Skromnost - vrlina ili mana?

Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Skromnost je vrlina glupih! - neki ljudi kazu.
Drugi kazu da je vrlina dobrih.
Neki kazu da je mana...

Sta vi mislite - da li je skromnost vrlina ili mana?
 
Član
Učlanjen(a)
21.10.2009
Poruka
205
Definitivno mana, pogotovo u ovom našem životinjskom carstvu :) :)!!
 
Član
Učlanjen(a)
23.10.2009
Poruka
76
u nasem svijetu trenutno to je mana jer te iskreno skromnost nigdje ne moze odvesti danas samo ambiciozni uspijevaju,mada su meni dosta drazi ljudi koji su skromni,ustvari i ja sam takav hehehehehe
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Ma skromnost je vrlina...ne bih je ja vezivao za ambicioznost...samo ako nije povezana sa letargijom i naivnošću
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Složila bih se da je u današnje vreme skromnost mana,međutim posmatrajući drugačije nekako mi nije bas mana ali nije ni vrlina.Po nekom mom mišljenju skromnost je krajnost, a krajnosti nikad nisu dobre. Treba biti realan i prema sebi i prema drugima.:)
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Kako misliš krajnost, čega?

Zašto to dovodiš u vezu sa realnošću:thinking:
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Kako mislim,pa krajnos osobe i njenog ponašanja koje ustvari nije to.A dovodim u vezu sa ralnošću jel je retko ko danas realan,odnosno idu iz krajnosti u krajnost.Za mene lično skromnost jeste vrlina,ali je ljudi ne cene.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Hmm, ovo te uopšte nisam razumeo :(

Hoćeš da kažeš da ako je neko skroman on odstupa od nekih standarda što dalje znači da ide u krajnost i time sebe ne pokazuje u pravom svetlu i sam sebe dovodi u zabludu?
Jel ovo u redu :)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Skromnost je vrlina glupih! - neki ljudi kazu.
Drugi kazu da je vrlina dobrih.
Neki kazu da je mana...

Sta vi mislite - da li je skromnost vrlina ili mana?

Skromnost je vrlina što djevojku krasi,
Zato ja i želim i ti skromna da si!:blum3:
(Iz đačkih spomenara)

Ne treba mnogo filozofirati oko ovog pitanja. Skromnost jeste ljudska vrlina, - bila i ostaće. Ništa mi odbojnije ne djeluje kao razmetljivi i neskromni ljudi.
Bez obzira na vrijeme i okruženje u kome živi, skromna osoba neće ništa manje profitirati i uspjeti u životu radi svoje skromnosti, pod uslovom da ima druge predispozicije za to, a istovremeno, uvijek će biti radije prihvaćena u svakom društvu.
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Hmm, ovo te uopšte nisam razumeo :(

Hoćeš da kažeš da ako je neko skroman on odstupa od nekih standarda što dalje znači da ide u krajnost i time sebe ne pokazuje u pravom svetlu i sam sebe dovodi u zabludu?
Jel ovo u redu :)

Ne naravno,nismo se razumeli,treba biti realan što se skromnosti tiče,znači po meni realno gledajući skromnost je vrlina,ali ako zađemo malo šire ona to u suštini nije danas,odnosno predstavlja manu.....e to su ti te krajnosti o kojima govorim.
Ko je danas skroman?E sad ovim pitanjem možemo ići iz krajnosti u krajnos i zapitati se zašto neko dovodi sebe u zabludu tvrdeći da je skroman,a ustvari nije.
Zato sam rekla,treba biti realan prema sebi i drugima :)
 
Natrag
Top