Sta je Sabat i da li Hriscani treba da ga drze.

Da li Hriscani ne smeju nista da rade subotom

  • Hriscani smeju i mogu da rade subotom sta god pozele

    Votes: 3 60,0%
  • Hriscani Ne smeju da rade subotom

    Votes: 0 0,0%
  • Hriscani mogu subotom da lece ,ali ne smeju da rade

    Votes: 0 0,0%
  • Hriscani mogu subotom samo da poucavaju Biblijom .

    Votes: 0 0,0%
  • Hriscanima je nesto dozvoljeno,a nesto nije dozvoljeno da rade subotom

    Votes: 2 40,0%
  • Hriscani imaju crveno slovo subotom -pravoslavni kalendar

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    5
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
A koji dan odmora je Bog dao Adamu i Evi? Zar nije sedmi dan Subitu?

"I svrsi Bog do sedmoga dana dela svoja, koja Ucini. I POCINU U SEDMI DAN i BLAGOSLOVI BOG SEDMi DAN I POSVETI GA."
(1. Mojsijeva 21.2.,1.3.)

Zaokret, priznaj da si pogresio sto si napisao da je Bog Subotu dao Jjevrjima. On ju je samo ponovio u Dekalogu, ali nije je tada uspostavio.

Marko, evo vrlo jednostavan zadatak za tebe, a može i bilo tko drugi od subotara. Nađite u Starom zavjetu samo jedno mjesto i citirajte ga ovdje, gdje je Bog ili zapovjedio svetkovanje subote bilo kome od Adama pa do Izraelaca na Sinaju, ili gdje je čitamo da je bilo tko od Adama pa sve do Izraelaca na Sinaju svetkovao subotu.

P.S. Unaprijed molim sve da nas ovdje ne maltretirate ponavljajući kao papagaji - Bog je prilikom stvaranja posvetio i blagoslovio subotu. To vas ne pitam, to i sam znam, a osim toga Bog je posvetio i blagoslovio telad, pa znači li to onda da se trebamo klanjati teladima, kao što se svi pogani klanjaju nekim životinjama kao bogovima?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Dragi moj cika Miko,
Drago mi je da si ziv i zdrav,da si preziveo i dobro nam dosao .
Bog nije dao ni jedan jedini dan ODMORA nit Adamu nit Evi,niti bilo kojoj zivotinji.
Ali ako si toliko bas zapeo za Bozji pocinak.
Bozji POCINAK jos uvek traje
Jevrejima, glava 4
4 Jer negde reče za sedmi dan ovako: i počinu Bog u dan sedmi od svih dela svojih.
5 I na ovom mestu opet: Neće ući u pokoj moj.
6 Budući, pak, da neki imaju da uđu u njega, i oni kojima je najpre javljeno ne uđoše za neposlušanje;
Jevrejima, glava 4
10 Jer koji uđe u pokoj Njegov, i on počiva od dela svojih, kao i Bog od svojih.
11 Da se postaramo, dakle, ući u taj pokoj, da ne upadne ko u onu istu gatku neverstva.
Dakle taj Bozji dan pokoja jos uvek traje.
Sta da priznam? Da ovde pise da je Bog zapoveio Adamu i Evi da ne rade sedmi dan???
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Bozji POCINAK jos uvek traje
Jevrejima, glava 4
4 Jer negde reče za sedmi dan ovako: i počinu Bog u dan sedmi od svih dela svojih.
5 I na ovom mestu opet: Neće ući u pokoj moj.
6 Budući, pak, da neki imaju da uđu u njega, i oni kojima je najpre javljeno ne uđoše za neposlušanje;
Jevrejima, glava 4
10 Jer koji uđe u pokoj Njegov, i on počiva od dela svojih, kao i Bog od svojih.
11 Da se postaramo, dakle, ući u taj pokoj, da ne upadne ko u onu istu gatku neverstva.


To se odnosi u prenosnom smislu na "dan odmora" a ne u bukvalnom smislu. Jevreji nisu ušli u "taj mir" koji je potreban iako su držali subotu. Međutim, držanje subote samo formalno ne obezbeđuje ulazak u taj počinak tj. "počninak od dela", svojih.

Stih ništa ne govori o suboti ni za ni protiv
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
To se odnosi u prenosnom smislu na "dan odmora" a ne u bukvalnom smislu. Jevreji nisu ušli u "taj mir" koji je potreban iako su držali subotu. Međutim, držanje subote samo formalno ne obezbeđuje ulazak u taj počinak tj. "počninak od dela", svojih.

Stih ništa ne govori o suboti ni za ni protiv

Jovane, evo vrlo jednostavan zadatak za tebe, a može i bilo tko drugi od subotara. Nađi u Starom zavjetu samo jedno mjesto i citiraj ga ovdje, gdje je Bog ili zapovjedio svetkovanje subote bilo kome od Adama pa do Izraelaca na Sinaju, ili gdje čitamo da je bilo tko od Adama pa sve do Izraelaca na Sinaju svetkovao subotu.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Jovane, evo vrlo jednostavan zadatak za tebe, a može i bilo tko drugi od subotara. Nađi u Starom zavjetu samo jedno mjesto i citiraj ga ovdje, gdje je Bog ili zapovjedio svetkovanje subote

Zašto se bojiš spomena na sedmi dan ili spomena na stvaranje? Ja bih tako to postavio.

Bog je nešto uradio tog dana, jel tako? Kaže da je taj dan "posvetio", "blagoslovio" i "počinuo". Evo ostavimo po strani samo "svetkovanje" za sada.

Ali imamo tri stvari koje je Bog uradio tog dana. Da li ti smatraš da ako je Bog sam to uradio na taj dan, da to baš ništa, apsolutno ništa ne znači? Kako pojašnjavaš ovo što je Bog uradio i zašto je to uradio na taj dan a ne naki drugi?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Zašto se bojiš spomena na sedmi dan ili spomena na stvaranje? Ja bih tako to postavio.

Bog je nešto uradio tog dana, jel tako? Kaže da je taj dan "posvetio", "blagoslovio" i "počinuo". Evo ostavimo po strani samo "svetkovanje" za sada.

Ali imamo tri stvari koje je Bog uradio tog dana. Da li ti smatraš da ako je Bog sam to uradio na taj dan, da to baš ništa, apsolutno ništa ne znači? Kako pojašnjavaš ovo što je Bog uradio i zašto je to uradio na taj dan a ne naki drugi?

P.S. Unaprijed molim sve da nas ovdje ne maltretirate ponavljajući kao papagaji - Bog je prilikom stvaranja posvetio i blagoslovio subotu. To vas ne pitam, to i sam znam, a osim toga Bog je posvetio i blagoslovio telad, pa znači li to onda da se trebamo klanjati teladima, kao što se svi pogani klanjaju nekim životinjama kao bogovima?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Pitao sam, šta za tebe znači to što je Bog "blagoslovio", "posvetio" i "počinuo" tog dana?

Verovatno ništa ti ne znači. Ali vidi, Bogu znači pa je sve ovo učinio. Ne možemo samo skloniti glavu na drugu stranu na ovaj izveštaj.

Samo to što znamo i što piše da je Bog uradio je dovoljno da shvatimo da je taj dan poseban. Ne govorim o svetkovanju, načinu svetkovanju itd...nezavisno od toga, taj dan jeste poseban.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Pitao sam, šta za tebe znači to što je Bog "blagoslovio", "posvetio" i "počinuo" tog dana?

Verovatno ništa ti ne znači. Ali vidi, Bogu znači pa je sve ovo učinio. Ne možemo samo skloniti glavu na drugu stranu na ovaj izveštaj.

Samo to što znamo i što piše da je Bog uradio je dovoljno da shvatimo da je taj dan poseban. Ne govorim o svetkovanju, načinu svetkovanju itd...nezavisno od toga, taj dan jeste poseban.

Blagosloviti nesta i posvetiti, nije posao. Bog je sest dana stavao i kad je zavriso svoj rad stvaranja, uspostavio je Sedmi dan time sto se prvo ON sa Adamom i Evom odmarao sedmoga dan koji je Subota.

Taj isti dan je u centru Dekaloga. Nije Bog Dekaog dao samo Jevrejimu, on je univerzalni zakon koji zauvek izrazav ono sta Bog zelli i stio zahteva od svojih stvorenja.

"Sjeti se da svetkujes dan subotni. Sest dana radi i ubavlja sav svoj posao. A sedmi je dan subota, pocinak posvecen Jahvi, Bogu tvojemu. Tada nikakva posla nemoj radit... Ta i Jahve je sest dana stvarao nebo Zemlju, more i sve sta je u njima , a sedmi je dan pocinuo. Stoga je Jahve blagoslovio i posvetio dan subotni." Izlazak 20,8-11.
Prevod Stvarnost
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Pitao sam, šta za tebe znači to što je Bog "blagoslovio", "posvetio" i "počinuo" tog dana?

Verovatno ništa ti ne znači. Ali vidi, Bogu znači pa je sve ovo učinio. Ne možemo samo skloniti glavu na drugu stranu na ovaj izveštaj.

Samo to što znamo i što piše da je Bog uradio je dovoljno da shvatimo da je taj dan poseban. Ne govorim o svetkovanju, načinu svetkovanju itd...nezavisno od toga, taj dan jeste poseban.

Blagosloviti nesta i posvetiti, nije posao. Bog je sest dana stavao i kad je zavriso svoj rad stvaranja, uspostavio je Sedmi dan time sto se prvo ON sa Adamom i Evom odmarao sedmoga dan koji je Subota.

Taj isti dan je u centru Dekaloga. Nije Bog Dekaog dao samo Jevrejimu, on je univerzalni zakon koji zauvek izrazav ono sta Bog zelli i stio zahteva od svojih stvorenja.

"Sjeti se da svetkujes dan subotni. Sest dana radi i ubavlja sav svoj posao. A sedmi je dan subota, pocinak posvecen Jahvi, Bogu tvojemu. Tada nikakva posla nemoj radit... Ta i Jahve je sest dana stvarao nebo Zemlju, more i sve sta je u njima , a sedmi je dan pocinuo. Stoga je Jahve blagoslovio i posvetio dan subotni." Izlazak 20,8-11.
Prevod Stvarnost

Kao što vidite, javila su se dva subotara, ali niti jedan nije našao ono što se od njih tražilo. Zato ću samo podsjetiti - od subotara sam tražio da nađu samo jedno mjesto u Bibliji, i citiraju ga ovdje, gdje je Bog ili zapovjedio svetkovanje subote bilo kome od Adama pa do Izraelaca na Sinaju, ili gdje čitamo da je bilo tko od Adama pa sve do Izraelaca na Sinaju svetkovao subotu.

Zaključak
(ili naravoučenije, kako kažete vi Srbi) - prije Izraelaca na Sinaju, niti je Bog kome zapovjedio svetkovanje niti u Bibliji nalazimo da je bilo tko odmarao (svetkovao) subotom.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Zaboravih priupitati Marka, pa ću sada. Jovan tvrdi da je dobio posebno prosvjetljenje od Boga i da mu je kroz to prosvjetljenje Bog otkrio da Isus nije Bog nego samo čovjek. Također, Jovan tvrdi da je u svjetlu tog Božjeg prosvjetljenja otkrio kako vaša adventistička crkva krivo razumijeva i krivo tumači spise Ellen White, jer i u njenim spisima nigdje ne stoji da je Isus Bog. Što ti, EGWist kao i Jovan, možeš o ovome reći?
 
Natrag
Top