Šta je u seksu normalno, a šta nije?

Član
Učlanjen(a)
12.04.2010
Poruka
591
Normalno vs. Nastrano

Normalno vs. Nastrano

Želja da vas dragi pljesne po guzi ne znači da ste mazohist. No, neke su fantazije alarm...


big-1704-1.jpg


Seksualne fantazije, ma koliko bile bizarne, uglavnom su bezopasne. Ipak, u nekim su slučajevima indikator dubljih emocionalnih problema koje valja rasvijetliti.
Uobičajeno je da su seksualne maštarije pomalo mračne i da uključuju dozu opasnosti. Nije neobično ni da sadrže neke ideje koje su posve neizvedive i koje nećete nikad ostvariti.
One ne znače da doista želite osjetiti bol, strah ili poniženje – to je samo mašta, a istina je tek da ponekad želite preuzeti kontrolu nad onim što se događa. Kakav god bio, vaš imaginarni seksualni scenarij omogućit će vam da više uživate u seksu i stoga ga se ne bojte.
¨Većina žena jasno razlikuje stvarnost od fantazija”, kaže dr. Brett Kahr. “Za izrazito mali broj žena fantazije mogu biti indikator neugodnosti iz prošlosti koje nisu razriješile.”
Želja za ozbiljnom boli tijekom seksualnog odnosa mogla bi biti alarm. Mazohizam kao stanje u kojem osoba crpi seksualno zadovoljstvo iz boli koja joj se tijekom odnosa nanosi, bilo da je riječ o psihičkom ili fizičkom ponižavanju, potencijalni je znak neraščišćenih problema sa seksualnošću”, kaže dr. Kahr.
Naravno, uzbuđenje izazvano činjenicom da vas je dečko pljesnuo po guzi i da ste u tome uživali ne znači da ste mazohist. No, brinete li se zbog svojih maštarija, podijelite brige s prijateljicama ili seksualnim savjetnikom. Kad ih izreknete, zvučat će vam mnogo prihvatljivije.


Izvor:
Cosmopolitan / Datum objave: 14.05.2010.
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
2.667
Šta ......još se niko omrsio......normalno je što cvikaju od ovakve teme ....i ja mislim da sam pomalo sličan njima....tako da .....iz opreza....neću ostaviti nikakav komentar ....šta znam ko ovo gleda .....i kakve su mu krajnje namere.... Zato .....žalim anđele......ova tema ti je ko " tiganj bez dršku ".

PS. ...i moj srećan broj " 777 "
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.10.2009
Poruka
112
Sve ono što oboma odgovara, a što ni na koji način nije rizično po zdravlje niti jednog od njih DVOJE je NORMALNO.
Možda je pridev normalno prenaglašen.
Ovde bi sigurno bolje odgovaralo reći lepo, dobro, poželjno, ili možda samo ljubav
 
Učlanjen(a)
24.04.2010
Poruka
5.966
nikad mi nije bilo jasno zasto je neko nastran ako zeli da isproba nova znanja i umeca u krevetu, ako zeli da nadgradi sexualni odnos i najverovatnije mi nikada i nece biti jasno
 
Član
Učlanjen(a)
19.06.2010
Poruka
195
nikad mi nije bilo jasno zasto je neko nastran ako zeli da isproba nova znanja i umeca u krevetu, ako zeli da nadgradi sexualni odnos i najverovatnije mi nikada i nece biti jasno

Podobni strucnjaci iz svih oblasti, a ne samo vezane za sexualnu slobodu i mastanje, davno su utvrdili da se ne moze govoriti o normalnom i nenormalnom. Uvek ce postojati neko za koga je bilo sta odvratno ili neukusno - znaci nastrano, i opet oni koji se pak cude ovima i pitaju se , a sta pa to mi radimo sto je nenormalno. To mu je ono cuveno - o ukusima ne vredi raspravljati. Jednostavno nastranost su izmislili nemastoviti ljudi puni predrasuda.
Tako i u sexu, neko bi sve da isproba, a neko bi da se sexa sa crnom maramom preko ociju. Najvaznije da se partneri u sexu (bilo kog pola)
nadju u svemu tome.... i svi su zadovoljni. Eto ja bas sve volim da isprobam, naravno uz saglasnost partnerke. (da ne ispadne silovanje) :)
 
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
2.667
Sve ono što oboma odgovara, a što ni na koji način nije rizično po zdravlje niti jednog od njih DVOJE je NORMALNO.
Možda je pridev normalno prenaglašen.
Ovde bi sigurno bolje odgovaralo reći lepo, dobro, poželjno, ili možda samo ljubav

" Ovo je pravi odgovor " ----Kada se postavi ovako provokativna tema
" po mom mislenju " treba uopsteno odgovarati....pogotovo onda kad on/ona koji je postavio temu ne prilozi svoje iskreno misljenje...
 
Član
Učlanjen(a)
28.04.2010
Poruka
1.625
Sve ono što oboma odgovara, a što ni na koji način nije rizično po zdravlje niti jednog od njih DVOJE je NORMALNO.
Možda je pridev normalno prenaglašen.
Ovde bi sigurno bolje odgovaralo reći lepo, dobro, poželjno, ili možda samo ljubav

Potpuno se slazem yes3
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
...pogotovo onda kad on/ona koji je postavio temu ne prilozi svoje iskreno misljenje...

E,pa evo i mog iskrenog misljenja.
Vec sam par puta rekla kako je nama (vecini) mnogo lako da podelimo ljude/pojave na normalne,odnosno nenormalne,bez nekog racionalnog objasnjenja vec samo zato sto je to nesto,jednostavno,nama "nenormalno".
Mislim da posle nekoliko komentara nemam sta da dodam osim da se slozim i da kazem da smatram sve normalnim (onoliko koliko sam kompetenta da komentarisem (ne)normalnost) sto jedan par radi u svojoj spavacoj sobi a uvrnutom radoznaloscu da se u istu zaviruje i komentarise.Ono sto mi je neshvatljivo i sto ne bih mogla da prihvatim je "sex" (ako se tako moze nazvati) sa zivotinjama.
Dakle,mogu samo jos da "potpisem" postove Blacklion-a i Black wizard-a.;)
 
Natrag
Top