Religijske vesti ( vesti vezane za religiju )

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Do sada ste napadali samo katolike, a sada je red i na pravoslavlje da ga ocrnite, i to radite!

Znaš li zašto to čine? Da bi sebe prikazali kao "ispravne" i "istinite". Čitava im se doktrina i svodi na pljuvanje po drugima i mahanje Biblijom, koju iskrivljuju i nakaradno tumače.

U svojoj oholosti misle da kada jednom ocrne Crkvu, biće lakše da pokore ostalh 49.998 plodova Luterovih sola.

A ovo ce sve uskoro biti otkriveno i otkriva se vasa vekovna prevara, vase izvrtanje istorije i napadi na crkvu!

Sve je već otkriveno i dokazi postoje, ali ih ovi zaluđenici avatara "duha proroštva" ne vide.

Tako izmisljate i paganizam i sve ostalo, na temelju "slicnosti" - kao kad bi ja rekao 'lopov si jer licis na lopova imas dugacak nos i buljave oci'. To su vam argumenti, nikakve dokaze za preuzimanje paganizma nemate!

Znaš li šta je najgore od svega? To što za nekakav paganizam optužuju oni koji se klanjaju smrtnoj ženi udarenoj u glavu, oni koji zamišljaju da o judaizmu, hrišćanstvu, monoteizmu znaju bolje od ljudi koji su bili svedoci Božije objave, a niti jezike na kojima je Biblija pisana ne znaju, niti način razmišljanja ljudi koji su je pisali, ništa od toga im nije poznato, samo prevod prevedenog prevoda i tumačenja američkih histerika i narcisoida.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
ni koji zamišljaju da o judaizmu, hrišćanstvu, monoteizmu znaju bolje od ljudi koji su bili svedoci Božije objave.
Isto tako zamisljaju da oni bolje znaju Bibliju od crkve koja je Pismo iznedrila! Oduzimaju joj pravo i autoritet u tumacenju i daju ga bilo kom smrtnom coveku!

Ali nije to najveci problem.. nego, kada osoba pocne da cita, onda mu kazu - 'nije to tako kako si ti procitao, vec je prevod pogresan, uzmi New World Translation' ili 'nasa crkva zna bolje'! I zalude coveka toliko da on vise ne zna ni sta je procitao, pa umlisli da je procitao ono sto su mu oni sugerisali!

Tako ni kod njih ne vazi 'Sola Scriptura'! Ona vazi do onog momenta dok osoba ne pocne da pronalazi u njoj nauku crkve. Kada se to desi, onda joj nude knjige, koje 'objasnjavaju bibliju'!

Tako sam ja, citajuci Bibliju u pocetku nalazio samo nauku crkve, bez da mi je iko ista sugerisao, uzivao sam u zajednici sa Hristom i ziveo u miru sa Bogom. A onda su dosli adventisti i rekli - 'a gde si ti nasao pakao u bibliji, to su izmislili popovi?'. A ja gledam, pa kako ne pise pakao, kad imas stihove, a oni kazu - 'da ali to je metafora'!

I onda te ubede, daju ti da citas kako - "papa nosi 666" i vid stvarno racunicom dobijes taj broj, pa subota je promenjena na nedelju, pa kojekakve gluposti i iskrivljene istorije se nacitas, a pojma nemas da je to sve njihova propaganda i da to nije tako u stvarnosti m..

Ja sam u to poverovao toliko, da sam se na kraju raspravljao sa profesorom istorije, a moj otac se posle s njim isto raspravljao (covek se zgrazavao, i sada shvatam zasto). Na kraju te ubede u 1844. godinu, koju ne bi ni pronasao u bibliji da ti nisu rekli! Citas o albigenzima, kao da su Bozja crkva, a ne znas da su vrsili ritualna samoubistva i poricali da je Isus Hristos u telu dosao. A onda optuze crkvu da je te jadne protestante ubijala. A ne pomisljas da su oni bili opasnost za drustvo i da ih nije crkva ubijala vec vlasti. Crkva je jedino branila njihovu izvrnutu bibliju koja je navodila na samoubistva. A sve tako uzmu i izvrnu, pa ti stvore fikciju u glavi, a ti umislis da je to stvarno! Poverujes da je crkva zlocinacka organizacija!

Ali nije mene od ove lazi spasla nauka crkve, jer nisam ja ni znao nauku crkve, vec upravo Pismo i zdrav razum, provera istorije. Ja sam, na moje veliko iznenadjenje, vec unapred imao crkveno ucenje, cak i ne znajuci sta crkva uci. Tako me je jos Nelsim pitao 'odakle ja to znam', a ja mu objasnjavam da sam procitao u Pismu, covek student bogoslovije, iznenadio se kako ja znam sve to a nisam procitao.

I tako ja i neverujuci, odem na pravoslavni sajt da proverim... Na moje veliko iznenadjenje, pronadjem sve isto sto sam ja pricao, od reci do reci.. Pa pomislim, zar je moguce? Toliko je to bilo isto, kao da sam ja pisao tekst. Neverovatno!

Tada sam shvatio..

Covek uopste ne mora biti prevaren, makar ziveo u prasumi i ne imao doticaja sa crkvom! Nije stvar u tome, vec u iskrenosti i podloznosti Bozjem vodjstvu, otvorenosti za Bozansku pouku. Ja sam uvek dopustao Bogu da me vodi, i nikada ni u sta nisam verovao bez provere. Veliko je olaksanje bilo na kraju, kada sam shvatio da me je Bog licno vodio svo vreme, i da je nauka do koje sam ja dosao u stvari bila nauka crkve, a niko mi nije to sugerisao niti me je pre toga indoktrinirao..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.345
Tako ni kod njih ne vazi 'Sola Scriptura'! Ona vazi do onog momenta dok osoba ne pocne da pronalazi u njoj nauku crkve. Kada se to desi, onda joj nude knjige, koje 'objasnjavaju bibliju'!

Naravno, kad su spisi Ellen White jedini tumač Biblije. Evo:

"Stajalište je da će pitanje svjetlosti, koja je došla kroz Duh proroštva (spise Ellen White), biti prihvaćeno, kao što vjerujemo da je Duh proroštva jedini nepogrešivi tumač biblijskih principa, odkako Krist kroz ovo posredovanje daje pravo značenje svojim riječima." (G.A. Irwin, Mark of the Beast, 1911. god.)
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Covek uopste ne mora biti prevaren, makar ziveo u prasumi i ne imao doticaja sa crkvom! Nije stvar u tome, vec u iskrenosti i podloznosti Bozjem vodjstvu, otvorenosti za Bozansku pouku. Ja sam uvek dopustao Bogu da me vodi, i nikada ni u sta nisam verovao bez provere. Veliko je olaksanje bilo na kraju, kada sam shvatio da me je Bog licno vodio svo vreme, i da je nauka do koje sam ja dosao u stvari bila nauka crkve, a niko mi nije to sugerisao niti me je pre toga indoktrinirao..

Upravo tako, jer Boga, poruku Njegovu, čovek ne može izbeći. Dovoljno je da si iskren u potrazi za Njime, i On će ti se javiti, doslovno ispuniti reči koje je rekao "Ja sam Put, Istina, i Život". Sve ostalo, sve ovo što oni koji oholo tvrde da u Njegovo ime propovedaju ono što On nikada nije rekao, je tu samo da nas odvoji od Njega. Dopušteno im je da to rade, jer On svog dara slobodne volje ne uzima od čoveka, a oni, adventisti, džehovisti, sektaši, protestanti, su tu samo da bi rešetali. Doslovno su sluge lukavoga.

"Stajalište je da će pitanje svjetlosti, koja je došla kroz Duh proroštva (spise Ellen White), biti prihvaćeno, kao što vjerujemo da je Duh proroštva jedini nepogrešivi tumač biblijskih principa, odkako Krist kroz ovo posredovanje daje pravo značenje svojim riječima." (G.A. Irwin, Mark of the Beast, 1911. god.)

I posle bivaju "uvređeni" kada se kaže da su EGWisti. Pa to i jesu. Ovo što si citirao, kao i mnoge druge stvari upravo potvrđuju da je ona njima idol. Naime, ako su njeni spisi "duh proroštva" i ako je isti za njih jedini nepogrešivi tumač Pisama, ako istog smatraju posrednikom, onda i nju koja je autor tih spisa smatraju posrednikom, tačnije "duhom proroštva".

Upravo tu pada u vodu njihovo ponavljanje kako "Pismo tumači samo sebe" (iako je to netačno i u slučaju drugih plodova Lutherovog zakucavanja teza) jer ga oni ne tumače drugačije nego kroz "duha proroštva".


Ako se sve ovo upredi sa činjenicom da Sveti Duh vodi Crkvu, da je Pismo napisano, oblikovano, i kanonizovano uz Njegovo delovanje, te da Crkva na kojoj je i u kojoj je Sveti Duh, jedina ima pravo i načine da tumači i naučava, onda se iz ovih gore navedenih tvrdnji i verovanja EGWista može zaključiti da je za njih, Ellen Gould Harmon White, ko?

Otelotvorenje Svetog Duha. Uostalom oni je i nazivaju utešiteljem.

Kako Sveti Duh nikada nije govorio danas jedno, sutra drugo, a juče nešto sasvim treće (kao što je to ona radila), onda njihova tvrdnja ne samo da je blasfemija, ne samo da je idolatrija, nego hula koja se ne prašta. Hula na Svetog Duha.

Da ne govorim o tome da je ona, oholo ustvrdila da Sveti Duh nije pečat Božiji (iako je to sam Bog u Svetom Pismu rekao) nego da je to shabat.

Sve to, pripisivanje Bogu stvari koje nikada nije rekao, pripisivanje Božanskih prerogativa "duhu" koji govori u oholosti i doslovno izvrće, poistovećivanje smrtne žene i njenih zaumnosti, kontradikcija sa Svetim Duhom (ona im je pružila utehu), stavljanje iste na nivo "svetla" koje vodi ka istini (dakle još jedan od prerogativa Svetog Duha), namerno izvrtanje i zloupotreba činjenice da je jedan od darova, posebnih darova Svetog Duha, upravo proricanje, upravo potvrđuje da se radi o kultu koji je duboko anti hrišćanski, duboko u apostazi, doslovno da se radi o onima koje je sam Bog nazvao "sinagoga satane".
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire.

Gresi tradicionalnih crkava i te kako postoje, posebno tokom mracnog srednjeg veka kada su tradicionalne crkve ( posebno Vatikan ), ali i crkve na istoku, u savezu sa svetovnim vlastima progonile Hriscane, spaljivale ih na lomacama, i mucili na spravama za mucenje.

To se uci u osnovnoj skoli, i to je zvanicna istorija, i upravo nju moze svako proveriti, a ne tu koju ti iznosis.

E sad, postoje slucajevi iskrenih ljudi unutar tradicionalnih crkava, kao sto je slucaj jednog od poslednjih papa sa imenom Pije, koga je ubila mafija jer nije hteo da prima novac mafije.

Takodje, cinjenica je da su tradicionalne crkve nastale na temelju mnogobostva, samo se u crkvama to javno ne iznosi, ali postoji i neki iskreni glas unutar njih samih koji se cuje, sa priznanjem da je crkva prihvatila paganske obicaje i prekrstila ih u Hriscanske.

Dakle, nema lazi u nicemu sto sam napisao, i to svako moze da proveri u istorijskoj literaturi.
A Bogu hvala mnogi to znaju, i u razgovoru sa ljudima koji poznaju istoriju sami su mi to govorili.

 
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
Nije stvar u tome, vec u iskrenosti i podloznosti Bozjem vodjstvu, otvorenosti za Bozansku pouku. Ja sam uvek dopustao Bogu da me vodi, i nikada ni u sta nisam verovao bez provere. Veliko je olaksanje bilo na kraju, kada sam shvatio da me je Bog licno vodio svo vreme, i da je nauka do koje sam ja dosao u stvari bila nauka crkve, a niko mi nije to sugerisao niti me je pre toga indoktrinirao..

Iskrenom bogotražitelju Gospod će uvek dati nagoveštaj u kom pravcu da se kreće i kojim putem da hodi.
Nekada taj put vodi kroz pustinju, nekada kroz močvaru, nekada kroz mirne doline no to nije do nas.

Na svijem putovima svojim imaj ga na umu, i on će upravljati staze tvoje.
Price Solomunove 3

Pozdrav i svako dobro.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Gresi tradicionalnih crkava i te kako postoje, posebno tokom mracnog srednjeg veka kada su tradicionalne crkve ( posebno Vatikan ), ali i crkve na istoku, u savezu sa svetovnim vlastima progonile Hriscane, spaljivale ih na lomacama, i mucili na spravama za mucenje.

A dokaza za ove tvrdnje apsolutno nigde! Nije istina da je crkva ikoga progonila, spaljivala ili mucila. To su cinile svetovne vlasti, a vi ste dajuci okrnjenu istoriju prevarili ljude i predstavili crkvu zlom. Kao sto je Papa Pije saradjivao sa vlastima da bi tajno spasavao jevreje a vi to predstavili kao da je on sam u tome ucestvovao. Sve same lazi!

To se uci u osnovnoj skoli, i to je zvanicna istorija, i upravo nju moze svako proveriti, a ne tu koju ti iznosis.

Ti kao da nikada nisi isao u skolu! Ne znam da li treba kriviti obrazovanje ili vas same. I malo dete u osnovnoj skoli zna da su protestanti cinili zlocine! Bas to se uci na nastavi, ali ti si izgleda taj cas propustio. To je prvo. A drugo, istorija je opsta i ne daju se sve informacije. U nedostatku cinjenica i informacija ljudi dobijaju okrnjenu sliku. Sve pise u istoriji, samo treba dublje prokopati, sto se vi ili plasite da ucinite ili ne zelite da priznate da su vam namerno servirali laz i propagandu. A tu laz i propagandu sa okrnjenim istorijom su plasirali upravo pobednici - protestanti!

Ti mene u lazi ubediti ne mozes, u porodici sam imao istoricara koji je sve ovo osporavao jos tada, ali sam i ja kao i vi bio sludjen. Hvala Bogu pa sam posle proverio. Nista od ovoga sto vi pisete i govorite nije istina i nema veze sa istorijom! Ti argumentima ne mozes osporiti moje tvrdnje (koje nisu samo moje vec i ozbiljnih ljudi) i nebrojeno puta sam ovo dokazao.. Medjutim, vi se i dalje ne zelite trgnuti, i ne pomisljate da treba da proverite, jer mi smo za vas 'lazljivci' koji namerno izmisljamo a vi imate 'istinu'! To je zalosno!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A dokaza za ove tvrdnje apsolutno nigde! Nije istina da je crkva ikoga progonila, spaljivala ili mucila. To su cinile svetovne vlasti, a vi ste dajuci okrnjenu istoriju prevarili ljude i predstavili crkvu zlom.

Dokazi? Očekuješ dokaze od onih kojima su izvor Rivera, Hislop, Petrović i slični dubiozni prevaranti? Dokaze od njih očekuješ? Znaš li da su takvi "umovi" u svojim "istorijama" za epidemiju Kuge krivili Crkvu i papu koji je navodno propovedao da se potamane mačke, jer iste navodno imaju veze sa "sotonom", pa je stoga, po ovim zaumnima, došlo do širenja kuge jer nije imao ko da tamani pacove. I ljudi im veruju, jer pobogu "zla" Crkva ide i protiv zdravlja, kada već "ide protiv Biblijske nauke".

To što je kuga, a to ovi "naučnici" ne znaju pobila i do 70% stanovništva Egipta, i ostalih zemalja sa većinskim muslimanskim stanovništvom gde mačke niko nije dirao. (Nije ih dirao ni u Evropi, čitava priča o papskoj propovedi protiv mačaka je laž) to nije bitno ovim "znalcima".

Ali, neka, neka pljuju, neka lažu. Hvala Bogu da još uvek ima onih koji umeju da prepoznaju kontra-znanje. Uostalom, plodovi istog (kontra-znanja) su vidljivi u zemljama u kojima dominira ili je dominirala Sola Scriptura.

Nismo naime mi izmanipulisano dete, histerično proglasili "Mesijom" kulta "klimatskih promena", niti smo mi izmislili N rodova i polova (gde N teži beskonačnosti), još manje smo mi ti koji donosimo zakone kojima se štite i normalizuju seksualni devijanti. To su učinile i čine upravo one države, ali i verske zajednice koje svoju "veru" zasnivaju na pozivanju na "prosvećenost" i "naprednost".

A tu prednjači upravo imperija u kojoj je i nastalo EGWističko "evanđelje" za dummies, kako je to lepo na jednom drugom forumu napisao SilanSi.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
VELIKA POHVALA ZA BRACU KATOLIKE!

Zivim u malome mestu koje je okruzeno sa tri grada, jedan je 250,000 stanovnika, drugi 200,000 a treci 100.000.
Pre 120 godina Ellen Vajt je tom dolinom prosla u vozu i izjavila je da joj je ta doline pokazana u viziji gde treba da se podignu zdravstvene institucije.
Odmah je napisala pismo pastoru, koji je bio u tom mestu da potrazi imanje pogodno za zdracstevne ustanove. Pastor je pronasao odmaraliste na jednom bregu koje je grupa lekara podigla, ali nisu se slozili o upotrebi imanja i dali su ga na prodaju. Cena je bila 110.000 dolara. Tada je kuca za jednu porodicu bil 3-4.000 dolara. Kada je pastor obavestio Elen Vajt o tom imanju, ona je odgovorila da je to imanje koje je videla u vioziji, ali sa daleko manjom cenom.Posle 3 meseca ponovo je pisala pastoru da ponovo pogleda imanje, i kada je rekao vlasnicima da imanje zeli crkva da kupi, oni su prodali zgradu od 64 sobe i tri hektara zemlje za 38.000 dolara i tu je najpre otvorena sanatorijum i medicinski fakultet. Na tom mestu danas je adventisticki univerzitet, sa 4. bolnice. Sada podizu novu bolnuicu od 16 spratova koja ce imati 950 kreveta, a takvu jednu veci imaju na istom mestu.
Tako danas je u tom mesu Adventisticki zdravstveni centar i u tom mestu je oko 60 posto adventista i 7 adventistickih crkava.


Ovo sve nije tako vazno, nego je veoma znacajno ono sto sada zelim da vam iznese. U tome mestu ima veoma malo katolika. Imaju svoju crkvu koja je bila u losem stanju i pre dve godine malo su je popravili. Nedeleko imaju i jedan mali samostan, a imali su jednu kapelu koja je odavno bila prazna.
Adventisti su se obratili biskupiji i pitali da li bi prodali tu kapelu. Na veliko iznenadjenje, katolicka crkva je to malo imanje
POKLOKLONILA advnetisima i na njemu je podignuta jos jedna crkva. Ovo je zaista za pohvalu od nase brace katolika i mislim da je veoma korisno da javnost zna za tako dobro delo.
 
Natrag
Top