Rječoborstva i sukobi među kršćanima!

Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Slap Katolicku Crkvu smatra ''jedinom istinitom Crkvom'', ''stubom i uporistem istine'', ''nepogresivom''.
A ti mu drzis stranu umesto da ga kritikujes..
...
Znaci ja nisam u ekipi a Slap jeste, sigurno zato sto imam drugacija verovanja nego sto imaju katolici jel to? :)
A to sto volim sve ljude i sto sam dobra osoba, sledim Hrista, i ne dozvoljavam nepravdu ni na koga.. E to nema veze..
Ovamo si me hvalio ranije, a kada si pomislio da sam subotar, onda si se okrenuo protiv mene..
Bas zanimljivo.. :)


Ne smatra samo Slap
da je Katolička Crkva jedina istinita Crkva, ona koju je Krist ustanovio, koja je "stup i uporište istini" i da je Papa, kao poglavar Katoličke Crkve, nezabludiv (ne nepogrešiv, jer se i on se ispovijeda) ali ne nezabludiv kad govori ex-katedra u pitanjima vjere i morala. To i ja smatram i vjerujem. :) Ali, svojim uvjerenjme nikoga ne isključujem iz te Katoličke (sveopće) Crkve, jer Crkva je Tijelo Kristovo i Njegova Zaručnica, a čine je svi koji su Bogu slični, po ljubavi.
I ne pada mi na pamet da pomislim kako se ovaj ili onaj neće spasiti, jer ne slavi subotu, jer ne ide na Misu ili ne priznaje Papu kao Petrovog nasljednika. Ne. Ali sam skeptična prema onima što se nazivaju kršćanima i mašući Biblijom želeći se uzdići nad drugima svojim klevetama i blaćenjem. To, za mene, nisu kršćani.
Ljubav, ondje je i Bog i svi koji ostaju u ljubavi, Kristu pripadaju i ne žive više sebi, nego Bogu. Te i takve, Duh Sveti sabire u Jedno. Onaj koji je nanovo rođen od Duha Božjega, bio on katolik, pravoslavac ili protestant, taj ima drugačiji pogled jer ne gleda ljudskim očima već Isusovim. Takav može zagrliti sve ljude jer mu je srce puno Božje ljubavi.
Koliko god naš osobni odnos s Gospodinom bio važan ili najvažnij, Gospodin Isus je ustanovio Crkvu i naravno da je "ona stup i uporište istini" i da svoja vlastita iskustva i milosti, pa bile to i najuzvišenije objave, moramo podvrgnuti sudu Crkve.



 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255

Ne smatra samo Slap
da je Katolička Crkva jedina istinita Crkva, ona koju je Krist ustanovio, koja je "stup i uporište istini" i da je Papa, kao poglavar Katoličke Crkve, nezabludiv (ne nepogrešiv, jer se i on se ispovijeda) ali ne nezabludiv kad govori ex-katedra u pitanjima vjere i morala. To i ja smatram i vjerujem. :) Ali, svojim uvjerenjme nikoga ne isključujem iz te Katoličke (sveopće) Crkve, jer Crkva je Tijelo Kristovo i Njegova Zaručnica, a čine je svi koji su Bogu slični, po ljubavi.
I ne pada mi na pamet da pomislim kako se ovaj ili onaj neće spasiti, jer ne slavi subotu, jer ne ide na Misu ili ne priznaje Papu kao Petrovog nasljednika. Ne. Ali sam skeptična prema onima što se nazivaju kršćanima i mašući Biblijom želeći se uzdići nad drugima svojim klevetama i blaćenjem. To, za mene, nisu kršćani.
Ljubav, ondje je i Bog i svi koji ostaju u ljubavi, Kristu pripadaju i ne žive više sebi, nego Bogu. Te i takve, Duh Sveti sabire u Jedno. Onaj koji je nanovo rođen od Duha Božjega, bio on katolik, pravoslavac ili protestant, taj ima drugačiji pogled jer ne gleda ljudskim očima već Isusovim. Takav može zagrliti sve ljude jer mu je srce puno Božje ljubavi.
Koliko god naš osobni odnos s Gospodinom bio važan ili najvažnij, Gospodin Isus je ustanovio Crkvu i naravno da je "ona stup i uporište istini" i da svoja vlastita iskustva i milosti, pa bile to i najuzvišenije objave, moramo podvrgnuti sudu Crkve.



Ja znam da ti imaš zdravu veru i
nikada nisam u to sumnjao.

A Slap je preterao sa tim "stub, uporište istine" pa "stub i uporište istine ", :) a ne verujemo svi u taj stub, pa nam trebaju dokazi, a on "stub pa stub", pa nisam pijan da se držim za stub :)
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Ja znam da ti imaš zdravu veru i
nikada nisam u to sumnjao.

A Slap je preterao sa tim "stub, uporište istine" pa "stub i uporište istine ", :) a ne verujemo svi u taj stub, pa nam trebaju dokazi, a on "stub pa stub", pa nisam pijan da se držim za stub :)

Napisat ću ti što ja smatram pod tim riječima. Sad je već kasno, pa ću to ostaviti za sutra. I nije stub, nego stup. :)
Ajde, laku noć!

P. s. A je si li vidio kako je lijepu temu ostvorio poelbuster? Jel ti ideš na liturgiju?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Napisat ću ti što ja smatram pod tim riječima. Sad je već kasno, pa ću to ostaviti za sutra. I nije stub, nego stup. :)
Ajde, laku noć!

P. s. A je si li vidio kako je lijepu temu ostvorio poelbuster? Jel ti ideš na liturgiju?

Važi, videću sutra.
Iskreno ne videh, od 20 poruka što imam da odgovorim, nisam stigao :)
Poelbustera, imam dugo za prijatelja, a ne znam koje je vere, mislim da je katolik..
A covek je stručnjak za JS.
Da odem na liturgiju, ali ne redovno.
A iskreno lepo se osećam uvek posle toga i to je poseban osećaj za mene..
 
Učlanjen(a)
24.01.2015
Poruka
218
Naravno da ih ima, a ko kaze da nema..



On Katolicku Crkvu smatra ''jedinom istinitom Crkvom'', ''stubom i uporistem istine'', ''nepogresivom''.
A ti mu drzis stranu umesto da ga kritikujes..
Ovamo si protiv ''svih koji uzdizu svoju'' a njemu cutis?
Kako to sad dvostruki arsini?



:)
Ako i da,on,ali ne svi katolici!
Ono što mi je mrsko,je da nijedan Jehovac ili Subotar ne misli da ijedna druga crkva može biti dobra i Božja osim vaših!Po vama bi svaki katolik ili pravoslavac ili protestant trebao ipak napustiti svoju crkvu i preći u vašu !
Ovo ne govorim samo tebi nego vama svima koliko vas ovdje ima!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ako i da,on,ali ne svi katolici!
Ono što mi je mrsko,je da nijedan Jehovac ili Subotar ne misli da ijedna druga crkva može biti dobra i Božja osim vaših!Po vama bi svaki katolik ili pravoslavac ili protestant trebao ipak napustiti svoju crkvu i preći u vašu !
Ovo ne govorim samo tebi nego vama svima koliko vas ovdje ima!
Kako mozes mene da trpas u isti kos sa takvima?
Eto zasto ja ne mogu sa tobom normalno da razgovaram.
Ti ili imas predrasude ili sta vec, ne znam, ali to uopste nije lepo...
 
Učlanjen(a)
24.01.2015
Poruka
218
Kako mozes mene da trpas u isti kos sa takvima?
Eto zasto ja ne mogu sa tobom normalno da razgovaram.
Ti ili imas predrasude ili sta vec, ne znam, ali to uopste nije lepo...
Možda niste isti ali ste slični.Premalo sam tu da bi svakog mogao definirati ali primjetih da se sa njima u mnogočemu slažeš!
I to u stvarima koje su samo njima svojstvene a koje odbacuju katolici,pravoslavci i protestanti!
 
Natrag
Top