Ritualna upotreba hrane tradicionalnih crkava

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Onda ljudi umiru jeduci kamenje.

Kako je strasno kad neko zatvara oci pred milionima slogova, mozdanih udara, infarkta, i smrti svinjojedaca.

Medicinske dokaze sam dao vise, ali ti namerno zatvaras oci.

Evo jedne zanimljivosti.

Pripadnici ove religije žive duže od ostatka SAD

Naučnici su uspeli da dokažu da religija čini ljude srećnijim, međutim, čini se da ona može da im pomogne i da žive duže, piše "Huffington Post".

U pokušaju da „obrnutim putem dođe do tajne dugovečnosti“, Den Buetner proveo je godine u delovima sveta u kojima ljudi žive znatno duže od proseka.

Najveći deo tih lokacija naalzi se van SAD, uključujući tu Sardiniju, Italiju i Okinavu, međutim, ispostavilo se da i u Americi postoji grupa ljudi koja može da se pohvali dugovečnošću.

Advenitisti sedmog dana u proseku žive 10 godina duže od ostatka Amerikanaca koji u proseku požive 79 godina.

Buetner tvrdi da je njihov životni vek produžen zahvaljujući ishrani koja je uglavnom bazirana na biljkama i „društvenoj mreži koja ohrabruje pravo ponašanje“ a i religiozna verovanja igraju svoju ulogu.

„Oni jako ozbiljno prihvataju ideju Sabata (jedan dan nedeljno se posvećuje odmoru i religiji), tako da u velikoj meri eliminišu stres. Oko 84 odsto novca koji se koristi za zdravstvo troši se zbog loših odluka kada je izbor namirnica u pitanju, nemogućnosti izlaska na kraj sa stresom i neaktivnosti, a oni imaju određene društvene mehanizme koji regulišu stres tokom Sabata“, tvrdi Buetner.

IZVOR: B92 zivot
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Томо, мудро и без превише речи, као што и Господ одговараше фарисејима.

Da ste mudri ne bi vam Bog rušio hramove kao što je tim istim farisejima srušio hram kada su ga počeli obožavati isto kao i vi.

A kod vas ej sve ritualna upotreba, pa i hrana i pričest.

Sve ritualno radite.
 
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Pomaže nam Bog, na mnoge načine!

Uskoro ćemo, Bogu hvala, proslaviti Hristovo Vaskrsenje!
I tom prilikom, mnogi od nas će se kuckati ofarbanim jajima, uz pozdrav:
"Hristos voskrese (vaskrse)" i otpozdrav: "Vaistinu voskrese (vaskrse)".

Možda je i ovo neki oblik rituala, ne znam, ali ako i jeste - dago mi je što se Hristovo Sveto Ime izgovara!

Tu nam kao primer (tipik) može poslužiti zapis svetog Apostola Pavla, nastalog dok je bio na robiji,
i gledao kako njegova (i naša) braća i sestre iz različitih motiva reaguju na njegovo utamničenje,
i iz različitih motiva objavljuju da je on uhapšen - Hrista Vaskrslog radi.
A motiva je bilo raznih, od divnih (ljubav!) do užasnih ("nečasnog častoljublja")!
On piše Crkvi u Filipima i kaže neka, "samo kad se na svaki način, bilo pod izgovorom,
bilo uistinu, Hristos objavljuje. I za to se radujem!" (Fil. 1,18).

Možda, kažem možda bi i mi trebali da imamo takav .. ponizan i skroman stav... i da se radujemo!

brat Toma
 
Natrag
Top