Sila Boga ne moli!

Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Ako svap Pavle svedoci, onda je sve u redu, posto je poznato da clanovi sekte nikad ne uvlace svoje zene ili svoju decu u sektu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Ово је Христос рекао апостолима који су кренули с њим на проповијед, а не свим хришћанима. Да си мало читао НЗ видио би да су апостоли водили жене са собом, кад су ишли на проповијед, о чему свједочи и св.ап.Павле.

a sto to kao nisu mogli da vode zenu i svoju porodicu? to su gluposti ciste, jedini razlog sto mozda isus nije hteo da oni vode porodice je opasnost od rimljana, pa da bih ih zastitio od moguceg bicevanja ili sta su im vec radili u to vreme, drugi razlog ne postoji
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
U to vreme se familijarno posećivale arene gde su u pauzama između gladijatorskih borbi gledali kako lavovi proždiru hrišćane koje su rimljani pohapsili na njihovim propovedima.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Versko nasilje!
Nije nasilje samo "šakom među rogove". Ima mnogo oblika nasilja: psihičko, emocionalno, kulturno, nekulturno, ...
Smatram da je na ovom forumu, u nekoj meri, zastupljeno versko nasilje, u smislu da nas neki pojedinci verski zlostavljaju, npr., omalovažavanjem, i sl., "tuđih" verskih nauka i verovanja da bi time uzdigli svoju veru (što je već samo po sebi nasilno zlo), A neki nas pojedinci doslovce, verski siluju svojim viđenjima verskih istina. Poznato je da, ponajpre, sektaši "napadaju" slabe i nemoćne (udovice, koriste nesreće u familiji kao teške bolesti, smrt bliske osobe itd.) kako bi ih preobratili.
Mene najviše zanima koje sve metode verskog nasilja koriste verske siledžije.


Mislim da ljudi koji nisu iskusili Božju ljubav i milosrđe mogu biti nasilni, bez obzira kojoj vjeri pripadali.
To znači da su po vjeri pronašli nekakav lažni vid sigurnosti, što ne znači da su pronašli Boga.

Vjersko "nasilje"? Možda to neki rade iz neznanja i predrasuda, a ima i onih koji pod vidom revnosti za Boga promoviraju sebe i svoju vjeru. Oduvijek je toga bilo, ali ne kao u ovo vrijeme kada su nove religije i zajednice preplavile svijet. Čovjek je uvijek u traženju, a moderanom čovjeku koji je je uvijek u žurbi odgovaraju takve " instant" religije koje nude sreću i obećavaju nešto veliko.
U svakom slučaju, "nasilniku" nedostaje Božja ljubav, jer ljubav je strpljiva, blaga i ponizna.

Ali, ova tvoja rečenica "Sila Boga ne moli" se može shvatiti i u drugom značenju.
Onaj koji je silovit taj Boga ne treba i ne moli. Silovit u smislu arogantan, ohol, egoista, takav čovjek niti ne može moliti Boga jer je pun sebe.
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Znate li da neke sekte vode uredne evidencije u kojima,između ostalog, ažuriraju podatke npr., iz objavljenih osmrtnica, usko internetski istražuju, pa kombinuju sa saznanjima prikupljenim na terenu (po komšiluku, od vrata do vrata), itd., itd., a sve u cilju pronalaženja "pogodnih" žrtava kako bi ih zaskočili preobraćanjem na svoj sektaškinauk?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Samo jedno pitanje.

Da li su apostoli cinili versko nasilje kada su isli od kuce do kuce onako kako ih je Isus poslao da svedoce o Hristu?
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Samo jedno pitanje.

Da li su apostoli cinili versko nasilje kada su isli od kuce do kuce onako kako ih je Isus poslao da svedoce o Hristu?

meni nije poznat taj citat gde pise da je isus rekao idite od kuce do kuce i svedocite o meni
ispravi me ako gresim i postavi mi taj citat da vidim, ali pravi citat ne one vase prepravke
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
meni nije poznat taj citat gde pise da je isus rekao idite od kuce do kuce i svedocite o meni
ispravi me ako gresim i postavi mi taj citat da vidim, ali pravi citat ne one vase prepravke

Nemamo mi nikakve prepravke.

[SUP]1[/SUP] Potom odredi Gospodin još drugih sedamdeset i dva, i posla ih po dva i dva pred sobom u sve gradove i mjesta, kada je mislio sam doći.
[SUP]2[/SUP] On im reče: "Žetva je velika, a poslenika je malo. Molite se zato gospodaru žetve, da pošalje poslenike u žetvu svoju!
[SUP]3[/SUP] Idite! Eto, ja vas šaljem kao jaganjce među vukove.
[SUP]4[/SUP] Ne uzimajte sobom kese za novac ni torbe ni obuće i nikoga ne pozdravljajte na putu!
[SUP]5[/SUP] Kad dođete u koju kuću, najprije recite: "Mir kući ovoj!
[SUP]6[/SUP] Prebiva li ondje sin mira, počinut će na njemu mir vaš; inače vratit će se k vama.
[SUP]7[/SUP] Ostanite u toj kući, jedite pijte; što imaju; jer je poslenik dostojan svoje plaće. Ne prelazite iz jedne kuće u drugu!
[SUP]8[/SUP] Kad dođete u koji grad, i prime vas, jedite, što se iznese pred vas.
[SUP]9[/SUP] Iscjeljujte bolesnike, što su ondje, i navijestite; Kraljevstvo Božje približilo se vama.
[SUP]10[/SUP] Ako li dođete u koji grad i ne prime vas, izađite na ulice njegove i recite:
[SUP]11[/SUP] I prah vašega grada, što je prionuo za noge naše, otresamo na vas. Ali ovo znajte: Kraljevstvo se je Božje približilo.
[SUP]12[/SUP] Kažem vam: Sodomi će biti lakše u onaj dan, negoli gradu onome.
[SUP]13[/SUP] Teško tebi, Korozaine! Teško tebi Betsaido! Jer kad bi se bila u Tiru i Sidonu dogodila čudesa, što su se dogodila u vama, davno bi već činili pokajanje u vreći i pepelu.
[SUP]14[/SUP] Ali Tiru i Sidonu bit će lakše na sudu nego vama.
[SUP]15[/SUP] I ti, Kafarnaume, zar ćeš se dići do nebesa? Do pakla ćeš biti srušen!
[SUP]16[/SUP] Tko vas sluša, mene sluša; tko vas prezire, mene prezire; a tko prezire mene, prezire onoga koji je mene poslao."
[SUP]17[/SUP] Puni radosti vratiše se sedamdeset i dvojica i izvijestiše: "Gospodine, i zli dusi pokoravaju nam se u ime tvoje."
[SUP]18[/SUP] On im reče: "Vidjeh sotonu, gdje spade s neba kao munja.
[SUP]19[/SUP] Eto, dadoh vam vlast da stupate preko zmija i skorpiona i preko svake neprijateljske sile; ništa vam neće moći nauditi.
[SUP]20[/SUP] Ali se ne radujte tomu, što vam se dusi pokoravaju; nego se radujte, što su vaša imena zapisana na nebesima." ( Luka 10 glava )
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
ok nisam bio upoznat sa tim, ne deluje mi kao vasa ispravka
sami ste napisali 4 zapovest da pise subota u toj zapovesti, kako ne ispravljate? pa sam si to napisao
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
meni nije poznat taj citat gde pise da je isus rekao idite od kuce do kuce i svedocite o meni
ispravi me ako gresim i postavi mi taj citat da vidim, ali pravi citat ne one vase prepravke

Ima. Isus je rekao: "Idite po svem svijetu i propovjedajte Evanđelje!" Da apostoli nisu tako učinili, mi bismo svi još bili pogani.
I na drugom mjestu se spominje da su učenici u parovima išli po okolnim selima i propovjedali.
Nije moglo biti drugačije jer nije bilo drugih sredstava komunikacije. Ipak, to se ne može usporediti sa stanjem danas.Nikakvo hodanje po kućama, već neka svatko sjedi kod svoje kuće i produbljuje u svojoj vjeri. Nemoj me doslovno shvatiti, s tim ne kažem da se ne trebaju izmjeniti religiozna iskustva, ovo što mi sada činimo. Isus danas ne treba toliko velikih govornika i učitelja koji govore o Njemu, koliko treba onih koji Ga ljube i svjedoče svojim životom za Njega.
 
Natrag
Top