Satanizam i Ateizam - Otpadnistvo od Boga i zivota

Učlanjen(a)
26.06.2012
Poruka
110
Onaj prethodni video prilog o filmovima i Holivudu je uradjen u Americi i potkrijepljen svim cinjenicama, stvarnim desavanjima, izjavama rezisera i producenata, svjedocenjem ocevidaca i sve u svemu je gola Istina kako se siri satanizam.
A upravo mi Zena saopstava sada nove vjesti s TV-a, danas je u Americi ubijeno 30-toro djece u osnovnoj skoli od strane zlocinca koji je pod uticajem Satanista neveden na masakar nevine djece, pogledajte onaj video i bice vam sve jasno jer je to...Istina !

Imam obaveze oko familije pa ne mogu da odgovaram odmah, a evo sta mislim:

Svi koji su covjekoljupci (plemeniti ljudi) su Bogu ugodni, ali Bog ocekuje i postovanje prema Ocu, tvome Tvorcu, kao sto i ti ocekujes da te tvoja djeca postuju, a posebno ti je drago ako te i Vole, ali na najnizem nivou odnosa, gledaj da barem ne uvrijedis svoga Oca i On ce te smatrati za svoje dostojno dijete.

Ako bi naopaki Satana uspio da zavede sve ljude, osim Tebe, Bogu si dovoljan i ti jedan i opravdao si postojanje Covjeka, i On ce od Tebe da namnozi bilion triliona Ljudi i da neseli po cjelom kosmosu u Edenskim vrtovima, da se razvijate kroz beskrajne mogucnosti kroz svu vjecnost. Ali Bog bi volio da sva Njegova djeca opravdaju Smisao postojanja i sa Njim budu kroz Vjecnost.
Satana-Otpadnik-Stetocina-Beskorisni i svi njegovi jadni i bijedni podanici ne mogu nikad pobjediti, ma koliko zla ljudima ucinjeli, i bice vatrom i ognjem spaljeni u pepeo i nistavilo.

Odakle dolaze nove duse? ... Koje nove duse ? Bog ce da Vaskrsne dostojne ljude u vjecni zivot, a druge ce da vaskrsne da im sudi i zajedno sa satanom unisti, otpise od vjecnog zivota.

Bog je drvo spoznaje Dobra i Zla svjesno postavio u sam centar Edenskog vrta na Zemlji, i objasnio Adamu i Evi da ne beru njegov plod, Jabuku, jer im to nije bitno za razvoj u savrsenstvu, objasnio im je da se andjeo Lucifer pobunio i da je postao Satana-Otpadnik i da budu oprezni i urade sto im Bog kaze. Bog je Adama i Evu stvorio po svom liku i dao im Slobodnu Volju, dao im je sve bre, i sve im objasnio, a na njima je bilo samo da svojom slobodnom voljom Potvrde da su uz Boga. Kako da Bog provjeri njihovu slobodnu volju ako nemaju Izbora, Drvo Poznanja je njihovo Isusenje slobodne volje, da urade kako im je Bog kazao ili kako im je kasnije Satana kazao kroz Zmiju, da probaju taj plod i oni ga Okusise, sad i ja i ti i svi mi trebamo da pokazemo Bogu da smo Dostojni zivota u vjecnosti.
Da je Adam bio manje lakomislen, pa ispljeskao Evu po guzi sto je ubrala i okusila jabuku, Bog bi prihvatio da su dostojni daljeg razvoja kroz vjecnost. Tako i ti budi oprezan kad ti nude bilo sta, razmisli, procjeni, a Bog te u Svetom Pismu sve detaljno uci i ti samo pametno primjeni i eto te s Bogom da se dalje razvijas i sva cuda univerzuma da dozivis.

Bozija rijec se prvo prenosila Usmeno medju ljudima, kojih je bilo malo na cjeloj zemlji i svaki je covjek u pocetku znao za Boziji koncept, ali se vremenom mnoze nove genercije i gubila se vjera u prenosene Rijeci, a Satana je od prvih dana zavodio ljude i stvarao im razna cuda-iluzije da bi ih privukao sebi, i mnoge je opsjedao sa svojim demonima (palim andjelima kojih ima vise no ljudi, jedna trcina od ukupnih andjela je Otpala i sluzi satani) i dan danas imas vraceve, gurue i ostale spodobe preko kojih Demoni izvode Magije da bi zaveli sto vise ljudi, sto ces pogledati u prilozenim videima. Upamti da satana i demoni od prvog dana, vec 6000 godina, zavode ljude, izopacuju, stvaraju svoje sluge medju ljudima, jedan od bitnih je Darvin, i to jasno svjedoci bivsi satanista , koji detaljno opisuje svoje kontakte sa demonima, a o tome je dao javni intervju koji imas na netu sa prevodom i takodje njegovu knjigu, pogledaj bice ti sve jasno.
Dakle, ljudi su pod uticajem satane, sami krivi za svoje izopacenosti i Bog je kroz istoriju nekoliko puta kaznjavao najgore ljude i narode koji su nastali od takvih ljudi, da bi upozorio i sacuvao plemenite ljude od propasti i da ih satana ne zavede i unisti.
Svaki put kad je Bog kaznjavao je bilo preventivno, upozoravajuce za one ljude koji nisu toliko izopaceni i jos imaju potencijala da pokazu i opravdaju Smisao postojanja Ljudi. Da Bog nije kaznjavao svi Ljudi bi odavno bili satanizovani i demonizovani, tj. potpali pod njihov uticaj, a to znaci i zauvjek unisteni.

Bog je kao Otac sve Rijecima objasnio, pa kad je vidio opasnost da se ljudi unistavaju pod uticajem satane, totalno i bespovratno, onda je dao Sveto Pismo pa najavio svoj Licni dolazak medju ljude, pa je bio medju ljudima kao Isus Hristos, pa licnim primjerom bez upotrebe Bozanskih moci odzivio ljudski zivot i osjetio na svojoj kozi sva Djavolja iskusenja i to u tezim uslovima no i jedan covjek bilo kada, glada, zedan i go u pustinji sa Satanamo, a Hristos ni jednog trenutka nije upotrebio Boziji silu, vec samo ljudsku snagu i volju.
Mene fascinira tolika Ljubav Bozija, da se otjelotvori u covjeka Isusa Hrista, da kao Otac koji brine za svoju ugrozenu djecu, prihvati da osjeti na svojoj kozi sva najstrasnija ljudska stradanja, da licno dozivi najgore kroz sta covjek moze proci, mucen od Satane, demona i njihovih ljudskih slugu, satanista, bilo da su rimljani bilo jevreji ili ma kojih lljudi koji sluze Zlu, ali je osjetio na svojoj kozi i sve ljepote zivota, ljubav majcinu, brigu i zastitu njenog muza, prijateljstvo i postovanje ljudi, zahvalnost onih koje je lijecio i samo je tada koristio Bozije moci, kada je trebalo da pomogne drugim ljudima, a nikada kada je mogao pomoci sebe, vec je sve svoje dozivljavao samo i jedino kao Covjek.
Koja je to Ljubav za svoju djecu, koja je to Zrtva bre, On, Bog, Svemoguci, licno i na svojoj kozi je dozivio sve Ljudsko i dopustio da ga rastrgnu i najstasnijom smrcu usmrte, da pokaze svojoj djeci, ljudima, da trebaju biti Ljudi uvjek i do kraja i u svim okolnostima, i da On, Bog prihvata na sebe sve ljudsje grijehe i za otkup svih ljudskih grehova umire, daje svoj ovozemaljski zivot u nastrasnijem stradanju, pa kako je objasnio u Bibliji, nakon tog Vaskrsava i pokazuje ljudima kako ce i oni koji slede Njegov put Vaskrsnuti, da smrt nije kraj, da je ovaj zivot put u vjecni zivot, a vjecni zivot u vjecni razvoj kroz vjecnost univerzuma.
Sta bre jos Bog treba da uradi, stvorio nas, objasnio Rijecju, pa nam dao Knjigu, pisanu Rijec, pa nam Licno pokazao, objasnio i dokazao, pa su Apostoli ucili ljude za dalje, pa tako generacijama, ali uvjek i stalno uz prisustvo i svakodnevni uticaj satane i demona preko svojih slugu satanista, koji su i vladali i gradili Sodomu i Gomoru, Vavilon, Egipat, Rimsko carstvo, pa sve danasnjeg Vatikana i EU i Amerke i njihovih NATO paktova i ostalih slugu, a ni Srbija kao drzava se mnogo ne opire savezu sa Satanom, ali se opiru Ljudi po cjelom svijetu i svugdje se pripovjeda Sveto Pismo, Jevandjelje, Bozija Rijec, i ljudi je cuju i ljudi je prihvataju kao svoj Putokaz.

Nemam ja sta da prihvatam da li cu ici u "pakao", o tome Bog odlucuje, moje je da se upravljam po Bozijoj rijeci, po Svetom Pismu, po svojoj Savjesti, Pameti, Iskustvu, Razumu, po svojoj Ljudskosti i Cojstvu i junastvu, a Bog ce odluciti da li sam opravdao Ljudski zivot, a "pakao" je samo mjesto unistenja i odbacivanja Otpadnika i Otpada, onog sto je Beskorisno.

Bitno je da shvatis da ti Bog oprasta sve grijehe, ako se iskreno pokajes za greske i vise ih ne ponavljas, a umjesto gluposti i losih djela cinis Dobra djela, Iskreno, bez interesa i ocekivanja nagrade, ni od ljudi ni od Boga, vec da je tvoja priroda, narav, ljudskost tvoja da je nosilac i sadrzitelj tvojih dobrih djela, da nastojis da se priblizis Onom savrsenstvu Isusa Hrista, da si sin svoga Oca, da si plemic svoga Kralja, da si vitez, carevic svoga Cara, da si Covjek, bre !

Prvi ljudi su zivljeli po nekoliko stotina godina, pa kasnije sve manje i manje usled odstupanja od onog sto je Bog rekao, zbog svojih gresaka i sve veceg grijeha kao navike i sopstvene prirode. Ljudi su prije jednog vijeka zivljeli kratko samo u gradovima koji su bili prljavi, bez kanalizacje, sa govnima i otpadom na sve strane i zarazom koja se stvarala u takvim neprirodnim i nehigjenskim uslovima.
Bog je u Svetom Pismu - Bibliji, objasnio sve i svja, pa i da treba da zivimo u Prirodnim uslovima, da ih ne narusavamo, da koristimo zemlju i usjeve u skaldu sa zakonima prirode, detaljno je objasnio i kako da odrzavamo higjenu, sta je dobro da jedemo a sta manje dobro i sta da uopste ne jedemo, da ne pravimo pica vrenjem voca i secera, da ne pijemo alkohol, jer vino koje se spominje u Bibliji je samo Sok od svjeze cjedjenog grozdja i nigdje se ne spominje bilo kakav alkoholni napitak, a danas nauka za ishranu kaze da kad jedemou 1 kg svjezeg grozdja, unosimo vrijedne sastojke za koje nam je potrebno da popijemo 26 lit. vina da bi to isto unijeli u organizam, a svjezi sok od grozdja je izvanredno pice koje je pio Isus Hristos, i nikad nije popio kap alkohola.
Dakle, ljudi su kratko zivljeli samo u nehigjenskim naseljima i gradovima, a nikako u prirodi, i sa uvodjenjem dobrih Higijenskih uslova sprijecene su bolesti, ne sa medicinom, samo sa dobrim higijenskim uslovima. Moj stric je zivio 82 g. na selu, zdrav ko dren cjeli zivot, nikad nije primio vakcinu niti ikada bio kod ljekara i zubara niti ikada ispio neku tabletu, ali je koristio prirodne zdravu hranu, izvorsku vodu, planinski vazduh, rad u prirodi bez stresa, spavao nocu i ustajao zorom, imao snage za dvojicu danasnjih ljudi ili 3 beogradjanina, i svi nasi preci su bili jaki i zdravi ljudi a stradali su uglavnom u ratovima jer su svakakva pascad pokusavala da ih ubiju i otmu im zemlju.

Svaki covjek je unikat i neponovljiv stvor, jer je tako Bog htio, da ima sinove svakakvih osobina i posebnosti ali koji teze usavrsavanju, napredovanju svih svojih sposobnosti, a ne budaletine koje se odreknu svog dara, pa lice ka jedna te ista budala i svi skupa propadaju ka da su burazi tj. Ki-Burazi.

Vrijeme je trajanje i ono je onakvo kako nam je dato da ga dozivimo, ono je pokazatelj prolaznosti i novog radjanja u ovim uslovima, ali i pokazatelj dolaska kraja vremena, kada se zavrsava sva ljudska istorija i to je sve Bog opisao u Otkrovenju u Bibliji.
Vrijeme nam je dato, otprilike 6000 godina da iskusimo sto smo trazili, zivot izvan Edenskog vrta (idealnih uslova za ljudski razvoj) zivot na koji nam utice Djavo-satana, demoni i satanisti, cineci nam zlo i navodeci nas na zlo, zivot prepun iskusenja izmedju Dobra i Zla, zivot kakav zasluzujemo da iskusimo jer smo tako Izabrali, jer su nam otac i majka, Adam i Eva tako Htjeli ne poslusavsi svoga Oca, Boga i Tvorca, pa evo i mi jos malo, jer se blizi kraj vremena, a zato vrijeme i postoji da bi mu dosao kraj, jer je "budilnik" navijen da zvoni u odredjeno vrijeme, pa ce uskoro da zazvoni i da se probere od svih ljudi koji su ikada zivljeli, Oni koji su dostojni daljeg razvoja i oni koji nisu, pa za Jedne je to novi pocetak, a za druge kraj price, zajedno sa satanom i svim beskorisnim bicima, prah, prahu i Amin !

I nemoj da me vise pitas ono sto ti jasno, prosto i bukvalno pise u Bibliji, no kad si slobodan, citaj je, uci, razmisljaj, obrazuj se, jer nemas pametnije ni korisnije knjige od nje, a i vaznije za Zivot, pa samo lagano uzivaj u saznanju i istini, i ne boj se, Bog te voli i sve ti je dao, pa barem Ga postuj i upoznaj se sa Bozijim konceptom.

Sve imas na ovom forumu, uzmi i koristi za svoje dobro...
Kod:
http://serbianforum.org/religija/351184-biblija-tajne-biblije-atlas-dokazi.html


Pogledaj i kako se satanizam siri od gurua i kako se sprdaju sa naivnim budalama, a satanizam je odavno ovladao i Vatikanom, pa ce i o tome biti kasnije vise rijeci, cinjenica i dokaza, kao i o svemu vezanom i povezanom...

...Bog je samo jedan i on je Tvorac...a ovo su "bogovi" tj. demoni koje Satana koristi hiljadama godina da razvali ljude !


A pogledaj i ovaj izvanredan film o ljudima u Juznoj Americi prije dolaska Spanskih osvajaca, njihov zivot u prirodi divlje sume, kroz zajednistvo i povezanost sa Bogom, Tvorcem, i ako nisu znali za Bibliju, a u isto vrijeme zive i ljudi u gradovima sa kojima vladaju Satanisti, dje se Djavolu prinose ljudske zrtve, gdje su svi ljudi sumanuti i opcinjeni demonima i na kraju filma imas pravu poentu, na sta se odlucise oni koji zive u prirodi i koji prepoznaju Smisao Tvorca, a ovi koji sluze Satani na kraju docekuju radoznalo, neke "goste", pa pogledaj i sve ce ti biti jasno kroz ovo remek djelo od Filma !


Ovo nije odgovor, no roman, sa sve slikama i slicicama, ako ima kakvih gluposti sve je na moj racun...

...a Bog svjedoci sam o sebi, Amin !
 
Poslednja izmena od urednika:
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Ako ja smatram da ispravno cinim a u drugom slucaju bi to bilo licemerno ponasanje s moje strane, ako bih prihvatio tvoje misljenje a nemam osecanja kao iti, tj nikakav dozivljaj boga u sebi, onda zasto bih morao da se menjam? Nisi mi odgovorio na ono potpitanje da li je raj, vise raj za jedne manje za druge? I da li ce i onaj ko je cinio dobro biti odbacen kao skart jer nije verovao u boga? Ako su mu ugodni svi koji cine dobro pretpostavljam da nece biti odbaceni...&nbsp;<br><br>Masakri u USA su po mom misljenju posledica dostupnosti oruzja svima, da ovde oruzje moze da se kupi na trafici ne bi bilo mnogo drugacije. Jer &nbsp;cak i sada gotovo svakodnevno se desavaju slicne stvari, ne bas tolikih razmera, ali recimo cele porodice ginu... Sto se tice kosmosa, nigde se ne spominje, a cak i svet koji se pominje mislim da nije obuhvatao ni celu planetu. Bez obzira na slobodnu volju bog kao svemoguc zna sta ce i ko ce sta uraditi sta ce od njega postati, prema tome on vec zna ko sta zasluzuje, i ko ce kako proci, cak iako taj neko jos uvek nije rodjen.&nbsp;<br><br>Da li porices postojanje dusa? Zar se nece suditi svima, pa onda odluciti gde ko ide?<br><br>Drvo spoznanja i nije neki izbor, jer on je svemoguc, znaci sveznajuci a ljudi su takvi kakvim ih je on stvorio, znaci hteo je da da se to dogodi u svakom slucaju. On ne mora uticati na njihovu volju, ali posto je i sveznajuci on zna kako ce oni reagovati i sta uraditi. Tako da iz toga sledi da je on hteo da se to dogodi. To bi bilo kao da ti ostavis tvoje dete da odluci svojom voljom da li ce se drogirati ili ne, a ostavis ga sa nekim narko dilerom tako da je to prilicno nelogicno, znas kakav rezultat bi bio. Isto tako je on ostavio Adama i Evu sa sotonom.&nbsp;<br><br>Nijedan zapis ne podupire, tvoju pricu jer cak i oni crtezi koji su religiozni govore o vise bogova ne o jednom. Tako da rec nije bila prenosena tako cak ni tada ili ako pricamo o samo 6000 godina postojanja koje si pomenuo, tada su vec postojale civilizacije u pokusaju, prema tome, ne znam u koje vreme bi smestio potop, ali toliki broj ljudi nije mogao nastati samo od Noje i njegovog potomstva za tako kratko vreme. Andjela cini mi se bese &nbsp;oko 100 hiljada ili nesto slicno, oni ne mogu imati potomstvo kako ja zakljucih, prema tome nemoguce je da ih ima vise nego ljudi, ni palih ni ukupno. Mnogi ljudi iskuse i gore po svom izboru ili budu primorani na to, izganstvo i mucenja, mnogima se ukaza i satana (pune su ih bolnice)... Bibliju nije pisao bog vec je ljudi sastavise iz spisa koje pisase sveci, koji su samo ljudi ne bogovi. Kako mozes biti siguran da cak i ako sveci nisu gresili, da drugi ljudi koji su sastavljali bibliju nisu pogrsnili, izbacili/ubacili neki deo. I sada imas drugacijih prevoda, sa malim razlikama, ili razlicith tumacenja od kojih cak nastaju druge religije... Zasto je lecio one koje je prthodno kaznio bolescu? Zasto ne leci sada, vec dosta onih koji se u krajnjem ocaju okrenu veri ili su ceo zivot verovali i dalje umiru isto kao i svi drugi ljudi?<br><br>O duzini zivota prvobitnih ljudi ima dosta nelogicnosti, kao i u svim brojkama zapravo u bibliji, uzmi digitron i proveri sam, dosta stvari se ne uklapa. Sto se tice duzine zivota tvoj deda jeste ziveo toliko i moj je ali pre dosta vremena ljudi su ziveli dosta krace ne samo zbog ratova vec zbog bolesti koje i dan danas postoje. Higijena jeste bitna, ali sredstva koja se sada koriste za higijenu nisu ranije postojala, tehnologija ih je omogucila. Takodje nisi odgovorio na smrtnost kod novorodjencadi i dece, evo to cak i nije toliko davno bilo, od porodice moje babe koja je zivela na mestu, sto se ni selom ne moze nazvati vise od pola njenih brace i sestara pomrlo je, na rodjenju ili u prvim godinama zivota. Ona sada ima 84 godine a zivela je i zivi u gradu vec duze od 65 godina, zasto njena braca i sestre nisu poziveli ne desetinu tog vremena? Detaljna higjiena je opisana gde?<br><br>Sto se tice alkohola to prilicno podseca na islam sto pricas, ali slazem se da ima stetnih osobina vise nego korisnih.&nbsp;<br><br>Zasto je spalio Sodomu i Gomoru a sada dopusta da isti takvi cak vladaju svetom? Zasto opet ne iskoristi tu moc, zasto nije dozvolio Sodomi i Gomori da ostanu jer i oni su imali slobodnu volju i kazes da ne zeli da se mesa jer nam je dao slobodnu volju?<br><br>Po cemu se tvoje misljenje o sudnjem danu koji je gotovo dosao, razlikuje od recimo Jehovinih svedoka koji vec 2000 godina vide sudnji dan u svemu zivom? Oni to pricaju vec 2000 godina, slicno tvome, i samo oni koji su sa njima i postuju njihova pravila ce biti spaseni? Ali opet oni imaju mnogo manje agresivnosti od tebe.&nbsp;<br><br>Bibliju sam procitao vise puta od pojedinih vernika, ali kao sto rekoh to je knjiga koju si pisali ljudi na osnovu ljudskih zapisa onoga sto ljudi koji su sveci izgovorise ili zapisase. Uostalom vecina religija ima knjigu koju napisase ljudi a koja je navodno od boga, eventualno ju je napisao neki prorok, kome se bog obratio. Ima onih koji usmeno prenose vec hiljadama godina svoja verovanja ali nijedno od njih ne govori o hriscanskom bogu, vec o nekom drugom koji nimalo nije slican hriscanskom, ili pak o vise bogova, takodje razlicitih. Cudno da i oni koji toliko &nbsp;dugo usmeno prenose jedno te isto, izgubise rec boziju negde, koju su dobili na pocetku. O starosti i duzini postojanja moram da priznam da i ja nikako ne mogu biti siguran koliko sta je staro, ali prilicno sam siguran da je svet stariji od 6000 godina. Cak i da bi se sve smestilo iz starog i novog zaveta treba mozda i vise vremena. Ako nista drugo eto ciklus jedne druge civilizacije od nisam siguran 13000 ili 26000 godina se upravo zavrsava. Mrzi me sad da trazim tacan podatak. Fosili bica koja se u bibliji ne spomniju postoje svuda, ostaci gradjevina koje u vremena &nbsp;kada su ljudi poceli da pisu bejahu rusevine... Civilizacija Kine i Indije u istoriji iz Evrope se ne poklapaju sa &nbsp;Azijskom istorijom, bar onom koja se uci. Ustvari dosta stvari iz onoga sto se uci u Evropi je razlicito &nbsp;od onoga u Aziji, cak i u danasnjem svetu. Ali se u jednome slazu da je svet prilicno stariji od 6000 godina :D. Da li je moguce da je uticaj sotone veci u celom svetu nego uticaj boga, da se bas svuda izgubila prvobitna bozija rec, da nije bilo nijednoga koji bi je preneo? A opet ima toliko drugih koji prenosise nesto ne mnogo mladje od 6000 godina gotovo doslovno?&nbsp;
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
ljudi moraju pod hitno da batale ta prastara retardirana verovanja, vernici na ovom sajtu su najbolje pokazali ta verovanja uopste nisu bezopasna, time sto brane genocide i smrt neduznih kao i bolesti i poremecaje pricajuci da su to znakovi od boga i ostale gluposti, to se uopste ne razlikuje od onih koji jedva cekaju smak sveta da bi bili sa svojim bogovima
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Ako ja smatram da ispravno cinim a u drugom slucaju bi to bilo licemerno ponasanje s moje strane

nije bitno sta ti smatras, bitno je da znas sta je dobro a sta lose, samo onda mozes da znas da li ispravno cinis ili ne, ima ljudi koji smatraju neke stvari ispravne a one su veoma ne ispravne, to imamo primer i na ovim religiskim fanaticima ovde, ima koliko hoces primera
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Moja merila ispravnosti su u skladu sa onim ideoloskim merlilima vrednosti, i religijskim(prevashodno hriscanskim) i moralnim, ne sa onima koja su cesto vidjena u praksi a ispravna samo sa jedne tacke gledista, prema tome smatram da cinim ispravne stvari. Razne ideologije imaju razlicita pravila i merila. Ova generalno su primenjiva na sve. U sustini bitno mi je jedno pravilo: Ne radi drugima sto ne zelis da se tebi desi.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Torgandwarf: Da li je raj, vise raj za jedne manje za druge? I da li ce i onaj ko je cinio dobro biti odbacen kao skart jer nije verovao u boga?

To se pitanje postavlja vjekovima, ali nitko ne može 100% biti siguran.
Ni Isusu nije direktno odgovorio na pitanje apostola: Da li je malo onih koji se spašavaju? Odgovorio je : Potrudite se da uđete na uska vrata...jer široka vode u propast. Široka vrata, u smislu: ja živim kako hoću, ja sam sam sebi bog)
Također Isus neprestano govori: Imaj vjeru, vjera te tvoja spasila, blago onima koji ne vide, a vjeruju..itd.
Međutim, ima Matejevo Evanđelje može dati odgovor na tvoje pitanje.

O posljednjem sudu

[SUP]31 [/SUP]'Kad Sin Čovječji dođe u slavi i sa svim svojim anđelima, sjest će na prijestolje svoje slave.
[SUP]32 [/SUP]Tada će se svi narodi okupiti pred njime, a on će, kao što pastir odvaja ovce od koza,
[SUP]33 [/SUP]pravednike postaviti sebi zdesna, a ostale s lijeve strane.
[SUP]34 [/SUP]Tada će kralj reći onima koji mu budu zdesna: "Vi, koje je Otac blagoslovio, dođite primiti u baštinu kraljevstvo pripravljeno za vas od postanka svijeta!
[SUP]35 [/SUP]Jer ste me nahranili kad sam bio gladan, napojili kad sam bio žedan, primili ste me kad sam bio tuđinac
[SUP]36 [/SUP]i obukli me kad sam bio gol; posjećivali ste me dok sam bio bolestan i u zatvoru.'
[SUP]37 [/SUP]Pravednici će ga tada upitati: "Gospodine, kada smo te vidjeli gladna i nahranili, kada smo te vidjeli žedna i napojili te?
[SUP]38 [/SUP]Kada smo ti pružili dobrodošlicu kao tuđincu i obukli te gola?
[SUP]39 [/SUP]Kada smo te posjetili bolesna ili u tamnici?'
[SUP]40 [/SUP]A kralj će odgovoriti: "Zaista vam kažem, sve što ste učinili jednomu od moje najmanje braće, meni ste učinili!'
[SUP]41 [/SUP]Zatim će reći onima slijeva: "Odlazite od mene, prokleti, u vječni oganj pripravljen za đavla i njegove anđele!
[SUP]42 [/SUP]Jer bio sam gladan, a niste mi dali jesti; bio sam žedan, a niste mi dali piti;
[SUP]43 [/SUP]bio sam bolestan i u zatvoru, a niste me posjetili.'
[SUP]44 [/SUP]Oni će pitati:"Gospodine, kad smo te to vidjeli gladna ili žedna, ili kao tuđinca, ili gola, ili bolesna, ili u zatvoru i nismo ti pomogli?'
[SUP]45 [/SUP]A on će im odgovoriti: "Zaista vam kažem, sve što niste učinili jednomu od ovih najmanjih, meni niste učinili!'
[SUP]46 [/SUP]Tako će oni otići u vječnu patnju, a pravednici u vječni život.'


Treba uočiti da se Bog poistovjećuje s čovjekom u njegovim potrebama. Mjera ljubavi koju imo prema ljudima je mjera ljubavi prema Bogu i obrnuto.
Kako drugačije možemo razumjeti da pravednici ili dobri ljudi, pitaju Isusa: kada, gdje smo te vidjeli...Oni kao da nisu bili svjesni da su čineći dobra djela, slavili Boga. I to ej rečeno u Evanđelju: Neka vide vaša dobra djela i neka slave vašeg Oca koji je na nebesima.
Prenešeno u današnje prilike: mnoge humanitarne organizacije, udruge, kao i pojedinci, čine dobra djela. Možda nisu vjernici i možda to ne čine zbog Boga, ali to ne poništava vrijednost njihovih dobrih djela.
Ti ljudi se ravnaju, rekla bih, po diktatu svoga srca, pa su humani, solidarni, spremni pomoći drugima...jer znaju daje dobro činiti dobro.
Međutim, znamo da svi socijalni radnici, ni organizacije nisu savršene. Kršćanska ljubav na djelu je ipak nešto drugo jer uključuje i žrtvu.




 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Kršćanska ljubav na djelu je ipak nešto drugo jer uključuje i žrtvu
Mislim da ateisti bi vise trebalo da se dozivljavaju kao zrtve, posebno oni koji zive u vecinski religioznim drzavama, od progona pojedinih fanatika , osuda religijskih vodja, izganstva iz pojedinih drustvenih krugova, i smatranjem otpadnikom, do drugacijeg tretmana racimo na poslu dok sam radio posto ne slavim slavu imao sam dan manje slobodno od drugih, takodje i za sve hriscanske praznike ja sam morao da radim, ako se radilo. Javni govori protiv religija se osudjuju kao sirenje mrznje, prema ateistima su izgleda dobrodosli. :D Vecina ateista nema nisto protiv slobodnog izrazavanja religije, bar onih koje ja poznajem, ali religijske grupe uspevaju da dobiju za sebe da se ukloni nesto sto nije u skladu sa njihovim verovanjem iz javnog zivota. Da ne dozvole izgradnju crkve ili tudjeg hrama kada bi ateista tako nesto i pokusao naslo bi se mnogo onih koji bi rekli eto to je potvrda da je on satanista :D Ovo nije moje glediste, ali opet moglo bi pojedinima da zasmeta, kao sto pojedinim vernicima smeta prisustvo tudje religije, ali pojedinci bi hteli da im recimo ne pise kao u SAD na novcu "U boga verujem", da im himna i druga drzavna obelezja ne ukljucuju religiju, da nema toliko religije u filmovima, muzici. Da umesto tv sema za hriscanske praznike bar jedna televizja ima nereligijski program. Ako religiozni ljudi imaju ta prava zasto ateisti ne bi imali neka njihova?
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Vjerujem da je večina od nas rođena za vrijeme bivše Jugoslavije, pa iako svi nismo osjetili "blagodat" komunisičkog (ateističkog) režima, naši roditelji jesu. Drugim riječima, tko je pitao vjernike kako su se tada
osjećali i što su morali pretrpjeti?
Ne mislim da sada vjernici trebaju vraćati milo za drago, to nije kršćanski, niti da se ateisti na bilo koji način etiketiraju.
Ne slažem se ni s naslovom teme i paralelom koja se povlači između sotonista i ateista.
wacko2 Neee, ali ako su
se ateisti odlučili na takav svjetonazor koji sasvim isključuje Boga, onda moraju preuzeti odgovornost i rizik svoje odluke.

(Što se tiče žrtve, nisi me razumio, no, dobro...Ja sam govorila o dobrim djelima koje vjernik čini iz ljubavi prema Bogu (npr. jedna majka Terezija iz Kalkute)
i socijalnim službama...razlike postoje.
Ljubav daje vrijednost svim djelima.
 
Član
Učlanjen(a)
24.09.2010
Poruka
544
Vjerujem da je večina od nas rođena za vrijeme bivše Jugoslavije, pa iako svi nismo osjetili "blagodat" komunisičkog (ateističkog) režima, naši roditelji jesu. Drugim riječima, tko je pitao vjernike kako su se tada
osjećali i što su morali pretrpjeti?

Moji roditelji, moji baka i deda i njihovi rođaci bez ikakvih problema išli su redovno u pravoslavnu, kao i u katoličku crkvu respektivno. Nikakvih problema zbog toga nisu imali.
 
Natrag
Top