Šta je novo?

Smisao života

• Začetnik teme crvendac_011
  • Datum pokretanja
Fuser

Fuser

Član
Učlanjen(a)
04.07.2010
Poruka
39
Sa filozofske strane gledišta - mi sami smo smisao života a često ga tražimo negde van.

Sa praktične strane - smisao života je naše postojanje, sticanje iskustva, testiranje istog, voleti nešto ili nekoga... hiljade smisala (dobra reč)... ljudi dok uživaju u nečemu ne razmišljaju o smislu ali kada im je dosadno ili su nečim razočarani, počinju da traže smisao kako bi to razočarenje prevazišli i izbacili iz svojih misli. Takođe se taj smisao javlja u odsustvu znanja o smrti i toga šta se posle nje dešava.

Deca se nikada ne pitaju koji je smisao toga što se oni igraju nego se jednostavno igraju. A ljudi sa druge strane zbog problema u svemu traže smisao i formulu postojanja.

besherat

besherat

Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.023
Bez neke veće filosofije, mislim da je smisao života, ne izgubiti sebe, očuvati svoju osobitost i ne izgubiti uzaludno ni jedan trenutak svog života, iskoristiti ga na najbolji mogući način, jer ipak, život je samo jedan i to uvijek treba imati na umu.

sendi

sendi

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.056
From je rekao da zivot sam po sebi nema smisla i da je na nama da ga osmislimo.I mislim da upravo to i jeste smisao zivota.Stoji da mnogo toga utice na nase zivote ali smatram da dobrim delom mozemo to i da uradimo.
I,naravno,mislim da moramo jasno znati sta za nas,ustvari,predstavlja smisao...

M

micicku

Član
Učlanjen(a)
20.12.2009
Poruka
59
"Smisao života je vezan i zavisi od samog života. Ali, onda bi život morao biti večan, da bi smisao života bio ostvaren. Tako na čudan način dolazimo do stava verovanja hrišćanskog Credo: Verujem u život večni, Amin" Vuk Pavlović

V

vujadin1969

Član
Učlanjen(a)
19.06.2010
Poruka
4
smatram da smisao svog zivota,generalno,svako za sebe u vecini slucajeva sam o0dredjuje,samo je problem sto to neko shvati prije e neko kasnije,a neko na zalost nikada.

М

миомир

Član
Učlanjen(a)
29.03.2011
Poruka
26
Ова тема дуго траје на овом форуму али траје још дуже у нашој цивилизацији. Ако сте читали ''Књигу проповедникову'' из
Старог завјета, могли сте да видите да је питање смисла живота постављено и пре 3000 година а одговор је, као и данас, да
смисла нема. Додуше, ако посматрамо сав живи свет око нас, видећемо да се смисао свих живих бића своди на борбу за
опстанак (наћи храну и избећи предатора) а да би се нашао партнер са којим ће се створити потомство и обезбедити продуже-
ње врсте. То је једини смисао постојања и биљака и животиња, најпростијих и насложенијих, па, ваљда, и човека. Човек је,
ипак, као и много шта друго, ту сврху свог постојања замаскирао али у крајњој линији, то је суштина. И мој је закључак
(како мали Перица види смисао живота) да се кроз бескрајно обнављање врста обезбеђује њихово постепено еволутивно усавршавање док не настане неки натчовек у далекој будућности. Е, а чему све то?! То нека одговори неко други. Иначе,
наш народ је као и за све друго нашао одговор и на ово питање: у се, на се и пода се. Наравно, то је само за ''блажене нишче духом''.

Freya Zane

Freya Zane

Član
Učlanjen(a)
14.04.2011
Poruka
128
Ljudi su počeli tražit smisao života kada su zajednice postale dovoljno stabilne i kad su ljudi, uz redovnih par obroka dnevno i otklonjene opasnosti od životinjskih i ljudskih predatora itd. počeli imat vremena za razmišljanje o smislu života. yes3

Otad se namnožilo lijepo mnoštvo mogućih i nemogućih odgovora, tako da npr. koga zanima može čitav život provesti u tumačenju smisla života. yes3

Ko do toga nađe prečac u ljubavi, ljepoti i tajni šta ga okružuju, ima sreće. yes3

Jurivaka

Jurivaka

MODERATOR
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.466
Ljudi su počeli tražit smisao života kada su zajednice postale dovoljno stabilne i kad su ljudi, uz redovnih par obroka dnevno i otklonjene opasnosti od životinjskih i ljudskih predatora itd. počeli imat vremena za razmišljanje o smislu života. yes3

Otad se namnožilo lijepo mnoštvo mogućih i nemogućih odgovora, tako da npr. koga zanima može čitav život provesti u tumačenju smisla života. yes3

Ko do toga nađe prečac u ljubavi, ljepoti i tajni šta ga okružuju, ima sreće. yes3
Ako su ljudi do sada tragali za smislom života u njegovom smislu, možda bi trebali taj smisao potražiti u njegovom besmislu:D