Satanizam i Ateizam - Otpadnistvo od Boga i zivota

Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
problem je u samom naslovu ove teme -Odpadnistvo od Boga, covek koji koristi svoj mozak odmah pomisli o svim bogovima za koje zna, a vernik misli da je njegov bog jedini, iako da se rodio na nekom drugom mestu verovao bi u nekog drugog i branio tog, tako da pravi naslov teme bi trebao da bude odpadnistvo od verovanju u bogove, a ne boga
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
problem je u samom naslovu ove teme -Odpadnistvo od Boga, covek koji koristi svoj mozak odmah pomisli o svim bogovima za koje zna, a vernik misli da je njegov bog jedini, iako da se rodio na nekom drugom mestu verovao bi u nekog drugog i branio tog, tako da pravi naslov teme bi trebao da bude odpadnistvo od verovanju u bogove, a ne boga
To je manji problem, kada je riječ o naslovu teme. Ovo je još apsurdnije - ...otpadništvo od Boga i života. Ovako se dešava kada mržnja i netolerancija zaslijepe pamet, pa čovjek nije u stanju da normalno razmišlja. Da je bar naznačio nekakvu diferencijaciju pojama život, pa da se to nekako i razumije. Ovako ispada su i borovi, žabe, virusi, bakterije, slonovi..., sve sami goli ateisti, jer i oni su život, a ne mole se Bogu!
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Evo pitanja:

Da li ce svi oni koji nemaju iste stavove kao ti biti kaznjeni od boga? (99% ljudi u najmanjem slucaju)

Da li ce nehriscani biti kaznjeni? (67% stanovnistva zemlje)

Da li cu ja ako ne verujem u postojanje boga biti kaznjen cak iako ispravno zivim i radim dobro?(ne moram ja licno biti u pitanju moze bilo ko drugi koji radi tako)

Ako ce toliki broj biti kaznjen znaci li to da je sotona pobedio, a bog izgubio?/Ako nece biti kaznjeni da li to znaci da u raju postoji hijerarhija i da raj je za neke vise raj za neke manje?(citaj jedni ce biti nagradjeni dodatno)

Odakle dolaze nove duse?

Zasto je bog koji sve zna stvorio/dozvolio stvaranje drveta spoznanja, ako je svemoguc, onda je i sveznajuci, prema tome on je znao sta ce se desiti, i zna sta ce se desiti. Znaci zeleo je da se to desi, jer da nije ne bi ta cudnovata vocka ni postojala. Jeste da mi imamo po tebi svoju volju ali on zna sta cemo uraditi.

Zasto se nije pojavio i u Aziji, Australiji, Americi(i severnoj i juznoj)? Da li oni nisu bili vredni spasenja? Ili su mozda radili dobro pa zbog toga nije bilo ni potrebe da se tamo pojavljuje? U ta davna vremena nije sve bilo na dohvat ruke, informacije su putovale predugo, pojedine i stotinama godina, tako da nemoj reci da bozija rec svuda stize. Ustvari ovo sad nemoj shvatiti kao provokaciju, da nije bilo konkvistadora i misionara koji uglavnom silom prosirise hriscanstvo posebno u juznoj Americi, u nekim delovima sveta bi tek pre par godina, sa dolaskom tehnologija saznali za Hrista.

U raznim religijama ima raznih proroka, i bogova koji cinise cuda. Ko su oni? Odakle im moci? Zasto ako govorise o istom bogu, govorise drugacije?

Da li si toliko siguran u ispravnost svog puta, da li bi prihvatio da ides u pakao ako gresis, a da je recimo neka druga religija u pravu? Da li bi prihvatio da u raju vidis nekoga za koga mislis da je gresio, a bog mu je oprostio? Da li bi ti mogao da mu oprostis?


Zasto su ljudi nekada ziveli 30-40tak godina a sada gotovo duplo, ako je tehnologija losa, cak i kada se hrane i zive nezdravo? Zasto je do pre skoro 70tak godina skoro svako 2-3 novorodjence umiralo? Zasto je od 5toro dece obicno umiralo 2-3 od bolesti?

Zasto je svaki covek na rodjenju toliko razlicit, a svi smo stvoreni po istom liku? Zasto nemamo svi iste sposobnosti? Ko odredjuje ko ce sta dobiti? Ako bog daje odredjene sposobnosti onda politika o nemesanju nema neke logike, nema logike ni slobodna volja onda jer si vec predodredjen svojim telesnim i umnim sposobnostima za nesto. Ako nisu od boga te sposobnosti, odakle su? Genetika to dobro objasnjava, da li je bog stvorio genetiku, ako jeste to znaci da su geneticari u pravu?


Ajde imas ovde dovoljno za sad, na neka pitanja sam ti dao i podpitanja koja bih te pitao u slucaju da si hteo da odgovoris ono sto sam predpostavio, da bi mogao lepo da smislis tvoje odgovore i da ne duzimo temu... Eto pa mozda posle jos nesto pitam...


Jos samo jedno pitanje ne toliko vezano za ovo, sta je vreme, kako religiozni ljudi dozivljavaju vreme, da li je to dimenzija, ili nas dozivljaj, postoji li uopste, da li je jdenosmerno ili moze ici napred nazad. Ne uzimaj ovo kao dokaz za tvoju teoriju, jer ja ne znam da pletem, ali to ne znaci da ne mogu nauciti :D Ako nista drugo moja unuka mozda nauci :D
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
26.06.2012
Poruka
110
Vi bi ste da trucate o svemu samo ne o temi, a i da se borite protiv svih bogova samo ne protiv Satana-Otpadnika ?

A pametan covjek lako razumije da je Tvorac jedan Bog, kako vam je i objasnio u Bibliji, pa se dovatite da saznate, nesto naucite i obrazujete sebe (izgradite Obraz) jer sa ovakvom pisanijom pokazujete koliko ste Bez-Obrazni !

Ajmo Ateisti, da cujem vase misljenje o navedenom Satanizmu, nije valjda "maca" pojela jezik, ili cekate Isabeletu da smogne hrabrosti i obraza pa da odgovori i na pitanja postavljena njoj, a onda i vas profil da obradi, navede vas na malo "Ljubavi" a da zaobidje Istinu, jer treba sakriti Sataniste i Zlocince u Vatikanu koje voli vise i od "Istine i Ljubavi" zajedno...

...uzalud je cekate da vas ohrabri i umjesto vas nesto objasni, mislim da ima toliko obraza da vise ne progovara dok ne preispita savjest...

...dakle, sta imaju da kazu Ateisti o Satanizmu ?

 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
mnogo pitanja postavljas xD evo ja cu ti odgovorim na neka, moje misljenje je da nemce svi biti kaznjeni zbog stavova
nece nehriscani biti kaznjeni samo zato sto su nehriscani
ne verujem da ces biti kaznjen ako cinis i radis dobro
ja mislim da to ustvari i nisu nove duse, za mene su to duse koje su se pokajale i vrecene u zivot da isprave svoje kreske, a imaju vremena da ih isprve
pa sad za tu vocku, meni je to vise mit neko prica, tako da ne znam sta da kazem na to
zasto se nije pojavio i na drugim kontinentima, ja mislim da se on nije pokazao nigde a da je imao svoje izaslanike po svetu, naravno mislim da je prilagodio pricu tamosnjem stanovnistvu, to je moje misljenje
pa zavise sta je gresio, ako je stvarno zgresio i cineo nesto bas lose, onda ne verujem da bih mu ja mogoa oprostiti i smatrao bih to ne pravdom prema ljudima koji su se trudili da bidu sto bolji u zivotu, ali mislim kao sto sam rekao da ako ti bog oprosti onda se vracas da ispravis to sto si gresio
sad za te godine nisam upoznat, a tehnologija je i losa i dobra, ja licno mislim da je vise losa nego sto je dobra, koliko god ona spase ljudi mnogo vise ljudi pobije, bolje covek da umre od zuba nego od raka ili side ili tumora, tako da nije sve ni u toj tehnologiji najbolje, kako je pretstavljaju
sto se tice tog razlicitok radjanja, opet dolazimo do oprostaja grehova, svako se rodi tamo gde mora i kako mora da bi ispravio svoje grehe
da napomenem ovo sve je moje misljenje, sad da li je tako ja to ne znam, ko i sto ne znam da li postoji bog ali verujem da postoji, nisam neki fanatik zivim svoj zivot opusteno verujem u boga i to je to

sto se tice tog vremena, hmmm to jos niko ne zna, da li je dimenzija ili nije, da li moze da se vrati ili ne moze, svi pricaju o nekim teorijama kako vratiti i kontrolisati vreme ali niko to nije uspeo, tako da za sad ono ide samo napred i ne moze da stane, sad ako nadju neki nacin da vrate onda ce biti drugacije
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Prirodom, vec sam ti odgovorio ranije sta god si pitao, sad si rekao da mogu ja tebe da pitam i sada ne odgovaras, dovoljno govori o tebi...

Infamous, hvala na odgovru, ali pitanja su bila namenjena Prirodomu zbog njegovih stavova.

Sto se tice vracanja dusa ne drzi vodu, reinkarancija iz istog razloga po meni ne postoji. Ako neko umre i vrati se uvek bi postojao isti broj dusa, cak i da se sve duse vracaju, nikako vise, a ako bi to bio samo onaj deo koji se pokajao onda bi trebalo uvek manje da bude za te koji se nisu pokajali. Na izaslanike sam i mislio, jer i Hrist nije bog, sto se tice drugih izaslanika ovde i jeste problem ne prihvatanja drugog misljenja, nesto sto pojedini ovde rade, zato je i postavljeno to pitanje. Nemam bas toliko lose misljenje o tehnologiji, ali da svako ce se sloziti da ima i stetnih i dobrih strana, ustvari po meni su lose samo one tehnologije koje sluze za unistenje, ostale se samo koriste za lose stvari iako bi sa pravilnom upotrebom imale mnogo vecu korist.

U svakom slucaju hvala na odgovoru ;)


Par postova iznad si ovo napisao:


quote_icon.png
Prvobitno napisao Torgandwarf
Prirodom ja ti odgovorih skoro na sva tvoja pitanja, ti meni gotovo ni na jedno... Iskreno mrzi me vise da udaram zid, sada cu ga zaobici....



Postavi mi pitanja pa da kazem svoje misljenje !
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Prirodom, vec sam ti odgovorio ranije sta god si pitao, sad si rekao da mogu ja tebe da pitam i sada ne odgovaras, dovoljno govori o tebi...

Infamous, hvala na odgovru, ali pitanja su bila namenjena Prirodomu zbog njegovih stavova.

Sto se tice vracanja dusa ne drzi vodu, reinkarancija iz istog razloga po meni ne postoji. Ako neko umre i vrati se uvek bi postojao isti broj dusa, cak i da se sve duse vracaju, nikako vise, a ako bi to bio samo onaj deo koji se pokajao onda bi trebalo uvek manje da bude za te koji se nisu pokajali. Na izaslanike sam i mislio, jer i Hrist nije bog, sto se tice drugih izaslanika ovde i jeste problem ne prihvatanja drugog misljenja, nesto sto pojedini ovde rade, zato je i postavljeno to pitanje. Nemam bas toliko lose misljenje o tehnologiji, ali da svako ce se sloziti da ima i stetnih i dobrih strana, ustvari po meni su lose samo one tehnologije koje sluze za unistenje, ostale se samo koriste za lose stvari iako bi sa pravilnom upotrebom imale mnogo vecu korist.

U svakom slucaju hvala na odgovoru ;)
sto se tice reinkarancije to nije razlog da ona ne postoji, ja licno ne znam da li postoji ili ne, ona mozda postoji ali nije vezana za broj ljudi, mozda te druge duse nastaju na neki drugi nacin i samim tim reinkarancija nema dodirnih tacaka sa broje populacije
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Vi bi ste da trucate o svemu samo ne o temi, a i da se borite protiv svih bogova samo ne protiv Satana-Otpadnika ?

A pametan covjek lako razumije da je Tvorac jedan Bog, kako vam je i objasnio u Bibliji, pa se dovatite da saznate, nesto naucite i obrazujete sebe (izgradite Obraz) jer sa ovakvom pisanijom pokazujete koliko ste Bez-Obrazni !

Ajmo Ateisti, da cujem vase misljenje o navedenom Satanizmu, nije valjda "maca" pojela jezik, ili cekate Isabeletu da smogne hrabrosti i obraza pa da odgovori i na pitanja postavljena njoj, a onda i vas profil da obradi, navede vas na malo "Ljubavi" a da zaobidje Istinu, jer treba sakriti Sataniste i Zlocince u Vatikanu koje voli vise i od "Istine i Ljubavi" zajedno...

...uzalud je cekate da vas ohrabri i umjesto vas nesto objasni, mislim da ima toliko obraza da vise ne progovara dok ne preispita savjest...

...dakle, sta imaju da kazu Ateisti o Satanizmu ?




Gledas coveka koji je osnovao satanisticku crkvu i verujes mu, a sta bi sa zmijskim jezikom, koji lazno govori. Dalje od ovoga necu da gledam, o uticaju televizije imas jedan odlican mator film da pogledas:Network. Nista novo, i svi smo svesni toga kakav uticaj ima televizija, setite se pomracenja sunca i RTS-a. Ili samo upalite televizor i pogledajte koliko emisija ima koje vas nateraju da pomislite: "Ma dobro je meni pogledaj sta se sve desava drugima, kako drugi zive", ili onih gde kao na kraju svako dobije sto je zasluzio, kako i iz najvece nevolje neko cas spasiti. Vecina njih u njaboljem slucaju su nerealne ili vaze za 1:1000000 sansu. Ima i onih tipa drugi su krivi(druga stranka, religija, drzava rasa), mi smo zrtve. A sve to u cilju da se neko ne pobuni protiv onoga sto ne valja. Bas ovakve emisije, kao ova koju si postavio su skretanje paznje sa pravih problema, onih koje je moguce resiti, i koja bi pogodila minoran broj ljudi koji sada zive na racun celog sveta. Ne govorim ovde ni o iluminatima, ni o onim porodicama(Rokfeler, Rocsfild...), jer smatram da su i oni samo prasina u ocima, eto njih svi mrze, ali nista im niko ne moze. Ocima punim mrznjem nista necemo videti... A to meni lici na onu pricu kada se pobiju dva deteta, a jedno ne sme nista da uradi, zato sto je drugo uvek pricalo o starijem bratu koji je najjaci, kome niko nista ne moze, moze auto da prevrne jednom rukom itd... A ustvari taj stariji brat je zgoljavi malisan manji od mladjeg :D
 
Poslednja izmena od urednika:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
[WARNING]Ne postavljajte žive linkove drugih sajtova![/WARNING]
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
prirodom stvarno smesno odgovaras na pitanja, ja kazem postoje hiljade bogova i ljudi koji veruju u hrista ne bi verovali da su se rodili u pakistanu ili na nekom mestu gde se slavi neki drugi, i tvoj odgovor je da je tvoj bog jedini bog jer tako je objasnjeno u tvojoj svetoj knjizi, ne znam dal da se smejem ili da placem :D
 
Natrag
Top