Religiozno Licemerstvo

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ja govorim i tome kada ljudi griješe i misle da nisu grešni.
A sto bi ti mislio da si gresan kad "savrsenstvo dolazi drzanjem zakona" uz Bozju pomoc???

I kad si postigao to savrsenstvo, za sta jos da se molis, pa ti si "spasen"!

E onda mozes samo da se zahvaljujes Bogu kao farisej - "hvala ti Boze sto ja nisam kao ostali ljudi ili kao ovaj pravoslavac"!

To je tvoja farisejska teologija! Ti tako ucis!!!

E a ako jos nisi postigao taj "nivo bezgresnosti" - hoces, kao i Laodikeja sto je postigao, a onda cete oboje postati fariseji..

Sacuvaj me Boze vaseg laznog evandjelja i farisejskog kvasca!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Sacuvaj me Boze vaseg laznog evandjelja i farisejskog kvasca!

Mire, Mire, nemoj misliti da Farisejštine nema i kod drugih. Ima je i te kako. I na nju uvek treba upozoravati.

Ali, nazvati Farisejima njih, samo zato što zakonomlate je pogrešno i uvreda za prave Fariseje. Znaš li zašto?

Zato što su Fariseji verovali u besmrtnost duše. Ovi u to ne veruju. Uz to, brate moj, Farisejima se ne bi moglo dogoditi da kao špil karata izmešaju Torah. O tome da bi fariseji svi od reda bili obrezani da ne govorim.

Kao i u svemu, i u svom judaizatorstvu, a u pseudo hebrejske ih smešta Federalna klasifikacija denominacija SAD, su samo miks i falsifikat. Plod nakaradnog i neukog tumačenja Biblije izmešanog sa okultnim tradicijama zapada i samog hebrejstva.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Mire, Mire, nemoj misliti da Farisejštine nema i kod drugih. Ima je i te kako. I na nju uvek treba upozoravati.

Ali, nazvati Farisejima njih, samo zato što zakonomlate je pogrešno i uvreda za prave Fariseje. Znaš li zašto?

Zato što su Fariseji verovali u besmrtnost duše. Ovi u to ne veruju. Uz to, brate moj, Farisejima se ne bi moglo dogoditi da kao špil karata izmešaju Torah. O tome da bi fariseji svi od reda bili obrezani da ne govorim.

Kao i u svemu, i u svom judaizatorstvu, a u pseudo hebrejske ih smešta Federalna klasifikacija denominacija SAD, su samo miks i falsifikat. Plod nakaradnog i neukog tumačenja Biblije izmešanog sa okultnim tradicijama zapada i samog hebrejstva.
Ma znam brate, al on nas zove farisejima a uci isto sto i oni. Svakako da je to uvreda za prave fariseje.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ma znam brate, al on nas zove farisejima a uci isto sto i oni. Svakako da je to uvreda za prave fariseje.

On svakom lepi epitete, svakom. Očekuje da mu drugi tapšu i dive mu se. Želi da se pokaže "naučnikom", na svakom forumu je takav.

Pazi, licemerstva, onog verskog ima svugde, nije to isključivo adventistička osobina. Ali, oni su, uz sve kojima je Biblija isključivi autoritet egzamplar licemerstva.

Što se samog licemerstva tiče, a ono je tema (da ne bi ispalo da klonu Miroljuba Petrovića dodeljujemo previše prostora, koji on i ne zaslužuje) treba reći da je veoma lako prepoznati ga. Ljudi koji su "verski" licemeri najčešće ne žive svoju veru srcem, nego spoljašnošću. Ja ih nazivam "pobožnicima", onima koji se kod nas u Crkvi guraju u prve redove, stalno bi da se mole, da se pričešćuju, i svakome pa i svešteniku nalaze manu. Iskrene vere kod takvih nema.

Kako sam već ranije napisao takvi, kada se jednom "razočaraju" tačnije kada im se probudi duhovna glad, ona prava, ne traže duha tamo gde On jeste, nego navikavši da su oni u pravu i da se u sve mešaju, postaju žrtve mlatitelja Pismima.

Na pitanje zašto se to tako dešava, odgovor se nalazi u onoj narodnoj sličan se sličnom raduje.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.328
Vrhunac religioznog licemjerstva je kad se Adventisti sedmog dana, čija je sekta utemeljena na skandaloznom Millerovom određivanju datuma Kristova dolaska na zemlju (22.10.1844.), rugaju Jehovinim svjedocima i kad ih ismijavaju zbog njihovih promašenih najava Kristova dolaska na zemlju. :) Rugala se :beee: :smisi:
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Vrhunac religioznog licemjerstva je kad se Adventisti sedmog dana, čija je sekta utemeljena na skandaloznom Millerovom određivanju datuma Kristova dolaska na zemlju (22.10.1844.), rugaju Jehovinim svjedocima i kad ih ismijavaju zbog njihovih promašenih najava Kristova dolaska na zemlju. :) Rugala se :beee::smisi:

Slape, da je samo to u pitanju. Nego i pojedine "crkve" istih, tj. adventista u SAD održavaju svoje "službe" khm, khm, nedeljom. Ok, to i ne bi trebalo zameriti, ali onda čemu insistiranje na shabatu?

Imamo i još primera licemerstva. Recimo neko se potpisuje citatom iz poslanice Galaćanima, a pripada kultu čije su prakse u istoj toj poslanici osuđene.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tačnije postoje tri stanja ljudske prirode i nazivaju se drugačije
  1. po prirodi
  2. protivprirodno
  3. nadprirodno
Ako te zanima mogu ti pojasniti.

Nisam govorio o ljudskoj prirodi, vec da Jovan u svojoj poslanici govori o dva stanja u odnosu na veru.

1. O STANJU PRE OBRACENJA U KOME COVEK ZIVI U GREHU BEZ ZAJEDNICE SA BOGOM, A GOVORI DA NIJE GRESAN.

2. O STANJU U ZAJEDNICI SA BOGOM NAKON OBRACENJA U KOJOJ JE ON OCISCEN OD GREHA I NE GRESI.


Vrhunac religioznog licemjerstva je kad se Adventisti sedmog dana, čija je sekta utemeljena na skandaloznom Millerovom određivanju datuma Kristova dolaska na zemlju (22.10.1844.), rugaju Jehovinim svjedocima i kad ih ismijavaju zbog njihovih promašenih najava Kristova dolaska na zemlju. :) Rugala se :beee::smisi:

Svaka tema se korsti za napade i lazi protiv Adventista.

Jos jedna laz.

Nije Miler odredjivao datum Isusovog dolaska, vec je na osnovu prorocanstva iz Danila 8 i 9 poglavlje koje sadrze vremensko prorocanstvo ispravno zakljucio da se ono proteze do 1844 godine, kada po Danilu treba da se pocne ociscenje Svetinje.

On je pogresno zakljucio da je ta Svetinja zemlja, i da ce se ona ocistiti, i da tada Hristos dolazi da ocisti zemlju vatrom.

Dakle, prorocanstvo iz Danila 8 i 9 je istinito, ali je Miler pogresio u samom dogadjaju koji je u to vreme trebao da se odigra.

Nigde u bibliji nije osudjeno kao greh ocekivanje Hristovog drugog dolaska, i biti spreman sa nadom i verom da ce se on dogoditi sutra.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Svaka tema se korsti za napade i lazi protiv Adventista.

Jos jedna laz.

Nije Miler odredjivao datum Isusovog dolaska, vec je na osnovu prorocanstva iz Danila 8 i 9 poglavlje koje sadrze vremensko prorocanstvo ispravno zakljucio da se ono proteze do 1844 godine, kada po Danilu treba da se pocne ociscenje Svetinje.

On je pogresno zakljucio da je ta Svetinja zemlja, i da ce se ona ocistiti, i da tada Hristos dolazi da ocisti zemlju vatrom.

Dakle, prorocanstvo iz Danila 8 i 9 je istinito, ali je Miler pogresio u samom dogadjaju koji je u to vreme trebao da se odigra.

Nigde u bibliji nije osudjeno kao greh ocekivanje Hristovog drugog dolaska, i biti spreman sa nadom i verom da ce se on dogoditi sutra.

A oni otvorili temu o spamu, nečasnoj rasp.

A ne mogu svojim riječima da objasne šta je religiozno licemjerstvo.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A oni otvorili temu o spamu, nečasnoj rasp.

A ne mogu svojim riječima da objasne šta je religiozno licemjerstvo.

I ne moramo rečima da pokažemo. Dovoljno je da na protestante i njihove "ostatke" posebno na pojedine ovde prisutne pokažemo.. A slika govori hiljadu reči.

Akademska ste definicija licemerstva, ona koju ni jedna "nauka" ne obara niti umanjuje.
 
Natrag
Top