu, pomenutim redosledom. U donjem delu su slike ekrana onog što trenutno snimaju verzije 14.6.7. i 14.7.4. Kao što se može videti, verzija 14.6.7. ima malu "sliku u slici". 14.7.4. nema, već samo znak snimanja. S te strane, više mi se sviđa prethodna verzija.
Generalno, ako se dobro sećam, verzija 14.3.2. je umela da "puca". Mislim da je razlog bio rutiranje sa unapred određenom opcijom "Koristiti" ili "Ne koristiti" Autoput. Program stigne do autoputa i, ako je zabranjeno, on proba i jednostavno se navigacija isključi. Na ovim dvema, 14.6.7. i 14.7.4, ostavio sam dozvoljeno "korišćenje autoputa" jer mogu da ga promenim pre definitivnog izbora rute. Primetio sam da poslednje 2 verzije, koje ja koristim, nijednom nisu "pukle". To je i razlog što se ne vraćam na 14.3.2. Kada sve sagledam, najviše mi se sviđa 14.6.7.
Inače, koristim skromni mobilni telefon Huawei Y300-0100 za švajcarsko tržište (Swisscom). Verzija androida je 4.1.1. S obzirom na slabe mogućnosti telefona, izuzetno sam zadovoljan radom u realnom vremenu. GPS precizno radi, kao i zvučne najave i kada je uključeno snimanje.
...
3 navigacije.jpg
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Softverski promašaji navigacije SYGIC. Bez obzira na činjenicu da i dalje koristim ovu navigaciju, ukazaću na, sigurno najozbiljniji, nedostatak. Radi se o POGREŠNOM RERUTIRANJU, tj. IZBORU NOVE PUTANJE kada se ODSTUPI od one koja je izabrana na početku, pri postavljanju rute. Na prvoj slici (sa 3 dela u njoj) je situacija verzije 14.7.4 a na drugoj verzije 14.3.2. Neću vas, prijatelji, zamarati previše. Sve je jasno iz slika. I na gornjoj, i na donjoj, dovoljno je da se pogleda šta navigacija predlaže (prve slike levo) do destinacije u Ulici Miloja Zakica (Filmski Grad) a KAKO MOŽE DA SE ODMAH STIGNE DO NJE. Obratiti pažnju na prvim slikama gde je to označeno crvenom strelicom, ispod koje stoje 3 znaka pitanja (???). Mislim da je dalji komentar suvišan. Preostale, po 2 slike, služe samo da ilustruju gde sam se nalazio i kuda bi trebalo stići. Ovo je nedopustiv programerski kiks ekipe iz Sygica. Početnička greška, bar kada je navođenje u pitanju. Izgleda, mora se voziti putanjom koja je, na startu, izabrana !?
Ostaje mi da se nadam da ovo ima veze sa mapom NT. Probaću, kada budem u prilici, i sa mapom TA. Iako, mislim da to nema veze sa mapom. Jednostavno, program je takav. Nažalost...
...Sygic 14.7.4.jpg Sygic 14.3.2.jpg
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.530
Више пута је речено, бета верзије су прилично баговите, недовршене те тиме не могу бити реална слика. За сада је 14.6.7. још увек званична верзија и она се једино може узети у разматрање по питању добрих и лоших страна.
Значи, треба сачекати следећу стабилну верзију и онда видети шта је измењено и како функционише.
Писати о бета верзијама је, по мом мишљењу, губљење времена.
 
Natrag
Top