Sotonin Stab za Dezinformacije

Sta je cilj Staba za dezinformacije

  • Da iskreno i tacno pokaze ljudima koja je religija u pravu

    Votes: 1 14,3%
  • Da iskreno i tacno objasni ljudima ko je Bog

    Votes: 0 0,0%
  • Da iskoristi ljude za svoje ciljeve,da ostave Boga i religiju

    Votes: 6 85,7%

  • Total voters
    7
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Ovo je nerazumno pitanje.

Covek je stvoren kao jedinka po liku Bozjem, Bog je postavio model samoga sebe po kome je covek stvoren.


Aha! Dobro. Kažeš da je čovek JEDINKA po liku Božijemu. Ali kako svi ovde vidimo ti tvoji Bogovi mnoštva nijsu jedinka nego Presveta Trojica. I šta sad? sam sebi kontradiktiraš, da li si ti razumio u šta ti veruješ?
Ako navodno ti vaši Bogovi su mnoštvo božanstava, koji čine jedno Bog, što znači da Bog nikako nije jedinka. Zašto čovek nije po tom liku mnoštva božanstava, nego je ponaosob jedinka?
Kakva je to logika? Čovek jedinka po liku Bogova, A Bogovi su Božanstava mnoštvo? (potsetimo se Elohima)

Znaš li ti o čemu pirčaš? Ili tebi je najvažnije da promotiraš dogmu bez razumevanja odnosno nedokučivu doktrinu (dezinformacije) Adventizma.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901

Prilozi

  • 8. istina o jedinom bogu.pdf
    77,1 KB · Pregleda: 0
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne znam zasto se oko svakog mog odgovora stvara filozofija, i izvrce svaka moja rec.
Vi ss bas trudite da imate nultu toleranciju prema svojim sagovornicima.

Covek takav kakav jeste - stvoren je sa anatomskom gradjom koju poseduju sve licnosti Bozanstva.

Sve licnosti Bozanstva imaju glavu, udove, moc slobodne volje i oodlucivanja, kreativnosti i upravljanja..

Ako Bog pretstavlja tri licnosti, to ne znaci da i covek koga je on stvorio - treba biti trostruk, to su samo vase licne filozofije kojima zelite da negirate istinu koja vam je iznesena.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.416
Ne znam zasto se oko svakog mog odgovora stvara filozofija, i izvrce svaka moja rec.
Vi ss bas trudite da imate nultu toleranciju prema svojim sagovornicima.

Covek takav kakav jeste - stvoren je sa anatomskom gradjom koju poseduju sve licnosti Bozanstva.

Sve licnosti Bozanstva imaju glavu, udove, moc slobodne volje i oodlucivanja, kreativnosti i upravljanja..

Ako Bog pretstavlja tri licnosti, to ne znaci da i covek koga je on stvorio - treba biti trostruk, to su samo vase licne filozofije kojima zelite da negirate istinu koja vam je iznesena.
A sta ako je Bog ipak samo JEDAN,i ako ne pretstavlja tri licnosti?sta cemo onda?
Zasto nigde u Bibliji ne pise da je Bog Trostran,vec JEDAN!!!
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
A sta ako je Bog ipak samo JEDAN,i ako ne pretstavlja tri licnosti?sta cemo onda?
Zasto nigde u Bibliji ne pise da je Bog Trostran,vec JEDAN!!!

Sam je sebe upropastio bogohulom, sam je sebe osudio jer ismejava se Bogu i ruga se Gospodu našemu Isusu praveći ga varalicom i prevarantom, još i tvrdi da njemu takav Bog ne treba.
Prosto je ko pasulj.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne treba mi tvoje tumačenje Boga, i prema tome tvoj lični Bog koji nije biblijski već tvoj izmišljeni.

Biblijsko učenje o Bogu je jasno - i tumači se u celini.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Ne treba mi tvoje tumačenje Boga, i prema tome tvoj lični Bog koji nije biblijski već tvoj izmišljeni.

Biblijsko učenje o Bogu je jasno - i tumači se u celini.


Naravno! Tebi ne treba ništa drugo osim Adventizma.

Tebi potrebni samo ti Adventistički Bogovi mnoštva koji se rađaju, žrtvuju, ispaštaju, muče se do same smrti za Adventiste.
Tebe ne treba Biblijsko tumačenje, ti imaš Adventističko. Ti samo čitaš iz Biblije ono što si izadio iz konteksta i onda obrćeš okreneš po Adventizmu.

Da ti ja pokažem šta ti zanš a i koliko znaš, možda ćeš svatiti u kojem si štabu.

Kaži mi kako se Adventisti mole? da li se molite kao svi hrišćani što treba da se mole po Mateju 6,9?

Naravno ako si čovek i daš odgovor.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Insinuacija.

Upravo ti sve vreme vadis iz konteksta i prikazujes istinu van njega.
Biblijsko ucenje se otkriva i dokazuje u celini - u kome jedan tekst tumaci drugi, i takva celina je kao savrsena kula od karata gde se svaka karta uklapa u savrsenu strukturu.

U mateju 6. 9 Isus je Izgovorio jednu molitvu koja pretstavlja model savrsene molitve.

Ona sadrzi pet osnovnih delova - a to su 1. SLAVLJENJE 2. TRAZENJE VOLJE BOZJE 3. TRAZENJE MATEIJALNIH DOBARA 4. TRAZENJE DUHOVNIH DOBARA 5. ZAHVALJIVANJE NA USLISENJU.

Ovo je jasno prikazano u primeru ove molitve:

Овако дакле молите се ви:

1. Оче наш који си на небесима, да се свети име твоје;

2. Да дође царство твоје; да буде воља твоја и на земљи као на небу;

3. Хљеб наш потребни дај нам данас;

4. И опрости нам дугове наше као и ми што опраштамо дужницима својијем; И не наведи нас у напаст; но избави нас ода зла.

5. Јер је твоје царство, и сила, и слава вавијек. Амин.

Hriscani treba da izgovaraju ovu molitvu, koliko puta u toku dana, sedmice, ili godine - to nije navedno, ali to nije jedina molitva kojom Hriscanin treba da se moli.

Pre svega, da bi covek znao kako da se moli i kada, on mora da zna sta je molitva, da to nije iscitavanje odredjenih vec pripremljenih molitava iz knjige, vec da je to licni razgovor sa Bogom, gde covek dolazi na usamljeno mesto gde upraznjava molitvu i svojim recima zahvaljuje i trazi od Boga.
U biblijskom kontekstu, covek bi trebao da ima bar tri molitve u toku dana - ujutru kada ustane, posle podne i uvece pred spavanje. gde ce on napustati svakodnevni posao i u kutku svoga doma ili na nekom mirnom mestu citati odredjene biblijske tekstove i potom kleknuti na kolena ili u stojecem polozaju uputiti molitvu i zahvaljivati i traziti telesne i duhovne blagoslove.
Covek koji je u zajednici sa Bogom - njegov ceo zivot treba da bude pracen molitvom, tokom celog dana da bude povezan sa Isusom i da u mislima upucuje molitve - tokom rada i svakodnevnih aktivnosti.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Insinuacija.

Upravo ti sve vreme vadis iz konteksta i prikazujes istinu van njega.
Biblijsko ucenje se otkriva i dokazuje u celini - u kome jedan tekst tumaci drugi, i takva celina je kao savrsena kula od karata gde se svaka karta uklapa u savrsenu strukturu.

U mateju 6. 9 Isus je Izgovorio jednu molitvu koja pretstavlja model savrsene molitve.

Ona sadrzi pet osnovnih delova - a to su 1. SLAVLJENJE 2. TRAZENJE VOLJE BOZJE 3. TRAZENJE MATEIJALNIH DOBARA 4. TRAZENJE DUHOVNIH DOBARA 5. ZAHVALJIVANJE NA USLISENJU.

Ovo je jasno prikazano u primeru ove molitve:

Овако дакле молите се ви:

1. Оче наш који си на небесима, да се свети име твоје;

2. Да дође царство твоје; да буде воља твоја и на земљи као на небу;

3. Хљеб наш потребни дај нам данас;

4. И опрости нам дугове наше као и ми што опраштамо дужницима својијем; И не наведи нас у напаст; но избави нас ода зла.

5. Јер је твоје царство, и сила, и слава вавијек. Амин.

Hriscani treba da izgovaraju ovu molitvu, koliko puta u toku dana, sedmice, ili godine - to nije navedno, ali to nije jedina molitva kojom Hriscanin treba da se moli.

Pre svega, da bi covek znao kako da se moli i kada, on mora da zna sta je molitva, da to nije iscitavanje odredjenih vec pripremljenih molitava iz knjige, vec da je to licni razgovor sa Bogom, gde covek dolazi na usamljeno mesto gde upraznjava molitvu i svojim recima zahvaljuje i trazi od Boga.
U biblijskom kontekstu, covek bi trebao da ima bar tri molitve u toku dana - ujutru kada ustane, posle podne i uvece pred spavanje. gde ce on napustati svakodnevni posao i u kutku svoga doma ili na nekom mirnom mestu citati odredjene biblijske tekstove i potom kleknuti na kolena ili u stojecem polozaju uputiti molitvu i zahvaljivati i traziti telesne i duhovne blagoslove.
Covek koji je u zajednici sa Bogom - njegov ceo zivot treba da bude pracen molitvom, tokom celog dana da bude povezan sa Isusom i da u mislima upucuje molitve - tokom rada i svakodnevnih aktivnosti.


Skrati priču i odgovori na jasno postavljeno pitanje:
U Mateju 6,9 je dat primer kako treba a i kome treba da se molimo.

Pitanje:
Zašto se ti kao Adventista ne moliš po datom primeru iz Biblije?

Ideš okolo naokolo i zamajavaš se, ali nikako da mi odgovoriš "Kome se ti kao Adventista moliš?

Ama čoveče pa u tome i jeste cela suština da ti kao Adventista nisi upoznao Boga niti znaš koga da obožavaš čije ime da prizivaš ili kome da se obratiš molitvom, zahvalom da razgovaraš.
Kako je u Bibliji zapisano da se treba moliti svi to vidimo. Moliti se treba samo Bogu i Ocu našemu JEHOVI, s Isus kaže da JEHOVA je Bog i Otac naš, isto kaže i to da jedan je JEHOVA.
A ako ti to ne priznaš već se odričeš i Boga jer kako tvrdiš da tebi takav Bog i ne treba a od Isusa praviš šarlatana tvrdeći da Bog nije jedan već mnoštvo.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Samo jedno pitanje za tebe.

Da li Bog nece cuti molitvu ako u njoj ne izgovaramo Jhwh, vec samo OCE kako je Isus i napomenuo "Овако дакле молите се ви: Оче наш који си на небесима" ?
 
Natrag
Top