Sveto Trojstvo

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Dragi moji prijatelji, uzalud vi mastate i pricate ono sto vam se svidja.
ja sam nebrojeno puta prilozio zvanicno ucenje Crkve kojoj ja pripada i verujem da je istina ono sto propoveda.
A Darthovo lupetanje, da adventisti i jehovini svedo i ateisti isto veruju, je bezumlje da gore ne moze biti.

Ako je za Dartha Bog samo jedan NEPOKRETNI PRINCIP, za mene nije i ne mislim da je doticni razuman i posten kad ovakve sulude zakljucke prilaze.

Jos uvek od Dartha ocekujemo dostojno i kulturno izvinjenje.



2. Trojstvo
Postoji jedan Bog: Otac, Sin i Sveti Duh, jedinstvo tri lica iste vecnosti. Bog je besmrtan, svemocan, sveznajuci, iznad svega i svuda prisutan. On je beskonacan i prevazilazi moc ljudskog shvatanja, ali ipak poznat preko svojih otkrivenja o Sebi. On je vecno dostojan da Ga sva stvorenja poštuju, obožavaju i da Mu služe
. (5. Mojsijeva 6,4; Matej 28,19; 2. Korincanima 13,14; Efescima 4,4-6; 1. Petrova 1,2; 1. Timotiju 1,17; Otkrivenje 14,7)

Darth, gde si ti u ovome nasao glupost koju si prilozio da je Bog samo jedan nepokretni princip?

Priznaj da si prilozio laz i obicnu glupost koju ni dete ne bi dalo.


Jeli Darth, taj ciji si video dao tvoj brat istomilsjenik u veri.
Izgleda da jeste i licite jedan na drugoga.


Izgleda da mi od vas suvise mnogo ocekujemo. Veoma ste jadni!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
2. Trojstvo
Postoji jedan Bog: Otac, Sin i Sveti Duh, jedinstvo tri lica iste vecnosti. Bog je besmrtan, svemocan, sveznajuci, iznad svega i svuda prisutan. On je beskonacan i prevazilazi moc ljudskog shvatanja, ali ipak poznat preko svojih otkrivenja o Sebi. On je vecno dostojan da Ga sva stvorenja poštuju, obožavaju i da Mu služe
. (5. Mojsijeva 6,4; Matej 28,19; 2. Korincanima 13,14; Efescima 4,4-6; 1. Petrova 1,2; 1. Timotiju 1,17; Otkrivenje 14,7)

Darth, gde si ti u ovome nasao glupost koju si prilozio da je Bog samo jedan nepokretni princip?

Marko, ti si sve pomješao. Nije Darth napao vjerovanje u Trojstvo, tripo ga napada. Tripo kaže da je vjerovanje u Trojstvo "Omega otpad". Zato, okani se Dartha, riješi ti napade na adventiste s tripom.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Marko, ti si sve pomješao. Nije Darth napao vjerovanje u Trojstvo, tripo ga napada. Tripo kaže da je vjerovanje u Trojstvo "Omega otpad". Zato, okani se Dartha, riješi ti napade na adventiste s tripom.

Nije on ništa pomešao. Ja naime i napadam "trojstvo", ali ne Presveto Trojstvo, samog Boga u koga verujem, nego adventističku trijadu bića u koje oni od 1980 navodno veruju, iako je to, kako se da videti daleko od osnova, onih pravih, "verovanja" čekalaca sedmog dana, jer postoje i oni koji sebe nazivaju adventistima sedmog dana, a koji ne samo da ne veruju u to da je Bog Trojstvo ličnosti - ipostasa, nego to i nazivaju OMEGA OTPADOM.



Znaci, ako je pitanje Trojstva, odnosno prva zapovest za njih 'nebitna', i ako nije bitna licnost Isusa Hrista i njegovo Bozanstvo, postavlja se pitanje, sta je onda temelj njihove vere? Subota, istrazni postupak, Elen White ili nesto trece?

Necu ja da prejudiciram, neka sami kazu sta im je bitno..

Nema potrebe da prejudiciraš. Razmisli malo o očiglednim činjenicama. Naime, adventistima zaista ništa nije bitno sem: shabata, ića i pića, istražnog postupka, i naravno Ellen Gould Harmon White.

Ne veruj u bilo koju od tri doktrine, ili ne veruj u Ellen Gould Harmon White kao avatara "duha proroštva", "utešitelja" onoga što se oholo naziva "verni ostatak" (Verni valjda Milerovim lažima) jednako je kao da po njima ne veruješ u Boga.

Uostalom o kakvom verovanju se kod njih radi, govori i činjenica da oni palom serafu pridaju moć koju on nema, naime smatraju ga drugom silom koja postoji, što je dualističko verovanje.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Zato, okani se Dartha, riješi ti napade na adventiste s tripom.
Treba jednako da napadne Tripa i Shonea. Jer obojica mu crkvu otpadom nazivaju. Ipak, on napada samo jednu stranu i to mi nije jasno zasto (zapravo jeste mi jasno) . A isto radi i Laodikeja i cak to naziva 'nebitnim za spasenje'. Prva zapovest mu nije bitna, valjda je onda bitna samo EGW ..
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Treba jednako da napadne Tripa i Shonea. Jer obojica mu crkvu otpadom nazivaju. Ipak, on napada samo jednu stranu i to mi nije jasno zasto (zapravo jeste mi jasno) . A isto radi i Laodikeja i cak to naziva 'nebitnim za spasenje'. Prva zapovest mu nije bitna, valjda je onda bitna samo EGW ..

Upravo tvoja poslednja rečenica i razotkriva adventiste. Naime, njima zaista nije bitna ni jedna jedina zapovest Božija, osim one o senci koja svetli.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Subota je cetvrta zapovest.

Duh prorostva ili prorocki dar je obelezje Bozje crkve ostatka.

"I razgnjevi se zmija na ženu, i otide da se pobije sa ostalijem sjemenom njezinijem, koje drži zapovijesti Božije i ima svjedočanstvo Isusa Hrista" ( otkrivenje 12. 17 )

"I padnuvši pred nogama njegovima poklonih mu se; i reče mi: gle, nemoj, ja sam sluga kao i ti i braća tvoja koja imaju svjedočanstvo Isusovo. Bogu se pokloni; jer je svjedočanstvo Isusovo Duh proroštva" ( otkrivenje 19. 10 )
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Pomaže nam Gospod i Bog naš!

Imam neki osećaj da postoji svojevrsna paralela izmedju Svete Trojice i prve tri starozavetne zapovesti.
Kao da se prva zapovest odnosi na Boga Oca, druga na Sina Njegovog i Gospoda našeg, Hrista Isusa,
a treća na Duha Svetoga, Koji od Oca ishodi i Koji je Motivator svih naših poBožnih htenja.

Tako nekako...

brat Toma
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Prve tri zapovesti, pa i ostalih sedam se odnose na trojedinog Boga, jer sve sto se cini suprotno, to se cini protiv svih Bozanskih licnosti kao zakonodavcima.
 
Natrag
Top