Član
Učlanjen(a)
19.02.2010
Poruka
18
Htio bih u akvarijum da napravim pozadinu od stiropora.Da napravim ,kao neku pecinu,pa kao kamenje.Taj stiropor bih povezao sa ljepilom za keramiku.Napravio fuge i tako to.U njemu bih napravio i udubljenja gdje bih stavio pijesak i posadio travu,adekvatnu za AK.sve to bih nalijepio na unutrasnju stranu akvarijuma.E sad me zanima,kako ribe podnose sve ovo sto planiram da stavim u AK.Sve bi to izgledalo kao neka strma obala.Ao neko ima iskustva u ovome sto sam naveo molio bih za savjet.
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
932
nisam ljubitelj takvih pozadina, tako da je moj odgovor negativan.
u svakom slucaju mozes da pokusas sa fugom ( ? ) ( koju imas u raznim bojama ). lepak ne dolazi u obzir ( sem ako nije bezbedan za ribice i bilje, u suprotnom potrovaces ih. takodje i boja mora da bude netoksicna ( inace, cuo sam da su dosta skupe i tesko se nalaze ) sve u svemu mislim da ti se vise isplati da kupis nego li da sam pravis. veoma je tesko izvesti na stiroporu prirodno okruzenje ribica.
ipak ti je moj savet da se neigras sa takvom pozadinom ...
drugo, izgubices odredjenu litrazu u aq. zbog pozadine ....
i na kraju ... mogao bi da nalepis koju slicicu novog aq. ???


Dodato posle 11 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

a ako se ipak olucis za takvu pozadinu evo i par predloga (inace imas jos puno ideja na istoj stranici you tube )

[YOUTUBE]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/RlZqSVIn0ug&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param>[raw]<embed src="http://www.youtube.com/v/RlZqSVIn0ug&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/_5Ng6GeF9mA&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param>[raw]<embed src="http://www.youtube.com/v/_5Ng6GeF9mA&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.02.2010
Poruka
18
hvala ti na savjetu.I ja sam malo skeptican prema stiroporui ljepilima u ak.Ipak cu da radim nesto van .Na zadnje staklo nesto cu da uradim.AK mi je jos u fazi izrade.trenutno radim krov i u njemu rasvjetu.Meni to ide malo sporo posto nisam pri parama ,pa se snalazim kako znam i umijem.Slikacu ga i postaviti na forum da vidis kako to izgleda.Pozdrav i hvala na savjetu.

Dodato posle 8 Sati 19 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Ako se ipak odlucim za pozadinu unutar AK,ne znam da li smijem upotrebiti lijepak na bazi cementa koji se inace upotrebljava za keramicke plocice.U njega bih sipao pijesak da dobijem malo grublji efekat.Nije dobar izraz,ali nadam se da me razumijes.sa tom smjesom bih lijepio i premazao stiropor.Nikakve boje ne bih stavljao.To bi bila cista boja cementa koja,lici na boju kamena.E,sad kako se cemenat ponasa u vodi pojma nemam posto sam ja po struci elektricar i za to cu morati da pitam nekog gradjevinca,ali sudeci po mostovima kojim je temelj u vodi dobro.Da li ta smjesa od keramickog ljepila i cementa utice na ribe i biljke?Imas li neka iskustva u tome.Pozdravljam te i budi mi zdrav,kao i tvoja porodica.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
932
lepak za plocice, cement podize Ph vode , tako da je potrebno nekoliko voda promeniti u aq. i obavezno odraditi merenje ostalih faktora u vodi a pre pustanja njenih stanovnika. takodje moze se desiti da se upotrebom cementa poveca i kolicina fosfata u vodi, sto nije uopste pozeljno.
ono sto sam dosad procitao na intu ( kao sto sam ti napisao , nisam ljubitelj ovakvih pozadina, pa i nesto se nisam interesovao za ovu vrstu ukrasa u aq. ) , ali stoji da postoje odredjeni materijali koji se koriste za lepljenje stiropora a do kojih je malo teze doci na trzistu.
u svakom slucaju moj ti je savet da se raspitas jos malo na odredjenim forumima i eventualno uporedis razlicita iskustva ljudi u aqkvaristici a vezano za fugu , cemen , lepak ... itd.
imamo isti problem sto se tice izrade aq., a to je novac :(:dntknw:. i ja moj sklapam vec mesec dana. resio sam dimenzije stakla tj stranica, isekao i pripremio staklo. sada cekam silikon ( koji se inace malo teze nalazi u beogradu, mislim kvalitetan ... ). odradio sam takodje i spoljni filter, koji ce se nalaziti iza aq., i koji ima pet pregrada tako da ce biti ludilo ...
trenutno resavam rasvetu u krovu sa sdedljivim sijalicama. malo me muce tajmeri za paljenje svetla odnosno nikako da nadjem tajmer koji postepeno pojacava jacinu svetla u aq. takodje lutam i za kulere koje planiram da postavim u krovu a radi ventilacije tj hladjenja ... ma hiljadu detalja ima koje treba uklopiti i sve to pre same montaze aq.
 
Član
Učlanjen(a)
19.02.2010
Poruka
18
Sto se tice kulera,odnosno ventilatora probaj sa ventilatorom za racunare.ima ih raznih dimezija a napon je 5 volti istosmjerni.Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
932
vise me brine silikon koji nemogu da nadjem ( a i koji nadjem njemu je istekao datum tako da ... ). cekamo jednog prodavca da mi se javi a u vezi silikona ...
 
Član
Učlanjen(a)
23.03.2010
Poruka
2
za štedne sijalice ne možeš koristiti dimere i slično, pošto su to u suštini neonske sijalice i na njima se ne može primeniti dimer, jedino rešenje je da koristiš više tajera pa da ti pale jednu po jednu sijalicu u razmacima, a najbolje ti je da koristiš akvarističke neonke, jedino belu možeš uzeti osram lumilux pošto je jaka, a crvenu arcadia, a ventilator ti ne treba sem ako ti prigušnice nisu standardne, koristi elektronske, na buvljaku su ti 250 din komad
 
Član
Učlanjen(a)
23.03.2010
Poruka
2
i silikon imas da nadjes na buvljaku, ceresit za akvarijume kosta oko250 din a ima i drugih, ja sam akvarijum od 250 lit lepio sa dinasil-om koji kosta oko 150 din, domaći i na tržištu je već 15-ak godina i drži već 7 godina, pa možeš injega da koristiš, lepio sam i sa silikonom kome je istekao rok, bitno da je tečan, i drži.
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
932
aq sam zalepio sa TKK aq silikonom, pa sad sta mu bude. sijalice tj osvetljenje je takodje danas reseno, ostaju mi nekoliko sitnica da uredim i onda cu vam prestaviti i ja moj rad ...
 
Član
Učlanjen(a)
19.02.2010
Poruka
18
E ja trenutno kuvam drvo ,koje cu staviti u AK.Nasao sam odlican oblik vinove loze.Krov sam napravio.Cekam samo druga dami donese staklo za filter,pa i njega da montiram.Pijesak sam skupio po petrovackoj plazi,ai poneki interesantan kamen.Sigu za pozadinu sam nabavio pa i nju polako lijepim.U Podgorici imamo jednu radnju gdje ima sve vrste silikona.Cak samnasao tri vrste koje su za akvarijume.Ostalo mi je da razmisljam o postolju za Ak.Ak mi je tezine oko 120 kila pa moram dobro da razmislim .Ono sto sam do sad uradio slikacu i prikazati.Doduse jos ne znam kako da postavljam slike na ovaj forum,ali nadam se da ce me neko nauciti.
 
Natrag
Top