Smrt je san(bibijsko ucenje)

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Izraz USNULI je dat da bi se nada u vaskrsenje očuvala jer ako se kaže mrtav to govori da više nije živ i povlači pitane hoće li biti.
To u stvari označava isto stanje samo što u prvom slučaju nudi nadu u ponovni život.
Adrijane ne brini rekoh da sam te u duhu poznao i dobro je da pišeš svoje verovanje.
Hvala ti na trudu oko video klipova inače ja neznam engleski a kome treba potvrda neka sluša meni Biblija dovoljna uz Duha svetoga koji otvara da razumem.
Bogu hvala na svemu. Laodikeja, nemoj zaboraviti korisna ti je ovo prilika da isteramo šta je istina te da ne ideš više svesno u ponor za onom metlicom.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Biblija je jasna po pitanju zgrobnog zivota i ko zeli moze da spozna tu istinu......Amin!

Ko zeli da podrzava mnogobostvo moze to da cini slobodno, niko mu ne brani.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Danilo 12,2 I mnogo onijeh koji spavaju u prahu zemaljskom probudiće se, jedni na život vječni a drugi na sramotu i prijekor vječni.

Jovan 11,11Ovo kaza, i potom im reče: Lazar, naš prijatelj, zaspa; nego idem da ga probudim.
Jovan 11,12Onda mu rekoše učenici njegovi: Gospode! ako je zaspao, ustaće.
Jovan 11,13A Isus im reče za smrt njegovu a oni mišljahu da govori za spavanje sna.
Jovan 11,14Tada im Isus kaza upravo: Lazar umrije.


Jovan 11,24 Marta mu reče: znam da će ustati o vaskrseniju, u pošljednji dan.

Marko 5,39 I ušavši reče im: šta ste uzavreli te plačete? Djevojka nije umrla, nego spava.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Biblija je jasna po pitanju zgrobnog zivota i ko zeli moze da spozna tu istinu......Amin!

Ko zeli da podrzava mnogobostvo moze to da cini slobodno, niko mu ne brani.


Evo ti ovog skakača, ima dobru želju da pokaže stanje mrtvih u drugim klipovima i dobro opiše TELO ali kad je reč o duhovnom tu pojma nema.
Laodikeja ti se sigurno slažeš sa ovimklipom u celosti zar ne?


Nebih ulazio sad u sve greške već napomenuo na ono što je ovde tema a to je stanje mrtvih.
Mrtvo je TELO a čovek kaže da je DUH zapravo ZAPIS molim obratite pažnju negde oko pola videa gde to govori.Predavanje duha mu je zapis onog kakav je on i sad se vratimo na stvaranje gde imamo Duha kao zapis koji se predaje i Bog oblikova blato i predade zapis kalu i on ožive.
Citira kako predaju duh svoj a to je zapis o njima i njihov karakter, takvi o duhovnosti ništa neznaju.

Danilo 12,2 I mnogo onijeh koji spavaju u prahu zemaljskom probudiće se, jedni na život vječni a drugi na sramotu i prijekor vječni.

Jovan 11,11Ovo kaza, i potom im reče: Lazar, naš prijatelj, zaspa; nego idem da ga probudim.
Jovan 11,12Onda mu rekoše učenici njegovi: Gospode! ako je zaspao, ustaće.
Jovan 11,13A Isus im reče za smrt njegovu a oni mišljahu da govori za spavanje sna.
Jovan 11,14Tada im Isus kaza upravo: Lazar umrije.


Jovan 11,24 Marta mu reče: znam da će ustati o vaskrseniju, u pošljednji dan.

Marko 5,39 I ušavši reče im: šta ste uzavreli te plačete? Djevojka nije umrla, nego spava.

Svi ti opisi su opisi stanja TELA a ne duha.

Biblija je jasna po pitanju zgrobnog zivota i ko zeli moze da spozna tu istinu......Amin!

Ko zeli da podrzava mnogobostvo moze to da cini slobodno, niko mu ne brani.

Niko tu ne govori o više Bogova a Petru je potrebna tvoja pomoć da ne koristi više te izraze o podzemlju i ognjenom jezeru.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Izraz USNULI je dat da bi se nada u vaskrsenje očuvala jer ako se kaže mrtav to govori da više nije živ i povlači pitane hoće li biti.
To u stvari označava isto stanje samo što u prvom slučaju nudi nadu u ponovni život.
Adrijane ne brini rekoh da sam te u duhu poznao i dobro je da pišeš svoje verovanje.
Hvala ti na trudu oko video klipova inače ja neznam engleski a kome treba potvrda neka sluša meni Biblija dovoljna uz Duha svetoga koji otvara da razumem.
Bogu hvala na svemu. Laodikeja, nemoj zaboraviti korisna ti je ovo prilika da isteramo šta je istina te da ne ideš više svesno u ponor za onom metlicom.
1. SAMUELOVA 28,15

Samuel upita Šaula: "Zašto si pomutio moj mir dozivajući me gore?" A Šaul odgovori: "U velikoj sam nevolji jer su Filistejci zavojštili na me, a Bog se okrenuo od mene i ne odgovara mi više ni preko proroka ni u snima. Zato sam dozvao tebe da me poučiš što da činim.

PSALAM 3,6

Sad mogu leć` i usnuti, i onda ustat` jer me Jahve drži.

PSALAM 17,15

A ja ću u pravdi gledati lice tvoje, i jednom kad se probudim, sit ću ga se nagledati.

JOB 19,26

A kad se probudim, k sebi će me dići: iz svoje ću puti tad vidjeti Boga.

IZAIJA 26,19

Tvoji će mrtvi oživjeti, uskrsnut će tijela. Probudite se i kličite, stanovnici praha! Jer rosa je tvoja - rosa svjetlosti, i zemlja će sjene na svijet dati.

DANIEL 12,2

Tada će se probuditi mnogi koji snivaju u prahu zemljinu; jedni za vječni život, drugi za sramotu, za vječnu gadost.


NZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZ


IVAN 11,11

To reče, a onda im dometnu: "Lazar, prijatelj naš, spava, no idem probuditi ga.

EFEŽANIMA 5,14

Zato veli: "Probudi se, ti što spavaš, ustani od mrtvih i zasvijetljet će ti Krist.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Biblija nas uči da je smrt, san bez snova i osjećaja
mrtvi ništa neznaju šta se događa pod suncem
njihove misli, riječi, djela, osjećaji su prestali i kada uskrsnu, sve će se to nastaviti
od onog zadnjeg trenutka njihovog života
oni neće znati šta se dešavalo na zemlji dok su bili mrtvi - spavali san bez snova i osjećaja

mali ispravak
nikakav Samuel se nije javio kralju Šaulu dok je bio kod vračare
nego mu se javio sam sotona, koji je vrlo vješto izveo krivotvorinu Samuela

zazivači duhova, spiritisti, nemogu komunicirati ni sa kakvim umrlim osobama, niti njihovim duhovima jer to ne postoji, mrtav je mrtav i nemože ništa, niti čuje niti vidi, niti osječa
to je sotonina prilika da se on ili njegovi pali anđeli ukažu ljudima kao duhovi umrlih osoba,
i zavode ih svakojakim čudesima i lažnom naukom

spiritizam je danas jači nego ikada
a največa prevara spiritizma ide kroz adventističku crkvu
zašto?
upravo zato jer su prihvatili spiritističko tumačenje Biblije, i zato jer su prihvatili Duha Svetog kao treću osobu božanstva koja ih vodi i nadahnjuje
upravo taj njihov treći bog je sam sotona koji ih vara i zavodi
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Naravno da je to san bez misli. Saulu se javio demon. Sve crkve koje uče da je duša besmrtna promovišu spiritizam.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
...или америчке јеретике, наравно.

Adrian, cudi me da ne poznajes istoriju protestantizma i iz toga sigurno proizilazi ovakva tvoja opaska.

Pre svega - Protestantizam nije nastao u Americi, to je vesta manipulacija tradicionalnih crkava.

Protestantizam je nastao u Evropi kao proizvod protivljenja Hegemoniji koju su Tradicionalne crkave vrsile nad ljudskom savescu koje su silom zelele da nametnu ljudske dogme tokom mracnog srednjeg veka = ubijajuci Hristove sledbenike.

Kada je otkriven novi kontinent odnosno Amerika - mnostvo vernih Hriscana je presla u novu zemlju koja im je ponudila slobodu, za razliku od Evrope koja je bila puna krvi vernih Isusovih sledbenika.
Drugim recima - Protestantizam je prenesen na Americko tlo.

Istina, danas u Americi kao i svuda ima razlicitih crkava koje su nastale iz protestantizma, ali upravo je tu Bog podigao svoj narod - Crkvu poslednjeg vremena koja drzi zapovesti Bozje i veru Isusovu, jedinu pravu istinitu Bozju crkvu kojoj je dat autoritet i sila Bozja da objavi cisto Hristovo jevandjelje celom svetu i vest o skorom Hristovom dolasku u slavi..Amin!

Laodikeja ti se sigurno slažeš sa ovimklipom u celosti zar ne?

Taramana, ja prihvatam sve sto je u skladu sa biblijom i njenim kontekstom..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
zato jer su prihvatili Duha Svetog kao treću osobu božanstva koja ih vodi i nadahnjuje
upravo taj njihov treći bog je sam sotona koji ih vara i zavodi

Najverovatnije nisio svestan šta si ovde SEBI UČINIO.
Pomenuo si SVETOG DUHA kao pogrešno verovanje da je to BOŽJI DUH i onda izričeh HULU....ČOVEČE!
Jao, čoveče pa šta to uradi sebi....moli i posti i ridaj...ne prestaj jer za tu stvar NEMA OPROSTA NIKAD!
Zašto je jezik tako brz...zašto se pali vatrom pakla...eh. čoveče tugo.
Zašto??????
Ako neznaš PITAJ samo nemoj žuriti...Molim sve prisutne na forumu BRAĆO MOJA DRAGA I SESTRE čuvajte jezik i razum NEMOJTE o Duhu NIŠTA izgovarati niti pisati što vas može večno usmrtiti NEMOJTE PREKLINJEM VAS SVE i ponizno molim da to ne učinite.
Nemojte.


Naravno da je to san bez misli. Saulu se javio demon. Sve crkve koje uče da je duša besmrtna promovišu spiritizam.

Na ovu zadnju tvrdnju da se promoviše spiritizam time što se veruje da duša odlazi u duhu po smrti tela nisam saglasan iz razloga što bi prvo ovu temu trebalo malo dublje i opširnije raditi i dati odgovor na svako pitanje.

Ako si voljan hajde ti i ostali koji tako misle ponudite dokaza da je tako i da duša umire a moja malenkost će se potruditi da da dokaz da nije tako izvoli i sretno:


Laodikeja: ,,Taramana, ja prihvatam sve sto je u skladu sa biblijom i njenim kontekstom..,,

To znači da odbacuješ kako je duša zapis u knjizi.Po Bibliji duša ODLAZI i VRAĆA SE a ne odlazi zapis niti se vraća.
20:10 A Pavle sišavši pade na nj, i zagrlivši ga reče: Ne bunite se, jer je duša njegova u njemu
tu ne govori da je U TELU TELO već U telu DUŠA jer se vratila ili još nije bila OTIŠLA pa je i dalje U NJEMU.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top