Što su katolici radili za vrijeme Hitlera?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Slape, zasto nam ne kazes sta su katolici radili za vreme Hitlera?

Već sam odgovorio kratko, sada malo detaljnije.

AMERIČKI ŽIDOV O PAPI: Nekada sam mrzio Pija XII., a onda sam shvatio – on je istinski junak koji je spašavao nas Židove

„Pio XII. izravno se zalagao za prestanak uhićenja Židova i ukidao klauzure kako bi ih sakrio u samostanima, opatijama, katoličkim domovima i crkvama širom Italije. Spašeno je 80% talijanskih Židova, dok je 80% Židova izvan Italije ubijeno. Zato je bitno i nužno reći: taj je čovjek bio istinski junak! Točka! Nema nikakvih misterija!“

Ovo su riječi Garyja Kruppa, američkog Židova i utemeljitelja Fondacije Pave the Way čija je glavna misija zbližavanje religija uz pomoć kulturne, tehnološke i intelektualne suradnje, a kojega je zbog iznimnih doprinosa u unapređivanju odnosa između Židova i katolika, Redom sv. Grgura Velikog odlikovao papa Ivan Pavao II. Ipak, dugačak je bio put koji je ovog prvog Židova u povijesti odlikovanog ovom značajnom nagradom doveo do ovakvog zaključka, a sve se dogodilo, kako kaže, zahvaljujući „Božjoj intervenciji“. Kako je od „mrzitelja Pija XII.“ postao jedan od njegovih najglasnijih branitelja, otkrio nam je u nedavno objavljenom razgovoru za Zenit.

Sve je započelo na ručku s apostolskim nuncijem u Izraelu koji je zatražio Kruppovu pomoć zbog negativnog prikaza pape Pija XII. u Memorijalnom muzeju holokausta Yad Vashem.

– Otišao sam s ručka misleći „Zašto bih ja nešto učinio za Pija XII.?“ A tada – Božje djelo! Bog uvijek djeluje – budimo sigurni! Primio sam poziv od poglavara njujorškog rabinskog vijeća rabina Josepha Potasnika koji mi je rekao: „Znaš, jedan židovski novinar piše knjigu o Piju XII. Možeš li mu omogućiti pristup u Rim? Odgovorio sam: „Čuj! Baš i ne volim Pija XII., ali ne želim sudjelovati u objavi još jedne negativne knjige o njemu. To bi samo još više udaljilo Židove i katolike“ – prisjeća se Krupp.

Susret koji će se ipak dogoditi bit će početak promjene Kruppova razmišljanja o Piju XII. , a sve zbog fascinantnog otkrića spomenutog novinara.

– Susreo sam se s njime, a on mi je rekao: „Razgovarao sam sa generalom Karlom Wolffom (Himmlerovim izaslanikom i zapovjednikom u Italiji) prije njegove smrti, a moja knjiga otkriva kako je Hitler imao plan okupirati Vatikan, oteti papu i odvesti ga u Lichtenstein gdje bi ga potom pogubio. Nakon što bi likvidirao i članove Kurije, preuzeo bi Vatikan“. Odgovorio sam mu: “O čemu govoriš? Nije li on (Papa) bio kolaboracionist?“ „Nikako! Upravo suprotno!“ I tako je sve počelo – objašnjava Krupp.

Potom je na preporuku apostolskog nuncija u Poljskog, mons. Celestina Migliorea, uslijedio Kruppov susret sa sestrom dr. Margheritom Marchione u New Jerseyju. Posjetio ju je zajedno sa svojom suprugom i suradnicom Merry.

– Sestra je zapravo otvorila čitavu priču. Pokazala nam je dokumente, pisma i svjedočanstva ljudi koja su potvrdila kako je Papa posredovao u spašavanju Židova… A svakome tko ovo čita kažem: možeš i sam to zaključiti. Svakom kritičaru govorim: odi na internet, u arhive New York Timesa, Palestine Posta. Ja sam posjetio i Jewish Telegraph Agency, svjetski židovski informativni servis. Pretraži sve arhive o Židovima i Piju XII. od 1939. do 1958. Godine i nećeš pronaći niti jedan negativan članak. Kako je to moguće ako je taj čovjek bio vrag kojega svi mrze? – pita se Krupp, te vrlo oštro objašnjava razloge zbog kojih je papa Pio XII. i danas za mnoge kontroverzni, „Hitlerov papa“.

Postoje ljudi koji se prostituiraju! To su povjesničari! Doktori povijesti koji predaju na Harvardu ili Columbiji, koji se prostituiraju jer iznose tvrdnje o tom čovjeku, a zapravo nikada nisu obavili izvorno istraživanje. Nisu stupili nogom u Vatikanski arhiv – kaže Krupp.

U svojem istraživanju Krupp je prikupio više od 76.000 stranica različitih dokumenata i sve ih učinio dostupnim preko svoje web stranice, no ono što ga je najviše iznenadilo i razočaralo je činjenica kako niti jedan od „velikih“ povjesničara nije pristupio njegovoj stranici kako bi pregledao objavljenu dokumentaciju, a što je vidljivo prema imenima registriranih korisnika.

– Odakle im onda materijali? Nema ih. To su prazne priče nastale šezdesetih godina. Kad ih pitam za dokumente, nemaju ih. Pozivam sve te briljantne povjesničare za stol. Raspravljat ću s njima i potući ih u raspravi – odlučan je Krupp.

Na pitanje je li Pio XII. bio neutralan , te je li učinio dovoljno, jasno odgovara:

– Bio je neutralan. Vatikan je morao ostati neutralan. Upravo je zbog toga Pio XII. mogao spasiti živote oko 800.000 Židova. To je djelovanje Katoličke Crkve pod vodstvom pape Pija XII. koji je to omogućio! Zanimljivo, ljudi odaju priznanje pojedinim biskupima ili svećenicima koji su pomagali i uglavnom se tu zaustavljaju, ne shvaćajući kako je to krenulo iz Vatikana. Kako netko može naivno misliti da biskupi posvuda rade istu stvar bez ikakve upute i zahtjeva. To je besmisleno.

Krupp je otvoreno progovorio i o svom odnosu prema Piju XII. i zaslijepljenosti uzrokovanoj neprestanim lažima onih koji su bili plaćeni za to.

I ja sam ga prezirao. A onda sam otkrio kako su nas varali i kako nas i dalje varaju oni koji sebe nazivaju povjesničarima. Tu nije riječ o povijesti već o postojanju privatnih agendi čiji je cilj uništavanje reputacije toga čovjeka… Posjedujemo mnoga pisma koja pokazuju kako je Papa slao novac za zaštitu Židova u Beč, Francusku, Sloveniju, čitavu Europu. Imamo svjedočanstva ljudi koja se nalaze u Vatikanu. Postojala je neka vrsta podzemne željeznice. Boravili su nekoliko tjedana u Vatikanu, te odlazili u Portugal , a potom u Dominikansku Republiku, kad bi se stekli uvjeti – a sve to pod vodstvom Pija XII. Židovski narod zaslužuje znati kako je taj čovjek jedan od rijetkih heroja Drugog svjetskog rata. Nažalost, Roosevelt, Churchill, mnogi američki Židovi nisu učinili dovoljno. Oni su mogli učiniti više. Ali ovaj čovjek je djelovao i to možemo dokazati! To znaju svi koji su živjeli u to doba! – kaže Krupp.

Iako Židov, Krupp je bez zadrške, primjera radi, otvoreno prokazao i tadašnjeg „ratnog“ židovskog urednika New York Timesa, Arthura Haysa Sulzbergera koji je namjerno „skrivao“ nacistička zlodjela, objavljujući o zločinima Holokausta „razbijene tekstiće „ na 8. Ili 16. stranici svojih novina.

– S jedne strane imamo takvo ponašanje, a s druge poglavara Katoličke Crkve koji je riskirao svoj život znajući da će ga možda i ubiti. Za povijest su najvažniji rimski Židovi. Oni se trebaju prvi iskupiti jer su preživjeli upravo zahvaljujući djelovanju pape Pija XII.

– Mnogi ljudi napadaju Crkvu služeći se njegovim pontifikatom. To nema nikakve veze s njim kao pojedincem ili s onim što je činio, ali to je prigoda za napad na Katoličku Crkvu. Dezinformacije, laži i medijska manipulacija, koja je skrivala istinu od ljudi, isto čini i danas… To je veliki problem… Gledamo kako laži i izmišljene priče postaju istinom, baš prema onoj Mao Ce-tungovoj – „laž izgovorena tisuću puta postaje istinom“ – i to je točno. A mi smo poput ovaca… Bit će potrebno mnogo vremena za analizu arhivske građe, ali to je nužno kako bi konačno započelo liječenje ove rane – rekao je Krupp.

Izvor: Bitno.net
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Već sam odgovorio kratko, sada malo detaljnije.

AMERIČKI ŽIDOV O PAPI: Nekada sam mrzio Pija XII., a onda sam shvatio – on je istinski junak koji je spašavao nas Židove

„Pio XII. izravno se zalagao za prestanak uhićenja Židova i ukidao klauzure kako bi ih sakrio u samostanima, opatijama, katoličkim domovima i crkvama širom Italije. Spašeno je 80% talijanskih Židova, dok je 80% Židova izvan Italije ubijeno. Zato je bitno i nužno reći: taj je čovjek bio istinski junak! Točka! Nema nikakvih misterija!“

Ovo su riječi Garyja Kruppa, američkog Židova i utemeljitelja Fondacije Pave the Way čija je glavna misija zbližavanje religija uz pomoć kulturne, tehnološke i intelektualne suradnje, a kojega je zbog iznimnih doprinosa u unapređivanju odnosa između Židova i katolika, Redom sv. Grgura Velikog odlikovao papa Ivan Pavao II. Ipak, dugačak je bio put koji je ovog prvog Židova u povijesti odlikovanog ovom značajnom nagradom doveo do ovakvog zaključka, a sve se dogodilo, kako kaže, zahvaljujući „Božjoj intervenciji“. Kako je od „mrzitelja Pija XII.“ postao jedan od njegovih najglasnijih branitelja, otkrio nam je u nedavno objavljenom razgovoru za Zenit.

Sve je započelo na ručku s apostolskim nuncijem u Izraelu koji je zatražio Kruppovu pomoć zbog negativnog prikaza pape Pija XII. u Memorijalnom muzeju holokausta Yad Vashem.

– Otišao sam s ručka misleći „Zašto bih ja nešto učinio za Pija XII.?“ A tada – Božje djelo! Bog uvijek djeluje – budimo sigurni! Primio sam poziv od poglavara njujorškog rabinskog vijeća rabina Josepha Potasnika koji mi je rekao: „Znaš, jedan židovski novinar piše knjigu o Piju XII. Možeš li mu omogućiti pristup u Rim? Odgovorio sam: „Čuj! Baš i ne volim Pija XII., ali ne želim sudjelovati u objavi još jedne negativne knjige o njemu. To bi samo još više udaljilo Židove i katolike“ – prisjeća se Krupp.

Susret koji će se ipak dogoditi bit će početak promjene Kruppova razmišljanja o Piju XII. , a sve zbog fascinantnog otkrića spomenutog novinara.

– Susreo sam se s njime, a on mi je rekao: „Razgovarao sam sa generalom Karlom Wolffom (Himmlerovim izaslanikom i zapovjednikom u Italiji) prije njegove smrti, a moja knjiga otkriva kako je Hitler imao plan okupirati Vatikan, oteti papu i odvesti ga u Lichtenstein gdje bi ga potom pogubio. Nakon što bi likvidirao i članove Kurije, preuzeo bi Vatikan“. Odgovorio sam mu: “O čemu govoriš? Nije li on (Papa) bio kolaboracionist?“ „Nikako! Upravo suprotno!“ I tako je sve počelo – objašnjava Krupp.

Potom je na preporuku apostolskog nuncija u Poljskog, mons. Celestina Migliorea, uslijedio Kruppov susret sa sestrom dr. Margheritom Marchione u New Jerseyju. Posjetio ju je zajedno sa svojom suprugom i suradnicom Merry.

– Sestra je zapravo otvorila čitavu priču. Pokazala nam je dokumente, pisma i svjedočanstva ljudi koja su potvrdila kako je Papa posredovao u spašavanju Židova… A svakome tko ovo čita kažem: možeš i sam to zaključiti. Svakom kritičaru govorim: odi na internet, u arhive New York Timesa, Palestine Posta. Ja sam posjetio i Jewish Telegraph Agency, svjetski židovski informativni servis. Pretraži sve arhive o Židovima i Piju XII. od 1939. do 1958. Godine i nećeš pronaći niti jedan negativan članak. Kako je to moguće ako je taj čovjek bio vrag kojega svi mrze? – pita se Krupp, te vrlo oštro objašnjava razloge zbog kojih je papa Pio XII. i danas za mnoge kontroverzni, „Hitlerov papa“.

Postoje ljudi koji se prostituiraju! To su povjesničari! Doktori povijesti koji predaju na Harvardu ili Columbiji, koji se prostituiraju jer iznose tvrdnje o tom čovjeku, a zapravo nikada nisu obavili izvorno istraživanje. Nisu stupili nogom u Vatikanski arhiv – kaže Krupp.

U svojem istraživanju Krupp je prikupio više od 76.000 stranica različitih dokumenata i sve ih učinio dostupnim preko svoje web stranice, no ono što ga je najviše iznenadilo i razočaralo je činjenica kako niti jedan od „velikih“ povjesničara nije pristupio njegovoj stranici kako bi pregledao objavljenu dokumentaciju, a što je vidljivo prema imenima registriranih korisnika.

– Odakle im onda materijali? Nema ih. To su prazne priče nastale šezdesetih godina. Kad ih pitam za dokumente, nemaju ih. Pozivam sve te briljantne povjesničare za stol. Raspravljat ću s njima i potući ih u raspravi – odlučan je Krupp.

Na pitanje je li Pio XII. bio neutralan , te je li učinio dovoljno, jasno odgovara:

– Bio je neutralan. Vatikan je morao ostati neutralan. Upravo je zbog toga Pio XII. mogao spasiti živote oko 800.000 Židova. To je djelovanje Katoličke Crkve pod vodstvom pape Pija XII. koji je to omogućio! Zanimljivo, ljudi odaju priznanje pojedinim biskupima ili svećenicima koji su pomagali i uglavnom se tu zaustavljaju, ne shvaćajući kako je to krenulo iz Vatikana. Kako netko može naivno misliti da biskupi posvuda rade istu stvar bez ikakve upute i zahtjeva. To je besmisleno.

Krupp je otvoreno progovorio i o svom odnosu prema Piju XII. i zaslijepljenosti uzrokovanoj neprestanim lažima onih koji su bili plaćeni za to.

I ja sam ga prezirao. A onda sam otkrio kako su nas varali i kako nas i dalje varaju oni koji sebe nazivaju povjesničarima. Tu nije riječ o povijesti već o postojanju privatnih agendi čiji je cilj uništavanje reputacije toga čovjeka… Posjedujemo mnoga pisma koja pokazuju kako je Papa slao novac za zaštitu Židova u Beč, Francusku, Sloveniju, čitavu Europu. Imamo svjedočanstva ljudi koja se nalaze u Vatikanu. Postojala je neka vrsta podzemne željeznice. Boravili su nekoliko tjedana u Vatikanu, te odlazili u Portugal , a potom u Dominikansku Republiku, kad bi se stekli uvjeti – a sve to pod vodstvom Pija XII. Židovski narod zaslužuje znati kako je taj čovjek jedan od rijetkih heroja Drugog svjetskog rata. Nažalost, Roosevelt, Churchill, mnogi američki Židovi nisu učinili dovoljno. Oni su mogli učiniti više. Ali ovaj čovjek je djelovao i to možemo dokazati! To znaju svi koji su živjeli u to doba! – kaže Krupp.

Iako Židov, Krupp je bez zadrške, primjera radi, otvoreno prokazao i tadašnjeg „ratnog“ židovskog urednika New York Timesa, Arthura Haysa Sulzbergera koji je namjerno „skrivao“ nacistička zlodjela, objavljujući o zločinima Holokausta „razbijene tekstiće „ na 8. Ili 16. stranici svojih novina.

– S jedne strane imamo takvo ponašanje, a s druge poglavara Katoličke Crkve koji je riskirao svoj život znajući da će ga možda i ubiti. Za povijest su najvažniji rimski Židovi. Oni se trebaju prvi iskupiti jer su preživjeli upravo zahvaljujući djelovanju pape Pija XII.

– Mnogi ljudi napadaju Crkvu služeći se njegovim pontifikatom. To nema nikakve veze s njim kao pojedincem ili s onim što je činio, ali to je prigoda za napad na Katoličku Crkvu. Dezinformacije, laži i medijska manipulacija, koja je skrivala istinu od ljudi, isto čini i danas… To je veliki problem… Gledamo kako laži i izmišljene priče postaju istinom, baš prema onoj Mao Ce-tungovoj – „laž izgovorena tisuću puta postaje istinom“ – i to je točno. A mi smo poput ovaca… Bit će potrebno mnogo vremena za analizu arhivske građe, ali to je nužno kako bi konačno započelo liječenje ove rane – rekao je Krupp.

Izvor: Bitno.net

Slape, sve to je odavno poznata stvar, ali je trebalo da se Crkva nagrdi i naruži. Američka predrasuda, jedina koja je dozvoljena u ovo poodavno P.C vreme, je ona prema Katolicima.
Naravno, očekujem one koji će iz naftalina vaditi II Svetski Rat, ali na ovim prostorima, u nadi da će time prvo pokvariti dobre odnose koje ovde na forumu imamo sa vernicima Crkve Istoka. Da preduhitrim njihovo vrištanje da se pravim Bogom i čitam ljudska srca, ne pravim se Bogom, niti čitam ljudska srca i umove. Predvidivi su, tako da je veoma lako pročitati namere. Sve što ide u korist njihove mržnje prema Crkvi, svaku stvar će upotrebiti, ali istovremeno kada se mi jasno i glasno branimo obaranjem argumenata, oni se nađu uvređeni jer se u negativnom kontekstu pominje njihova "proročica".

Iako ne želim da raspirujem rane, reći ću samo ovo: Događaji iz II Svetskog Rata, plod su ne verskog, nego nacionalnog trvenja i ludila koje je iznedrilo najgore u ljudima. Mislim da sam bio jasan.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pozitivni primjeri su dokaz da Bog djeluje, a to svakako nije duh KC.

AMERIČKI ŽIDOV O PAPI: Nekada sam mrzio Pija XII., a onda sam shvatio – on je istinski junak koji je spašavao nas Židove

To su radili samo da bi pkazali kako nemaju veze sa Hitlerom, a to ne dokazuje da ono što se radilo nije duh KC.

Dakle samo da bi rekli eto činili smo i nešto dobro.

„Pio XII. izravno se zalagao za prestanak uhićenja Židova i ukidao klauzure kako bi ih sakrio u samostanima, opatijama, katoličkim domovima i crkvama širom Italije. Spašeno je 80% talijanskih Židova, dok je 80% Židova izvan Italije ubijeno. Zato je bitno i nužno reći: taj je čovjek bio istinski junak! Točka! Nema nikakvih misterija!“

To jednostavno nije moguće da bude spaseno 80% Jevreja u nekoj okupiranoj državi.

Holanđani su najviše pomagali Jevrejima i nije toliko spaseno.

Dakle čista izmišljotina. Uopšte Jevreji nisu puno ni živjeli u katoličkim državama zbog antisemitizma i progona još u srednjem vijeku.


O antisemitizmu

[TABLE][TR][TD]

[/TD][TD]
Iako bi se ovaj izraz po svom etimološkom značenju mogao tumačiti kao pokret uperen protiv svih naroda semitskog porekla, on se ne odnosi na druge semitske narode, np na Arape, nego isključivo na Jevereje. Antisemitizam se pojavljuje još u Srednjem veku, a podržavali su ga katolički sveštenici, feudalci, trgovci.
[/TD][/TR][/TABLE]

U Rusiji su progoni Jevreja bili pojačani krajem 19 i početkom 20 veka, kada su tadašnje vlasti mržnju prema Jevrejima raspirivali u narodnim masama. Prava Jevreja su bila ograničena. Nije im bilo dopušteno dabudu oficiri, državni činovnici, a u visokim naučnim ustanovama mogli su da budu zastupani samo u ograničenom broju. Osim toga u mnogim gradovima tadašnje Rusije živeli su u posebnim delovima grada, svojevrsnim Getoima.



Ni u drugim državama nije stvar bila bolja, naročito se posle Prvog svetskog rata počeo razvijati rasistički šovinizam. U Nemačkoj je nakon dolaska Hitlera na vlast 1933 god. Jevreji su stavljeni izvan zakona i protiv njih su započeta dotadašnjem svetu neviđena divljaštva i progoni. Jevreji su proglašeni stranom inferiornom rasom, zabranjena je ženidba između Jevreja i arijevaca, oduzeta su im sva građanska prava, zabranjeno je vršenje raznih profesija, a na kraju su pohapšeni i pobacani u logore, gde su masovno likvidirani. Tada je iz Nemačke prebeglo niz znamenitih i značajnih filozofa. Za vreme Drugog svetskog rata antisemitizam u Nemačkoj dostiše razmere varvarstva, kakve istorija nije poznavala.
Branko Milić

Dakle korijen antisemitizma se pojavljuje još u srednjem vijeku u katoličkim državama.



Srednjovekovne karikature- Jevreji predstavljeni kao đavoli, Engleska 1233

A čija je tada bila Engleska? Pa katolička.

Dublji koreni evropskog antisemitizma sa kraja XIX veka nalaze se u srednjem veku, u anti-jevrejskoj propagandi španske inkvizicije. Glavni promoter ove ideje bio je katolički sveštenik i teolog August Roling, profesor na katoličkom univerzitetu u Pragu i autor knjige Talmudski Jevrejin (Der Talmudjude, Minster, 1871.). Jedna od Rolingovih omiljenih “naučnih” tema bila je kleveta o ritualnom ubistvu koja je imala dvostruki propagandni značaj. Prvo, Talmudski Jevrejin su antisemiti promovisali kao dokaz “iz prve ruke” da Jevreji od davnina kuju zaveru protiv nejevreja. U tom smislu, ova knjiga je krajem XIX veka imala onu ulogu koju je početkom XX veka preuzela knjiga Protokoli sionskih mudraca. Drugo, navodni “citati” iz knjige korišćeni su za ućutkivanje kritičara antisemitskih ideja i svih onih koji su se zalagali za ravnopravnost Jevreja. Smatra se da je sậmo postojanje ovih dela, godinama pre dolaska Adolfa Hitlera na vlast, imalo veliki uticaj na izvršenje najvećeg zločina u istoriji – Holokausta, u čijoj osnovi leži antisemitizam.

Haver Srbija
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Divno, oni koji se kite ukradenim i izvrnutim judaizmom, nama ovde pripisuju amtisemitizam. Kada i ako postavite ime nekog od sledbenika SDA koji je svoj život i život svojih bližnjih rizikovao da spasi barem jednog jevrejina, možete da probate, i to samo da probate da drugoga optužujete.

O tome da se dernjate velikim slovima, koristite raznorazne nepouzdane izvore neću, jer to vam je ostalo od vaše "proročice". Zbog takvog ponašanja su je i izbacili iz Metodističke zajednice.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Tripo 41: Pozitivni primjeri su dokaz da Bog djeluje
--------------------------------------------------------------------
Točno. Riskirajući i vlastite živote spasiti živote 800.000 Židova, mogu samo oni koji su Božje sluge i koji su spremni i na najveću žrtvu, i život dati, da bi spasili drugoga.

Tripo 41: a to svakako nije duh KC.
---------------------------------------------------------------------
Tako dakle?! Hoćeš reći - Kad papa i Katolička crkva spase 800.000 Židova, to onda pokazuje dvije stvari:

1. Duh Katoličke crkve je zločinački

2. 800.000 spašenih života (Židova) dokaz je beskrajnog protestantskog sebedarja

Zaista, "zločinački duh" čovjek mora imati da bi zaključio ovako kako Tripo zaključuje.

Tripo 41: To su radili samo da bi pkazali kako nemaju veze sa Hitlerom,
------------------------------------------------------------------------
Spasili 800.000 (osam stotina tisuća) Židova, samo da bi pokazali kako nemaju veze sa Hitlerom!?!? Ovo pak može zaključiti i izreći samo "idiotski duh".

Tripo 41: To jednostavno nije moguće da bude spaseno 80% Jevreja u nekoj okupiranoj državi.

Dakle čista izmišljotina. Uopšte Jevreji nisu puno ni živjeli u katoličkim državama zbog antisemitizma i progona još u srednjem vijeku.
------------------------------------------------------------------------
Ovako zaključuje duh koji je oboje - i zločinački i idiotski. Molim urednike da mi ne brišu post zbog "uvrede", jer, dokazat ću istinitost svoje tvrdnje.

Dokaz: Ako čovjek, u ovom slučaju tripo, čiji mozak na provjeru i istraživanje činjenica po ovom pitanju nije potrošio ni jednu milikaloriju (tisućiti dio kalorije), čovjeka koji je za svoje tvrdnje prikupio i svima na raspolaganje stavio 76.000 arhivskih dokumenata, onda se kod takvog čovjeka zaista radi o "zločinačko-idiotskom duhu".
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Tripo 41: Pozitivni primjeri su dokaz da Bog djeluje
--------------------------------------------------------------------
Točno. Riskirajući i vlastite živote spasiti živote 800.000 Židova, mogu samo oni koji su Božje sluge i koji su spremni i na najveću žrtvu, i život dati, da bi spasili drugoga.

Tripo 41: a to svakako nije duh KC.
---------------------------------------------------------------------
Tako dakle?! Hoćeš reći - Kad papa i Katolička crkva spase 800.000 Židova, to onda pokazuje dvije stvari:

1. Duh Katoličke crkve je zločinački

2. 800.000 spašenih života (Židova) dokaz je beskrajnog protestantskog sebedarja

Zaista, "zločinački duh" čovjek mora imati da bi zaključio ovako kako Tripo zaključuje.

Tripo 41: To su radili samo da bi pkazali kako nemaju veze sa Hitlerom,
------------------------------------------------------------------------
Spasili 800.000 (osam stotina tisuća) Židova, samo da bi pokazali kako nemaju veze sa Hitlerom!?!? Ovo pak može zaključiti i izreći samo "idiotski duh".

Tripo 41: To jednostavno nije moguće da bude spaseno 80% Jevreja u nekoj okupiranoj državi.

Dakle čista izmišljotina. Uopšte Jevreji nisu puno ni živjeli u katoličkim državama zbog antisemitizma i progona još u srednjem vijeku.
------------------------------------------------------------------------
Ovako zaključuje duh koji je oboje - i zločinački i idiotski. Molim urednike da mi ne brišu post zbog "uvrede", jer, dokazat ću istinitost svoje tvrdnje.

Dokaz: Ako čovjek, u ovom slučaju tripo, čiji mozak na provjeru i istraživanje činjenica po ovom pitanju nije potrošio ni jednu milikaloriju (tisućiti dio kalorije), čovjeka koji je za svoje tvrdnje prikupio i svima na raspolaganje stavio 76.000 arhivskih dokumenata, onda se kod takvog čovjeka zaista radi o "zločinačko-idiotskom duhu".

Slape, ne radi se o njemu lično, o njegovom duhu pa da bi se našao dovoljno uvređenim da implicitno zahteva brisanje posta. Radi se o duhu adventizma, a to je složit ćeš se sasvim druga stvar. Jer, on ne govori, tj piše u svoje lično ime, nego u ime adventizma.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ispravak

Dokaz: Ako čovjek, u ovom slučaju tripo, čiji mozak na provjeru i istraživanje činjenica po ovom pitanju nije potrošio ni jednu milikaloriju (tisućiti dio kalorije), čovjeka koji je za svoje tvrdnje prikupio i svima na raspolaganje stavio 76.000 arhivskih dokumenata okvalificira lažovom, onda se kod takvog čovjeka zaista radi o "zločinačko-idiotskom duhu".
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ispravak

Dokaz: Ako čovjek, u ovom slučaju tripo, čiji mozak na provjeru i istraživanje činjenica po ovom pitanju nije potrošio ni jednu milikaloriju (tisućiti dio kalorije), čovjeka koji je za svoje tvrdnje prikupio i svima na raspolaganje stavio 76.000 arhivskih dokumenata okvalificira lažovom, onda se kod takvog čovjeka zaista radi o "zločinačko-idiotskom duhu".

Pa samim prihvatanjem adventizma pojedinci otvraju sebe za tog duha koji si pomenuo na kraju.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Već sam odgovorio kratko, sada malo detaljnije.

AMERIČKI ŽIDOV O PAPI: Nekada sam mrzio Pija XII., a onda sam shvatio – on je istinski junak koji je spašavao nas Židove

„Pio XII. izravno se zalagao za prestanak uhićenja Židova i ukidao klauzure kako bi ih sakrio u samostanima, opatijama, katoličkim domovima i crkvama širom Italije. Spašeno je 80% talijanskih Židova, dok je 80% Židova izvan Italije ubijeno. Zato je bitno i nužno reći: taj je čovjek bio istinski junak! Točka! Nema nikakvih misterija!“

Ovo su riječi Garyja Kruppa, američkog Židova i utemeljitelja Fondacije Pave the Way čija je glavna misija zbližavanje religija uz pomoć kulturne, tehnološke i intelektualne suradnje, a kojega je zbog iznimnih doprinosa u unapređivanju odnosa između Židova i katolika, Redom sv. Grgura Velikog odlikovao papa Ivan Pavao II. Ipak, dugačak je bio put koji je ovog prvog Židova u povijesti odlikovanog ovom značajnom nagradom doveo do ovakvog zaključka, a sve se dogodilo, kako kaže, zahvaljujući „Božjoj intervenciji“. Kako je od „mrzitelja Pija XII.“ postao jedan od njegovih najglasnijih branitelja, otkrio nam je u nedavno objavljenom razgovoru za Zenit.

Sve je započelo na ručku s apostolskim nuncijem u Izraelu koji je zatražio Kruppovu pomoć zbog negativnog prikaza pape Pija XII. u Memorijalnom muzeju holokausta Yad Vashem.

– Otišao sam s ručka misleći „Zašto bih ja nešto učinio za Pija XII.?“ A tada – Božje djelo! Bog uvijek djeluje – budimo sigurni! Primio sam poziv od poglavara njujorškog rabinskog vijeća rabina Josepha Potasnika koji mi je rekao: „Znaš, jedan židovski novinar piše knjigu o Piju XII. Možeš li mu omogućiti pristup u Rim? Odgovorio sam: „Čuj! Baš i ne volim Pija XII., ali ne želim sudjelovati u objavi još jedne negativne knjige o njemu. To bi samo još više udaljilo Židove i katolike“ – prisjeća se Krupp.

Susret koji će se ipak dogoditi bit će početak promjene Kruppova razmišljanja o Piju XII. , a sve zbog fascinantnog otkrića spomenutog novinara.

– Susreo sam se s njime, a on mi je rekao: „Razgovarao sam sa generalom Karlom Wolffom (Himmlerovim izaslanikom i zapovjednikom u Italiji) prije njegove smrti, a moja knjiga otkriva kako je Hitler imao plan okupirati Vatikan, oteti papu i odvesti ga u Lichtenstein gdje bi ga potom pogubio. Nakon što bi likvidirao i članove Kurije, preuzeo bi Vatikan“. Odgovorio sam mu: “O čemu govoriš? Nije li on (Papa) bio kolaboracionist?“ „Nikako! Upravo suprotno!“ I tako je sve počelo – objašnjava Krupp.

Potom je na preporuku apostolskog nuncija u Poljskog, mons. Celestina Migliorea, uslijedio Kruppov susret sa sestrom dr. Margheritom Marchione u New Jerseyju. Posjetio ju je zajedno sa svojom suprugom i suradnicom Merry.

– Sestra je zapravo otvorila čitavu priču. Pokazala nam je dokumente, pisma i svjedočanstva ljudi koja su potvrdila kako je Papa posredovao u spašavanju Židova… A svakome tko ovo čita kažem: možeš i sam to zaključiti. Svakom kritičaru govorim: odi na internet, u arhive New York Timesa, Palestine Posta. Ja sam posjetio i Jewish Telegraph Agency, svjetski židovski informativni servis. Pretraži sve arhive o Židovima i Piju XII. od 1939. do 1958. Godine i nećeš pronaći niti jedan negativan članak. Kako je to moguće ako je taj čovjek bio vrag kojega svi mrze? – pita se Krupp, te vrlo oštro objašnjava razloge zbog kojih je papa Pio XII. i danas za mnoge kontroverzni, „Hitlerov papa“.

Postoje ljudi koji se prostituiraju! To su povjesničari! Doktori povijesti koji predaju na Harvardu ili Columbiji, koji se prostituiraju jer iznose tvrdnje o tom čovjeku, a zapravo nikada nisu obavili izvorno istraživanje. Nisu stupili nogom u Vatikanski arhiv – kaže Krupp.

U svojem istraživanju Krupp je prikupio više od 76.000 stranica različitih dokumenata i sve ih učinio dostupnim preko svoje web stranice, no ono što ga je najviše iznenadilo i razočaralo je činjenica kako niti jedan od „velikih“ povjesničara nije pristupio njegovoj stranici kako bi pregledao objavljenu dokumentaciju, a što je vidljivo prema imenima registriranih korisnika.

– Odakle im onda materijali? Nema ih. To su prazne priče nastale šezdesetih godina. Kad ih pitam za dokumente, nemaju ih. Pozivam sve te briljantne povjesničare za stol. Raspravljat ću s njima i potući ih u raspravi – odlučan je Krupp.

Na pitanje je li Pio XII. bio neutralan , te je li učinio dovoljno, jasno odgovara:

– Bio je neutralan. Vatikan je morao ostati neutralan. Upravo je zbog toga Pio XII. mogao spasiti živote oko 800.000 Židova. To je djelovanje Katoličke Crkve pod vodstvom pape Pija XII. koji je to omogućio! Zanimljivo, ljudi odaju priznanje pojedinim biskupima ili svećenicima koji su pomagali i uglavnom se tu zaustavljaju, ne shvaćajući kako je to krenulo iz Vatikana. Kako netko može naivno misliti da biskupi posvuda rade istu stvar bez ikakve upute i zahtjeva. To je besmisleno.

Krupp je otvoreno progovorio i o svom odnosu prema Piju XII. i zaslijepljenosti uzrokovanoj neprestanim lažima onih koji su bili plaćeni za to.

I ja sam ga prezirao. A onda sam otkrio kako su nas varali i kako nas i dalje varaju oni koji sebe nazivaju povjesničarima. Tu nije riječ o povijesti već o postojanju privatnih agendi čiji je cilj uništavanje reputacije toga čovjeka… Posjedujemo mnoga pisma koja pokazuju kako je Papa slao novac za zaštitu Židova u Beč, Francusku, Sloveniju, čitavu Europu. Imamo svjedočanstva ljudi koja se nalaze u Vatikanu. Postojala je neka vrsta podzemne željeznice. Boravili su nekoliko tjedana u Vatikanu, te odlazili u Portugal , a potom u Dominikansku Republiku, kad bi se stekli uvjeti – a sve to pod vodstvom Pija XII. Židovski narod zaslužuje znati kako je taj čovjek jedan od rijetkih heroja Drugog svjetskog rata. Nažalost, Roosevelt, Churchill, mnogi američki Židovi nisu učinili dovoljno. Oni su mogli učiniti više. Ali ovaj čovjek je djelovao i to možemo dokazati! To znaju svi koji su živjeli u to doba! – kaže Krupp.

Iako Židov, Krupp je bez zadrške, primjera radi, otvoreno prokazao i tadašnjeg „ratnog“ židovskog urednika New York Timesa, Arthura Haysa Sulzbergera koji je namjerno „skrivao“ nacistička zlodjela, objavljujući o zločinima Holokausta „razbijene tekstiće „ na 8. Ili 16. stranici svojih novina.

– S jedne strane imamo takvo ponašanje, a s druge poglavara Katoličke Crkve koji je riskirao svoj život znajući da će ga možda i ubiti. Za povijest su najvažniji rimski Židovi. Oni se trebaju prvi iskupiti jer su preživjeli upravo zahvaljujući djelovanju pape Pija XII.

– Mnogi ljudi napadaju Crkvu služeći se njegovim pontifikatom. To nema nikakve veze s njim kao pojedincem ili s onim što je činio, ali to je prigoda za napad na Katoličku Crkvu. Dezinformacije, laži i medijska manipulacija, koja je skrivala istinu od ljudi, isto čini i danas… To je veliki problem… Gledamo kako laži i izmišljene priče postaju istinom, baš prema onoj Mao Ce-tungovoj – „laž izgovorena tisuću puta postaje istinom“ – i to je točno. A mi smo poput ovaca… Bit će potrebno mnogo vremena za analizu arhivske građe, ali to je nužno kako bi konačno započelo liječenje ove rane – rekao je Krupp.

Izvor: Bitno.net
Bravo Slape, ovim si ih dotukao. Mogu samo da te podrzim, jer dobro je posedovati ove izvestaje, dosta je bilo da oni nama nabijaju na nos nekakve zlocine crkve kojih nema koji su svi do jednog protestantska propaganda bez ijednog dokaza, nazalost ponavljana kroz vekove nasla je svoj put u istorijske udzbenike. Nije ni cudo sto ovaj jevrejin nije znao ko je Papa Pije, mnogi ne znaju, jer istoriju pisu pobednici - protestanti - lazovi! Ali hvala Bogu i ja sam bio neznalica kao ovaj jevrej, ali sam se vratio crkvi, nek mi Bog oprosti sto ja nisam znao sve ovo a optuzivao sam crkvu njegovu! Gorko se kajem zbog toga!
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ali hvala Bogu i ja sam bio neznalica kao ovaj jevrej, ali sam se vratio crkvi, nek mi Bog oprosti sto ja nisam znao sve ovo a optuzivao sam crkvu njegovu!
Gorko se kajem zbog toga!

Sotona može, imitirajući Boga kako bi zaveo čovjeka, nukati čovjeka i na prividnu pobožnost, jedino ne može kod čovjeka izazvati iskreno kajanje. Iskreno kajanje, kako mi tvoje izgleda, može doći samo od Boga.

I prigoda i tema podsjetila me na nešto slično, pa ću to sada ovdje citirati. Srbin, pravoslavac, Lazar Prokić (pod pseudonimom R. Oraški) kao emigrant u Njemačkoj, nekoliko godina nakon smrti kardinala Alojzija Stepinca piše:

Dva pravoslavca podigla su javno glas protesta protiv montiranog procesa Kardinalu Stepincu – američko kanadski episkop SPC Dionisije i zagrebački episkop Dositej (kojeg je Stepinac spasio od sigurne smrti u NDH, op.a). Srbi u Jugoslaviji bejahu nemoćni da reaguju ukoliko su i znali pravu istinu. Srbi u emigraciji pak ne učiniše ništa sem što prihvatiše Titove teze. Kardinal Stepinac je zaklopio oči ali ostaje njegova živa legenda u hrvatskom narodu i jedan neisplaćen dug časti pravoslavnih Srba u emigraciji, a to je rehabilitovati pokojnog Kardinala u očima onih čiji martirijum bejaše bar nešto manji od njegova. Krajnje je vreme. To smo dužni u ime istine koja je na strani pokojnog Kardinala. Zato niže potpisani (R. Oraški, op.a) pravoslavac i Srbin, iako sa zakašnjenjem pali voštanicu svom bivšem robijaškom drugu, velikom Hrvatu, ali još većem hrišćaninu, pokojnom nadbisklupu, dru Alojziju Stepincu. Neka bi u njenom plamenu sagorele sve stare zablude, neka bi njena svetlost obasjala sve nove i stare istine…“

Napomena: boldanje teksta je moje
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top