Sveto Trojstvo

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
A u koje ti Trojstvo onda verujes bas me zanima kada si ga ovde nazvao OMEGA OTPADOM???

Što bih ti to davao kada ti polaziš od loših motiva.

A ti znas karakter Boga, tebi je on "kruti sudija"

Eto koliko je tvoja nauka besmislena, opet si uzeo naš arg. jer nemaš svojih.

A tvoj lažni bog će da muči ljude zauvijek , za grijehe koje su činili npr. 10, 20, 50, 70 godina.

koji sedi na stolici i samo se nesto zali kezi ruga i upire prstom u ljude.

Bilo bi smiješno da nije žalosno.

Ti ga savrseno oponasas!

I onda naravno popljuvavanje.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A u koje ti Trojstvo onda verujes bas me zanima kada si ga ovde nazvao OMEGA OTPADOM???



A ti znas karakter Boga, tebi je on "kruti sudija" koji sedi na stolici i samo se nesto zali kezi ruga i upire prstom u ljude. Ti ga savrseno oponasas!

Ma kakvo njegovo verovanje u Trojstvo, kao i otac im laže i zavodi. Trojstvo u koje "veruju" adventisti je Trijada bića, postavljao sam klipove o tome, i neću da se ponavljam više.
Samim insisistiranjem da je Isus isto što i Mihael oni negiraju trojstvo, da ne govorim o tome da im Duh Sveti nije ličnost nego sila, kao i njhovoj braći po Mileru.

Jeste Mire, on zna karakter boga, samo pitanje je kog boga, Onog Koji Jeste, OCA, SINA, I DUHA SVETOG, ili onog koga je njegova "proročica", Vučićeva dvojnica iz Mejna nazvala "bratom" Isusovim. Tom, serafu i jeste cilj da Boga, svog tvorca predstavi kao prosečnog anglosaksonskog sudiju iz doba Kromvela. Jer kako bi drugačije ljude zaveo da se svojom voljom odvoje od Onoga zbog koga uopšte i postoje. Zato "adventisti" i buvaju uvređeni kada se o alahu, koji nije Bog i njegovim sledbenicima govori u negativnom kontekstu. Njima je naime alah isto što i YHWH.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
DarthShone veruje u Boga hemofrodita, ili jedno bice sa tri glave.

Pravoslavni veruju isto kao Adventisti, u tri fizicki nezavisne, samosvesne licnosti, ili tri bica.

Postoje neke ikone u Pravoslavlju koje prikazuju trojstvo kao tri coveka koji sede za stolom u carstvu nebeskom, kao ovi smajli:

:):):)

Kome verovati, Pravoslavlju, pa i Adventizmu koja imaju ovo biblijsko ucenje, ili DarthShoneu Pravoslavnom Hriscaninu cije je ucenje suprotno.
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Pomaže Bog, Otac i Sin i Duh Sveti, Trojica Jedinosušna!

Postoji taj jedan zapis, ikona "Gostoljublje Avramovo" (u prilogu je crtež Andreja Rubljova)
koji neki smatraju i prikazom Svete Trojice, premda je naslikan po Starozavetnom tekstu,
o poseti 3 andjela praocu Avraamu.


112529

brat Toma
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Postoji taj jedan zapis, ikona "Gostoljublje Avramovo" (u prilogu je crtež Andreja Rubljova)
koji neki smatraju i prikazom Svete Trojice, premda je naslikan po Starozavetnom tekstu,
o poseti 3 andjela praocu Avraamu.
To nije dokaz Trojstva, nisu došla 3 anđela, nego dva anđela i Isus.

Došli su u obliku čovjeka, Avram čovjeka koji ostaje sa njim naziva Adonai.

Dok 2 anđela odlaze u Sodom.

Dakle nikakve veze sa Trojstvom, 2 anđela su svjedoci.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.437
To nije dokaz Trojstva, nisu došla 3 anđela, nego dva anđela i Isus.

Došli su u obliku čovjeka, Avram čovjeka koji ostaje sa njim naziva Adonai.

Avram naziva ga Jahve, ne Adonai. Dakle, jedan Jahve na nebu a drugi tu sa Avramom. Isus silazi na zemlju. Torah ukazuje na Božanstvo Isusa Hrista

 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Što bih ti to davao kada ti polaziš od loših motiva.

Ne smes dati zato sto ne verujes u istog Boga u kojeg i mi! Ti imas svog laznog, a znamo koji je!

To nije dokaz Trojstva, nisu došla 3 anđela, nego dva anđela i Isus... Dakle nikakve veze sa Trojstvom, 2 anđela su svjedoci.

Evo dokaza, ti ne verujes u istog Boga kao mi! Dakle, ti svarno imas svog boga (namerno malim).

A tvoj lažni bog će da muči ljude zauvijek

Videli smo ko veruje u "laznog boga", to si ti. Cak su i Adventisti bolji od tebe. Oni bar veruju u nekakvo Trojstvo a ti u nikakvo!

DarthShone veruje u Boga hemofrodita, ili jedno bice sa tri glave.

Ti postajes sve gori i gori! Jos malo pa ces postati drugi Tripo!

Jos podrzavas onog hulnika gore Tripa? Pa taj huli i na tvoju crkvu i naziva je OMEGA OTPADOM!

Pravoslavni veruju isto kao Adventisti, u tri fizicki nezavisne, samosvesne licnosti, ili tri bica

Nikako! Ti uopste ne znas sta Pravoslavni veruju! Kakva "tri bica"?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nikako! Ti uopste ne znas sta Pravoslavni veruju! Kakva "tri bica"?

Kakva tri bića? Dao ti je Mire, opis Trojstva u koje adventisti veruju. Da li ti je sada jasno o čemu se radi? Za njih je Trojstvo tri odvojena bića koja su nekako Bog. Ne tri ličnosti, ipostase jednog Bića, nego tri odvojena bića. Trijada.

Naravno da ne zna u šta pravoslavni veruju, kako bi mogao i da zna kada mu za tumačenje simvola-simbola vere, samog Vjeruju, služe ikonoklastički spisi ukrašeni tumačenjima svih mogućih i nemogućih hereza.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nikako! Ti uopste ne znas sta Pravoslavni veruju! Kakva "tri bica"?

Sta veruju mire?

Evo ja cu ti priloziti.

"Stvari, naime, drugačije stoje unutar sv. Trojstva. Bog Otac je jedinstven,
On nije Sin, i On nije Duh Sveti. Postoji razlika, ali ta razlika nije podjela u negativnom smislu.
Tri božanske Ličnosti sv. Trojstva dijele sve i savršeno su sjedinjene u ljubavi.
Zato je naša molitva uvijek trojstvena, uvijek usmjerena na Oca, Sina i Duha Svetoga istovremeno.
Obratimo pažnju kada prisustvujemo svetoj Liturgiji.
Na primjer, ponekad se u molitvama obraćamo sv. Trojstvu općenito: „Jer si svet, Bože naš, i Tebi slavu uznosimo, Ocu i Sinu i Svetome Duhu, sada i uvijek i u vjekove vjekova.“

Čak i kada se obraćamo isključivo jednoj Ličnosti, nikada nećemo zaboraviti i druge dvije: „Jer si Ti prosvjetljenje duša i tijela naših, Kriste Bože, i Tebi slavu uznosimo, s bespočetnim Tvojim Ocem, i presvetim i blagim i životvornim Tvojim Duhom, sada i uvijek, i u vjekove vjekova.“
Tri Ličnosti sv. Trojstva su sjedinjene u svom božanstvu, u onome što jesu, u svojoj naravi. Otac je Bog, Sin je Bog, Duh Sveti je Bog.

Ipak, svaka Osoba sv. Trojstva je posebna Osoba, ne po tome što je, već po tome tko je i po svom načinu postojanja.
Otac je Bog koji je nerođen, Sin je Bog rođen od Oca, Duh Sveti je Bog koji izlazi od Oca"


IZVOR: Pescanik


Ovo je i Adventisticko ucenje koje je u potpunom skladu sa biblijom, da postoje tri licnosti koje sede jedna pored druge, medjusobno razgovaraju, planiraju, stvaraju..itd..
 
Učlanjen(a)
12.01.2019
Poruka
16
DarthShone veruje u Boga hemofrodita, ili jedno bice sa tri glave.

Pravoslavni veruju isto kao Adventisti, u tri fizicki nezavisne, samosvesne licnosti, ili tri bica.

Postoje neke ikone u Pravoslavlju koje prikazuju trojstvo kao tri coveka koji sede za stolom u carstvu nebeskom, kao ovi smajli:

:):):)

Kome verovati, Pravoslavlju, pa i Adventizmu koja imaju ovo biblijsko ucenje, ili DarthShoneu Pravoslavnom Hriscaninu cije je ucenje suprotno.

Tri osobe- jedno biće! Osoba se manifestira; kako je to B++ Abrahamov, Izakov i Jakovljev- Izak se manifestira iz Abrahama . a Jakov iz Izaka.

"Ali htio bih da znate: svakomu je mužu glava Krist, glava ženi muž, a glava Kristu Bog "

"Ne vjeruješ li da sam ja u Ocu i Otac u meni? Riječi koje vam govorim, od sebe ne govorim: Otac koji prebiva u meni čini djela svoja. "


Dakle, Isto su biće a više osoba! = "Ostanite u meni i ja u vama. " Više osoba u jednom biću, dakle ne kaže se ostanite izvan mene pa ćete biti upravljeni, nego u nekome.
 
Natrag
Top