Sveto Trojstvo

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Mislim da si pogrešno razumeo to "Jedinstvo" Ličnosti. Upravo ovakav stav proizilazi iz pogrešnog shvatanja "karakatera" Boga. Baš na razumevanju karaktera postoje problemi. Naime, Božanstvo nema takmičarski duh jer su Otac, Sin i Duh Sveti u potpunoj saglasnosti. Nema takmičarskog dua to je odlika nezanbožačkog koncepta pa zato su i opisana travanje među "bogovima" i više i niže hijerarjihe..naš Gospod je "Jedno" i On nema u Sebi nikakvog duha takmičenja ili zavisti.

Vidiš, zato su neki došli do zaključka da Bog mora biti jedna Ličnost jer smatraju da bi bi više od Jedne ugrozile harmoniju i stvorile duh takimčenja. Međutim, oni time bacaju senku na Božiji karakter ili karakter Božanastva jer Mu time pripisuju grešnu ljudsku narav po kojoj bi se logično ličnosti u Božanstvu posvađale. Ne, Bog je Jedno i to sasvim neuslovljeno nižem ili višom hijerarhijom..On je Jedno jer je Ljubav. Ideja razdora među Božanstvom je paganska ideja. Biblijski Bog je drugačiji. Sve je dakle u shvatanju karaktera.



1. Jovanova 5,7:)

Dragi moj Jovane
1.Jovanova 5:7("Jer je troje što svedoči na nebu: Otac, Reč, i Sveti Duh; i ovo je troje jedno.")
po DK je podlo ubacena u srpsku Bibliju.
Grcki tekst pise drugacije
BGT 1 John 5:7 ὅτι τρεῖς εἰσιν οἱ μαρτυροῦντες, 8 τὸ πνεῦμα καὶ τὸ ὕδωρ καὶ τὸ αἷμα, καὶ οἱ τρεῖς εἰς τὸ ἕν εἰσιν.
BYZ 1 John 5:7 Ὅτι τρεῖς εἰσὶν οἱ μαρτυροῦντες, 8 τὸ πνεῦμα, καὶ τὸ ὕδωρ, καὶ τὸ αἷμα· καὶ οἱ τρεῖς εἰς τὸ ἕν εἰσιν.
CRO 1 John 5:7 Jer troje je što svjedoči: 8 Duh, voda i krv; i to je troje jedno. (1 Jn. 5:7 CRO)
Dale u 1.Jov5:7 nigde ne pise ni Otac ni Rec nit sveti duh vec obican duh,voda i krv.
I sta reci dalje? Zasto ste postavili lazne stihove u Bibliju???
Proveri,ako ne verujes. Uzmi grcki novi zavet,testament.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
ELOHIM oznacava mnozinu, i to zahvaljujuci recci IM koja oznacava vise osoba.

Tako se tekst moze razumeti kao "U POCETKU STVORI ELOHIM ( Bogovi ) NEBO I ZEMLJU"

Ovo je u kontekstu jer biblija govori da se prilikom stvaranja Duh Sveti dizao nad vodom, a da je sam Gospod Isus ucestvovao u stvaranju i da je Bog kroz njega sve stvorio.

Ako znas da brojis, tu mozes uociti TRI osobe koje su stvarale svet:

1 BOG OTAC
2. SVETI DUH
3 ISUS HRIST

E sad, ako ne poznajes celinu biblije, to je druga stvar, ili ako smatras da drugi ne poznaju, u tom slucaju pasce na tu prevaru JS.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
1.Jovanova 5:7("Jer je troje što svedoči na nebu: Otac, Reč, i Sveti Duh; i ovo je troje jedno.")
po DK je podlo ubacena u srpsku Bibliju.


Nije brate ubačeno..ne..znaš li da taj stih citiraju prenikejski oci? Recimo Kiprijan(200-250 n.e)..taj stih nije ubačen od vremena Konstantina kako verovatno misliš...na tom stihu rana crkva bazira svoju teologiju. Taj stih je izbačen u "Konstantinovoj ekumenskoj" Bibliji pisanoj oko 335.n.e kada se tužni Konstantin već odavno obratio u arijanstvo te kršten od Arijanskog sveštenika Jovana Nikomedijekog 336.n.e a zatim napisao oko 50-tak takvih Biblija te su dve od tih postale osnova za "Sinaticus" i "Vaticanus" kodeks koji recimo neke verske zajednice izuzetno cene za razliku od Tex Rec koji je korišćen od najstarijih vremena.

Preporučujem ti jednu strašno dobru knjigu..molim te pročitaj je..."What Bible" od Dejvida Otisa..sve će ti biti jasno..možeš je pronaći na googlu na engleski...

Pozdravljen mi budi.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
ELOHIM oznacava mnozinu, i to zahvaljujuci recci IM koja oznacava vise osoba.

Tako se tekst moze razumeti kao "U POCETKU STVORI ELOHIM ( Bogovi ) NEBO I ZEMLJU"

Ovo je u kontekstu jer biblija govori da se prilikom stvaranja Duh Sveti dizao nad vodom, a da je sam Gospod Isus ucestvovao u stvaranju i da je Bog kroz njega sve stvorio.

Ako znas da brojis, tu mozes uociti TRI osobe koje su stvarale svet:

1 BOG OTAC
2. SVETI DUH
3 ISUS HRIST

E sad, ako ne poznajes celinu biblije, to je druga stvar, ili ako smatras da drugi ne poznaju, u tom slucaju pasce na tu prevaru JS.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Sidije 16:23 Bog Dagon ili elohim Dagon,jel to jedan ili trojedan Dagon??
WTT Judges 16:23 וְסַרְנֵ֣י פְלִשְׁתִּ֗ים נֶֽאֱסְפוּ֙ לִזְבֹּ֧חַ זֶֽבַח־גָּד֛וֹל לְדָג֥וֹן אֱלֹהֵיהֶ֖ם וּלְשִׂמְחָ֑ה וַיֹּ֣אמְר֔וּ נָתַ֤ן אֱלֹהֵ֙ינוּ֙ בְּיָדֵ֔נוּ אֵ֖ת שִׁמְשׁ֥וֹן אוֹיְבֵֽינוּ׃
(Jdg. 16:23 WTT)
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Nije brate ubačeno..ne..znaš li da taj stih citiraju prenikejski oci? Recimo Kiprijan(200-250 n.e)..taj stih nije ubačen od vremena Konstantina kako verovatno misliš...na tom stihu rana crkva bazira svoju teologiju. Taj stih je izbačen u "Konstantinovoj ekumenskoj" Bibliji pisanoj oko 335.n.e kada se tužni Konstantin već odavno obratio u arijanstvo te kršten od Arijanskog sveštenika Jovana Nikomedijekog 336.n.e a zatim napisao oko 50-tak takvih Biblija te su dve od tih postale osnova za "Sinaticus" i "Vaticanus" kodeks koji recimo neke verske zajednice izuzetno cene za razliku od Tex Rec koji je korišćen od najstarijih vremena.

Preporučujem ti jednu strašno dobru knjigu..molim te pročitaj je..."What Bible" od Dejvida Otisa..sve će ti biti jasno..možeš je pronaći na googlu na engleski...

Pozdravljen mi budi.
Tog stiha 1.Jovanova 5:7 iz DK prevoda nema u izvornom grckom tekstu.dadoh ti da proveris.
A poreklo tog podlog ubacivanja. Jedan od prevoda Vulgate je imao kao zabelesku slovima van teksta ,i kad se taj prevod prevodio na nemacki i jos neki jezik prevodilac je i tu zabelesku uneo u tekst,a nas Vuk karadzic je samo to preveo na srpski i to je cela prica.Za godinu toga me ne pitaj ,nit mi je bitna nit bi da je trazim,zaboravio sam tu godinu jer mi je nebitna.
Sto se tice tog nevernika Konstantina Velikoga on se nikada nije krstio kao hriscanin.Postoji samo neko predanje da su ga tek pred smrt pokrstili.On je bio Cezar i Bog i tako se svima predstavljao_On je taj koji je ujedinio hriscanski otpad jer se na njemu zbilo prorocanstvo.
2.Sol 2:3,4
Da vas niko ne prevari nikakvim načinom; jer neće doći dok ne dođe najpre otpad, i ne pokaže se čovek bezakonja, sin pogibli,
4 Koji se protivi i podiže više svega što se zove Bog ili se poštuje, tako da će on sesti u crkvi Božjoj kao Bog pokazujući sebe da je Bog.
Konstantin Veliki je onako nekrsten dosao u "crkvu Bozju" dosla mu je samo trecina episkopa i PREDSEDAVAO prvom velikom hriscanskom saboru,osudio arijanizam i uveo "simbol hriscanske vere" itd itd...Cezar i BOG!!!
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Tog stiha 1.Jovanova 5:7 iz DK prevoda nema u izvornom grckom tekstu.dadoh ti da proveris.

Taj "izvorni" tekst je tebi Vaticanus i Sinaiticus:). O tome ti govorim. Ali taj tekst nije izvorni:) i najstariji. To je zabluda novijeg datuma tamo od kraja XIX veka.
A poreklo tog podlog ubacivanja. Jedan od prevoda Vulgate je imao kao zabelesku slovima van teksta ,i kad se taj prevod prevodio na nemacki i jos neki jezik prevodilac je i tu zabelesku uneo u tekst,a nas Vuk karadzic je samo to preveo na srpski i to je cela prica

Pogledaj pocrtano...govori li ti nešto?

Sto se tice tog nevernika Konstantina Velikoga on se nikada nije krstio kao hriscanin.

Krstio se arijanskim hrišćanstvom 336n.e:) od Jovana Nikomedijskog..pogledaj ko je bio Jovan Nikomedijski..a takođe vidi koje je vere bio sin Konstantina Velikog tj. Konstancije te veru koje je zavladala u Crigradskom dominnu...zar nije arijanstvo?

Sve što si naučio konvencionalnim pristupom temi, sve je drugačije od onoga što misliš...Konstantinov Nikejski sabor 325n.e je samo maska u odnosu na ono što je ovaj vladar zašravo hteo...i celokupni sistem koji stoji iza njega...

No, toplo to prepručujem Dejvida Otisa. Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
336,neko kaze 337 n.e. nebitno,ali u zadnjem satu zivota pre smrti voljno ili nevoljno njega su krstili.
I kakav je bio njegov zivot ?
Samo ratovi ratovi a potom nametanje svog stava o hriscanskoj veri???on koji je bio mnogobozac koji je verovao da je on sam Bog ,procitao sam par knjiga o njemu,zadnja je bila na srpskom sa mnogo slika,ima ovde i tema o njemu koju sam davno postavio pa sve moze da se vidi..
Pozdrav
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Istina o Bogu ne podleze nekom tamo ljudskom teorijom o drugim Bogovima.

Bog moze reci "ELOHIM" misleci na sebe kao trojedinog.

Covek moze svoje Bogove nazivati elohimi, Bog zbog toga ne moze sebe ukinuti.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Istina o Bogu ne podleze nekom tamo ljudskom teorijom o drugim Bogovima.

Bog moze reci "ELOHIM" misleci na sebe kao trojedinog.

Covek moze svoje Bogove nazivati elohimi, Bog zbog toga ne moze sebe ukinuti.

A zasto si se ogranicio na broj 3? sta je sa andjelima? Mislis da oni nisu ucestvovali zajedno sa Bogom u stvaranju i zemlje i coveka??? Jel mislis da je Bog bio sam i trojedan?
 
Natrag
Top