Sila Boga ne moli!

Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Tada je svet bio nepismen. Nisam siguran, ali čini mi se da apostoli tada još nisu imali čak ni mobitele (baš su bili bedni) pa nisu mogli ni sms-ove da šalju. Putovali su i propovedali. Slušao ih je ko je hteo.
Bilo je to sasvim drugačije vreme. Neusporedivo sa današnjicom, bar što se komunikacija tiče.
Danas svoju propoved snimiš mobitelom, staviš na ju-tub i ko god hoće može da te vidi i čuje. Čak ti ni forumi nisu potrebni kako bi širio svoju istinu a kamo li obijati tuđe kućne pragove.

Sektaški otpadnici neke vere kao verski nasilnici, nikako nisu za usporedbu sa Hristovim apostolima!

Pogotovo se ti nemoj sa njima porediti jer ti ništa ne svedočiš. To što ti radiš, to se zove egzibicionizam (između ostalog).

(odgovor Laodikeji na post #56, ... ubaciše se ovi, bre, tipkaju sto na sat, ja nepismen za njih)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Samo jedno pitanje.

Da li su apostoli cinili versko nasilje kada su isli od kuce do kuce onako kako ih je Isus poslao da svedoce o Hristu?

Naravno da nisu, ali apostoli su navješćivali Evanđelje Židovima i poganima, ne kršćanima kao što vi to činite. U tome je razlika. Naši su stari živjeli svoju vjeru 2000 g. i onda dođe netko, ti ili spedy, da meni/ nama kaže što trebamo činiti da se spasimo. Može se samo razgovarati, ne uvjeravati, jer mi imamo vjeru.
To što vi mislite da naša vjera od 2000 g. nije prava, a vaša jest od prije 150 g., to je stvarno vaš problem i to preveliki.
Da ne spominjem kritike i laži...E, ne može tako.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
ok nisam bio upoznat sa tim, ne deluje mi kao vasa ispravka
sami ste napisali 4 zapovest da pise subota u toj zapovesti, kako ne ispravljate? pa sam si to napisao


Nisam napisao da smo mi ispravili bibliju i napisali Subota, mi nemamo svoj prevod, vec koristimo uglavnom prevod Danicic - Karadjic.
Ja sam naveo da u originalu treba da stoji SHABAT - SUBOTA sto znaci odmor, i tako i stoji u nekim prevodima.

Za isabeletu.

Danas je ovom svetu vise potrebno Jevandjelje nego u Hristovo vreme, jer ovaj svet je u neznanju u dobi koje se zove doba prosvecenosti.
Oni koji su duzni da ga objavljuju to ne cine pod razlicitim izgovorima, i ja sam vec napomenuo da upravo to predstavlja versko nasilje, da se coveku koji ne poznaje jevandjelje i umire u grehu ono ne odnese i ne upozna se sa njegovim istinama.

Duznost svakog Hriscanina je da prenosi Jevandjeosku istinu svuda na svakom mestu, jer je to Isusova zapovest.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Ima. Isus je rekao: "Idite po svem svijetu i propovjedajte Evanđelje!" Da apostoli nisu tako učinili, mi bismo svi još bili pogani.
I na drugom mjestu se spominje da su učenici u parovima išli po okolnim selima i propovjedali.
Nije moglo biti drugačije jer nije bilo drugih sredstava komunikacije. Ipak, to se ne može usporediti sa stanjem danas.Nikakvo hodanje po kućama, već neka svatko sjedi kod svoje kuće i produbljuje u svojoj vjeri. Nemoj me doslovno shvatiti, s tim ne kažem da se ne trebaju izmjeniti religiozna iskustva, ovo što mi sada činimo. Isus danas ne treba toliko velikih govornika i učitelja koji govore o Njemu, koliko treba onih koji Ga ljube i svjedoče svojim životom za Njega.

mislis da apostol pavle nije otisao u rim, mi bi bili pagani? apostol pavle jeste isao i obilazio i prolazio kroz srbiju i sve, ali nista od tog hriscanstva ne bi bilo da rim nije uzeo tu religiju kao svoju
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Duznost svakog Hriscanina je da prenosi Jevandjeosku istinu svuda na svakom mestu, jer je to Isusova zapovest.

Da, najvješćivati Isusa Krista svojim životom, krepostima i dobrim djelima, a ne nošeni idejom o propovjedanju vaše nauke koja bi trebala spasiti svijet.
Pa Isus nas je već spasio...
Da danas ima mnogo ljudi koji ne poznaju Isusa, to je točno, ali uvijek za njih možemo moliti.
Za obraćenje grešnika i nevjernika...- meni je to svakodnevna molitva. Ja ne znam tko su ti, ali Bog zna.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
mislis da apostol pavle nije otisao u rim, mi bi bili pagani? apostol pavle jeste isao i obilazio i prolazio kroz srbiju i sve, ali nista od tog hriscanstva ne bi bilo da rim nije uzeo tu religiju kao svoju

Ne znamo kako bi bilo..ali, ni Isus se ne bi rodio u Betlehemu da August Cesar nije naredio popis stanovništva. Tako je trebalo biti.
Naravno da svaka politička vlast uvijek ima velik utjecaj na narod, o vladarima je sve ovisilo, ali: Bog piše ravno i po krivim crtama i samo je On Gospodar povijesti.
Rim je onda bio glavni grad, nijemoglo biti drugačije, ali prve crkve su bile najživlje i najbrojnije na Istoku, u Maloj Aziji tj. današnjoj Turskoj.
Koliko znam Srbi su se, kao i Hrvati (i vjerojatno večina naroda na tom području) počeli krštavati krajem 7. stoljeća.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
spedy je poslan da svim ljudima navijesti Evanđelje
ako oni to prihvačaju dobrovoljno, ako ne žele mi kršćani nemožemo silom mača propovijedati kao što to rade rimokatolici
blago onima koji če prepoznati glas Spasitelja preko njegovih učenika

svatko na forumu može vidjeti da se ti kao rimokatolik doslovce grčiš da se prikažeš kao Božji Sluga , Kristov učenik, samo je pitanje dana kad čete opet upotrijebit silu kao jedini dokaz da ste kršćani i da je samo vaša crkva u pravu
koliko sam upoznat sa Evanđeljem, imam primjer da Krist nikada nije upotrebljavao silu za dokazivanje
ili vi imate nekakva svoja Evanđelja u kojima piše da treba i silom Evangelizirati ??
vidječemo uskoro

zapitaj se kako vi to služite Bogu i Kristu kad na vašem duhovnom stolu stoji svinjetina,
nečist nauk koji govori o nekakvom jedinotrojnotrojedinom, uzdiže mariju i svetkuje nedelju
i ne samo na duhovnom nego i na stolu kojim tjelo hranite
izgleda nisi ni pipnula Bibliju, nisi naučila da je svinja simbol demona , jer Spasitelj je istjerao zloduha iz čovjeka i poslao ih u krdo svinja
imate na svim svojim oltarima te demone, prouči malo bolje vjerske blagdane rimokatoličke crkve - zapitaj se koji je to vaš blagdan a da nije festival svinjetine
još izgleda nisi shvatila da kršćanstvo nejde sa tom nečistom životinjom
jesi se zapitala ikada tko je unio jedenje te nečistoče i zašto
hajde razmisli malo
a o krvavicama netreba ni pričati koliko je to zlo, da čovjek jede uz svu nečist još i krv,
koja je bila najstrože zabranjena
i ti i tvoja crkva tvrdite i nakon svega ovog poznatog da ste kršćani-katolici da služite Bogu i Kristu ??
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da, najvješćivati Isusa Krista svojim životom, krepostima i dobrim djelima, a ne nošeni idejom o propovjedanju vaše nauke koja bi trebala spasiti svijet.
Pa Isus nas je već spasio...
Da danas ima mnogo ljudi koji ne poznaju Isusa, to je točno, ali uvijek za njih možemo moliti.
Za obraćenje grešnika i nevjernika...- meni je to svakodnevna molitva. Ja ne znam tko su ti, ali Bog zna.

Tačno, prvo svojim životom, jer ako toga nema onda je reč koju iznosimo lažno svedočanstvo, jer u tom slučaju govorimo drugima da ga prihvate i počnu živeti u zajednici sa Bogom a sami to nismo učinili.
Sama molitva ne može pomoći ljudima ako im se ne iznese reč Božja, jer reč Božja ima Silu da ljudsko srce dovede Bogu, odnosno Duh Sveti koji deluje na ljudsko srce koje sluša ili čita reč Božju.


"Jer koji god prizove ime Gospodnje spašće se.
Kako će, dakle, prizvati koga ne verovaše? A kako će verovati koga ne čuše? A kako će čuti bez propovednika?
A kako će propovedati ako ne budu poslani? Kao što stoji napisano: Kako su krasne noge onih koji donose glas za mir, koji donose glas za dobro!

Ali svi ne poslušaše jevanđelje: jer Isaija govori: Gospode! Ko verova našem propovedanju?
Tako, dakle, vera biva od propovedanja, a propovedanje rečju Božijom" ( Rimljanima poslanica 10. 13 - 17 )

Isus je čovečanstvu ponudio mogućnost spasenja prihvatanjem njegove otkupne žrtve na krstu.

Oni koji odbace njegovu žrtvu i ostanu u grehu ne mogu nositi taj naziv spaseni.
Reći da je Isus svojom smrću na krstu automatski tim činom spasio sve ljude bez obzira da li prihvataju ili odbacuju njegovu žrtvu kao otkup za svoje grehe, je pogrešno.
Mi imamo slobodnu volju da li će mo prihvatiti njega za svog ličnog spasitelja ili ga odbaciti, prihvatanjem mi se svrstavamo u grupu spasenih, odbacivanjem mi ostajemo van domašaja njegove spasonosne milosti.



 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Mi imamo slobodnu volju da li će mo prihvatiti njega za svog ličnog spasitelja ili ga odbaciti, prihvatanjem mi se svrstavamo u grupu spasenih, odbacivanjem mi ostajemo van domašaja njegove spasonosne milosti.

@laodikeja
nije dovoljno samo riječima, nego i djelima treba prihvatiti spasitelja
prihvatanje djelima je poštivanje Božjeg Zakona i držanje subote
širenje istine radosne vijesti Evanđelja se takođe rsmatra prihvačanjem Spasitelja
jer i drugm ljudima treba ponuditi-prikazati put spasenja

Evanđelje Marko 16:15
..idite po svem svijetu i propovijedajte
Radosnu vijest svakom stvorenju!


 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Prijatelju, ironijom nikako ne možeš svedočiti u Hristovo ime, tako ćeš samo izazvati podsmeh, jer vera se ne zasniva na ličnom svedočanstvu "JA IMAM DELA" koje može biti i lažno, već su dela prirodan proizvod vere i ona se tako prirodno ispoljavaju u onome ko je obraćen i potpuno predan Bogu.
 
Natrag
Top