Svet bez boga i religije

Član
Učlanjen(a)
22.12.2009
Poruka
39
Zamislite jedan sasvim običan dan. Zamislite zatim da se tog dana na svim svetskim televizijama pojave poglavari svih religija i konfesija zajedno i saopšte svetu sledeću istinu:

1.Boga nema, niti je ikad postojao.
2.Gašenje svih svetskih religija.

Moje pitanje je: Šta bi Vi učinili u tom trenutku, tom danu, i danima nakon te objave?
I šta bi se desilo sa ovim svetom, sa ljudima, da li bi se promenilo nešto?
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Ja nista ne bi uradio, gasenje religija se nikada nece desiti, mada i da se desi mislim da je jasno da su sve ljudska izmisljotina.
Mislim da se nista ne bi mnogo promenilo, sem kod fanatika koji misle da su dobri samo zato sto im je bog tako naredio ili takve ih je napravio, i da bez njega ne bi znali da li da ubijaju, siluju i tako dalje, oni bi mozda poludeli, svi ostali bi nastavili normalno
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
ne bi se desilo nista, niko to ne bi ni prihvatio od vernika nego bi treali i dalje njihovu pricu, mozda samo od tog trenutka tajno
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
I hipotetičko pitanje može biti zanimljivo - kao što je ovo iz uvoda u temu.
Evo šta bi se desilo:
Koji sat nakon objave od strane vjerskih poglavara, da Bog ne postoji i da se religije gase, dio sveštenstva svih religija, izdao bi zajednički proglas u kome bi sve do jednog vjerskog poglavara okarakterisali kao sotone ili sotonine agitatore, sve ih smijenili sa dotadašnjizh finskcija i pozvali narod da se još više savije u okrilje svoje vjere i crkve!
Suviše veliki interesi su pitanju, da bi se takvo što moglo dogoditi, sve i kada bi se došlo do neoborivih činjenica da Boga nema.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
- Šta bi Vi učinili u tom trenutku, tom danu, i danima nakon te objave?
- I šta bi se desilo sa ovim svetom, sa ljudima, da li bi se promenilo nešto?

- Ja bih i dalje vjerovala. Nastavila bih živjeti kao i do tada. Možda bi mi to bio poticaj da još više ljubim Boga. Gospodin ima malo prijatelja pa barem nek mu oni koji u Njega vjeruju, budu što vjerniji.
I da, nasmijala bih se ovoj "objavi".
:dtyste: Bio bi to vic dana!
Povjerovali smo Bogu koji je Put, Istina i Život, a ne poglavarima. Oni su samo službenici Božji, ali smrtnici kao i svi ljudi, a samo Bog je vječan.

- Ne bi se ništa posebno dogodilo. Oni koji su inače slabi u vjeri, možda bi je sasvim napustili, ali vjernici općenito, ne. Ateisti bi se možda obradovali, ali mislim da onim osobama koji traže dokaze ovakva objava ne bi ništa značila.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
49
Zamislite jedan sasvim običan dan. Zamislite zatim da se tog dana na svim svetskim televizijama pojave poglavari svih religija i konfesija zajedno i saopšte svetu sledeću istinu:

1.Boga nema, niti je ikad postojao.
2.Gašenje svih svetskih religija.

Moje pitanje je: Šta bi Vi učinili u tom trenutku, tom danu, i danima nakon te objave?
I šta bi se desilo sa ovim svetom, sa ljudima, da li bi se promenilo nešto?

Kakva tupave ideje i pitanja.:banghead:

Globalno gledano religiozni ljudi cine apsolutnu vecinu i tako ce zauvek i ostati.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Kakva tupave ideje i pitanja.:banghead:

Globalno gledano religiozni ljudi cine apsolutnu vecinu i tako ce zauvek i ostati.
Zašto odmah tupave ideje? Ne smije se takvo nešto ni pomisliti, zato su tupave, zar ne?
Kada kažeš globalno gledano, nadam se da znaš o čemu govoriš. Globalno gledano, u svijetu je sve manje religioznih ljudi. Taj trend se nastavlja i nezaustavljiv je. Jednog dana, religija će nestati..., bar u obliku u kome je danas poznajemo, jer je i religija istorijska pojava, a istorijske pojave su po definiciji ograničenog trajanja; kao, uostalom, i ljudske civilizacije. Nastaju, traju i kada iscrpe svoju ideju, nestaju.
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Gadafi "vrote"
1.Boga nema, niti je ikad postojao.
2.Gašenje svih svetskih religija.

Moje pitanje je: Šta bi Vi učinili u tom trenutku, tom danu, i danima nakon te objave?
I šta bi se desilo sa ovim svetom, sa ljudima, da li bi se promenilo nešto?

Sve bi se promenilo sem ljudske potrebe da veruje.

Mnogo se trudim da zamislim šta bi se desilo, ali nikako ne uspevam zamisliti niti jednog verskog vođu da se samo tako, jednostavno odrekne materijalnih, ovosvetskih dobara i svega šta uz to ide. Još teže mogu zamisliti nekog vođu neke sekte (a ima ih ko mrava) da samo tako ozdravi preko noći. U svakom slučaju čestitam na ovoj hipotetskoj ideji. Da sam bar samo malo više dete u duši pa da mogu o detaljima ovako nečega da maštam. Uživao bih. Kad bi oni rekli: "Verujte šta hoćete, ako hoćete a mi vas više nećemo tlačiti, a ako možemo šta pomoći, kažite, učinit će mo to za vas besplatno i bezuvetno, i to samo kad nas to budete tražili inače nećemo da vas uznemiravamo." Eh, to bi bilo predobro da bi bilo istinito. Bar se maštati sme, na maštu se porez ne plaća.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Za Boga je postenije da covek ne bude nikakav vernik, nego polovican formalni vernik.
On kaze u poruci Laodikejskoj crkvi:

"Знам твоја дела да ниси ни студен ни врућ. О да си студен или врућ!
Тако, будући млак, и ниси ни студен ни врућ, избљуваћу те из уста својих.
Јер говориш: Богат сам, и обогатио сам се, и ништа не потребујем; а не знаш да си ти несрећан, и невољан, и сиромах, и слеп, и го" ( otkrivenje 3. 15 - 17 )


Verski formalizam bez istinskog duha vere gde covek dozivljava promenu u svom bicu Duhom Svetim je nesto najgore za Boga.

Odricanje od Boga je dokaz da u stvari takav covek nikada nije ostvario zivu zajednicu sa njim, i nije doziveo iskustvo dodira Bozje ljubavi i promene koju Bog cini u coveku.
Ne bi bilo nikakvo cudo da se tako nesto i dogodi na globalnom planu, ali zar ce nevera pojedinaca ili grupe ukinuti Boga?
I ako uzmemo u obzir da je takva hipoteticka situacija moguca, cinjenica je takodje da ce na ovoj zemlji uvek biti onih koji ce ostati na Bozjoj strani, jer crkva koliko je vidljivo organizovano telo, ona je i tamo gde se dvoje i troje sakupe da slave Gospoda uz njegovu rec i molitvu.


"Још вам кажем заиста: ако се два од вас сложе на земљи у чему му драго, зашто се узмоле, даће им Отац мој који је на небесима.
Јер где су два или три сабрани у име моје онде сам ја међу њима" ( Matej 18. 19 - 20 )


 
Poslednja izmena:
Natrag
Top