Sveto Pismo-Biblija?

Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Већ сам одговорио гдје се налазио Исус прије почетка. Не може нико Ријеч Божију да умањи па ни мало слово. Нису два Бога него је један. Јесте ви то рекли 2 бога?


Gde je bio Sin pre nego što je postao JEDINORODNI pre svake stvari, gde je bio i šta je oduvek radio??


Dragi moj ja sam tebe razumeo da ti kažeš da je Svemogući Sin mnoštva ELOHIMA sedi u reči ELOHIMA mnoštva koji prestavljaju jedninu!

Dali sam ja to tebe dobro svatio?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Био је у Оцу одувијек. Јер излази од Оца, није створен Исус. Ајде нађите у Библији негдје гдје пише да је Исус створен.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
za tripa41
Kako je to izasao iz oca?
jel mu otac ima matericu?
Ako je on izasao iz materice svoga oca,odakle je izasao njegov otac?
a sta cemo sa svetim duhom?,jel i on izasao iz necije materice?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
U Bibliji stoji "ne bacaj bisere pred..." Tako da ja više neću bacati bisere.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
tripo 41
Izvini ali ja u psalmu 110:1,2 nigde ne vidim da Isus izlazi odnekuda iz Jehove Boga i seda njemu sa desne strane.
Takodje ne vidim ni u otkrivenju 5 glave da je isus Svemoguci Bog.
otkrivenje 5:1-10
"I videh u desniciOnog što seđaše na prestolu knjigu napisanu iznutra i spolja, zapečaćenu sa sedam pečata.2 I videh anđela jakog gde propoveda glasom velikim: Ko je dostojan da otvori knjigu i da razlomi pečate njene[?

3 I niko ne mogaše ni na nebu ni na zemlji, ni pod zemljom da otvori knjige ni da zagleda u nju.
4 I ja plakah mnogo što se niko ne nađe dostojan da otvori i da pročita knjigu, niti da zagleda u nju.
5 I jedan od starešina reče mi: Ne plači, evo je nadvladao lav, koji je od kolena Judinog, koren Davidov, da otvori knjigu i razlomi sedam pečata njenih.

6 I videh, i gle, nasred prestola i četiri životinje, i posred starešina Jagnje stajaše kao zaklano, i imaše sedam rogova, i sedam očiju, koje su sedam duhova Božijih poslanih po svemu svetu.

I dođe i uze knjigu iz desnice Onog što seđaše na prestolu
8 I kad uze knjigu, četiri životinje i dvadeset i četiri starešine padoše pred Jagnjetom, imajući svaki gusle, i zlatne čaše pune tamjana, koje su molitve svetih.
9 I pevahu pesmu novu govoreći: Dostojan si da uzmeš knjigu, i da otvoriš pečate njene; jer si se zaklao, i iskupio si nas Bogu krvlju svojom od svakog kolena i jezika i naroda i plemena,
10 I učinio si nas Bogu našem careve i sveštenike, i carovaćemo na zemlji.
Ovde vidimo Jehovu Boga na prestolu,pa cetiri zivotinje,pa 24 staresine,pa tek onda Isusa Hrista koji je predstavljen kao jagnje.Zapazi da ni ovde nigde nema svetog duha...,kao i da sve ostale osobe na nebu raspoznaju da je Isus druga osoba u Bozjem carstvu.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ама сада је са десне стране Оца. То је пророчанство за будуће вријеме.

"Изиђох од оца, и дођох на свијет" (Јован 16,28)

"По томе вјерујемо да си од Бога изашао" (Исто 30)

"да од Бога изиђе" (Јован 13,3) Јесте Му Отац предао све у руке.

"Ако заповијести МОЈЕ уздржите остаћете у љубави мојој, као што ја одржах заповијести оца својега" (Јован 15,10)

Да је Исус створен и да није Бог, не би могао рећи ЗАПОВИЈЕСТИ МОЈЕ, јер су заповијести донешене још за вријеме Мојсија. Али је јасно да су законодавци Отац и Син, они су донијели 10 Божијих заповијести. Али то не значи да су два Бога. Јер Исус каже да је Он у Оцу и Отац у Њему.

У Откривењу се јасно спомиње Дух свети.

"Ко има ухо нека чује шта говори Дух црквама"(Откривење 2,11) Исто 2,17 исто 2,29 итд.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Bog otac je dao Izrealu 10 zapovedi,a posrednik je bio Mojsije,i to je stari savez
Bog otac je dao svim ljudima na zemlji svog SINA(Svojih10 zapovedi je sveo na samo 2sinovljeve)da bude posrednik izmedju Boga oca i ljudi.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Ама сада је са десне стране Оца. То је пророчанство за будуће вријеме.

"Изиђох од оца, и дођох на свијет" (Јован 16,28)

"По томе вјерујемо да си од Бога изашао" (Исто 30)

"да од Бога изиђе" (Јован 13,3) Јесте Му Отац предао све у руке.

"Ако заповијести МОЈЕ уздржите остаћете у љубави мојој, као што ја одржах заповијести оца својега" (Јован 15,10)

Да је Исус створен и да није Бог, не би могао рећи ЗАПОВИЈЕСТИ МОЈЕ, јер су заповијести донешене још за вријеме Мојсија. Али је јасно да су законодавци Отац и Син, они су донијели 10 Божијих заповијести. Али то не значи да су два Бога. Јер Исус каже да је Он у Оцу и Отац у Њему.

У Откривењу се јасно спомиње Дух свети.

"Ко има ухо нека чује шта говори Дух црквама"(Откривење 2,11) Исто 2,17 исто 2,29 итд.


"Изиђох од оца, и дођох на свијет"[/I] (Јован 16,28)

Pitanje: Kako je izašao i šta je bio kada je došao na svet?


"По томе вјерујемо да си од Бога изашао"[/I] (Исто 30)

Pitanje: Po čemu vidite da je od Boga izašao?


"да од Бога изиђе" (Јован 13,3) Јесте Му Отац предао све у руке.

Pitanje:Od koga iziđe i ko mu je taj Otac što mu sve predao u ruke?
(šta je sada Isus pošto mu je sve predato u ruke??)

уздржите остаћете у љубави мојој, као што ја одржах заповијести оца својега[/I]" (Јован 15,10)

Pitanje: Ako su jedno "JEDAN BOG" nili to konfuzno da Sin drži tuđe zaposvesti?
(dali je podložan onome čije zapovesti drži?)

У Откривењу се јасно спомиње Дух свети.


Pitanje: Šta ti dragi moj KAŽEŠ da je duh sveti?


Z


KAŽEŠ li ti dragi moj tripo 41 da ovo je "BIBLIJSKA NAUKA" Sveto Trojstvo, jedan Bog sa TRI (3) lica

Z


trinity.jpg


Dodato posle 5 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

9k=
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
30.10.2009
Poruka
1.858
Ljudi pomagajte jel zna neko posto svi citate i poznajete Bibliju kad ce da prodje ova inflacija ,ubi me skok Evra i mirovanje Svajcarca.Pa mi je potrebna dobra informacija kad ce sve ovo da stane radi investiranja u posao .....
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Dragi moji dok vi ne spremite vaše hrišćanske komentare na post#108 ja ću iskoristiti priliku da vam svedočim JEHOVIM sveti duh po Jovana 17.


Zašto KAŽETE da je Isus izvor istine kada on lično u Jovana 17,17 govori da je istina Očeva(JEHOVINA reč), a da reči koje on govori (Isus) jesu reči koje mu je Otac JEHOVA dao (Jovana 17,8)


Zašto ne poštujete Oca i njegovu reč? Ja im
dadoh reč Tvoju.. 17,14
Osveti ih
istinom svojom: reč je Tvoja istina (Jovana 17,17)


Zašto
osporavate JEHOVI vlast i da istu daje kome i kako on hoće po: Jovana 17,2 Kao što si mu dao vlast nad svakim telom da svemu što si mu dao da život večnji.


Laže li Isus kada kaše da je sluga i da: Posao svrših koji si mi dao da radim. Jovana 17,4


Zašto praviste Isusa KURIOSOM i vlasnikom kada vas on sam pravi LAŽNIM SVEDOCIMA i tvrdi: Sad razumeše da se sve što si mi ti dao od tebe. Jovana 17,7


Dragi moji KAŽITE koga to Isus oponaša jer svedoči: Kao što si ti mene poslao u svijet, i ja njih poslah u svijet. Jovana 17,18

Dakle ovo govori u moju korist kada svedočim da Sledbenik Hrista ima Hristov duh i isti im je misaoni stav.
Ovo je jedinstvo JEHOVE i Isusa i u njihovu zajednicu nas sam Isus poziva da jedno i svi mi budemo! od nas samih zavisi dali se odazivamo na Hristov poziv.

Da svi jedno budu, kao ti, oče, što si u meni i ja u tebi; da i oni u nama jedno budu, da i svijet vjeruje da si me ti poslao. Jovana 17,21


Zar nije jasno da je sinovljeva sva slava od JEHOVE a sam Isus nam to svedoči? Još jednom ovde nam svedoči da svi budemo u JEHOVINOJ slavi kao jedno: I slavu koju si mi dao ja dadoh njima, da budu jedno kao mi što smo jedno. Jovana 17,22

Ja u njima i ti u meni: da budu sasvijem ujedno, i da pozna svijet da si me ti poslao i da si imao ljubav k njima kao i k meni što si ljubav imao. Jovana 17,23

Vi nazivate Hrista pravednim KURIOSOM i vlasnikom kao oni iz sveta, zato što JEHOVU niste upoznali. Da ste upozali jedinog istinitog Boga i Oca našli bi se među onima što ga poznaše. Oče pravedni! svijet tebe ne pozna, a ja te poznah, i ovi poznaše da si me ti poslao. Jovana 17,25



Zar ne znate da je napisano: A ovo je život vječni
da poznaju tebe jedinoga istinoga Boga, i koga si poslao Isusa Hrista. Jovan 17,3


 
Natrag
Top