Svet bez boga i religije

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
znam ja sta si ti meni rekao, ali ono sto sam ja rekao posle se nije odnosilo na tebe licno
znaci da ja tebi vise ne odgovaram na komentare nego da ti gledam kroz prste, ok evo necu vise da ti odgovaram na komentare i gledam ti kroz prste bacio sam pistaljku, nadam se da si srecan sad bar malo :) meni je uvek drago kad usrecim nekoga
E, sad sam odahnuo...
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
svijet bez Boga i religije donosi:
muku, patnju, tugu, nepravdu, sumnju, sebičnost, svako zlo a na samom kraju i vječnu smrt
vjera je jedna za sve, samo ljudi malo teže shvačaju, prihvačaju
Bog je jedan za sve, Spasitelj je jedan za sve, ljubav od Boga je za sve grešnike jedna
nepokajani sami kuju lance ropstva grijehu, koji vode u vječnu propast
prijepotopna civilizacija je bila puno jača inteligentnija od naše, superiornija u svemu,
kada su odbacili Boga, Bog je odbacio njih i zbog toga su bili uništeni
nemojte da se vama to isto dogodi
imate Bibliju kao vodič u svaku istinu
sta ima da donosi kad je to vec ovde sa bogom ili bez njega, ja stvarno ne znam u kom svetu ti zivis pa ti je tako lepo, verovatno u nekoj bajci, moj savet ti je da se probudis iz te bajke
 
Član
Učlanjen(a)
24.09.2010
Poruka
544
Svet bez boga i religije doneo bi razum, razvoj, mir i blagostanje.

Ne verujete? Pogledajte samo najbolje zemlje za život i strukturu stanovništva istih po religioznosti.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
..izađite van iz svog stana, pogledajte i vidječete kako ima osoba koje su fino odjevene, u novoj skupoj odječi, nakinđureni zlatom srebrom i dragim kamenjem,
pogledajte još malo bolje pa čete vidjeti kako ima i onih oskudno odjevenih, u staroj podrapanoj istošenoj odječi, bez ikakvog zlata
poslušajte i uvjeričete se kako ti bogati sažaljaljevaju siromahe, ali tek pokoji od njih je spreman pomoći, jaki su na riječima ali djela nemaju
sve bi oni nešto pomogli samo neznaju kako

prođite dalje pogledajte ljude kako se naglo bogate gazeči svaku Božju Zapovijed, ne prezaju ni pred čime, samo govore daj daj daj još još još lova lova lova
pogledajte prava njihovih radnika, pogledajte kako im ti isti ne isplačju plače po nekoliko mjeseci, ti jadni ljudi nemaju za gablec na poslu, nemaju podmirene osnovne potrebe života, a kamoli za nešto više
dok njihovi šefovi uživaju svakodnevno u omiljenim mesnim festivalima i opijankama do kasno u noć, troše na sve strane, razbacuju se

zar ne vidite, masakre, ubijanja, ratove za prevlast, koji bi pojedincima donijeli apsolutnu moč,
zar ne čujete bol i vapaj onih koji umiru, pitajuči se zašto ??

mogao bi navesti još tisuće primjera, koji su vam svakodnevno pred očima,
ali izgleda ih niste vidjeli iz nekog razloga, niste povezali posljedice sa uzrokom

ovo je svijet gospodo koje ne poštuje Boga i Božji Zakon, a posljedice su jasne
ovo je svijet u rukama zloga *sotone* ali uskoro če pravda za sve, jednakost za sve doći na svoje mjesto, tamo gdje je i bila, još od edena na istoku
uskoro če nestati svaka, bol, muka, suza, patnja, glad, jad,bolest, slabost, svaki grijeh i smrti više neče biti
probudite se i spasite
još uvijek traje vrijeme Božje milosti, još uvijek vas poziva u ljubavi svojoj neizmjernoj pomirite se s Bogom, predajte se u ruke Krista i ne brinite za sebe, za sutra
jer močan je Jehova da vas sve spasi, izbavi iz svake nevolje
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
.

ovo je svijet gospodo koje ne poštuje Boga i Božji Zakon, a posljedice su jasne
ovo je svijet u rukama zloga *sotone* ali uskoro če pravda za sve, jednakost za sve doći na svoje mjesto, tamo gdje je i bila, još od edena na istoku
uskoro če nestati svaka, bol, muka, suza, patnja, glad, jad,bolest, slabost, svaki grijeh i smrti više neče biti
probudite se i spasite
još uvijek traje vrijeme Božje milosti, još uvijek vas poziva u ljubavi svojoj neizmjernoj pomirite se s Bogom, predajte se u ruke Krista i ne brinite za sebe, za sutra
jer močan je Jehova da vas sve spasi, izbavi iz svake nevolje

spedy da li imas nesto protiv drzanja robova, i ako imas reci zbog cega imas kada to nije protiv bozijeg zakona, cak suprotno
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
kolega kakve veze danas kršćanstvo ima sa robovima
koja država još danas ima robove, koliko ja znam i JAR je dala svima isto pravo
jednaki su bijelci i crnci
naravno da ne podržavam robovlasništvo, ali nebi da se gubi vrijeme koj je predragocjeno na takve diskusije
nadam se da me razumiješ

razgovori oko robova uzimaju vrijeme za širenje Evanđelja,a nemaju pozitivan učinak
kršćanima je Evanđelje posao iznad svega
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
kolega kakve veze danas kršćanstvo ima sa robovima
koja država još danas ima robove, koliko ja znam i JAR je dala svima isto pravo
jednaki su bijelci i crnci
naravno da ne podržavam robovlasništvo, ali nebi da se gubi vrijeme koj je predragocjeno na takve diskusije
nadam se da me razumiješ

razgovori oko robova uzimaju vrijeme za širenje Evanđelja,a nemaju pozitivan učinak
kršćanima je Evanđelje posao iznad svega

Ropstvo je zabranjeno sekularnim zakonima, po bozjim zakonima je dozvoljeno i pozeljno. Sta mislis o tome? Komentar na cinjenicu da je drzanje robova bogu ugodno.
 
Član
Učlanjen(a)
24.09.2010
Poruka
544
..izađite van iz svog stana, pogledajte i vidječete kako ima osoba koje su fino odjevene, u novoj skupoj odječi, nakinđureni zlatom srebrom i dragim kamenjem,
pogledajte još malo bolje pa čete vidjeti kako ima i onih oskudno odjevenih, u staroj podrapanoj istošenoj odječi, bez ikakvog zlata
poslušajte i uvjeričete se kako ti bogati sažaljaljevaju siromahe, ali tek pokoji od njih je spreman pomoći, jaki su na riječima ali djela nemaju
sve bi oni nešto pomogli samo neznaju kako

prođite dalje pogledajte ljude kako se naglo bogate gazeči svaku Božju Zapovijed, ne prezaju ni pred čime, samo govore daj daj daj još još još lova lova lova
pogledajte prava njihovih radnika, pogledajte kako im ti isti ne isplačju plače po nekoliko mjeseci, ti jadni ljudi nemaju za gablec na poslu, nemaju podmirene osnovne potrebe života, a kamoli za nešto više
dok njihovi šefovi uživaju svakodnevno u omiljenim mesnim festivalima i opijankama do kasno u noć, troše na sve strane, razbacuju se

zar ne vidite, masakre, ubijanja, ratove za prevlast, koji bi pojedincima donijeli apsolutnu moč,
zar ne čujete bol i vapaj onih koji umiru, pitajuči se zašto ??

mogao bi navesti još tisuće primjera, koji su vam svakodnevno pred očima,
ali izgleda ih niste vidjeli iz nekog razloga, niste povezali posljedice sa uzrokom

ovo je svijet gospodo koje ne poštuje Boga i Božji Zakon, a posljedice su jasne
ovo je svijet u rukama zloga *sotone* ali uskoro če pravda za sve, jednakost za sve doći na svoje mjesto, tamo gdje je i bila, još od edena na istoku
uskoro če nestati svaka, bol, muka, suza, patnja, glad, jad,bolest, slabost, svaki grijeh i smrti više neče biti
probudite se i spasite
još uvijek traje vrijeme Božje milosti, još uvijek vas poziva u ljubavi svojoj neizmjernoj pomirite se s Bogom, predajte se u ruke Krista i ne brinite za sebe, za sutra
jer močan je Jehova da vas sve spasi, izbavi iz svake nevolje

Ajde ti pročitaj Bibliju lepo ispočetka, pa vidi kakav je život bio tada kada je tvoj bog u sve mešao prste.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
spedy ti si spominjao da je zlo krsenje bozijeg zakona, ako ja drzim robove to nije protiv bozijeg zakona, znaci ja ne cinim zlo po tebi, ako kaze da to jeste zlo objasni mi zasto mislis da je tako
 
Natrag
Top