Svjetska molitvena osmina za jedinstvo kršćana

Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
kolega savkiću, možda je ljulj bolji izraz

jnm2129vof9r0de3fsf.png

Ovo se poglavlje temelji na Mateju 13,24-30.37-43.
70 “Iznese im drugu usporedbu: ‘S kraljevstvom je nebeskim kao s čovjekom koji posija dobro sjeme na svojoj njivi. Dok su ljudi spavali, dođe njegov neprijatelj, posija ljulj po pšenici i ode. Kad usjev naraste i donese rod, pokaza se ljulj.’”
“Njiva je svijet”, rekao je Krist. Međutim, mi moramo shvatiti da ove riječi označavaju Kristovu Crkvu u svijetu. Ova usporedba bavi se onim što pripada Božjem kraljevstvu, Njegovom djelu spasenja ljudi, a to se djelo obavlja preko Crkve. Istina, Sveti Duh se nalazi u cijelom svijetu; posvuda On utječe na srca ljudi; ali upravo u Crkvi mi trebamo rasti i sazreti za Božju žitnicu.
“Sijač dobrog sjemena jest Sin Čovječji… Dobro sjeme sinovi su Kraljevstva. Ljulj su djeca Zloga.” Dobro sjeme pri-
71 kazuje one koji su rođeni od Božje riječi, istine. Ljulj prikazuje skupinu ljudi koji su plod ili utjelovljenje zablude, odnosno lažnih načela. “Neprijatelj koji ga posija jest đavao.” Ni Bog ni Njegovi anđeli nikada nisu sijali sjeme iz kojega će izrasti ljulj. Ljulj uvijek sije Sotona, neprijatelj Boga i čovjeka.
Na Istoku se ljudi katkad osvećuju svojem neprijatelju tako što po njegovom tek zasijanom polju posiju sjeme nekog štetnog korova koji, dok raste, jako podsjeća na pšenicu. Rastući zajedno s pšenicom, korov umanjuje prinos, izaziva nevolje i donosi gubitak vlasniku polja. Isto tako, iz neprijateljstva prema Kristu, Sotona sije svoje zlo sjeme između zdravog zrnja kraljevstva. Plodove svojeg sijanja pripisuje Božjem Sinu. Dovodeći u Crkvu one koji samo nose Kristovo ime iako odbacuju Njegov karakter, Nečastivi želi da se Božje ime obesveti, pogrešno protumači djelo spasenja i ugroze duše.
Kristovi sluge ožalošćeni su kad vide kako se istinski i lažni vjernici miješaju u Crkvi. Oni bi na neki način željeli očistiti Crkvu. Kao i sluge Gospodara njive, spremni su počupati korov. Ali Krist im kaže: “Ne… da ne biste, čupajući ljulj, počupali s njim i pšenicu. Ostavite oboje neka raste do žetve!”
Krist je jasno naglašavao da oni koji ustrajavaju u otvorenom grijehu moraju biti odvojeni od Crkve, ali nije nama predao posao da ocjenjujemo karaktere i pobude. On previše dobro poznaje našu narav da bi nam povjerio to djelo. Kad bismo pokušali iz Crkve iskorijeniti one koje smatramo lažnim kršćanima, sigurno bismo učinili pogreške. Često upravo one koje Krist želi privući k sebi mi proglašavamo beznadnim slučajevima. Kad bismo se mi bavili ovim dušama i 72 njihov slučaj rješavali u skladu s našim nesavršenim sudovima, možda bismo im oduzeli i posljednju nadu. Mnogi koji sebe smatraju kršćanima na kraju će biti proglašeni laki. Na Nebu će se naći mnogi koje su njihovi susjedi smatrali nedostojnima Neba. Ljudi sude po izgledu, a Bog sudi po srcu. Korov i pšenica trebaju rasti zajedno do žetve; a žetva je kraj vremena kušnje.
Spasiteljeve riječi kriju još jednu pouku, pouku o divnoj strpljivosti i nježnoj ljubavi. Kao što je korijenje ljulja tijesno isprepleteno s korijenjem dobrog zrna, tako su i lažna braća u Crkvi usko povezana s istinskim Kristovim sljedbenicima. Pravi karakter tih lažnih vjernika još se nije potpuno pokazao. Kad bi oni bili odvojeni od Crkve, možda bi se sablaznili mnogi koji bi inače ostali čvrsti u vjeri.
Pouka iz ove usporedbe dobro je prikazana Božjim postupanjem prema anđelima i ljudima. Sotona je varalica. Kad je on sagriješio na Nebu, čak ni Bogu odani anđeli nisu potpuno prepoznali njegov karakter. Upravo zato Bog nije odmah uništio Sotonu. Da je to učinio, sveti anđeli ne bi shvatili Božju pravednost i ljubav. Sumnja u Božju dobrotu bila bi kao zlo sjeme koje bi donijelo gorke rodove grijeha i boli. Začetnik zla bio je pošteđen da bi potpuno pokazao svoj pravi karakter. Tijekom dugih vjekova Bog je podnosio muke gledajući djelo zla; On je radije dao beskrajni Dar na Golgoti nego da dopusti da bilo tko bude prevaren lažljivim riječima Nečastivoga; korov se ne može počupati bez opasnosti da se s njime ne počupa i dragocjena pšenica. Zar ne bismo i mi trebali pokazati isto toliko strpljivosti prema našim bližnjima koliko je Gospodar Neba i Zemlje pokazao prema Sotoni? -73
Svijet nema nikakvog prava sumnjati u istinitost kršćanstva samo zato što u Crkvi ima i nedostojnih vjernika, niti se kršćani smiju obeshrabriti zbog svoje lažne braće. Kako je to bilo u prvoj Crkvi? Ananija i Safira pridružili su se učenicima. Šimun Mag je bio kršten. Dema, koji je iznevjerio Pavla, smatran je vjernikom. Juda Iskariotski ubrajao se među apostole. Otkupitelj nije želio izgubiti nijednu dušu; Njegovo iskustvo s Judom zabilježeno je da bi se pokazalo Njegovo beskrajno strpljenje prema izopačenoj ljudskoj naravi; i On nas poziva da takve podnosimo onako kao što je On činio. On sam je rekao da će se lažna braća nalaziti u Crkvi sve do svršetka vremena.
74 Usprkos Kristovoj opomeni, ljudi su pokušavali iskorijeniti korov. Da bi kaznila one koje je proglasila zločincima, Crkva se oslanjala na građanske vlasti. Oni čija su se vjerovanja razlikovala od općeprihvaćenih doktrina, bili su zatvarani, mučeni i ubijani; to su zahtijevali ljudi koji su tvrdili da djeluju po Kristovom odobrenju. Međutim, takva su djela nadahnuta duhom Sotone, a ne Kristovim Duhom. Sotona se služio tom metodom da svijet pokori svojoj vlasti. Crkva je pogrešno prikazala Boga ovim načinom postupanja prema onima koje je sama proglasila krivovjercima.
Ova Kristova usporedba uči nas da ne osuđujemo niti kudimo bližnje, već da budemo ponizni i da se ne oslanjamo na sebe. Nije dobro sjeme sve što je posijano. Činjenica da je netko u Crkvi ne dokazuje da je kršćanin.
Ljulj je doista vrlo sličan pšenici sve dok je lišće zeleno; ali kad zrno sazri za žetvu, bezvrijedni korov se potpuno razlikuje od pšenice čiji se klasovi savijaju pod teretom zdravog, zrelog zrna. Grešnici koji se pretvaraju da su pobožni mogu se neko vrijeme družiti s pravim Kristovim sljedbenicima; njihovo prividno kršćanstvo ima za cilj prevariti mnoge; ali kad se bude prikupljala zemaljska žetva, neće više biti sličnosti između dobra i zla. Tada će se otkriti oni koji su se pridružili Crkvi, ali se nisu pridružili Kristu.
Korovu je dopušteno da raste zajedno s pšenicom, da uživa sve prednosti sunca i kiše; ali u vrijeme žetve “opet ćete razlikovati pravednika od grešnika, onoga koji služi Bogu od onoga koji mu ne služi” (Malahija 3,18). Sam Krist će odlučiti tko je dostojan da živi s nebeskom obitelji. On će suditi svakom čovjeku po njegovim riječima i djelima. Na njegovim mjerilima prazno izražavanje vjere neće značiti ništa. Karakter će odlučivati o sudbini svakog čovjeka.
Spasitelj ne govori da će nekada u budućnosti sav ko- 75 rov postati pšenica. Pšenica i korov samo će zajedno rasti do žetve, do svršetka svijeta. Tada će se ljulj svezati u snopove da se spali, a pšenica će se prikupiti u Božju žitnicu. “Tada će pravednici zasjati poput Sunca u kraljevstvu Oca svojega.” I “Sin će Čovječji izaslati svoje anđele da pokupe iz njegova kraljevstva sve zavodnike i zlikovce te da ih bace u ognjenu peć, gdje će biti plač i škrgut zuba.”


evo kako je ljulj opisala e g w u svojoj knjizi
elena je pisala omasku i sad da bi bila u pravu mora Rec biti u krivom! ne radis e o ljudima koji grese u crkvi ,kao kukolju u mateju 13. toga ce biti uvek. crkva je duzna gresnike izopstiti to ne sme da se nadima kako pavle kaze,niti u tudjem jarku muce nevernik,gresnik,Bozji jaram nije nas,Bozja rec nije nasa prcija vec strah Gospodnji da cini u nama. greh kvasac ne sme da bude u crkvi,taj kukolj mi smo duzni odmah ocistiti,jer ako ce mo suditi svetu i andjelima zar necemo suiditi grehu unutar crkve,pa kako da nam sze poveri pravedni sud unutar kvasca u crkvi? kukolj je deo crkvenioh grupacija u vecini koji ce ici svome kraju kroz jednostavan zahvat koji je danas pred nasim ocima,bezbolan. ko je Bozji opstace na reci ko nije ice prema ekumeni ili svetskom koncilu crkvi i pored jasne bozje naredbe da svetlo i tmaa ne mogu biti skupa unutar.oni to zaobilaze, sta ce unuitar baptist jedan ili adventisticki covek predstavnik kad je unuitar idolski predstavnik,svetlo i tama. ko razume izace van kako isus poziva. mi smo na kraju.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
kolega cijenim i poštujem tvoj odgovor,
ali nevjerujem da je e g w krivo pisala
mada svi smo mi grešnici, vidječemo

pročitaj još jednom što je pisala e g w
a znamo da je danas takvo stanje u svijetu u svim crkvama je sveopči otpad od Božjeg Zakona, od istine
i što je najgore i adventisti koji su nekada bili sol ove zemlje i svjetlo svjeta idu u ekumenu koju predvode rimokatolici
znači da se prema tome ovaj ljulj odnosi samo na adventiste
vidjećemo uskoro

Božja Riječ upučuje i govori o stanju Božjeg naroda, onih koji znaju istinu, u vremenima koja dolaze,
a znamo da su adventisti bili ne tako davno Božji narod
vidječemo

izgleda da su adventisti i kukolj i ljulj ?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
kolega cijenim i poštujem tvoj odgovor,
ali nevjerujem da je e g w krivo pisala
mada svi smo mi grešnici, vidječemo

pročitaj još jednom što je pisala e g w
a znamo da je danas takvo stanje u svijetu u svim crkvama je sveopči otpad od Božjeg Zakona, od istine
i što je najgore i adventisti koji su nekada bili sol ove zemlje i svjetlo svjeta idu u ekumenu koju predvode rimokatolici
znači da se prema tome ovaj ljulj odnosi samo na adventiste
vidjećemo uskoro

Božja Riječ upučuje i govori o stanju Božjeg naroda, onih koji znaju istinu, u vremenima koja dolaze,
a znamo da su adventisti bili ne tako davno Božji narod
vidječemo

izgleda da su adventisti i kukolj i ljulj ?
ne samo oni,vec svi koji imaju podlogu trojstva jer je to uslov da neko moze biti u ekumeni,citaj njihov jasan zakonik i dnevni red ulaska! Ne favorizujem sebe ali ono sto mi se daje sam pustio na you tube snimljeno,ako imas mudrosti (ja slusam propovedi adventista i uzimam dobro) poslusaj to. narocito zadnje snimke sa naslovom Crkvena ikona revnosti!
 
Natrag
Top