Šta je to neukus?

Član
Učlanjen(a)
29.05.2010
Poruka
466
Ako su ukusi različiti i ako se o njima ne raspravlja,šta je to neukus?
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
28.05.2010
Poruka
89
....ono što nam se ne dopada i što ne odobravamo bez ikakvog ličnog interesa.
Teže je pitanje postoji li kolektivni (ne)ukus i je li on ispravan kao takav wacko2
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Ili mozda ne odobravamo bas zbog nekog (kakvog god) licnog interesa? ;)

U svakom slucaju,mislim da (bas zato sto ne postoji jasna definicija koja opisuje (ne)ukus,bar meni nije poznata...) ni o jednom ni o drugom ne treba raspravljati.Ako nista drugo,bar mislim da je besmisleno...:)
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
To je kad kupiš onaj novi voćni jogurt, sav šaren, blistav, prosto mami da ga kupiš, za to zadovoljstvo "debelo" platiš, a kad dođeš kući i probaš ga-vidiš da baš i nema neki ukus, onako, niti sladak niti kiselkast, skoro nikakav, bezukusan...
:lol:
 
Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
Reče Sendi da o ukusu i neukusu ne treba raspravljati. Potpuno tačno, jer desilo mi se da se zgrozim nad nečijim oblačenjem a ono ispade to poslednji modni hit... Ovo je banalan primer ali mi je nekako najslikovitiji...
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Pod neukusom pre svega podrazumevam kič. No, nisu tačne tvrdnje da o ukusu ne treba raspravljati .
 
Član
Učlanjen(a)
29.05.2010
Poruka
466
To je kad kupiš onaj novi voćni jogurt, sav šaren, blistav, prosto mami da ga kupiš, za to zadovoljstvo "debelo" platiš, a kad dođeš kući i probaš ga-vidiš da baš i nema neki ukus, onako, niti sladak niti kiselkast, skoro nikakav, bezukusan...
:lol:


:rofl::rofl::rofl::rofl:

Meni lično je neukus kada nešto izgleda odvratno ali svi ga nose zato što je u trendu.Da ne dajem sada primjere možda se neko i uvrijedi smile3
 
Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
Pod neukusom pre svega podrazumevam kič. No, nisu tačne tvrdnje da o ukusu ne treba raspravljati .
Uh, uz dužno poštovanje, ne mogu da se složim sa izjednačavanjem neukusa i kiča... Recimo po nekoj definiciji kiča, zalazak sunca ima sve elemente a spada u najlepše prirodne pojave... (ja doduše više volim izlazak ali...)
Milim da o ukusima nema puno diskusije i rasprave... Svako ima neki svoj sistem vrednovanja lepog koji se neće (i ne mora) poklopiti sa sistemom vrednovanja lepog nekog drugog...
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
981
Zalazak sunca kao prirodna pojava nije kič ali ako se izmesti iz tog konteksta , ako joj se pridodaje pretenciozna pro umetnička forma, onda ona dakako postaje kič, isto onako kao i ova umetnuta reč dakako . Znači sve zavisi od konteksta. A o neukusu treba raspravljati bez obzira na različite afinitete .
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.04.2010
Poruka
341
Neukus visokog nivoa extra-deluxe nalazi se u parlamentu srbije a posebno bosne tu možete da vidite gomilu prljavih ružnih likova koji su izmislili neukus
 
Natrag
Top